3 minuty

Fronty meblowe na wymiar

Produkcja frontów meblowych na zamówienie – wykorzystaj technologie CNC w Portalu LaserTrade

Wygląd frontów meblowych to jeden z elementów wpływających na ogólny odbiór atrakcyjności oraz charakteru urządzanych wnętrz. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób produkujących meble lub odpowiadających za aranżację pomieszczeń zwraca uwagę na ten aspekt. Wielu z nich decyduje się na zastosowanie klasycznych bądź nowoczesnych rozwiązań.

Z uwagi na możliwość wykorzystania innowacyjnych urządzeń w zakresie obróbki drewna oraz materiałów drewnopodobnych coraz częściej do produkcji frontów meblowych stosuje się nowoczesne i innowacyjne maszyny CNC. 

Zastanawiasz się, jakie są zalety produkcji frontów meblowych przy wykorzystaniu maszyn CNC oraz gdzie można złożyć na nie zamówienie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Zalety produkcji frontów meblowych przy wykorzystaniu maszyn CNC

Produkcja frontów meblowych przy wykorzystaniu maszyn CNC wykazuje wiele korzyści względem innych, bardziej tradycyjnych metod. Poniżej prezentujemy najważniejsze zalety wykorzystania tej metody obróbki:

  • Precyzja wykonania

Zastosowanie nowoczesnych maszyn CNC przekłada się na zwiększenie precyzji wykonania frontów meblowych. Sterowane komputerowo maszyny zapewniają wysoką jakość oraz umożliwiają drobiazgowe odtworzenie nawet skomplikowanych wzorów.

  • Wysoka powtarzalność wzorów

To kolejna z zalet produkcji frontów meblowych metodą CNC. Innowacyjne centra obróbcze gwarantują wysoką powtarzalność wzorów. Dzięki temu istnieje możliwość tworzenia seryjnej produkcji, co przekłada się na…

  • Skrócenie czasu produkcji

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań przy wykorzystaniu wielofunkcyjnych obrabiarek CNC dochodzi do znaczącego skrócenia czasu produkcji frontów meblowych. Maszyna umożliwia szybkie i bezproblemowe wprowadzenie do systemu nowych wzorów, a także zapewnia możliwość odtworzenia tych wcześniej wykorzystywanych.

  • Zmniejszenie kosztów produkcji

Zastosowanie maszyn CNC wiąże się nie tylko ze skróceniem czasu produkcji, ale również zmniejszeniem jej kosztów. W jednym cyklu pracy centrum obróbczego można jednocześnie wykorzystać kilka metod obróbki (między innymi wiercenie, frezowanie, piłowanie czy wygładzanie) oraz wycinać kilka odmiennych wzorów. Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia poboru energii oraz minimalizacji ilości odpadów materiałowych.

  • Realizacja indywidualnych zleceń

Wykorzystanie nowoczesnych maszyn CNC to również szansa na szybką i precyzyjną realizację indywidualnych, nawet bardzo złożonych zleceń, które bazują na aktualnych trendach bądź preferencjach klienta. Maszyny pozwalają na wprowadzenie do systemu indywidualnie dopasowanych parametrów frontu oraz zastosowanie pożądanego przez klienta wzoru, kształtu czy sposobu wykończenia.

Reklama
  • Atrakcyjny design

Możliwość szybkiej zmiany i aktualizacji wprowadzanych do sytemu komputerowego wzorów oraz wysoka precyzja wykonania przekładają się na okazję do podążania za aktualnymi trendami. Producenci mają szansę otrzymać nowoczesne, estetyczne, a niejednokrotnie również i oryginalne, nietuzinkowe fronty meblowe.

Do kogo skierowana jest oferta na produkcję frontów meblowych?

Produkcja frontów meblowych przy wykorzystaniu maszyn CNC to rozwiązanie, z którego coraz częściej korzystają:

  • projektanci wnętrz oraz architekci,
  • stolarze oraz inne osoby zajmujące się tworzeniem mebli,
  • klienci indywidualni.

Produkcja frontów meblowych w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade

Jesteś zainteresowany złożeniem zamówienia na produkcję frontów meblowych metodą CNC? Skorzystaj z możliwości, jakie zapewnia nasz Portal Produkcyjno-Usługowy LaserTrade i znajdź odpowiedniego Wykonawcę. Zapraszamy do kontaktu!

Sponsorzy generalni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *