Obróbka drewna

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce.

Dostawa nawet w 48h!
Usługa obróbki drewna CNC

Jak działa LaserTrade?

Skorzystaj z formularza "Zapytanie ofertowe" lub "Wyślij zapytanie".
Firmy natychmiast otrzymają powiadomienie o konieczności przygotowania wyceny.
Oferty otrzymasz na adres e-mail.
Jeżeli oferta jest dla Ciebie atrakcyjna, wystarczy, że skontaktujesz się z wybraną firmą i nawiążesz współpracę.

Z LaserTrade korzystasz bezpłatnie.

Obróbka drewna – przykłady.

Obróbka drewna według Twojego projektu.

Szukasz niezawodnego i sprawdzonego dostawcy elementów wykonanych z drewna? Oddajemy do Twojej dyspozycji setki maszyn CNC, zapewniając Ci niespotykane dotąd możliwości produkcyjne.

Obróbka drewna CNC wraz z nami – korzyści.

  1. Wiele ofert z całego kraju w jednym miejscu.
  2. Szeroki wybór technologii obróbki drewna.
  3. Błyskawiczna realizacja.
  4. Profesjonalne wsparcie.
  5. Atrakcyjne ceny.

Najnowszej generacji lasery przemysłowe, atestowane, uniwersalne centra obróbcze CNC, zaawansowane technologie druku 3D, przystosowane zarówno do szybkiego prototypowania, jak i niskonakładowej oraz wysokonakładowej produkcji komponentów dla wielu różnych branż – u nas znajdziesz to, czego potrzebujesz. Decydując się na współpracę z nami, zyskujesz pewność otrzymania wyrobów z drewna w najwyższej jakości, zgodnie z przedłożoną dokumentacją projektową. Realizujemy zarówno zlecenia indywidualne, jak i produkcje całych serii. Swoje inspirujące pomysły i projekty przemienisz z nami w kapitalne i bezkonkurencyjne produkty. Obróbka drewna wraz z nami – to się opłaca!

Doświadczone firmy i wygodny czat z wykonawcami. Szybko i sprawnie.

Piotr – klient indywidualny

Obróbka drewna CNC – gotowy na działanie?

Laserowa obróbka drewna to coś, na czym się znamy jak mało kto. Rozpocznij z nami produkcję wykonanych z największą starannością przedmiotów z drewna: artykułów codziennego użytku, meblarskich, opakowaniowych, dekoracyjnych, reklamowych i wielu innych. Cięcie laserem drewna i wycinanie laserowe w drewnie, a także grawerowanie laserowe drewna, frezowanie CNC drewna i toczenie CNC w drewnie jeszcze nigdy nie były tak proste i przyjemne jak teraz, gdy szybko i bezproblemowo skorzystasz u nas z profesjonalnych usług Wykonawców z całej Polski, zrzeszonych w naszym portalu.

Dołącz do nas!

zaufało nam setki firm

Usługa obróbki CNC drewna to szereg korzyści. Dzięki wykorzystaniu maszyn i urządzeń sterowanych numerycznie uzyskujemy niedościgłą szybkość procesu, precyzję, niestandardowe kształty i rozmiary, idealnie powtarzalne elementy, wysoki stopień bezpieczeństwa produkcji, a także oszczędność materiału i minimalizację kosztów. Jakość pracy maszyn kontrolowanych komputerowo jest dużo wyższa niż przy sterowaniu manualnym, raz bowiem zaprogramowana maszyna wykonywać może setki, a nawet tysiące powtórzeń bez ingerencji człowieka.

Na czym polega obróbka drewna CNC?

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń do obróbki CNC – laserowych ploterów, wycinarek, grawerek, frezarek CNC, centrów frezarskich, tokarek CNC, centrów tokarskich, centrów obróbczych, obrabiarek wielozadaniowych – projektowanie i produkcja funkcjonalnych, estetycznych, wysokiej jakości wyrobów z drewna stały się prostsze, wygodniejsze i bardziej korzystne ekonomicznie niż kiedykolwiek wcześniej. Realizując cięcie laserowe drewna, grawerowanie laserowe drewna, frezowanie CNC drewna czy toczenie CNC drewna – jako jedne z wielu usług dostępnych u nas – przyjmujemy przy okazji zlecenia na obróbkę dodatkową drewna, oferując kompleksową obsługę od A do Z. Sprawdź, co zyskasz, współpracując z nami!

Obróbka drewna - jak to działa

Obróbka drewna CNC – zalety stosowania.

Jak już wspomnieliśmy, obróbka drewna CNC to szereg korzyści. Zastosowanie laserowych wycinarek do drewna, a więc precyzyjnej wiązki laserowej, pozwala wycinać nawet najdrobniejsze, najbardziej skomplikowane detale, a wszystko to przy idealnie gładkich konturach, bez krzywizn, strzępień, nieestetycznych nadpaleń i konieczności martwienia się o trociny czy sypiące się wióry drzewne oraz zużywające się narzędzia. Z kolei zastosowanie grawerek laserowych do drewna umożliwia stworzenie trwałych, bezpiecznych, wysoce estetycznych oznaczeń na dowolnych produktach, umieszczenie na nich napisów, logo, sentencji, nazw, grafik, zdjęć i wielu innych rodzajów grawerów. 

Przechodząc do frezarek CNC, to ich wszechstronność przejawia się w tym, że możemy wykorzystać je do wykonywania łączeń, narożnych profili czy elementów dekoracyjnych. Bez nich trudno byłoby o precyzyjne zdobienia czy wykończenia mebli i innych przedmiotów, o wykonanie łączeń czy elementów funkcjonalnych. Natomiast bez wydajnej pracy efektywnych tokarek CNC nie sposób wyobrazić sobie produkcji różnego rodzaju: wałów, osi, tulei, łożysk, kół zębatych, gwintów, części przekładni, śrub, tłoków do silnika oraz każdego innego elementu, który wymaga precyzyjnych żłobień, wgłębień, detali i określonej dokładności wymiaru i jakości powierzchni (chropowatości). Wszystkie te wyroby znajdują liczne zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Warto w tym miejscu wspomnieć także, że na rynku spotkać można sprzęty łączące w sobie funkcje frezarki i tokarki.

Podsumowując, trzeba powiedzieć, że obróbka drewna CNC daje nam szereg rozmaitych możliwości oraz pozwala pracować na różnych gatunkach drewna i materiałów drewnopodobnych. Wykonane produkty, elementy, detale, komponenty są starannie wykończone, finezyjne i kunsztowne, a wszystko to przy wysokiej produktywności oraz ekonomiczności metody.

Obróbka drewna – zastosowanie.

Trudno powiedzieć, jak dalece dokładne są te szacunki, ale można znaleźć informacje mówiące o tym, że drewno obecnie ma około 30 tysięcy zastosowań. Począwszy od budownictwa, górnictwa, energetyki, poprzez produkcję maszyn, sprzętu wodnego i sportowego, podłóg, mebli, różnego rodzaju płyt, aż po produkty typu: instrumenty muzyczne, zegary, narzędzia, opakowania, artykuły biurowe, zapałki i tak dalej. Obróbka drewna jest więc potrzebną i cenioną za wszechstronność i uniwersalność zastosowań usługą.

Z całą pewnością zakres tego, co obróbka drewna zapewnić może naszym Klientom, to zbyt rozległy temat, by dało się to streścić w jednym artykule. Krótko mówiąc, pod najoczywistsze zastosowania drewna poddanego obróbce CNC podpiąć możemy:

  • wyroby rzemieślnicze, rękodzielnicze, artystyczne, biżuteryjne,
  • • różnego rodzaju sprzęt wyposażenia wnętrz domowych, biurowych, instytucjonalnych, sklepowych, szkolnych oraz artykuły meblarskie (blaty, stoły, krzesła, meble, panele),
  • • sprzęt AGD (zwłaszcza przybory kuchenne), przedmioty codziennego użytku,
  • • elementy małej architektury,
  • • modele architektoniczne,
  • • sztuka: inkrustacje, markieteria,
  • • tabliczki, szyldy, oznakowania i reklama zewnętrzna,
  • • artykuły dekoracyjne, ozdoby, pamiątki, upominki, prezenty, trofea i nagrody,
  • • zaproszenia, podziękowania, tabliczki pamiątkowe i okolicznościowe, certyfikaty, identyfikatory, menu,
  • • różnego rodzaju gadżety promocyjne, podkładki, ramki, breloczki, zakładki, zawieszki, magnesy, wizytowniki,
  • • skrzyneczki, obudowy, stojaki, wieszaki,
  • • akcesoria i elementy modelarskie,
  • • ekologiczne zabawki, figurki 3D.

Obróbka drewna CNC i jej rodzaje.

Cięcie.

Wykonujemy na zamówienie finezyjne, oryginalne bądź skomplikowane projekty wycięć, uzyskujemy łagodniejsze krzywizny i ciaśniejsze naroża, a wszystko przy gwarancji idealnie gładkich konturów. Cięcie przy wykorzystaniu lasera to proces idealny do tego – dużo szybszy, łatwiejszy i czystszy niż tradycyjne alternatywy, a przy tym odchodzi problem ze zużywaniem się i tępieniem narzędzi, gdyż jest to metoda bezkontaktowa, czyli nie zachodzi bezpośredni kontakt z obrabianym materiałem. Atutem jest również kwestia bezpieczeństwa – proces jest zautomatyzowany, nie wymaga styczności z ostrymi narzędziami. Nie ma także potrzeby czasochłonnego mocowania materiałów, a obrabiany surowiec nie jest wypaczany. Cięcie materiałów, dla których nie występuje temperatura topnienia – jak właśnie drewno – odbywa się metodą sublimacji, co oznacza, że stan skupienia materiału zmienia się z ciała stałego bezpośrednio w stan gazowy. Inaczej mówiąc: drewno jest widoczne w postaci pary, która ucieka w szybkim tempie. Ta para transportuje wytworzone ciepło z dala od drewna. Strumień gazu tnącego utrzymuje cząsteczki pary z dala od układu optycznego. Istnieje stosunkowo niskie obciążenie termiczne materiału w pobliżu prześwitu cięcia. Cięcie wysokiej jakości można uzyskać poprzez dokładne ogniskowanie i wybór odpowiedniej optyki oraz dostarczanie sprężonego powietrza. Brązowe krawędzie tnące często mogą być skutecznie wykorzystane w projekcie. Materiał zostaje poddany minimalnemu obciążeniu termicznemu, dlatego linie brzegowe nie są ani spalone, ani mocno przypalone, a ładnie, starannie, dokładnie i precyzyjnie wykończone. Nie ma też potrzeby stosowania po cięciu laserowym żadnej obróbki wykańczającej.

Grawerowanie.

Wykonujemy zdobienia drewnianych przedmiotów za pomocą lasera. Tworzymy niepowtarzalne, spersonalizowane produkty. Przyjmujemy zamówienia na usługę grawerowania laserowego, która jest jedną z najtrwalszych metod, a polega na wyżłobieniu w drewnie wcześniej sporządzonego projektu. Niezwykła efektywność i trwałość tej metody wynika z faktu, że grafika nie jest nanoszona powierzchniowo (jak ma to miejsce przy nadrukach), ale wyryta jest w materiale, zatem rysunek odporny jest na działanie temperatury, kwasów czy próbę starcia go. Ponadto grawerunki laserowe cechują się oryginalnością, elegancją, przejrzystością, dokładnością i wysoką jakością wykonania. Jest to idealny sposób na spersonalizowanie przedmiotu, poprzez umieszczenie na nim logo, napisu czy dowolnej grafiki. Grawerowanie w drewnie jest usługą bezpieczną i niezawodną, gwarantującą wolność od wszelkich uszkodzeń i deformacji, a także niemającą negatywnego wpływu na czynności, do których znakowane przedmioty są przeznaczone. Grawerowanie laserowe sprawdza się zarówno w przypadku działań reklamowych i promocyjnych firm (typu: znakowanie firmowych gadżetów, wygrawerowanie na nich logo lub nazwy firmy), jak i projektów indywidualnych (jako niepowtarzalne, niebanalne upominki, podziękowania, życzenia, serdeczności, nagrody itd.).

Frezowanie.

Frezowanie CNC różni się od frezowania tradycyjną metodą sposobem kontrolowania procesu – w tym wypadku odbywa się on komputerowo, dzięki czemu precyzja oraz dokładność obróbki zostają zmaksymalizowane, a ryzyko błędu na skutek czynnika ludzkiego – zminimalizowane. Umożliwia to także utrzymanie powtarzalności przygotowanych wcześniej projektów, co cenione jest zwłaszcza przy produkcji masowej (seryjnej) na skalę przemysłową. Tę właśnie metodę obróbki skrawaniem wykonuje się etapami, które podzielić można na trzy kroki: sporządzenie projektu obrabianego przedmiotu, zaprogramowanie frezarki i obróbka właściwa, z wykorzystaniem odpowiednio przygotowanej maszyny. Frezowanie CNC – zaliczane do metod obróbki wiórowej – wykonywane jest na urządzeniach nazywanych frezarkami lub centrami frezarskimi. Dzięki nim można nadać wybranym przedmiotom odpowiedni kształt lub wymiar, modelować powierzchnie kształtowe oraz płaskie, tworzyć wrzeciona, koła zębate i inne elementy, wycinać gwinty, kanałki, rowki, uzębienia. Metoda działania frezarek CNC opiera się na połączeniu dwóch rodzajów ruchu – obrotowego, wykonywanego przez narzędzie (frez), oraz posuwowego, któremu poddawany jest obrabiany przedmiot (a czasami również narzędzie).

Toczenie.

Toczeniu CNC poddać można praktycznie każdy gatunek drewna (choć najbardziej nadaje się do tego celu drewno lite wysokiej jakości), a także materiały drewnopochodne. Gatunkami sprawdzającymi się przy obróbce toczeniem są gatunki twarde lub odporne na wilgoć, wśród nich: buk, lipa, orzech, dąb, jesion, brzoza. Dobrze też, aby nie było tam żadnych pęknięć czy sęków, mogących wpłynąć na mniejszą estetykę końcowego efektu wizualnego. Dzięki usłudze toczenia CNC powstać mogą najróżniejsze drewniane elementy ozdobne bądź półprodukty, wykorzystywane w licznych sektorach usługowo-przemysłowych. Jest to technika szczególnie użyteczna podczas realizacji skomplikowanych projektów, gdzie wymagane jest uzyskanie przedmiotów o kształcie brył obrotowych, o złożonej geometrii, wymagających niezwykle precyzyjnych oraz wysoce powtarzalnych detali, jak na przykład: wałki, stożki, kule, gwinty wewnętrzne i zewnętrzne. Tokarki oraz centra tokarskie są urządzeniami powszechnie wykorzystywanymi w produkcji, gdyż obróbka przy ich wykorzystaniu gwarantuje niezwykłą trwałość i wysoką jakość produktów.

Gdzie wykonujemy obróbkę drewna?

Pozostałe tagi: obróbka litego drewna, obróbka drewna, wycinarka CNC do drewna, tokarki CNC do drewna, CNC do drewna, przeróbka drewna Warszawa, obróbka CNC drewna Poznań.

  • Obróbka drewna Warszawa
  • Obróbka drewna Poznań
  • Obróbka drewna Wrocław
  • Oraz w naszych partnerskich oddziałach na terenie całego kraju.