Wycinanie laserowe papieru

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Realizujemy wycinanie laserowe papieru. Działamy na papierze: kredowym, niepowlekanym, artystycznym, welinowym, woskowanym, satynowym, czerpanym oraz w różnego rodzaju tekturach, brystolach i kartonach, a także każdym innym materiale, podlegającym obróbce laserem. 

Wykorzystując laserowe wycinanie i cięcie papieru wykonasz u nas m.in.: dekoracje, kartki, winietki, zaproszenia, okładki, opakowania i każdy inny projekt, według Twoich potrzeb. 

Dlaczego wybrać wycinanie laserowe papieru u nas?

Nasi Klienci wskazują przede wszystkim na wygodę. 

Dodając zapytanie o cięcie papieru na wymiar poprzez platformę, otrzymasz oferty od wielu firm jednocześnie.

Wybierz najlepszą ofertę na laserowe wycinanie i przystąp do realizacji zlecenia. 

Gotowy na wycinanie laserowe papieru? 

Nie trać czasu na samodzielne poszukiwanie Wykonawcy. 

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie o cięcie laserowe, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny na wycinanie laserowe papieru, przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.

LASER WYCINANIE, czyli: wszystko, co można narysować, jesteśmy w stanie wyciąć dla Ciebie laserowo z kartonu lub papieru. Wiedz, że wycinanie laserowe papieru otwiera przed Tobą nieskończony ogrom możliwości!

Co stworzysz z papieru obrobionego laserowo?

Jeśli chodzi o wycinanie laserowe papieru, to bez względu na to, czy jesteś projektantem, drukarzem, artystą czy amatorem, czy wcześniej związany byłeś zawodowo lub hobbystycznie ze światem papieru, czy też stawiasz dopiero swoje pierwsze kroki – trafiłeś idealnie, to miejsce jest dla Ciebie! Bajeczna koronka, oryginalna okładka książki, kalendarza, planera, niecodzienna, rzucająca się w oczy wizytówka, wzruszające podziękowanie, piękne zaproszenie, kreatywne materiały do scrapbookingu, logotypy, ilustracje, ornamenty, coś innego, nowego, innowacyjnego, niestandardowego, nieszablonowego, spersonifikowanego? Jesteś w domu. Pasjonaci i profesjonaliści z całego kraju są gotowi na takie wyzwania. U nas zrobisz coś, co przechodzi ludzkie pojęcie, czego nie chciał się podjąć nikt inny. Dlatego, że w naszej sieci partnerskiej jest firm od wyboru do koloru. Wycinamy laserowo w zastosowaniach komercyjnych i osobistych, w produkcji materiałów piśmiennych, prototypów i modeli. W każdym wypadku wycinanie laserowe papieru jest doskonałym wyborem. Najlepszym. A najdoskonalszym wyborem jest to, że jesteś tutaj z nami. Dziękujemy za zaufanie. Razem możemy więcej.

Delikatne wzory graficzne nadają kartkom i opakowaniom niepowtarzalny wygląd, a dzięki laserowemu wycinaniu konturów można tworzyć nietypowe kształty z zadrukowanych papierów czy tektury.

Wycinanie laserowe papieru – typowe przykłady zastosowań:

 • kartki z życzeniami na najróżniejsze okazje,
 • winietki na stół,
 • zaproszenia,
 • karnety,
 • wizytówki,
 • dyplomy, świadectwa, gratulacje, nagrody, podziękowania,
 • okładki książek,
 • wysokiej jakości opakowania papierowe z wycięciem laserowym,
 • dekoracje
 • i wiele, wiele innych.

W jaki sposób wykonuje się wycinanie laserowe papieru?

Laserowa wycinarka do papieru charakteryzuje się małą, ale jednocześnie potężną i wysokowydajną wiązką światła, która przecina papier poprzez podgrzanie go. Laser jest w stanie stopić, spalić lub odparować materiały takie jak papier. Dochodzi wówczas do sublimacji – ze względu na swój skład chemiczny, papier prawie natychmiast odparowuje po użyciu lasera. Tak szybko zamienia się w gaz, że nadmiar ciepła jest „odsuwany” od papieru, przez co nie ma ryzyka powstania pożaru czy też pojawienia się niepożądanych skaz i śladów. Krawędzie pozostają ładne, czyste, bez wypaleń, przypaleń, zmarszczek i odkształceń. Ta wysoka jakość powierzchni pozostawionej przez proces cięcia laserowego zmniejsza też prawdopodobieństwo rozerwania lub uszkodzenia powstałego produktu, w porównaniu z procesem produkcji konwencjonalnych maszyn, na który prawdopodobnie wpłynie naturalne zużycie, które ma miejsce w czasie.

Jakie materiały papierowe można obrabiać laserowo?

Ktoś, kto na co dzień pracuje czy „bywa” w świecie papieru wie, że jest on znacznie rozleglejszy niż zdaje się przeciętnemu użytkownikowi. Papier papierowi nie jest równy. Istnieje ogrom jego rodzajów. W zależności od danej laserowej maszyny do cięcia papieru, wiele laserów może obsługiwać wszystko, od papieru szlachetnego włącznie, aż po tekturę. Laserowa wycinarka do papieru może być nawet tak mała, jak zespół drukarki/skanera i może pracować z wieloma poziomami papieru. 

Czy wiesz o tym, że istnieje nawet możliwość stworzenia swojego własnego papieru z materiałów pochodzących z recyklingu, które mogą być następnie cięte laserowo? Należy jednak pamiętać o tym, że materiały jednorodne dają lepszy efekt.

Z nami możesz ciąć i grawerować następujące rodzaje i gatunki papieru:

 • cienki papier,
 • papier wysokogatunkowy,
 • papier kredowy,
 • papier niepowlekany,
 • papier artystyczny,
 • papier welinowy,
 • papier woskowany,
 • papier satynowany,
 • papier czerpany,
 • okładka,
 • tektura,
 • tektura warstwowa (architektoniczna),
 • tektura sklejana,
 • tektura falista,
 • karton,
 • brystol,
 • kalka kreślarska.

Wiązka promieni lasera pozwala obudzić w projektantach, rzemieślnikach i artystach plastykach nowe pokłady twórczej energii, skutkującej tworzeniem prac, będących prawdziwą przygodą dla zmysłów – dotyku i wzroku. Niezależnie od tego, czy chodzi o najzwyklejszy papier, czy o podłoże najwyższej klasy i jakości, dzięki uszlachetnianiu każdy rodzaj materiału może uzyskać unikalny wygląd. Obróbka laserowa potrafi wydobyć z papieru to, co najlepsze, wszystkie nieznane wcześniej zalety. Urządzenia do obróbki laserem pozwalają tworzyć designerom prawdziwe papierowe dzieła sztuki o unikalnym charakterze. Wydajność produkcji, jaka jest możliwa dzięki zastosowaniu tej technologii, jest nie do przecenienia, ale liczy się jeszcze coś ponadto: w uszlachetnianiu wyrobów w limitowanych seriach ważna jest wierność w oddawaniu szczegółów, a także wrażenia dotykowe i wizualne, jakich doświadcza przy tym konsument. Technika laserowa spełnia te wszystkie wymagania, zarówno pod względem wydajności, jak i jakości obróbki.

Technologia laserowa a świat sztuki papieru.

Jak technologia laserowa szturmem porwała świat sztuki papieru? Pomyślmy…

Laser kojarzy Wam się wyłącznie z obróbką metali? Nic bardziej mylnego. Materiały takie jak papier czy karton również z powodzeniem mogą być obrabiane laserowo. Mało tego! Żadne inne narzędzie nie da przy obróbce papieru tylu możliwości i tak niezwykłej finezji i precyzji, jak właśnie laser. Dokładność cięcia laserowego pozwala na stworzenie profesjonalnego, gotowego wyglądu produktu.  Po wykonaniu cięć laserem krawędzie są tak czyste, precyzyjne i ładnie wykończone, że nie ma potrzeby wykonywania żadnej dodatkowej pracy. Wycinarka laserowa pozwala skutecznie i szybko przecinać nawet wiele warstw grubego materiału (typu karton), bez obawy o zniszczenie.

Technologia laserowa szturmem porwała świat sztuki papieru. Dzięki wachlarzowi niesamowitych możliwości oferowanych przez nią artyści i twórcy mogą z powodzeniem realizować swoje najśmielsze wizje i dostarczać odbiorcom zapierające dech w piersiach piękne produkty w wielu ustawieniach. Delikatne, subtelne, finezyjne, wytrawne, skomplikowane i śmiałe wzory, filigranowe detale – dla lasera nie ma rzeczy niemożliwych. 

To wszystko – i jeszcze więcej, bo z dziesiątek innych branż – oferujemy na naszej platformie. Sprawdź nasze możliwości i zleć nam wycinanie laserowe papieru.

Wycinanie laserowe papieru – przykłady.

Nasz zasięg.

U nas zlecisz wycinanie laserowe papieru i cięcie kartonu w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Gliwicach (wycinanie papieru Gliwice), Katowicach (wycinanie logotypów Katowice) oraz w wielu innych punktach partnerskich na terenie całej Polski.

Na czym polega cięcie laserem papieru?

Cięcie laserowe papieru jest jednym z procesów rozdzielania termicznego, w którego trakcie papier ulega odparowaniu, czyli sublimacji. Dym odprowadza ciepło z papieru, a materiał podlega tylko minimalnemu obciążeniu termicznemu.

Jak wycinać szablony z papieru?

Najszybszym, najprostszym i najefektywniejszym sposobem wycinania szablonów z kartonu i papieru jest wycinanie przy pomocy lasera CO2. Papier usunięty podczas cięcia laserowego o dużej prędkości ulotni się jako dym, a krawędzie będą estetyczne, idealnie gładkie i bez przypaleń.