Laserowe wycinanie w drewnie

Precyzyjne laserowe wycinanie w drewnie. 

Porównaj oferty od firm i wybierz najlepszą. 

Szybka wycena

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Realizujemy laserowe wycinanie w drewnie, fornirach, MDF, sklejce oraz innych produktach drewnopodobnych. 

Dzięki współpracy z setkami firm CNC oraz systemem komunikacji CRM zapewniamy Ci niespotykane możliwości produkcyjne.

Dlaczego wybrać laserowe wycinanie w drewnie u nas? 

 1. bezpłatna wycena    
 2. profesjonalne wsparcie 
 3. konkurencyjne ceny 

Jesteśmy profesjonalną Platformą, w której na podstawie zapytania ofertowego otrzymasz  wyceny na laserowe wycinanie w drewnie oraz wyrobach drewnopodobnych. Oferty jednocześnie złoży dla Ciebie kilka lub kilkanaście firm CNC. 

Zamówienie zrealizujesz z 1 miejsca u wybranego przez siebie Wykonawcy. 

Gotowy na laserowe wycinanie w drewnie? 

Nie trać czasu na samodzielne zestawianie ofert.

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie w kategorii wycinanie laserowe w drewnie, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny na laserowe wycinanie w drewnie, przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.  

Laserowe wycinanie w drewnie i materiałach drewnopochodnych.

Jakie przedmioty u nas wykonasz?

Laserowe wycinanie w drewnie CNC pozwala na wykonanie wyjątkowych produktów. Rozpocznij z nami produkcję spersonalizowanych, niestandardowych, profesjonalnych elementów z drewna i ciesz się własnym biznesem. Wycinaj ciekawe kształty, bądź kreatywny i czerp satysfakcję z tego, że Twoje projekty rozchodzą się jak świeże bułeczki. Doceń jak proste i skuteczne jest wytwarzanie wraz z nami – komponuj i twórz zapierające dech w piersiach przedmioty. Profesjonalni modelarze, artyści, amatorzy – każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. Istnieją miliony możliwości, od prostych, konfigurowalnych przedmiotów (takich jak: wizytowniki, podstawki, zakładki do książek, breloki, magnesy, ramki, gadżety promocyjne, opakowania, stojaczki), po zdobioną, inkrustowaną, skomplikowaną sztukę czy ekologiczne dekoracje lub meble biznesowe. Laserowe wycinanie w drewnie (w tym: wycinanie laserowe sklejki) to nieograniczony potencjał możliwości!

Wycinanie CNC w drewnie, czyli przykładowe przedmioty z drewna, których produkcję możesz rozpocząć:

 • rzemiosło, rękodzieło artystyczne, biżuteria,
 • zabawki,
 • przemysł meblarski,
 • wnętrzarstwo, artykuły dekoracyjne,
 • wyposażenie sklepów,
 • zaopatrzenie szkół,
 • modele architektoniczne,
 • sztuka: inkrustacje, markieteria,
 • tabliczki, szyldy i oznakowania zewnętrzne, 
 • dekoracje świąteczne,
 • prezenty, pamiątki, ozdoby, zaproszenia, certyfikaty,
 • gadżety promocyjne, nagrody, identyfikatory, podkładki, ramki, breloki, magnesy, eleganckie zakładki do książek, zawieszki do bagaży, menu,
 • obudowy, opakowania, skrzyneczki, stojaki i wiele, wiele innych.

Zamów laserowe wycinanie w drewnie CNC!

O tym, że laser jest jedną z najlepszych możliwych opcji obróbki – jeśli nie najlepszą – mówiliśmy już w naszym portalu wielokrotnie. Od metalu, poprzez drewno, szkło, tworzywa, tekstylia, aż po papier – żadna inna metoda nie da takiej precyzji i tylu korzyści, tylu nowych kształtów i niestandardowych rozmiarów, co wykorzystanie wiązki laserowej. Mocno uwypuklone jest to przy obróbce materiału, jakim jest drewno, albowiem wcześniej dostępne starsze technologie nie dawały tak szerokich możliwości. Dzisiaj, dzięki laserowej wycinarce do drewna, rzemieślnik ma w ręku narzędzia, które pozwalają mu tworzyć skomplikowane projekty wycięć, łagodniejsze krzywizny i ciaśniejsze naroża. Wszystko to przy idealnie doskonałych konturach, bez krzywizn, strzępień, nieestetycznych nadpaleń i konieczności martwienia się o trociny czy sypiące się wióry drzewne. Cały proces jest znacznie szybszy, czystszy i łatwiejszy niż w przypadku mechanicznych alternatyw, a do tego zużywanie się i tępienie pił czy noży nie jest już żadnym problemem, ponieważ używanie laserowych wycinarek jest bezkontaktowe, czyli nie zachodzi bezpośredni kontakt z obrabianym materiałem. Kolejną zaletą korzystania z lasera jest bezpieczeństwo, gdyż jest to proces zautomatyzowany, niewymagający styczności z ostrymi narzędziami. Nie ma też konieczności czasochłonnego mocowania materiałów, a obrabiany materiał wcale się nie wypacza. Laser to wspaniałe i wszechstronne urządzenie, a CNC wycinanie w drewnie to usługa gwarantująca szereg korzyści!

Promień lasera to nic innego, jak silna wiązka skoncentrowanego światła, emitowanego przez ruchomą głowicę, będąca w stanie nagrzewać rzeczy do niesamowitej temperatury. W procesie tym drewno nie zostaje spalane, tylko zmienia się szybko w dym i odparowuje. Ponieważ materiał zostaje poddany minimalnemu obciążeniu termicznemu, linie brzegowe nie są ani spalone, ani mocno przypalone, a ładnie, starannie, dokładnie i precyzyjnie wykończone. Nie ma potrzeby stosowania po cięciu laserowym żadnej obróbki wykańczającej. Wycinanie w drewnie laserem samo w sobie jest wystarczająco kunsztowne.

Korzyści ze stosowania tego rodzaju obróbki jest znacznie więcej: możliwość wycinania nawet najbardziej skomplikowanych i złożonych graficznie elementów, wysoka trwałość i długa żywotność urządzenia, proste przetwarzanie cyfrowe, pełna automatyzacja.

Jesteś zainteresowany, jak wygląda „wycinanie CNC w drewnie cena”? Skontaktuj się z nami poprzez formularz „Wycena Online” na naszej stronie internetowej. Nasi Partnerzy do każdego projektu ustosunkowują się indywidualnie.

Laserowe wycinanie w drewnie – przykłady.

Laserowe wycinanie w drewnie: rodzaje drewna.

Jakie rodzaje drewna nadają się do obróbki laserowej? Które z nich są najlepsze?

Jeśli laser do wycinania w drewnie jest prawidłowo skalibrowany, to w zasadzie wszystkie rodzaje drewna i słojów mogą być nim cięte. Warunkiem jest to, aby materiał był jednorodny, o stałej gęstości i zawartości żywicy. Najlepiej tnie się drewno miękkie (typu sosna, topola czy balsa), bez zniekształconego, ciasnego, twardego wzoru słojów. Do takiego cięcia nie jest potrzebna duża ilość ciepła ani wielka moc, dlatego prędkość cięcia jest znacznie szybsza. Im drewno lżejsze, tym mniejszy kontrast.

Najlepiej tnie się materiał do 20 mm grubości. Powyżej tego parametru warto rozważyć użycie frezarki CNC, ponieważ laser musiałby przejść wiele przejść, co mogłoby skutkować niewytworzeniem czystego cięcia. Frez CNC z łatwością poradzi sobie z większą grubością, jednakże trzeba się przy tym liczyć z tym, że szerokość nacięcia będzie większa niż w przypadku cięcia laserem. Ploter frezujący CNC może przy okazji wykonać rzeźbę w drewnie, a wycinarka laserowa (w tym: wycinarka laserowa do sklejki) – grawer.

Jakie jeszcze rodzaje drewna i produktów drewnopochodnych dobrze tnie się laserem?

 • Drewno twarde (typu: dąb i wiśnia) – co prawda są one gęstsze od drewna miękkiego i wymagają zastosowania wyższego poziomu mocy, ale zapewniają też większy kontrast w przypadku grawerowania.
 • Forniry – produkowane są z prawdziwego drewna na powierzchni, dlatego tnie się je tak dobrze, jak płyty z litego drewna (np. cięcie formatek na wymiar).
 • MDF – jest to jednolity materiał drewnopochodny, złożony z drobno rozwłóknionego drewna miękkiego, niekorowego, delikatnie prasowanego w kierunku poprzecznym i wzdłużnym. Krawędzie oraz powierzchnia płyt MDF są gładkie i jędrne, dlatego tnie się je i graweruje bardzo dobrze, aczkolwiek podczas obróbki krawędzie tnące ciemnieją.
 • Sklejka – najczęściej składa się z kilku warstw drewna z usłojeniem, sklejonego i sprasowanego pod kątem 90°. Dostępna w wielu różnych typach, rodzajach, rozmiarach, grubościach i teksturach, w szerokiej gamie kolorystycznej. Przy obróbce laserowej (szczególnie mamy na myśli laserowe wycinanie w sklejce, cięcie sklejki laserem) należy zwrócić uwagę na rodzaj użytego do produkcji kleju – najlepiej wybierać sklejki z białym klejem lub specjalne sklejki do obróbki laserowej.

Tak naprawdę zakres tego, co możesz wytworzyć – podobnie jak i w przypadku innych materiałów – jest właściwie nieograniczony. Wszystko zależy od Twojej nieskrępowanej wyobraźni, kreatywności, pomysłów.

Nie czekaj. Zacznij swój biznes z nami. Produkuj i zarabiaj z nami, a przekonasz się, jakie to proste. Zamów wycinanie laserowe w drewnie.

Nasz zasięg.

U nas zlecisz laserowe wycinanie w drewnie w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie oraz w wielu innych punktach partnerskich na terenie całej Polski.

Na czym polega cięcie laserowe sklejki?

Cięcie sklejki odbywa się przy pomocy wiązki termicznej. Polega na nagrzaniu materiału wiązką laserową do tak wysokiej temperatury, że materiał odparowuje. Proces jest szybki, czysty, bezkontaktowy (nie zużywa narzędzi), w pełni zautomatyzowany, bezpieczny. Nie pozostawia strzępień, krzywizn, nieestetycznych nadpaleń, wiórów, charakteryzuje się idealnymi i gładkimi konturami.


Na czym polega wycinanie laserowe w drewnie?

Wycinanie laserowe w drewnie polega na użyciu silnej wiązki skoncentrowanego światła, emitowanego przez ruchomą głowicę, która jest w stanie nagrzewać rzeczy do temperatury powodującej ich przemianę w dym i odparowanie. Materiał jest przy tym poddany minimalnemu obciążeniu termicznemu, dlatego linie brzegowe są starannie i precyzyjnie wykończone, bez konieczności dalszej obróbki.

Gdzie zrealizuję cięcie sklejki laserem?

Cięcie sklejki laserem zrealizujesz na naszej platformie, łączącej Zlecających z firmami CNC z całej Polski. Znajdziesz tu bogatą ofertę usług i szereg podmiotów produkcyjnych, dysponujących wiedzą i doświadczeniem specjalistów oraz nowoczesnymi parkami maszynowymi.

Czym jest obróbka laserowa?

Obróbka laserowa jest nowoczesną i precyzyjną techniką, umożliwiającą przeprowadzenie wielu operacji technologicznych. W trakcie procesu wykorzystywana jest wysokoskoncentrowana wiązka światła laserowego o bardzo dużej gęstości mocy. Można w ten sposób obrabiać różne materiały: od twardych, po miękkie i kruche. Jedną z metod obróbki laserowej jest laserowe wycinanie w drewnie.