Drukowanie 3D – Największa w Polsce Drukarnia 3D

Profesjonalne drukowanie 3D. Specjaliści od druku 3D są teraz w 1 miejscu. Najlepsze Drukarnie 3D w kraju. Wydruki 3D w każdej technologii i z każdego materiału. Wycena w kilka minut. 

Szybka wycena
Drukowanie 3D

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

  1. Wczytaj pliki

    Dodaj zapytanie

    Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

  2. Porównaj oferty

    Poczekaj na oferty

    Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

  3. Produkcja

    Nawiąż współpracę

    Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

  4. Wysyłka

    Wróć z kolejnym projektem

    Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Druk 3D zapewnia nieograniczone możliwości zarówno dużym przedsiębiorstwom, jak i małym i średnim firmom, a nawet Klientom indywidualnym. Współczesne drukarki 3D oferują dokładność pozwalającą na realizowanie projektów o wysokim stopniu złożoności.

Drukowanie 3D u nas – korzyści.

  1. Największa drukarnia 3D w całej Polsce.
  2. Wiele ofert z całego kraju w jednym miejscu.
  3. Profesjonalne doradztwo i szeroki wybór technologii druku 3D.
  4. Szybki i sprawny kontakt.
  5. Korzystne ceny.

Naszą ideą jest połączenie ze sobą osób zainteresowanych realizacją projektów wymagających wydrukowania w 3D, bezpośrednio z ekspertami posiadającymi odpowiednie umiejętności i sprzęt do ich produkcji. Zyskujesz dzięki temu pewność, że każde Twoje zlecenie – nawet najbardziej ambitne i skomplikowane – zostanie wykonane z należytą starannością, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnych kosztów produkcji.

Wygoda. Wysłanie zapytań do firm zajmowało mi godziny. Tu – sekundy.

Mateusz – klient indywidualny
Usługi druku 3D

Gotowy na drukowanie 3D?

Drukowanie 3D (czyli drukowanie przyrostowe) to zbiór technologii rozwijanych od wielu lat, a obecnie wchodzi w bardziej dojrzałą fazę i znajduje coraz szersze zastosowanie. Może usprawnić produkcję krótkoseryjną czy „na żądanie”, a także pomoże zredukować koszty magazynowania i transportu. Trwają także intensywne prace nad ciągłym udoskonalaniem rozwiązań w zakresie druku 3D wielkogabarytowego. My staramy się zebrać te wszystkie możliwości w jednym miejscu – dla wygody naszych Klientów.

Dołącz do nas!

zaufało nam setki polskich firm

Rozwój nowych technologii jest tak dynamiczny i intensywny, że szturmem zdobywają one nowe rynki oraz zainteresowanie odbiorców. Warto wykorzystać te szanse, a z nami jest to jeszcze prostsze niż dotychczas. Zgromadziliśmy w jednym miejscu wszystkie innowacyjne technologie (w tym: drukowanie 3D) i wierzymy, że będzie to z korzyścią zarówno dla Firm, które oferują swoje usługi, jak i dla Zlecających. Wypróbuj nasze możliwości!

Na czym polega drukowanie 3D?

Jest to proces wytwarzania trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie cyfrowego modelu, poprzez nanoszenie na siebie kolejnych warstw materiału.

U nas zlecisz drukowanie 3D dla przemysłu produkcyjnego, a także dla biur, urzędów, instytucji, gospodarstw domowych oraz dla różnych innych dziedzin i branż. Postępy w technologii druku trójwymiarowego uczyniły go fantastyczną opcją dla ogólnego zastosowania w produkcji oraz szybkiego prototypowania. Obiekty wydrukowane w technologii addytywnej łączą w sobie walory dekoracyjne z funkcjonalnością i sprawdzają się jako części zapasowe i zamienne, elementy maszyn, narzędzia, praktyczne przedmioty codziennego użytku, makiety architektoniczne, protezy, zabawki, gadżety, dekoracje i wiele innych elementów czy produktów. 

Jak działa drukowanie 3D

Druk 3D wycena online.

Ile kosztuje drukowanie 3D? Koszt druku 3D to kwestia indywidualna, wszystko zależy od projektu, jego złożoności, objętości i gabarytów wydruku, wielkości zamówienia, technologii, użytych materiałów itd.

.

Zrzeszamy dziesiątki firm, które są profesjonalistami w branży druku 3D. W jednym miejscu możesz dodać zapytanie, porównać oferty, zlecić wycenę online, a także złożyć zamówienie na wykonanie usługi. 

Zastosowanie drukowanych elementów 3D.

Co możesz u nas zamówić?

  • gotowe produkty z tworzywa sztucznego,
  • produkty wymagające dalszej obróbki (szczególnie w FDM konieczne może być przycięcie łączników i kolumienek oraz wygładzenie powierzchni),
  • inne przedmioty z topliwych materiałów, w tym z metalu,
  • elementy innych przedmiotów, w tym: akcesoria i części zamienne do urządzeń RTV, AGD, inne,
  • makiety i wizualizacje,
  • prototypy i inne produkty koncepcyjne,
  • formy i matryce do wykonania właściwych elementów lub prototypów,
  • szablony montażowe i przymiary do zastosowań profesjonalnych,
  • różnego rodzaju narzędzia i przyrządy,
  • organizery, wieszaki, uchwyty, stojaki, zabezpieczenia, adaptery,
  • personalizowane gadżety, takie jak: obudowy na telefon, designerska biżuteria, breloczki, przedmioty codziennego użytku, miniaturowe figurki klientów.

.

Branże stosujące drukowanie 3D.

Jakie branże stosują drukowanie 3D w swoim procesie produkcyjnym?

Szczerze mówiąc, chyba prościej byłoby zapytać, jakie branże dotąd jeszcze nie odkryły potencjału druku przestrzennego! A jeśli chodzi o te, które z upodobaniem korzystają z jego możliwości, to są to między innymi:

  • architektura,
  • medycyna, weterynaria,
  • stomatologia, implantologia, protetyka,
  • kosmetyka,
  • transport: motoryzacja, transport kolejowy, lotnictwo,
  • prototypowanie,
  • nauka,
  • inżynieria,
  • przemysł,
  • produkcja sprzętu sportowego,
  • inne dziedziny produkcyjne,
  • branża elektroniczna,
  • branża budowlana i konstrukcyjna.

Zalety stosowania druku 3D.

Technologia druku 3D oferuje cały wachlarz możliwości, które można adaptować do niemalże każdej branży i gałęzi przemysłu, a ZALETY drukowania 3D to przede wszystkim:

  • szybkość (umożliwia szybkie stworzenie modelu lub prototypu, co pomaga inżynierom, projektantom i firmom wizualizować oraz w krótkim czasie otrzymywać opinie na temat produktu; dla małych i średnich serii produkcyjnych niedużych obiektów wybór druku 3D to duża oszczędność czasu projektowania i samej produkcji – w porównaniu z wieloma metodami tradycyjnej produkcji);
  • ekonomiczność i redukcja kosztów (dzięki użytym materiałom koszty druku oraz wykonania prototypu są niskie; jeden model można drukować wiele razy, więc czas projektowania, produkcji i odpady ulegają zmniejszeniu);
  • możliwość tworzenia najbardziej skomplikowanych geometrii i niestandardowych modeli (tą technologią są już produkowane buty na żądanie, które można dopasować wedle swojego uznania);
  • produkcja masowa, a jednocześnie uwzględnienie indywidualnych potrzeb (drukarki wyposażone w sieć WiFi pozwalają na stworzenie tzw. farmy drukarek, złożonej z większej ilości urządzeń połączonych przez sieć, które masowo drukują drobne elementy w dużej ilości lub każda drukarka 3D drukuje mniejsze elementy większego projektu, które następnie są łączone; drukowanie 3D pozwala na coś, co kiedyś wydawało się niemożliwe – dostosowanie masowo produkowanych części do indywidualnych potrzeb Klienta, bez spowalniania produkcji i ponoszenia większych kosztów);
  • wewnętrzna produkcja – aby być samowystarczalnym w kwestii części zamiennych, sporo firm decyduje się na produkcję we własnym zakresie, co pozwala zmniejszyć koszty i skrócić logistykę; inną korzyścią z drukowania potrzebnych obiektów we własnym zakresie i na własny użytek jest ochrona własności intelektualnej i cennego know-how;
  • ponadto: redukcja ryzyka, skrócenie czasu wprowadzenia produktu na rynek, dobre podwaliny pod dalszy rozwój produktu i całego przedsiębiorstwa, zmniejszenie przestrzeni magazynowej, redukcja odpadów.

Usługi drukowania 3D – rodzaje druku 3D.

Dostępnych jest wiele metod wytwarzania addytywnego, które możemy określić mianem druku 3D. Usługi druku 3D są od siebie różne (różnią się m.in. specyfiką procesu czy źródłem energii), oferują inne możliwości i mają odrębne dziedziny stosowania. Ogólnie ujmując, druk 3D można podzielić ze względu na: oferowaną dokładność, materiał, z którego budowane są detale, sposób nakładania materiału (naświetlanie, wyciskanie, stapianie), szybkość wykonywania elementów.

Wyróżniamy 6 głównych rodzajów technologii druku 3D:

FDM/FFF.

  • FDM/FFF (Fused Deposition Modeling/Fused Filament Fabrication) – druk 3D z termoplastów w żyłce (zazwyczaj ABS czy PLA) wyciskanych przez dysze

Najbardziej rozpowszechniona metoda druku 3D, wykorzystująca filament z tworzywa sztucznego, który jest roztapiany w głowicy drukarki. Następnie materiał jest wyciskany i równomiernie nakładany na łoże drukarki, warstwa po warstwie, przestrzegając jednocześnie geometrii przygotowanego wcześniej modelu 3D. Używane do tego celu tworzywa to: ABS, PLA, PET-G, Nylon PA12, TPU, PVA, HIPS, polipropylen, specjalistyczne kompozytowe tworzywa, zawierające domieszkę włókien szklanych czy innych środków uszlachetniających, filamenty imitujące drewno, metal, ceramikę oraz filamenty zmieniające kolor pod wpływem temperatury.

SLA.

  • SLA (Stereo Lithography), DLP (Digital Light Processing), PolyJet / MJP (Multi Jet Printing), inne – żywice światłoutwardzalne (fotopolimer utwardzany światłem UV lasera bądź projektora)

Są to metody wykorzystujące proces stereolitografii, pozwalające uzyskiwać wydruki o skomplikowanej geometrii i dokładności wyrażanej w mikronach. Proces polega na naświetlaniu łoża drukarki 3D oraz znajdującej się na nim żywicy światłoutwardzalnej skondensowaną wiązką światła (najczęściej jest to pasmo ultrafioletowe UV). Stosuje się do tego celu najróżniejsze żywice.

CJP.

  • CJP (Color Jet Printing) – druk 3D w pełnym kolorze z proszku gipsowego

Metoda ta pozwala na wytwarzanie przyrostowe elementów w pełnej palecie barw (CMYK). Polega na selektywnym spajaniu warstwa po warstwie kompozytu proszkowego na bazie gipsu przez dozowane ciekłe lepiszcze. Sprawdza się przy wytwarzaniu figurek kolekcjonerskich, modeli architektonicznych i koncepcyjnych, elementów dekoracyjnych.

SLS.

  • SLS (Selective Laser Sintering), MJF (Multi Jet Fusion) – druk 3D ze sproszkowanych tworzyw sztucznych

Modele w wykorzystaniu tych technologii budowane są przez termiczne stapianie (lub spiekanie) cząstek proszku polimerowego warstwa po warstwie. Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest tu polimer termoplastyczny, zazwyczaj poliamid PA12, ceniony za wyjątkową izotropię oraz niską porowatość wyprodukowanych z niego detali.

SLM.

  • SLM (Selective Laser Melting), DMP (Direct Metal Printing), DMLS (Direct Metal Laser Sintering), EBM (Electron Beam Melting) – druk 3D ze sproszkowanych metali

Proces możliwy jest dzięki urządzeniom wyposażonym w przemysłowe lasery o dużej mocy, które odpowiadają za podgrzanie materiału do odpowiedniej temperatury, umożliwiającej nawiązanie się trwałych połączeń pomiędzy poszczególnymi cząstkami proszku. Drukowanie następuje warstwa po warstwie, do momentu osiągnięcia pożądanego kształtu. Otrzymany produkt ma właściwości odpowiadające tradycyjnym metodom odlewniczym, a jednocześnie posiada tolerancję wymiarów porównywalną z częściami uzyskanymi przy pomocy obróbki skrawanej.

LOM.

  • LOM (Laminated Object Manufacturing) – druk 3D z folii lub papieru

Podczas procesu warstwa materiału w postaci roli papieru lub foli jest zgrzewana albo sklejana z poprzednią warstwą, a następnie laserem lub nożem wycinany jest kształt przekroju drukowanego obiektu. Zaletą jest szybkość druku i tani koszt materiałów. 

Istnieje także szereg innych technologii, mniej powszechnych, ale bardziej dopasowanych do potrzeb konkretnego wydruku. Do tej kategorii „inne” zaliczyć można między innymi niżej wskazane metody wytwórcze, których twórcy próbują wykorzystać drukowanie przestrzenne:

  • biodrukowanie 3D, wywodzące się z bioplotowania, czyli zautomatyzowanego sposobu nakładania / zakraplania materiału biologicznego (lub hydrożelowego),
  • drukowanie 3D z betonu (drukowanie 3D domów), czyli nakładanie mas budowlanych techniką zbliżoną do FDM, będącą de facto zautomatyzowaną techniką nakładania betonu z pompy,
  • druk 3D żywności, gdzie masy żywieniowe nakładane są na podobnej zasadzie jak hydrożele w biodrukowaniu 3D, czy masy budowlane budujące w ten sposób obiekty przestrzenne (dotąd nie znaleziono jeszcze przydatnego zastosowania tej metody w życiu codziennym).

Drukowanie 3D przykłady.

Gdzie wykonujemy drukowanie 3D?

  • Drukowanie 3D Poznań
  • Drukowanie 3D Wrocław
  • Drukowanie 3D Warszawa (druk 3D Warszawa, drukarnia 3D Warszawa)
  • Oraz w naszych partnerskich oddziałach na terenie całego kraju.

Drukarka 3D – co można wydrukować?

Pomysłów, co też wydrukować na drukarce 3D może być bez liku. Drukować można: prototypy i inne produkty koncepcyjne, formy do wykonania właściwych elementów lub prototypów, akcesoria i części zamienne maszyn i urządzeń, przedmioty codziennego użytku, personalizowane ozdoby i gadżety, i wiele, wiele innych.

Co to jest druk 3D?

Druk 3D, zwany także drukowaniem przestrzennym bądź technologią addytywną czy generatywną, jest innowacyjną technologią produkcji, pozwalającą tworzyć – poprzez nanoszenie kolejnych warstw materiału – materialne, przestrzenne obiekty, będące odwzorowaniem modeli cyfrowych.

Drukarka 3D – co to?

Drukarka 3D jest urządzeniem wykorzystywanym do wytwarzania przedmiotów w technologii addytywnej, a zasada jej działania opiera się na przeciwieństwie działania frezarki, ponieważ polega na nakładaniu warstw, a nie – jak w przypadku frezarek – ich skrawaniu.