Wiercenie drewna

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Dzięki współpracy z setkami firm CNC oraz systemem komunikacji CRM zapewniamy Ci niespotykane możliwości produkcyjne. 

Wykorzystując centra obróbcze CNC, realizujemy usługi obróbki drewna, obejmujące: toczenie, frezowanie, piłowanie, klejenie krawędziowe, piłowanie czy wygładzanie. 

Dlaczego wybrać wiercenie drewna u nas? 

 • bezpłatna wycena    
 • profesjonalne wsparcie 
 • konkurencyjne ceny 

Odpowiedź jest prosta: wygoda. 

Tylko u nas, dodając jedno zapytanie ofertowe, otrzymasz wycenę przygotowaną przez kilka lub kilkanaście firm jednocześnie. 

Sprawne działanie, doświadczone firmy. 

Gotowy na wiercenie drewna?

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny, wybierz najlepszą ofertę na wiercenie drewna i zamów usługę. 

Dlaczego warto zlecić nam wiercenie drewna? 

U nas czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie.

Współpracując z setkami firm i mając dostęp do tysięcy maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie wiercenia CNC w drewnie. 

Czym jest wiercenie drewna CNC?

Wiercenie jest jednym z rodzajów obróbki skrawaniem. Jego zadanie polega na tworzeniu otworów – lub niekiedy rozszerzaniu walcowatych wgłębień – w poddawanym obróbce materiale. Maszyny, którymi zazwyczaj wykonuje się wiercenie, nazywamy wiertarkami, a służące do obróbki narzędzie wiertłem. Podczas procesu obrabiany przedmiot jest unieruchomiony, a narzędzie skrawające zostaje wprawione w dwa rodzaje ruchu – ruch obrotowy oraz prostoliniowy ruch posuwowy. Wiercenie jest powszechnie stosowane podczas obróbki różnych materiałów (na przykład metalu, tworzyw sztucznych lub drewna), które są następnie wykorzystywane w wielu sektorach gospodarki, między innymi w przemyśle ciężkim, gazowniczym lub drzewnym.

Wiercenie CNC to rodzaj zautomatyzowanej obróbki skrawaniem, która odbywa się przy użyciu wyspecjalizowanych, sterowanych numerycznie maszyn. Dzięki zastosowaniu metody CNC proces wiercenia jest o wiele dokładniejszy w porównaniu do swojego konwencjonalnego odpowiednika. Wiercenie CNC może być wykonywane na przygotowanych wcześniej elementach lub wprowadzone do projektu obok innych metod obróbki, jak frezowanie czy grawerowanie.

Wiercenie drewna.

Wiercenie CNC jest nowoczesną metodą obróbki, która znalazła swoje zastosowanie w szeroko rozumianym sektorze drzewnym oraz meblarskim. Technika jest coraz częściej wykorzystywana zarówno w pracowniach oraz zakładach funkcjonujących na mikroskalę, jak i tych produkujących na skalę przemysłową. Wiercenie CNC pozwala na tworzenie w drewnie otworów, których celem jest umiejscowienie w nich kołków, bolców, wkrętów lub śrub. Za pomocą stosowanych w przemyśle meblarskim wiertarek CNC możemy tworzyć otwory nie tylko w poddanym obróbce elemencie, ale także na jego krawędziach. Wiercenie CNC (obok toczenia, frezowania czy wygładzania) może być stosowane także jako jeden z etapów kompleksowej obróbki skrawaniem, która jest możliwa dzięki użyciu wielozadaniowych obrabiarek CNC, zwanych inaczej centrami obróbczymi CNC.

Rodzaje drewna odpowiednie do wiercenia CNC. 

Wiercenie CNC możemy stosować podczas obróbki drewna litego oraz materiałów drewnopochodnych, takich jak płyty pilśniowe MDF i HDF, płyty wiórowe, płyty meblowe czy sklejka.

Produkty uzyskiwane dzięki wierceniu CNC drewna.

Wiercenie CNC może być stosowane jako jeden z elementów obróbki drewna oraz materiałów drewnopochodnych, które są następnie wykorzystane do tworzenia mebli lub różnorodnych elementów drewnianych. Do najpopularniejszych wytworów, uzyskiwanych metodą obróbki CNC, możemy zaliczyć między innymi:

 • drewniane drzwi i okna,
 • stoły, łóżka, meble skrzyniowe i ogrodowe,
 • panele podłogowe,
 • elementy trzonków narzędzi,
 • fronty meblowe.

Zalety wiercenia CNC.

Wiercenie CNC to innowacyjna metoda, której zastosowanie przynosi więcej korzyści w porównaniu do tradycyjnej obróbki ręcznej. Warto zwrócić uwagę, że sam proces jest wysoce wydajny oraz precyzyjny, a przy tym znacznie dokładniejszy od konwencjonalnych metod wiercenia. Wykorzystywane do obróbki nowoczesne i odpowiednio zaprogramowane wiertarki lub centra CNC przyczyniają się do obniżenia kosztów produkcji poprzez skrócenie całego procesu, a przy tym zapewniają bardzo wysoką powtarzalność realizowanego projektu. Dużym ułatwieniem w wierceniu za pomocą maszyn sterowanych numerycznie jest także możliwość ograniczenia aktywności operatora urządzenia, jak również możliwość zaprogramowania kilku rodzajów obróbki (takich jak: frezowanie, wiercenie czy piłowanie) w ramach realizacji jednego, nawet bardzo skomplikowanego projektu.

Jak widać, nasze możliwości w zakresie wiercenia CNC drewna są ogromne. Dodając do tego całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania.

Zapraszamy do współpracy.