Malowanie proszkowe metali

Malowanie proszkowe metali – usługa dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi malowania proszkowego metali? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w malowaniu proszkowym metali czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Dlaczego warto pracować z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade? 

W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie. Współpracując z setkami firm i mając dostęp do setek maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie malowania proszkowego.

Branże, w jakich wykorzystuje się malowanie proszkowe

Zapraszamy do skorzystania z usług malowania proszkowego w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade jeśli działasz w branży:

 • architektonicznej,
 • motoryzacyjnej (malowanie felg, zderzaków, kołpaków, listew dekoracyjnych), 
 • produkcji oświetlenia, mebli metalowych, sprzętu AGD i RTV, maszyn rolniczych, wyposażenia ogrodów,
 • jak i w każdej innej.

Ty wskazujesz, co trzeba pomalować, nasi Partnerzy przedstawiają swoje oferty. Wybrana przez Ciebie oferta zostanie zrealizowana na ustalonych zasadach.

Jakimi dwiema podstawowymi technikami elektryzacji i nakładania farby proszkowej posiłkują się nasi Partnerzy?

Otóż jest to:

 • metoda wysokonapięciowa, potocznie zwana „koroną” – natrysk elektrostatyczny,
 • metoda triboelektryzacji, zwana „tribo” – natrysk elektrokinetyczny.

Nałożona na metal powłoka podlega następnie utwardzeniu w specjalnym piecu, dzięki czemu jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

Na czym właściwie polega malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe – zwane inaczej lakierowaniem proszkowym – to technologia z długą tradycją, obecnie jednak unowocześniona i udoskonalona, jedna z najbardziej efektywnych metod i najbardziej popularna, jeśli chodzi o malowanie konstrukcji i elementów metalowych. Malowanie proszkowe przeprowadzone w odpowiedni sposób gwarantuje nie tylko trwałość, stuprocentową przyczepność powłoki, ale także wysoce estetyczny efekt. W przeciwieństwie do metody tradycyjnej nie używa się w tym procesie wody, dlatego też często nazywane jest malowaniem na sucho. Polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię przewodzącą np. metalu, a osadzona warstwa proszku utrzymuje się na powierzchni malowanego detalu dzięki siłom elektrostatycznym. 

Proces dzieli się na kilka etapów: przygotowanie elementu do malowania, nanoszenie farby, a na końcu jej utwardzanie. Staranność i dokładność na każdym z tych etapów gwarantuje satysfakcjonujący efekt.

Jakie są główne zalety wykorzystywania malowania proszkowego?

Z całą pewnością w wykorzystywaniu tego sposobu malowania należy zwrócić uwagę na:

 • ekologiczność – brak emisji rozpuszczalników i rozcieńczalników do środowiska,
 • niemalże stuprocentowe wykorzystanie materiału malarskiego,
 • oszczędności energetyczne, wynikające z możliwości stosowania zamkniętych układów wentylacji,
 • maskowanie niedoskonałości obróbki mechanicznej, doskonały efekt estetyczny i wizualny,
 • utworzenie warstwy antykorozyjnej na użytych materiałach; powłoka jest odporna również na niekorzystne działania czynników zewnętrznych (wilgoć, promieniowanie UV, zmiany temperatury) oraz uszkodzenia mechaniczne.

Możliwości Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade w zakresie malowania proszkowego są ogromne. Dodając do tego całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania. 

Panel Klienta, pozwalający na posiadanie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym, uporządkowanym miejscu, umożliwia sprawną i wydajną pracę. 

Stworzyliśmy to narzędzie dla Ciebie.

Zapraszamy do współpracy z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade.

Jak zlecić wykonanie usługi malowania proszkowego w Portalu LaserTrade? 

Działanie Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade jest niezwykle proste i intuicyjne, a informacje pomiędzy Tobą a naszymi Partnerami przekazywane są w sposób błyskawiczny. 

Jak korzystać z Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade? 

Czy chcesz zamówić usługę, czy zlecić produkcję, zawsze działamy w taki sam sposób. 

Krok 1 – zarejestruj się w Panelu Klienta,

dzięki temu w szybki i łatwy sposób będziesz mógł komunikować się z całą siecią partnerską – to setki firm i dziesiątki branż. 

Krok 2 – zacznij działać

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i poznać informacje na temat oferty, dodaj zapytanie ofertowe – możesz zapytać o malowanie proszkowe – a jeśli potrzebujesz do swojego projektu dodatkowe usługi, uzupełnij je w treści zapytania.  W łatwy sposób do zapytania dołączysz plik lub rysunek, jeśli są konieczne do wykonania usługi. 

Krok 3 – wszystko w porządku 

Otrzymane przez Ciebie oferty zapisują się w jednym miejscu. Możesz je sortować po: 

 • lokalizacji firmy,
 • terminie wykonania,
 • cenie,
 • warunkach płatności.

Krok 4 – zamówienie 

Reklama

Zaakceptuj jedną z ofert i automatycznie wyślij zamówienie. Twoje zamówienie jest przesyłane bezpośrednio do wybranego wykonawcy. W zależności od oferty zapłać na podstawie przedpłaty lub odroczonego terminu płatności po dostawie. 

Krok 5 – oczekuj na dostawę swojego projektu

i ciesz się efektami naszej wspólnej pracy.

Już wiesz, co możemy dla Ciebie zmalować?

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem