Obróbka papieru

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .
Obróbka papieru CNC

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Masz fenomenalne pomysły na produkty z papieru, kartonu, tektury, ale brak Ci odpowiedniego parku maszynowego, aby je zrealizować? Dysponujemy rozwiązaniami, które z pewnością Cię zadowolą. Łączymy Zlecających z firmami CNC.

Obrabiaj papier z nami.

 1. Łatwy kontakt z Wykonawcami i prosta obsługa ofert.
 2. Szeroki wybór możliwości.
 3. Optymalne terminy realizacji projektu.
 4. Darmowa wycena i korzystne warunki cenowe.

Tworząc system do błyskawicznej komunikacji z setkami firm CNC z całego kraju, myśleliśmy przede wszystkim o Twojej wygodzie. Bez względu na to, czy chcesz wyprodukować drobny element, czy potężne i masywne konstrukcje stalowe – jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc. 

Fajnie, że nie przekazujecie firmom danych kontaktowych. Sama wybieram w Panelu, z kim chcę nawiązać współpracę. Brak SPAMu.

Marcin – klient indywidualny
Obróbka papieru usługa

Obróbka papieru CNC – gotowy?

Możemy dla Ciebie wykonać z papieru właściwie wszystko, co sobie wymarzysz i zażyczysz. Nowoczesne komputerowo sterowane urządzenia numeryczne stwarzają nieograniczone możliwości przetwarzania i wykańczania papieru, kartonu, tektury, okładki i wielu innych materiałów. Ten szybki, ekonomiczny, prosty, dokładny, przynoszący doskonałe efekty proces może być wykorzystywany do uzyskania precyzyjnych krzywizn i ścisłych narożników, ornamentów, różnego rodzaju zdobień, dziurkowania, perforowania, modelowania, opracowywania prototypów opakowań, tworzenia kartek pop-up, papercraftingu (cardmakingu), scrapbookingu i wielu innych zastosowań. Wycinamy laserowo w zastosowaniach komercyjnych i osobistych, w produkcji materiałów piśmiennych, prototypów i modeli. Profesjonalna obróbka papieru to nasza pasja i nasz chleb powszedni.

Dołącz do nas!

zaufało nam setki firm

Zlecaj usługi laserem, szybko i wygodnie. U nas, w jednym miejscu, znajdziesz lasery przemysłowe z całej Polski, z każdego zakątka kraju. Personalizacja, indywidualny design, skomplikowane, filigranowe kształty, nieograniczone możliwości tworzenia logotypów, ilustracji, ornamentów, koronek – wszystko to jest w zasięgu ręki, nawet w przypadku pojedynczych egzemplarzy. W uszlachetnianiu wyrobów w limitowanych seriach ważna jest nie tylko wierność w oddawaniu szczegółów, a także wrażenia dotykowe i wizualne, jakich doświadcza przy tym konsument, a technika laserowa spełnia te wszystkie wymagania, zarówno pod względem wydajności, jak i jakości obróbki.

Na czym polega obróbka papieru?

Papier to bardzo wdzięczny materiał w kontekście obróbki laserowej. Wycinanie oraz grawerowanie przebiegają sprawnie i dają niezwykłe rezultaty. Dzięki precyzyjnemu wycinaniu konturów można tworzyć najbardziej oryginalne, finezyjne, nietypowe kształty, zachwycające dokładnością wykonania. Cudowne zaproszenia ślubne, fantazyjne winietki, piękne kartki okolicznościowe, ozdobne koperty, vouchery, wizytówki, foldery reklamowe, zaproszenia, karnety, etykiety, bony upominkowe, karty podarunkowe, szablony, atrakcyjne i gustowne torebki papierowe, opakowania jednostkowe i cała gama innych produktów to – dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii laserowych – niemal prawdziwe dzieła sztuki.

Jak obrabiamy papieru CNC

Obróbka papieru CNC – korzyści.

Żadne inne narzędzie nie da przy obróbce papieru tylu możliwości i tak niezwykłej finezji i precyzji, jak właśnie laser. Artykuły papiernicze cięte czy grawerowane laserem zyskują niezwykłą wartość, zupełnie nowy wymiar i efekt, stając się niepowtarzalnymi, unikalnymi i łatwo identyfikowalnymi. Dokładność cięcia laserowego pozwala na stworzenie profesjonalnego, gotowego wyglądu produktu.  Po wykonaniu cięć laserem krawędzie są tak czyste, precyzyjne i ładnie wykończone, że nie ma potrzeby wykonywania żadnej dodatkowej pracy. Wycinarka laserowa pozwala skutecznie i szybko przecinać nawet wiele warstw grubego materiału (typu karton), bez obawy o zniszczenie, a krawędzie będą wolne od jakichkolwiek zniekształceń i deformacji.

Można również ciąć – z wielką dokładnością – bardzo małe kształty i filigranowe detale, praktycznie pozbawione promieni wewnętrznych i wybrać dowolny kształt do cięcia, co szczególnie ważne i przydatne jest podczas produkcji krótkich serii wyrobów. Do cięcia papieru nie jest potrzebna duża moc lasera i nie ma potrzeby specjalnego mocowania materiału (nie dochodzi więc do zmiażdżenia, poszarpania czy uszkodzenia papieru), narzędzie się nie zużywa, a wysoka jakość cięcia zostaje zachowana w czasie. Z kolei grawerowanie pozwala tworzyć niezwykłe efekty graficzne, podkreślać strukturę materiału, nanosić dowolne ornamenty, grafiki, napisy, zdjęcia. Wykorzystanie lasera to także mniej odpadów poprodukcyjnych. Produkcję cechuje ekonomiczność i opłacalność, a niskie koszty wytworzenia zachowane są nawet podczas małej lub średniej wielkości produkcji.

Obróbka papieru CNC i jej rodzaje.

Cięcie.

Cięcie jest jednym z procesów rozdzielania termicznego. Mała – za to wysokowydajna – wiązka światła przecina papier poprzez podgrzanie go. W trakcie procesu cięcia laserem papier ulega odparowaniu, czyli sublimacji, podobnie jak jest z drewnem. Mówiąc prostszymi słowami: papier ulatnia się w formie gazu, widocznego jako dym, przy dużej prędkości. Dym odprowadza ciepło z papieru, a materiał podlega tylko minimalnemu obciążeniu termicznemu. Przy użyciu optymalnych parametrów możliwe jest skuteczne bezdymowe obrabianie materiału, bez osmalonych i spalonych krawędzi, za to z uzyskaniem niezwykle precyzyjnych konturów. Nie ma przy tym ryzyka powstania pożaru czy też pojawienia się niepożądanych skaz lub śladów. Krawędzie uzyskane podczas cięcia laserowego są ładne, czyste, bez wypaleń, przypaleń, zmarszczek i odkształceń. Zminimalizowane jest też ryzyko rozerwania bądź uszkodzenia materiału.

Grawerowanie.

Grawerowanie jest formą personalizowania materiałów papierowych. Uzyskane efekty są zależne od gramatury, struktury papieru, mocy grawerowania. Proces polega na zdzieraniu wierzchniej warstwy papieru, opcjonalnie zabarwieniu go lekko na brązowo. Z uwagi na delikatność papieru należy uważać, aby nie przebić się na wylot ani go nie zapalić. Można grawerować metodą rastrową bądź wektorową.

Obróbka papieru – przykłady.

Gdzie wykonujemy obróbkę papieru?

 • Obróbka papieru Poznań
 • Obróbka papieru Wrocław
 • Obróbka papieru Warszawa
 • Oraz w naszych partnerskich oddziałach na terenie całego kraju.