Toczenie w drewnie

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Toczenie drewna – przykłady.

Oferujemy precyzyjne toczenie w drewnie oraz produktach drewnopodobnych. 

W 1 miejscu dysponujemy najnowocześniejszymi centrami obróbczymi do obróbki drewna, zrzeszając w 1 miejscu firmy CNC z całego kraju. Swój projekt możesz uzupełnić o usługi: frezowania, piłowania, wiercenia, wygładzania czy klejenia krawędziowego. 

Dlaczego wybrać toczenie w drewnie usługi u nas? 

 1. bezpłatna wycena    
 2. profesjonalne wsparcie 
 3. konkurencyjne ceny 

Jeśli do tej pory wysyłałeś samodzielnie zapytania do wielu firm, porównywałeś oferty na toczenie w drewnie i traciłeś cenne godziny, to szybko docenisz wygodę pracy z nami. 

Jedno zapytanie o toczenie drewna – od kilku do kilkunastu ofert – i wygodne zamówienie z 1 miejsca. 

Gotowy na toczenie w drewnie?  

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie o toczenie usługi, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny na toczenie w drewnie, wybierz najlepszą ofertę usługi toczenia i zamów. 

Dlaczego wybrać toczenie w drewnie u nas? 

Usługi toczenia CNC – szeroka oferta.

U nas czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie.

Współpracując z setkami firm i mając dostęp do tysięcy maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie toczenia CNC w drewnie. 

Czym jest toczenie w drewnie CNC?

Toczenie to jedna z najpopularniejszych oraz najpowszechniej stosowanych metod obróbki skrawaniem. Jej działanie opiera się na wykorzystaniu odpowiedniego narzędzia obróbczego (najczęściej noża tokarskiego), którego zadaniem jest stopniowe ścinanie powierzchni obrabianego materiału. Technologia znalazła swoje zastosowanie w wytwarzaniu przedmiotów o formie brył obrotowych, takich jak walce, kule czy stożki. Sam proces odbywa się poprzez połączenie dwóch rodzajów ruchu – obrotowego, w który wprawiany jest obrabiany przedmiot, oraz ruchu prostoliniowego, który wykonuje narzędzie skrawające. Włączenie do obróbki obu form ruchu umożliwia sprawne wydzielenie z obrabianego materiału kolejnych warstw aż do osiągnięcia ustalonej formy. Maszynę stosowaną do takiego rodzaju obróbki skrawaniem nazywamy tokarką.

Toczenie CNC jest wyspecjalizowaną formą procesu, do którego stosuje się maszyny sterowane numerycznie. Odpowiednio zaprogramowane tokarki przetwarzają wprowadzone do systemu informacje cyfrowe, a następnie generują odpowiadający im ruch. Toczenie CNC jest metodą, która pozwala na całkowicie zautomatyzowaną, a przy tym niezwykle precyzyjną obróbkę skrawaniem. Dzięki sterowaniu komputerowemu możemy nadać obrabianemu przedmiotowi formę w pełni odpowiadającą wymaganiom zleconego projektu.

Jak zlecić toczenie w drewnie? 

Nasze działanie jest niezwykle proste i intuicyjne, a informacje pomiędzy Tobą a naszymi Partnerami przekazywane są w sposób błyskawiczny. 

Toczenie CNC w drewnie.

Toczeniu CNC możemy poddać wiele materiałów, w tym również drewno oraz materiały drewnopochodne. Dzięki powszechnemu wykorzystywaniu tokarek w produkcji przedmiotów o kształcie brył obrotowych, omawiana metoda obróbki jest chętnie wykorzystywana do tworzenia drewnianych elementów ozdobnych czy różnych półproduktów, które mogą być następnie zastosowane w licznych sektorach usługowo-przemysłowych. Toczenie CNC w drewnie jest szczególnie użyteczne w przypadku realizacji skomplikowanych projektów, których celem jest uzyskanie produktu o dość złożonej geometrii lub wymagających uzyskania precyzyjnie stworzonych i wysoce powtarzalnych detali.

Rodzaje drewna odpowiednie do toczenia CNC.

Metodą toczenia możemy obrabiać praktycznie każdy gatunek drewna, przy czym najlepiej sprawdzą się jednolite materiały wysokiej jakości, czyli tak zwane drewno lite. Jego zastosowanie zapewni toczonym elementom niezwykłą trwałość oraz estetykę. Wybierając materiał do obróbki, powinniśmy zwrócić uwagę na gatunki twarde lub odporne na wilgoć. Do najpopularniejszych lub najłatwiejszych w toczeniu rodzajów drewna należą między innymi: buk, lipa, orzech, dąb, jesion czy brzoza. Warto zwrócić również uwagę na to, aby wybrane drewno było pozbawione pęknięć oraz sęków, które mogłyby wpłynąć na zakłócenie końcowego efektu wizualnego. Oprócz drewna metodzie toczenia CNC możemy poddać także materiały drewnopodobne.

Produkty uzyskiwane dzięki toczeniu CNC drewna.

Toczenie jest na tyle popularną i chętnie stosowaną metodą obróbki skrawaniem, że może zostać wykorzystane do produkcji niemal nieograniczonej ilości elementów drewnianych o kształcie walcowatym, stożkowym lub kulistym. Ich finalny wygląd oraz wykorzystanie zależy w dużej mierze od naszej fantazji oraz aktualnych potrzeb. Dzięki toczeniu metodą CNC możemy uzyskać takie produkty jak:

 • tralki schodowe, poręcze,
 • nogi do mebli (krzeseł, taboretów, stołów, szaf),
 • nogi fortepianowe,
 • kule drewniane toczone, gałki do mebli,
 • kwietniki, donice, świeczniki.

Zalety toczenia drewna przy pomocy CNC.

Toczenie CNC – z uwagi na zastosowanie nowoczesnego i całkowicie zautomatyzowanego sterowania komputerowego – jest metodą wykazującą wiele korzyści w porównaniu do konwencjonalnych metod toczenia. Do jej najważniejszych zalet zaliczamy między innymi: zwiększenie wydajności, efektywności, szybkości oraz bezpieczeństwa procesu. Toczenie CNC pozwala także na zachowanie dużej powtarzalności ustalonego schematu, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej precyzji obróbki, która jest możliwa do osiągnięcia niezależnie od stopnia skomplikowania projektu. Innym atutem takiej metody obróbki skrawaniem jest obniżenie kosztów produkcyjnych, dzięki znaczącemu skróceniu czasu całego procesu. Kolejnym udogodnieniem, wynikającym z zastosowania toczenia CNC, jest zoptymalizowanie oraz zminimalizowanie pracy operatora urządzenia, którego rola polega jedynie na wprowadzeniu obrabianego materiału do maszyny, ustawieniu określonego programu, a następnie uruchomieniu samej tokarki.

Jak widać, nasze możliwości w zakresie toczenia CNC drewna są ogromne. Dodając do tego całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania. 

Panel Klienta, pozwalający na posiadanie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym uporządkowanym miejscu, umożliwia sprawną i wydajną pracę. 

Zapraszamy do współpracy. Zapytaj o toczenie w drewnie cennik.

Nasz zasięg.

Wykonujemy na zamówienie precyzyjne toczenie w drewnie. Toczenie w drewnie CNC Warszawa, toczenie precyzyjne Wrocław, toczenie CNC Poznań (usługi na tokarkach Poznań), toczenie Kraków – to zaledwie kilka z naszych propozycji. Toczymy w dużych miastach, małych miasteczkach, mamy wiele oddziałów partnerskich.


Na czym polega toczenie w drewnie?

Toczenie w drewnie odbywa się poprzez wprawienie w ruch odpowiednio wcześniej przygotowanego elementu drewnianego, a następnie skrawanie jego powierzchni w taki sposób, aby powstawał kształt bryły obrotowej (m.in. kula, stożek, walec). Proces wykonywany jest przy pomocy urządzenia zwanego tokarką.

Jakie drewno nadaje się do toczenia?

Do toczenia nadaje się praktycznie każdy rodzaj drewna, są jednak gatunki, z których efekty będą szczególnie miłe oku – zwłaszcza te o przyjemnym kolorze i ciekawym usłojeniu. Nasze rodzime gatunki są niemniej interesujące od drewna egzotycznego. Do toczenia nadadzą się więc: jesion, buk, brzoza, klon, lipa, topola, platan, dąb, cis, akacja, wiąz, kasztan, morwa, orzech, czereśnia, śliwa, grusza, jabłoń. Suche drewno daje większą gwarancję, że powstały przedmiot nie popęka.