Modelowanie do druku 3D

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Zmieniamy pomysły w rzeczywistość! Jeśli potrzebujesz modele 3D do druku, jesteś w najlepszym miejscu. Zrealizujesz z nami każdy projekt – od przygotowania modelu do końcowego wydruku. Oferujemy profesjonalne modelowanie do druku 3D. 

Dlaczego wybrać modelowanie do druku 3D u nas?

Jesteśmy platformą zrzeszająca ekspertów tworzenia modeli. Łatwo, szybko i wygodnie zlecisz u nas profesjonalne modelowanie 3D.

Dodaj zapytanie, porównaj oferty na modelowanie do druku 3D i wybierz najlepszą.

W kolejnym etapie możesz rozpocząć współpracę. 

Gotowy na modelowanie do druku 3D?

Nie trać czasu. 

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny na modelowanie do druku 3D, przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.

Aby Twój pomysł mógł zostać zrealizowany, czyli wydrukowany na drukarce 3D, potrzebny będzie jego model, przygotowany w specjalnym oprogramowaniu do projektowania 3D. Mówiąc w wielkim skrócie i dużym uproszczeniu, polega to na tworzeniu i modyfikowaniu obiektów geometrycznych w trójwymiarze.

Modelowanie do druku 3D – oferta.

Dzięki modelowaniu 3D, które jest ogromnym wsparciem dla projektowania, Twoje pomysły mogą zostać urzeczywistnione. Czy chodzi o rzeczy organiczne, przedmioty codziennego użytku, pojazdy, wygląd wnętrz, elementy mechaniczne czy wiele innych, dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych Partnerów od modelowania 3D, ich specjalnemu oprogramowaniu i profesjonalnemu sprzętowi, możemy podnosić walory estetyczne i wizualne wszystkiego, co nam wskażesz. Modelujemy z pasją, najwyższą precyzją i dbałością o prawidłową siatkę. Przykładamy wagę do najdrobniejszych szczegółów. Zwracamy uwagę na odpowiednie tekstury i realistyczne oświetlenie.

Zrzeszeni w naszej szerokiej sieci partnerskiej specjaliści od modelowania 3D mają bogate doświadczenie w przygotowywaniu i optymalizacji modeli 3D dedykowanych drukowi przestrzennemu. Znając specyfikę druku 3D, tworzą model z uwzględnieniem potrzeb, aby osiągnąć jak najlepszą ekonomię i jakość wydruku. Modele tworzone są na podstawie dostarczonych danych lub dokumentacji klienta (skany 3D/rysunki techniczne/szkice i wymiary obiektu/fotografie i wymiary obiektu) i zapisywane w większości popularnych formatów 3D/CAD.

Modelujemy w 3D.

U nas, dzięki najlepszym w kraju specjalistom od modelowania 3D, każdy Klient będzie zadowolony, bowiem potrzebny model 3D zostanie indywidualnie dopasowany do przedstawionych oczekiwań i wymagań. Z naszych usług skorzystać mogą między innymi przedstawiciele następujących sektorów:

 • twórcy gier, filmów i programów telewizyjnych,
 • producenci (modele 3D urządzeń i produktów, inżynieria, renderowanie koncepcji),
 • deweloperzy (modele 3D nieruchomości),
 • górnicy (modele 3D maszyn),
 • branża energetyczna (modele 3D urządzeń),
 • branża architektoniczna (renderowanie wnętrz i elementów zewnętrznych w oferowanych budynkach i środowiskach),
 • branża budowlana (modele 3D obiektów),
 • branża przemysłowa,
 • branża naukowa i medyczna oraz wiele, wiele innych.

Na podstawie dostarczonych plików projektowych nasi Partnerzy są w stanie wykonać modele 3D w dowolnym kształcie i wielkości, w różnych strukturach, włącznie z różnymi skomplikowanymi mechanizmami.

Czym jest modelowanie do druku 3D?

Modelowanie 3D jest procesem tworzenia oraz modyfikacji obiektów trójwymiarowych przy użyciu specjalistycznego programu komputerowego (zwanego modelerem). Program ów posiada zestaw narzędzi niezbędnych do wykonania modelu, a także zbiór podstawowych figur geometrycznych (jak: prostopadłościany, kule, torusy), które wykorzystać można podczas pracy nad modelem. Modelowanie 3D jest jednym z najważniejszych elementów projektowania i daje możliwość zapisu w trójwymiarze poszczególnych etapów pracy. 

Podczas modelowania 3D wykorzystuje się najróżniejsze narzędzia. Istnieje możliwość skorzystania z gotowych rozwiązań lub też swobodnego modelowania obiektów. Z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że w przyszłości modelowanie trójwymiarowe całkowicie wyprze tradycyjne techniki 2D.

Na rynku istnieje wiele programów do modelowania trójwymiarowego, począwszy od wersji bezpłatnych, skończywszy na drogim, profesjonalnym, dedykowanym oprogramowaniu wykorzystywanym przez zawodowców.

Modelowanie do druku 3D – jakie ma etapy?

Proces modelowania trójwymiarowego składa się z kilku kroków:

 • stworzenia koncepcji, a zatem przemyślenia projektu i zaplanowania poszczególnych działań,
 • wizualizacji, czyli utworzenia i zaprezentowania projektu,
 • utworzenia prototypu, pozwalającego wychwycić ewentualne niedoskonałości i skorygowanie ich,
 • wdrożenie gotowego projektu.

Modelowanie do druku 3D – przegląd metod i technik.

Wśród metod definiowania modelu przestrzennego wyróżniamy: modelowanie bezpośrednie oraz modelowanie parametryczne.

Modelowanie bezpośrednie (Direct Shape Modeling), zwane inaczej modelowaniem klasycznym lub swobodnym, jest metodą, w której kolejność modelowania poszczególnych cech konstrukcyjnych nie ma znaczenia. Powierzchnia zewnętrzna obiektu powstaje poprzez połączenie szeregu dopasowanych do siebie płatów powierzchni, gdy system CAD umożliwia bezpośredni dostęp do parametrów modelu matematycznego tej powierzchni.

Modelowanie parametryczne (Feature-Based Modeling) jest metodą, w której kolejność definiowania określonych więzów jest ważna, albowiem kolejne są definiowane na bazie poprzednich. Opiera się ona na zastosowaniu parametrycznych cech konstrukcyjnych. Parametryzacja daje możliwość dwustronnego powiązania modelu geometrycznego z matematycznym – jeżeli dany element poddawany jest modyfikacji, automatycznie dokonywane są zmiany we wszystkich elementach z nim powiązanych.

Technik modelowania trójwymiarowego jest wiele, podzielić je można ze względu na stopień trudności wykonania modelu. Wyróżniamy zatem techniki podstawowe oraz techniki złożone.

Techniki podstawowe, w których obiekty 3D zbudowane są z siatek wielokątów (obiekt można wówczas łatwo deformować, skręcać, wyginać) albo definiowane są za pomocą krzywych lub powierzchni parametrycznych (w ten sposób tworzone są gładkie powierzchnie).

Techniki złożone, do których zaliczany:

 • wytłaczanie – nadawanie dwuwymiarowym przekrojom głębokości, uzyskiwanej poprzez przesuwanie przekrojów wzdłuż ścieżki,
 • bryły obrotowe – powstające poprzez obrót przekrojów dwuwymiarowych wokół własnej osi,
 • CSG (Constructive Solid Geometry) – definiowanie brył przez operacje boolowskie na innych bryłach,
 • Subdivision surfaces – nieskomplikowana bryła tworzy zarys obiektu, podczas gdy algorytm nadaje jej bardziej organiczny kształt,
 • mapy wysokości – technika modelowania terenów (tworzenie map), w której wysokość punktu powiązana jest z kolorem,
 • mapy przemieszczeń – w których teksturę nakłada się na siatkę wielokątów, a wartości tekseli określają, na jaką odległość mają zostać przemieszczane wierzchołki siatki,
 • metakule – technika tworzenia powierzchni, dla której wartości w polu skalarnym są jednakowe, a projektant rozmieszcza w przestrzeni trójwymiarowej źródła tego pola,
 • flora – drzewa i krzewy modelowane są przy pomocy L-systemów lub w specjalnych programach, symulujących życie roślin.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w zakresie projektowania i modelowania do druku 3D. Działamy na terenie całego kraju (m.in.: tworzenie obiektu 3D Kraków).

Jak modelować 3D?

Modelowanie 3D polega na tworzeniu i modyfikacji obiektów trójwymiarowych za pomocą modelera, czyli programu komputerowego, dostarczającego niezbędnych narzędzi oraz zbioru podstawowych brył, które mogą być przydatne przy budowaniu obiektów.

Modelowanie do druku 3D – od czego zacząć?

Proces trójwymiarowego modelowania składa się z kilku etapów. Rozpoczynamy od stworzenia koncepcji, czyli obmyślenia projektu i zaplanowania działań. Późniejszymi krokami są: wizualizacja (czyli utworzenie i zaprezentowanie tegoż projektu), stworzenie prototypu, by na końcu móc wdrożyć gotowy projekt.

Jaki program do modelowania 3D?

Na rynku istnieje szereg programów do modelowania 3D i są to zarówno wersje bezpłatne, jak i drogie, dedykowane oprogramowania, służące do profesjonalnych zastosowań. Dokonując wyboru, z całą pewnością trzeba wziąć pod uwagę zarówno swój budżet, jak i wydajność sprzętu, na którym pracujemy (odpowiednia pamięć i dobra karta graficzna to absolutne minimum). Sprzęt o właściwych parametrach to oczywiście komfort i płynny przepływ pracy oraz szybsze renderowanie.