Jak działa LaserTrade?
Skorzystaj z formularza "Zapytanie ofertowe" lub "Wyślij zapytanie". Firmy natychmiast otrzymają powiadomienie o konieczności przygotowania wyceny. Oferty otrzymasz na adres e-mail. Jeżeli oferta jest dla Ciebie atrakcyjna, wystarczy, że skontaktujesz się z wybraną firmą i nawiążesz współpracę. Z LaserTrade korzystasz bezpłatnie.
Cięcie laserem tworzyw – przykłady.
Cięcie laserem tworzyw sztucznych: PA, PC, PP, PUR, POM, PI, PS, PMMA (potocznie plexi), PES, PET, PVC,PE, PSU, PPSU, PEEK, ABS, silikonu, pianek i wszystkich innych tworzyw sztucznych. Wykonasz u nas: identyfikatory, szablony, panele, tabliczki, szyldy, uszczelki, przyłbice, folie ochronne, trofea, membrany, filtry, litery, stojaki, ozdoby, elementy maszyn, płyty, tarcze i nieskończenie więcej, według Twoich potrzeb.
Wykonując wycinanie w plastiku pracujemy na materiale własnym lub powierzonym.
Dlaczego wybrać cięcie laserem tworzyw sztucznych u nas?
Odpowiedź na pytanie, dlaczego warto nam zlecić cięcie materiałów z tworzyw sztucznych jest bardzo prosta.
Korzystanie z platformy umożliwia Ci wysłanie zapytania o cięcie laserem plastiku do wielu firm jednocześnie.
Oferty od Wykonawców – na cięcie laserem tworzyw sztucznych – będą zestawione w Twoim Panelu. Wystarczy wybrać najlepszą ofertę na precyzyjne cięcie plastiku i złożyć zamówienie na wycinanie laserem.
Gotowy na cięcie laserem tworzyw sztucznych?
Nie trać czasu na samodzielne poszukiwanie Wykonawcy na cięcie tworzyw sztucznych.
Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie o cięcie laserem tworzyw sztucznych, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my!
Skorzystaj z bezpłatnej wyceny na cięcie laserem tworzyw sztucznych, przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.
Cięcie laserem tworzyw sztucznych – usługa.
Co możesz wyprodukować z tworzyw sztucznych?
Ze względu na elastyczność i trwałość procesu, z systemami laserowymi naszych Partnerów możesz stworzyć praktycznie wszystko. Laserowo cięte tworzywa sztuczne są ulubionym materiałem dla profesjonalnych sklepów z artykułami reklamowymi, dla kreatywnych, pełnych pasji, śmiałych wizji i odważnych pomysłów projektantów, dla odpowiedzialnych twórców zabawek i szeregu innych osób pracujących w szeroko zakrojonym przemyśle tworzyw sztucznych. Laserowe cięcie tworzyw sztucznych pozwala na stworzenie niemal wszystkiego, począwszy od części samochodowych, poprzez hydraulikę, aż po niestandardowe, nieszablonowe, unikalne i spersonalizowane zamówienia.
Cięcie laserem tworzyw sztucznych, czyli niektóre z pomysłów, możliwych do zrealizowania wraz z nami:
• produkcja identyfikatorów, szablonów, paneli LED, tabliczek informacyjnych, szyldów, uszczelek, przyłbic, żyrandoli,
• folie ochronne do ekranów dotykowych, przednich paneli, wskaźników instrumentów czy prędkościomierzy, osłony ekranów,
• trofea,
• membrany klawiatur,
• filtry,
• litery na szyldy i tabliczki znamionowe, oznakowania,
• nagrody oraz gadżety reklamowe i promocyjne (napisy, stojaki, reklamy, ekspozytory),
• przedmioty dekoracyjne (akcesoria, design),
• grafiki na torty i ciasta,
• ozdoby świąteczne,
• makiety architektoniczne,
• drobne przedmioty użytkowe, pojemniki, pudełka,
• elementy maszyn i urządzeń,
• prototypy,
• jubilerstwo i moda (pierścionki, kolczyki, wisiorki, zawieszki, guziki, akcesoria),
• zadaszenia, świetliki,
• płyty o specjalnym przeznaczeniu (ekrany przeciwhałasowe, antytermiczne, płyty fluorescencyjne, tarcze policyjne i wiele innych).
To tylko inspiracje… Całościowa oferta jest naturalnie znacznie, znacznie szersza.
Kilka słów o tworzywach sztucznych.
Chyba wszyscy zgodzimy się z tym, że ostatnie stulecie obfitowało w wysyp produktów wytwarzanych z tworzyw sztucznych. Stały się one wszechobecne w niemal każdym aspekcie naszego życia. Gdzie się rozejrzeć wokół – one wszędzie są: klamki samochodowe, klawisze klawiatur, butelki z wodą, reklamówki. Tworzywa sztuczne mają naprawdę ogrom zastosowań, zarówno w przemyśle, jak i w innych dziedzinach zorientowanych na konsumenta. Przemysł tworzyw sztucznych wciąż się rozrasta, zmienia i wprowadza innowacje, tworząc coraz to nowsze i bardziej ekscytujące produkty i akcesoria dla konsumentów, dlatego też tak ważne jest korzystanie z najlepszych technologii do pracy z tym materiałem. Tworzywa sztuczne mogą być formowane w prawie każdy, dowolny kształt, a za pomocą laserowych maszyn do cięcia tworzyw można nadal zmieniać i dostosowywać już utwardzone materiały w interesujące produkty końcowe. Wiele firm produkcyjnych preferuje wykorzystywanie do obróbki tych materiałów właśnie maszyny laserowe, a dzieje się tak z kilku kluczowych powodów: produkt i sprzęt są wówczas mniej narażone na typowe zużycie, można tworzyć bardziej skomplikowane kształty i wzory (szczególnie w przypadku twardszych tworzyw sztucznych, takich jak na przykład akryl), jest to proces dużo szybszy od innych, a ponadto może obejmować bardziej efektywne dostosowanie do potrzeb klienta, pozwalając na zmiany na miejscu oraz oryginalną personalizację.
Co jeszcze można powiedzieć o tych materiałach? Tworzywa sztuczne są tanie, lekkie i proste w produkcji, odporne na korozję, jak również łatwe do formowania w dowolne kształty. Dzięki łatwości automatyzacji procesu cięcia laserowego, na linii produkcyjnej komponentów z tworzyw sztucznych technika laserowa proponuje swoje rozwiązania jako opłacalna ekonomicznie oraz dużo sprawniejsza, dokładniejsza i szybsza alternatywa dla tradycyjnej, konwencjonalnej obróbki. Dzięki różnorodności źródeł metoda ta stała się integralną częścią rynku obróbki tworzyw sztucznych.
Obserwowanie, w jaki sposób laser tnie tworzywo sztuczne, jest fascynujące, albowiem jest on w stanie wykonywać niezwykle skomplikowane projekty z zaskakującą starannością, drobiazgowością, niesamowitą precyzją, a przy tym z niewiarygodną wręcz prędkością. Jeśli jeszcze nie widzieliście, jak to się odbywa, a nie macie możliwości podejrzenia tego procesu na żywo, polecamy nasz kanał YouTube, gdzie znajdziecie wiele filmików o tej tematyce.
Jak odbywa się cięcie laserem tworzyw sztucznych?
Cięcie laserem tworzyw sztucznych polega na pokonaniu spójności materiału przy pomocy promienia lasera. Kiedy pełna moc wiązki laserowej skupi się w jednym, określonym punkcie, wtedy promień przenika materiał i rozpoczyna się proces cięcia. Połączony promień lasera rozgrzewa materiał jedynie miejscowo, toteż pozostała część obrabianego przedmiotu nie jest wcale – lub jest minimalnie – obciążona termicznie. Ponadto, o ile inne metody oddziałują na materiał ogromnymi siłami, przy wykorzystaniu promienia lasera pracę wykonuje się bezdotykowo. W związku z powyższym narzędzie nie zużywa się, a przedmiot obrabiany nie ulega deformacji, nie powstają na nim zniekształcenia ani uszkodzenia.
Tworzywo sztuczne, które w swoim rdzeniu jest materiałem syntetycznym albo półsyntetycznym, jest podgrzewane przez wiązkę cząstek światła o dużej mocy (czyli jednym słowem mówiąc: laser) do wysokiej temperatury. Zamiast ciąć lub przecinać kawałki materiału, systemy laserowe podgrzewają tworzywo do tego stopnia, że w rezultacie odparowuje ono. Projekty są wprowadzane do maszyny przez komputer, co oznacza, że złożone projekty mogą być realizowane bez większego zaangażowania użytkownika.
Proces, który wcześniej odbywał się przy użyciu pił, wierteł czy innych mechanicznych lub konwencjonalnych narzędzi – a przy tym był niedoskonały, zdarzały się wióry, odpryski, zadrapania, nierówne linie brzegowe – teraz, dzięki użyciu laserów, pozwala na uzyskanie idealnie zaokrąglonych krawędzi, gładszych powierzchni i zniuansowanych wzorów. Produkty uzyskują bardziej elegancki i estetyczny wygląd, bez konieczności stosowania obróbki wykańczającej, przez co są chętniej i częściej wybierane przez konsumentów. Z tego też powodu cięcie laserem tworzyw sztucznych jest tak chętnie wybieraną usługą.
Tworzywa sztuczne odpowiednie do cięcia laserem.
Jakie rodzaje tworzyw sztucznych można ciąć laserowo, a jakich się nie powinno?
Ponieważ rodzaje tworzyw sztucznych są różne, także długość fali potrzebnej do cięcia laserem będzie się różnić w zależności od zastosowanego materiału. Cięcie silikonu czy akrylu będzie charakteryzowało się zupełnie innymi potrzebami.
Producenci chętnie sięgają po rozmaite materiały. Cięcie laserem tworzyw sztucznych wykorzystuje więc:
- poliamid (PA),
- poliwęglan (PC),
- polipropylen (PP),
- poliuretan (PUR),
- poliformaldehyd (POM),
- polimid (PI),
- polistyren (PS),
- polimetakrylan metylu lub akryl (PMMA) – potocznie plexi, plexiglass, pleksi,
- poliester (PES),
- politereftalan etylenu (PET),
- polichlorek winylu (PVC),
- polietylen (PE),
- poliarylosulfon (PSU, PPSU),
- polieteroketon (PEEK),
- kopolimer akrylonitrylu, butadienu i styrenu (ABS),
- silikon,
- inne.
Niektóre z tworzyw sztucznych nie są odpowiednie do obróbki laserowej. Dlaczego? Przy ich obrabianiu mogłyby pojawić się gazy niebezpieczne dla człowieka. Przy cięciu tychże tworzyw warto zatem sięgnąć po inne metody, jak np. mechaniczne plotery do cięcia.
Cięcie laserem tworzyw sztucznych nie powinno zatem obejmować takich materiałów jak:
- PCW,
- winyl,
- poli-dwubromostyren,
- PTFE (teflon).
Lasery mogą przecinać materie nawet tak mocne i twarde jak arkusze akrylu. Arkusze z polimetakrylanu metylu (znane również jako PMMA, akryl lub pleksiglas) często są wykorzystywane do zastąpienia mniej wytrzymałych materiałów, przykładowo szkła, na wiele różnych sposobów. Jest to niezwykle trwałe i odporne na warunki atmosferyczne tworzywo, które opiera się uderzeniom, nie pęka pod ich wpływem, przez co jest ulubioną substancją w wielu branżach, między innymi w przemyśle motoryzacyjnym. Często i chętnie stosowany w najrozmaitszych zastosowaniach, począwszy od szyb motocyklowych, poprzez oznakowania zewnętrzne, a skończywszy na dekoracjach biur czy urządzeniach medycznych. Biżuteria, ozdoby, dekoracje ścienne – za pomocą wycinarki laserowej akryl można wycinać niemal w każdym możliwym kształcie. Wiele firm przemysłowych i produkcyjnych wybiera tę właśnie technologię do obróbki akrylu, ze względu na możliwość tworzenia lepszych produktów o niemal doskonałych, idealnie gładkich – przez co i dużo bezpieczniejszych – krawędziach.
Kolejnym materiałem z półki tworzyw sztucznych, po który chętnie sięgają producenci, jest pianka. Jest to uniwersalny produkt, przystępny cenowo, użyteczny i wykorzystywany w wielu różnych gałęziach przemysłu i najróżniejszych profesjonalnych zastosowaniach. Może służyć do pakowania materiałów, jako wyściółka do sprzętu, wkładka do bagażu czy uszczelka. W każdym z tych zastosowań potrzebne będą jej kawałki, pocięte według dokładnych specyfikacji. Użycie lasera gwarantuje precyzyjne cięcie za każdym razem. Przemysł samochodowy, przemysł tapicerski, przemysł opakowaniowy – to tylko trzy spośród ogromu przykładów, gdzie tak ważne jest precyzyjne cięcie pianki, aby dopasować kontury do potrzeb i wymagań danego zastosowania. W każdym z nich bezdotykowe cięcie laserem okazuje się niezastąpione.
Pianka występuje w różnych gęstościach oraz stopniach twardości. Pianka zawierająca poliuretan jest miękka, a więc doskonale nadaje się na tapicerkę, do wnętrz samochodowych czy izolacji akustycznej. Firmy z branży graficznej przy tworzeniu materiałów prezentacyjnych często stosują twardszy rodzaj poliuretanu. Z kolei do produkcji opakowań, uszczelek czy izolacji wybierane są pianki polietylenowe, posiadające większą gęstość. Do opakowań najwyższej jakości stosuje się spieniony polipropylen, ceniony z uwagi na niewielką wagę i wysoką stabilność. Firmy z branży spożywczej chętnie używają natomiast styropianu, albowiem jest on nieszkodliwy dla tego, z czym się styka, jak również nie szkodzi środowisku naturalnemu. Wiązka laserowa to idealne i wręcz wymarzone narzędzie do cięcia pianki, gdyż dzięki swej elastyczności minimalizuje ryzyko odkształceń czy wypaczeń.
Śmiało można powiedzieć, że cięcie laserem tworzyw sztucznych jest obecnie ulubioną techniką w środowiskach produkcyjnych.
A z jakim zleceniem Ty do nas przyjdziesz? Zrzeszamy lasery przemysłowe z całego kraju, gotowe, aby podjąć się najbardziej nietypowych zleceń. Cięcie laserem tworzyw sztucznych to nasza pasja. Dziedzina ta nie ma przed naszymi Partnerami żadnych tajemnic.
Zapraszamy do współpracy! Czekamy na Twoje zlecenia z kategorii „cięcie laserem tworzyw sztucznych”.
Nasz zasięg.
U nas zlecisz cięcie laserem tworzyw sztucznych w Warszawie (np. cięcie pianki Warszawa), Wrocławiu (cięcie laserem tworzyw sztucznych Wrocław), Poznaniu, Krakowie oraz w wielu innych punktach partnerskich na terenie całej Polski.
Jak szybko przeciąć plastik?
Tworzywa sztuczne w szybki, skuteczny, dokładny i efektywny sposób przecinane mogą być precyzyjną wiązką laserową. Produkty plastikowe cięte laserowo zyskują estetyczny wygląd, idealnie zaokrąglone krawędzie, gładkie powierzchnie i zniuansowane wzory.
Jak ciąć twardy plastik?
Do cięcia twardego plastiku polecamy wykorzystanie procesu cięcia laserowego. Systemy laserowe podgrzewają miejscowo tworzywo do takiego stopnia, że odparowuje, nie ma więc problemu z odpryskami, nadłamaniami, zadrapaniami, deformacjami, wiórami. Pozostała część przedmiotu, niepoddawana obróbce, nie jest obciążona termicznie.
Czym przeciąć plastik?
Najskuteczniejszą, najprostszą, najszybszą i przynoszącą najwięcej korzyści i doskonałej jakości rezultaty metodą wycinania w plastiku jest polecana przez nas bezdotykowa technologia laserowa. Zrzeszamy wiele firm z całej Polski, oferujących laserowe cięcie plastiku.
Czym ciąć poliamid? Czym ciąć poliuretan?
Zarówno poliamid, jak i poliuretan oraz wiele innych tworzyw z powodzeniem cięte są laserowo. Oczywiście cięcie każdego z tworzyw charakteryzuje się innymi potrzebami, zatem wymagać będzie innej długości fali i odmiennych parametrów procesu cięcia.