Frezowanie drewna

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Frezowanie drewna – przykłady.

Wykonujemy frezowanie CNC w drewnie (w tym: frezowanie 3D w drewnie): w każdym gatunku drewna oraz sklejce, płytach wiórowych, płytach MDF, HDF oraz innych. Zlecisz u nas frezowanie elementów drewnianych, frezowanie desek, frezowanie frontów meblowych i wiele innych usług. Dzięki stosowanym przez naszych Partnerów nowoczesnym technologiom i programowalnym ustawieniom możliwe jest precyzyjne tworzenie sporych ilości takich samych modeli o identycznej fakturze, wymiarach i zdobieniu. Niewątpliwą zaletą tej metody obróbki jest również możliwość modelowania przedmiotów o najbardziej złożonych kształtach oraz dużej grubości, bez obawy o utracenie dokładności całego procesu oraz w zadowalającym czasie. Oferujemy także wsparcie w zakresie wykonywania projektów.

Dzięki współpracy z firmami CNC z całego kraju, dysponującymi najnowocześniejszymi centrami obróbczymi do obróbki drewna (CNC do drewna), zrealizujemy dla Ciebie każde zlecenie. Możesz również uzupełnić swój projekt o: toczenie, piłowanie, wiercenie, wygładzanie czy klejenie krawędziowe. 

Dlaczego wybrać frezowanie drewna u nas?

Wybierając frezowanie w drewnie u nas, warto mieć na uwadze następujące atuty:

 • bezpłatną wycenę – składasz zapytanie i po chwili otrzymujesz oferty od firm CNC, które chcą przystąpić do realizacji projektu,
 • wszechstronność – oferujemy szereg usług, pracujemy na wielu materiałach, obsługujemy różne branże, nie ma dla nas rzeczy niemożliwych,
 • kompleksowość i profesjonalne wsparcie – działamy od A do Z: od projektowania po pełen finezji i estetyki produkt finalny,
 • skalowalność – realizujemy zarówno pojedyncze zamówienia, prototypy, jak i można nam powierzyć długofalową produkcję seryjną,
 • elastyczność – działamy na materiałach powierzonych bądź własnych, w zależności od preferencji Klienta,
 • innowacyjność – rozbudowany park maszynowy, najnowocześniejsze technologie i współpraca z najlepszymi specjalistami usług CNC z całej Polski to gwarancja zadowolenia,
 • konkurencyjność – duży wybór, porównywarka ofert według priorytetowych dla Ciebie kryteriów, korzystne ceny, szybkie terminy i wysoka jakość realizacji.

Klienci wybierają to miejsce ze względu na wygodę. Nie musisz wysyłać dziesiątek zapytań ofertowych o frezowanie drewna. Prościej się nie da. Frezuj zatem z nami!

Gotowy na frezowanie drewna?

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie o frezowanie drewna, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Zlecaj frezowanie drewna szybko i wygodnie. Firmy CNC są teraz w 1 miejscu. Skorzystaj z bezpłatnej wyceny na frezowanie drewna, wybierz najlepszą ofertę i zamów. 

Frezowanie drewna i materiałów drewnopochodnych.

Dlaczego warto z nami pracować? 

Tutaj czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie.

Współpracując z setkami firm i mając dostęp do setek maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie frezowania CNC w drewnie. 

Jak zlecić frezowanie drewna? 

Działanie platformy jest niezwykle proste i intuicyjne, a informacje pomiędzy Tobą a naszymi Partnerami przekazywane są w sposób błyskawiczny. Wystarczy, że zarejestrujesz się, dodasz zapytanie, a oferty na frezowanie drewna zaczną spływać na Twoje konto.

Do kogo kierujemy ofertę?

Do współpracy zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorców z różnych branż: firmy budowlane, zajmujące się sztukaterią, aranżacją wnętrz, stolarzy, producentów mebli oraz schodów, agencje reklamowe i wiele innych.

Oferujemy wsparcie w tworzeniu: drewnianych elementów wykończenia wnętrz, elementów dekoracyjnych, ozdobnych ornamentów, zdobień na słupkach, belkach, tralkach, listwach, sztachetach, pochwytach, stopniach, nóżkach mebli i krzeseł, fantazyjnych balustrad, finezyjnych frontów meblowych, drewnianych rzeźbień, płaskorzeźb, pomoc w odtwarzaniu zniszczonej sztukaterii oraz projektowaniu i tworzeniu nowej oraz inne usługi, według potrzeb Klientów. 

Ile kosztuje frezowanie drewna?

Cena usługi frezowania drewna zależna jest od wielu czynników: rodzaju obrabianego materiału, grubości i wielkości wykonywanych żłobień, stopnia skomplikowania prac dwu- lub trzywymiarowych, ilości zamawianych elementów, czasu realizacji zlecenia itd. Skontaktuj się z nami, wyślij zapytanie wraz ze specyfikacją i oczekuj bezpłatnej wyceny od Wykonawców zainteresowanych podjęciem zlecenia. Wszystkie oferty zapiszą się w Twoim osobistym Panelu Klienta, co pomoże Ci przefiltrować je według ważnych dla siebie kryteriów i ułatwi wybranie najkorzystniejszej propozycji.

Czym jest frezowanie drewna CNC?

Frezowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod obróbki skrawaniem, która jest powszechnie stosowana w produkcji wielu sprzętów, maszyn oraz przyrządów. Jej funkcjonowanie opiera się na połączeniu dwóch rodzajów ruchu – obrotowego, który wykonuje narzędzie, zwane frezem, oraz ruchu posuwowego, któremu poddawany jest obrabiany przedmiot (lub niekiedy także narzędzie). 

Obrabianie metodą frezowania – zaliczaną do metod obróbki wiórowej – odbywa się przy użyciu specjalnych maszyn, które nazywamy frezarkami lub centrami frezarskimi. Ich zastosowanie pozwala nadać wybranym przedmiotom (takim jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne) odpowiedni kształt, wymiar, formę, funkcjonalność. Frezowanie umożliwia między innymi modelowanie powierzchni kształtowych oraz płaskich, wykonywanie różnego typu łączeń i zdobień, jak również czopowanie, wycinanie gwintów oraz rowków.

Frezowanie drewna CNC to metoda obróbki skrawaniem, która różni się od swojego tradycyjnego odpowiednika sposobem kontrolowania procesu. Ten odbywa się komputerowo, a nie przy użyciu frezarki ręcznej. Dzięki takiemu rodzajowi sterowania udaje się zmaksymalizować precyzję obróbki, a przy tym utrzymać powtarzalność przygotowanych wcześniej projektów. Komputerowa metoda obróbki odbywa się etapami, które można podzielić na trzy zasadnicze kroki: sporządzanie projektu obrabianego przedmiotu, zaprogramowanie frezarki oraz właściwa obróbka z wykorzystaniem odpowiednio przygotowanej maszyny. Z uwagi na dużą dokładność metody, frezowanie CNC w drewnie z powodzeniem wykorzystuje się w masowej produkcji na skalę przemysłową. Frezarki CNC bywają nieraz nazywane nowoczesnymi dłutami, gdyż w zasadzie wykonują taką właśnie pracę, jednak dużo wydajniej i bardziej powtarzalnie, pozwalając precyzyjnie i bardzo szybko obrabiać drewno.

Frezowanie w drewnie CNC – zastosowanie.

Frezowanie CNC możemy z powodzeniem stosować podczas obróbki drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Metoda znalazła swoje zastosowanie między innymi w wytwórstwie mebli oraz elementów dekoracyjnych. Można w ten sposób tworzyć wiele innych nietuzinkowych elementów i produktów: drzwi, stoły, blaty, krzesła, panele podłogowe, ramy, płaskorzeźby, elementy aranżacji wnętrz, wzornictwa przemysłowego, konstrukcji architektonicznych, form wtryskowych, matryc. Obróbka za pomocą frezarki pozwala na wykończanie drewnianych krawędzi oraz kantów, modelowanie powierzchni oraz tworzenie nacięć, a także odpowiednich rowków, kanałów, uzębień, gwintów czy otworów pod zawiasy. Dodatkowym atutem frezowania CNC w drewnie jest możliwość precyzyjnego tworzenia elementów dekoracyjnych, zdobień, w tym niezliczonej ilości kunsztownych wzorów oraz żłobień. Te w ciekawy i unikatowy sposób ozdobią stare meble (takie jak regały, szafki, kredensy czy stoliki), nadając im nowy i niepowtarzalny charakter. Zastosowanie metody frezowania w drewnie może okazać się pomocne zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na niezwykle dokładnym i względnie szybkim wykonaniu skomplikowanych zdobień lub chcemy nadać obrabianemu przedmiotowi oryginalny i nietuzinkowy kształt.

Rodzaje drewna do obróbki metodą frezowania CNC.

Drewno jest jednym z najchętniej i najczęściej stosowanych w przemyśle surowców. Ten popularny, naturalny materiał występuje w wielu gatunkach, charakteryzujących się zróżnicowanym wybarwieniem, usłojeniem i cechami. Bardzo dobrze poddaje się frezowaniu i pozwala na uzyskiwanie precyzyjnych i szczegółowych detali. Frezowaniu CNC można poddać niemal każdy gatunek drewna. Najlepszym wyborem – z uwagi na dość jednolitą strukturę – mogą okazać się zwłaszcza gatunki liściaste, takie jak buk, lipa czy orzech. Metoda frezowania CNC sprawdzi się także przy obróbce płyt meblowych, które są produkowane z materiałów drewnopochodnych. Wśród nich warto wymienić chociażby: sklejki, płyty wiórowe, a także płyty pilśniowe, takie jak MDF czy HDF. 

Produkty powstałe dzięki frezowaniu CNC drewna.

Stosując frezowanie CNC drewna oraz materiałów drewnopochodnych (np. frezowanie w sklejce, frezowanie MDF), możemy otrzymać wiele funkcjonalnych i przydatnych elementów, powszechnie wykorzystywanych w branży meblarskiej. Do najpopularniejszych wytworów uzyskiwanych tą metodą obróbki należą między innymi:

 • płyty MDF do mebli,
 • panele podłogowe,
 • drzwi wewnętrzne,
 • wykończenie szuflad oraz tylnych ścian mebli,
 • fronty meblowe.

Zalety frezowania CNC.

Frezowanie CNC wykazuje wiele udogodnień względem klasycznej metody obróbki skrawaniem. Z uwagi na sterowanie komputerowe pozwala na zachowanie wysokiej powtarzalności zaplanowanego projektu. Porównując do frezowania tradycyjnego, obróbkę CNC cechuje także zwiększona szybkość oraz zachowanie maksymalnej precyzji, która nigdy nie byłaby możliwa do osiągnięcia przy użyciu frezarek ręcznych. To wszystko wpływa na skrócenie czasu produkcji. Co więcej, każdy zaprogramowany na potrzeby procesu projekt może być wielokrotnie wykorzystywany. Inną korzyścią, wynikającą z zastosowania frezowania CNC, jest także zmniejszenie zużycia energii przy jednoczesnej minimalizacji odpadów materiałowych, co przekłada się na zmniejszenie kosztów produkcji. Niewątpliwą zaletą tej metody obróbki jest także możliwość modelowania przedmiotów o bardziej złożonych kształtach, bez obawy o utracenie dokładności całego procesu.

Frezowanie CNC drewna – parametry.

Efektywność frezowania i ostateczny wynik pracy zależą od kilku czynników. Jednym z nich jest właściwie dobrany kształt frezu. Kolejnym – odpowiednia prędkość pracy. Szybkość skrawania i szybkość posuwu trzeba dobrać do rodzaju obrabianego materiału i warunków obróbki. Szybsze obroty powinno się włączać przy frezach o mniejszej średnicy, a wolniejsze przy frezach o dużej średnicy. Większe prędkości używamy również podczas pracy w miękkim drewnie, a wolniejsze przy drewnie twardym. Niedostosowywanie prędkości do warunków może poskutkować przypaleniami drewna i zniszczeniem materiału.

Frezując drewno, trzeba pamiętać o jego mocowaniu do stołu stolarskiego. Przy miękkich drewnach warto zastosować podkładki zabezpieczające, chroniące materiał przed pozostawianiem śladów przez zaciski. W przypadku detali o dużej głębokości, celem ochrony drewna przed ryzykiem uszkodzeń, bezpieczniej wykonywać rowki w kilku podejściach.

Czym są centra CNC?

Centra obróbcze CNC to maszyny, których praca opiera się na zautomatyzowanej regulacji programowej. Stosowane w urządzeniach sterowanie numeryczne umożliwia przetwarzanie informacji cyfrowych, które są następnie przekształcane w ruch o określonych parametrach. Obrabiarki CNC działają w układzie zamkniętym, który funkcjonuje na zasadzie zapętlonego sprężenia zwrotnego. Maszyny tego typu zastąpiły pracę ludzkich rąk, jednocześnie podnosząc wydajność, precyzję, szybkość oraz bezpieczeństwo procesu obróbki skrawaniem. Centra CNC są urządzeniami, które są powszechnie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu lekkiego i ciężkiego. Służą między innymi do wytwarzania różnorakich elementów maszyn czy przedmiotów codziennego użytku.

Centra CNC – urządzenia o wielofunkcyjnym zastosowaniu.

Centra CNC to urządzenia o wszechstronnym oraz wielofunkcyjnym zastosowaniu. Odpowiednio skonstruowane maszyny pozwalają na wykorzystanie kilku metod obróbki w jednym zamocowaniu obrabianego przedmiotu. Nowoczesne obrabiarki wdrażają kilkuetapowy proces przy użyciu różnych, dokładnie zaprogramowanych oraz kolejno wprowadzanych do pracy narzędzi. W zakres jednego procesu może wchodzić kilka zabiegów obróbkowych, takich jak toczenie, frezowanie czy wiercenie. Do wykorzystywanych w centrach metod obróbki CNC drewna zaliczamy:

 • frezowanie CNC drewna,
 • toczenie CNC drewna,
 • piłowanie CNC drewna,
 • wiercenie CNC drewna,
 • wygładzanie CNC drewna,
 • klejenie krawędziowe CNC drewna.

Jak widać, nasze możliwości w zakresie frezowania CNC drewna są ogromne. Dodając do tego całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania. 

Panel Klienta, pozwalający na posiadanie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym uporządkowanym miejscu, umożliwia sprawną i wydajną pracę. 

Nasz zasięg.

W naszej ofercie polecamy między innymi precyzyjne frezowanie drewna w Warszawie (frezowanie CNC MDF Warszawa), Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy (frezowanie płyty wiórowej Bydgoszcz, frezowanie MDF Bydgoszcz), Białymstoku (obróbka MDF Białystok) oraz w wielu innych punktach partnerskich na terenie całego kraju. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą, dostępną na naszej stronie. Skorzystaj z darmowej wyceny on-line.

Czym jest precyzyjne frezowanie w drewnie?

Precyzyjne frezowanie w drewnie jest rodzajem obróbki skrawaniem, polegającym na nadaniu przedmiotom z drewna odpowiedniego kształtu, funkcjonalności (np. frezowanie otworów) bądź też wykonaniu zdobień (np. dekoracyjne frezowanie krawędzi), za pomocą wieloostrzowego narzędzia (frezu) na obrabiarce zwanej frezarką. Można w ten sposób obrabiać płaszczyzny, powierzchnie kształtowe oraz rowki.

Frezowanie drewna CNC – parametry

Warunkiem prawidłowej pracy frezów jest właściwy dobór szybkości skrawania i szybkości posuwu do rodzaju obrabianego materiału oraz warunków obróbki. Przy frezowaniu drewna warto kierować się ogólną zasadą, mówiącą, iż przy frezach o mniejszej średnicy należy używać szybszych obrotów, z kolei należy prędkość zmniejszyć przy frezach o dużej średnicy. Obroty frezu powinny być też wolniejsze przy pracy w twardym materiale, a przy miękkim drewnie można używać wyższych prędkości.

Gdzie wykonujemy frezowanie drewna?

 • Frezowanie drewna Warszawa
 • Frezowanie drewna Poznań
 • Frezowanie drewna Wrocław
 • oraz w naszych partnerskich oddziałach na terenie całego kraju