Obróbka tkanin

Zlecaj szybko i wygodnie.

Specjaliści CNC są teraz w 1 miejscu. 

Szybka wycena
Obróbka tkanin

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Obróbka tkanin – szybko, wygodnie, profesjonalnie.

Przyjmujemy zlecenia na laserowe cięcie, wycinanie i wykrawanie wszystkich rodzajów tkanin. Dzięki wykorzystaniu niezawodnych urządzeń laserowych współpracujące z nami firmy CNC sprostają wyzwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów, zarówno w zakresie zleceń jednostkowych, jak i seryjnych. Skontaktuj się z nami, a nasi Partnerzy zajmujący się obróbką CNC tkanin – odpowiedzą na Twoje zapytanie.

Obróbka tkanin wraz z nami – najlepszy wybór!

 1. Łatwy i szybki kontakt z firmami CNC z całego kraju.
 2. Dostęp do największego parku maszynowego w Polsce.
 3. Szybkie terminy realizacji.
 4. Satysfakcjonujące jakościowo i cenowo oferty.

Zlecając u nas obróbkę laserową tkanin, podnosisz także konkurencyjność i zyskujesz oszczędność czasu, komfort, wygodę i pewność, że podejmiesz współpracę ze zweryfikowanymi firmami CNC. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Świetny pomysł!  Brakowało miejsca do szybkiego nawiązywania współpracy z firmami CNC. Platforma działa bardzo sprawnie! Plusem jest dobrze zorganizowana komunikacja oraz to, że po drugiej stronie są doświadczone firmy CNC. Korzystamy. Polecamy.

Mateusz – klient indywidualny

Obróbka tkanin –

gotowy na laserową precyzję? 

Z nami wszystko jest bardzo proste! 

Nie trać czasu na samodzielne szukanie firm i porównywanie ofert. Wykonujemy zlecenia jednostkowe oraz seryjne. Dla firm oraz osób indywidualnych. Z nami wykonasz usługę szybciej, taniej i bez straty cennego czasu. Dostarczamy elementy na terenie całej Polski i Europy! Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! Już teraz dodaj zapytanie i skorzystaj z bezpłatnej wyceny przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.  

Dołącz do nas!

zaufało nam już 20.000 firm

Zrzeszamy w szerokiej sieci partnerskiej przedsiębiorców pracujących na nowoczesnych obrabiarkach sterowanych numerycznie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży obróbki laserowej tekstyliów i tkanin oferowane przez nich usługi wyróżnia wysoka jakość wykonania. Jeśli więc poszukujesz firmy, która wykona dla Ciebie laserową obróbkę tkanin, prześlij swoje zapytanie ofertowe, a nasi Partnerzy niezwłocznie odeślą Ci swoją ofertę.

Jak obrabiać tkaniny?

Na czym polega obróbka tkanin CNC?

Żadna inna technologa produkcyjna nie zapewni tylu korzyści, ile oferuje niezastąpiona laserowa obróbka tkanin. Producenci dysponujący innowacyjnymi urządzeniami laserowymi potrafią stworzyć elementy tekstylne o skomplikowanych, niebanalnych kształtach, niemożliwych do osiągnięcia przy użyciu tradycyjnych środków, a wszystko to przy zachowaniu najwyższej jakości produktów oraz korzystnych warunków płatności i terminów realizacji zleceń. Dzięki możliwości automatyzacji i ustawienia odpowiednich parametrów istnieje możliwość efektywnej obróbki różnorodnych materiałów. Laser poradzi sobie z nawet najbardziej nietypowym projektem na unikalnym materiale. Czy będzie to cięcie pod aplikacje hafciarskie, czy koronkowe motywy i ażurowe kompozycje – dzięki laserowemu krojeniu i zdobieniu tkanin sprostać można właściwie wszystkim wyzwaniom, zachowując niezwykłą dokładność i precyzję, dużą prędkość cięcia, bez ryzyka postrzępienia krawędzi i zniszczenia materiału.

Jak odbywa się laserowa obróbka tkanin?

Opiera się ona na wykorzystaniu zaawansowanych systemów laserowych. Cięcie tkanin przy użyciu wiązki laserowej polega na przejściu wiązki przez optykę, co powoduje rozwinięcie temperatury do tego stopnia, że tkanina ulega stopieniu i odparowaniu. Stopione włókna na krawędzi tkaniny sklejają się ze sobą, co zapewnia gładkie wykończenie oraz brak strzępienia. Umożliwia to wycinanie elementów wybranego materiału na wylot albo stworzenie ozdobnych wzorów, typu: ażurowe efekty, ornamenty, frędzle.

Zazwyczaj przy cięciu dużych kształtów z dużą liczbą linii prostych, większa moc lasera zagwarantuje optymalną prędkość procesu. Z kolei przy precyzyjnym wycinaniu krawędzi drobnych wzorów, aby uzyskać jak najlepsze efekty, należy zmniejszyć zarówno moc lasera, jak i szybkość. Dużym ułatwieniem dla użytkowników, także jeśli chodzi o zakres ustawiania tychże parametrów, są zintegrowane rozwiązania w zakresie sprzętu i oprogramowania. Przy wzorach o prostych kształtach można ustawić parametry o optymalnej prędkości. W zależności od mocy lasera możliwe jest ustawienie prędkości nawet do 100%, bo system automatycznie dostosowuje rzeczywiste wartości do konturu projektu, przynosząc w ten sposób najlepsze rezultaty.

Wzory do cięcia można projektować cyfrowo w programach wektorowych (jak: Adobe Illustrator, Rhino bądź Inkscape), albo wprowadzać ręczne wzory linii w tych programach, a one przekonwertują je na format cyfrowy. W tym celu umieszcza się materiał do cięcia płasko na maszynie laserowej, załadowuje wzory cięcia do lasera, po czym uruchamia się proces laserowy, a wzory cięcia zostają wycięte szybko i dokładnie. W przypadku maszyny w wersji z systemem wizyjnym, cięcie lub grawerowanie można wykonać ze wzoru już wbudowanego w tkaninę (wzór splotu).

Obróbka tkanin CNC – korzyści.

Obróbka CNC tkanin – obejmująca między innymi laserowe cięcie i wycinanie wzorów w tekstyliach i tkaninach – to gwarancja uzyskania produktów o najwyższej jakości, niepowtarzalnych kształtach (trudnych lub niemożliwych do uzyskania poprzez obróbkę konwencjonalną) oraz szereg innych korzyści, takich jak:

 • możliwość obróbki rozmaitego rodzaju tekstyliów i tkanin, bez konieczności czasochłonnego mocowania materiałów,
 • indywidualne projekty, dowolność konturów, złożoność wzorów, możliwość uzyskania filigranowych detali i elementów, minimalnej wielkości otworów, cięcie we wszystkich kierunkach za pomocą jednego narzędzia, niezależnie od struktury tkaniny,
 • najwyższa jakość, dokładność, precyzja, szybkość, elastyczność oraz powtarzalność procesu, możliwość wykonania cięcia na nawet bardzo dużych szerokościach materiału,
 • bezdotykowość cięcia przekładająca się na brak zniekształceń i wypaczeń tkaniny oraz brak zużycia narzędzi,
 • zminimalizowanie ilości odpadów, a więc przy okazji znaczące obniżenie kosztów produkcji,
 • brak strzępień i rozpruwających się szwów, doskonale wykończone brzegi, czyste, stopione, uszczelnione krawędzie tkanin syntetycznych (tzw. kauteryzacja), brak konieczności obróbki wykańczającej,
 • optymalizacja, wydajność, efektywność, oszczędność metody, stabilność procesu,
 • nieskomplikowana produkcja – projekty tworzy się na podstawie zwykłego programu graficznego i przesyła do lasera za pośrednictwem prostego polecenia drukowania, oprogramowanie jest intuicyjnie, 
 • możliwość wypuszczenia na rynek zarówno pojedynczych sztuk, jak i zorganizowania produkcji seryjnej.

Usługa obróbki tkanin – nasze wsparcie.

Jako że jest to jedna z prężnie rozwijających się u nas usług, współpracujące z nami firmy CNC wspomogą Cię zatem w następujących procesach:

 • produkcja tkanin dekoracyjnych (banery reklamowe, flagi, sztandary, inne),
 • produkcja dodatków odzieżowych, typu: metki, wszywki, naszywki, emblematy, łaty termoprzylepne, etykiety z ekoskóry, aplikacje hafciarskie, znaki na koszulki, czapeczki itd., 
 • wsparcie przemysłu medycznego i BHP,
 • wykorzystywanie tkanin technicznych w takich artykułach jak: filtry, części kompensatorów, tapicerka, obicia meblowe, poduszki powietrzne, owiewki samochodowe, płótna i tkaniny jachtowe, namioty wojskowe, balony, lotnie, paralotnie, spadochrony, osłony termiczne, kamizelki kuloodporne i ostrzegawcze, odzież specjalna i ochronna, umundurowanie, artykuły survivalowe i trekkingowe, buty, kurtki, plecaki, torby, 
 • produkcja zabawek z materiału, maskotek z pluszu,
 • laserowe cięcie zasłon i wycinanie ażurowych ornamentów do firan, a także mat, wykładzin i dywanów,
 • aranżacja wnętrz, design, dekoratorstwo, ozdoby,
 • rozwój branży modowej, reklamowej (gadżety), sztuki, rzemiosła, rękodzieła.

Obróbka tkanin – przykłady.

Gdzie wykonujemy obróbkę tkanin?

 • Obróbka tkanin Łódź
 • Obróbka tkanin Warszawa
 • Obróbka tkanin Wrocław
 • Obróbka tkanin Poznań
 • Oraz w naszych partnerskich oddziałach na terenie całego kraju.