Piłowanie drewna

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Piłowanie drewna jest u nas usługą uzupełniającą procesy obróbki drewna. 

Dzięki współpracy z setkami firm CNC oraz systemem komunikacji CRM zapewnimy Ci niespotykane możliwości produkcyjne. Realizujemy usługi toczenia, frezowania, piłowania, wiercenia, klejenia krawędziowego czy wygładzania. 

Dlaczego wybrać piłowanie drewna u nas?

 1. bezpłatna wycena    
 2. profesjonalne wsparcie 
 3. konkurencyjne ceny 

Klienci wybierają usługi platformy ze względu na wygodę. 

Godziny czasu poświęcone na znalezienie Wykonawcy oraz porównywanie ofert ograniczyliśmy do wysłania przez Ciebie jednego zapytania. 

Gotowy na piłowanie drewna?

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny na piłowanie drewna, wybierz najlepszą ofertę i zamów. 

Dlaczego warto zlecić nam piłowanie drewna? 

U nas czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie.

Współpracując z setkami firm i mając dostęp do tysięcy maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie piłowania CNC w drewnie. 

Czym jest piłowanie drewna CNC?

Piłowanie to jeden z podstawowych rodzajów obróbki skrawaniem. Metoda ta jest często spotykana oraz powszechnie stosowana w wielu sektorach gospodarki. Piłowanie polega na usunięciu – poprzez skrawanie – naddatku materiału z powierzchni obrabianego przedmiotu aż do uzyskania przez niego pożądanej cechy, takiej jak odpowiedni kształt, wymiar lub gładkość jego powierzchni. Piłowanie jest rodzajem obróbki wiórowej, która opiera się na dwóch rodzajach wykonywanego przez narzędzie ruchu – kolistego lub prostolinijnego ruchu tnącego oraz ruchu posuwowego. Narzędziem służącym do obróbki jest w tym przypadku pilnik. Obecnie metoda jest wykorzystywana między innymi do montażu lub naprawy różnych maszyn i urządzeń, usuwania nadmiaru materiału z odlewów, montażu wyrobów czy wytwarzania wyspecjalizowanych narzędzi, takich jak matryce czy tłoczniki.

Piłowanie CNC to – obok frezowania, toczenia, wiercenia, wygładzania czy klejenia –  jeden z  podstawowych rodzajów obróbki CNC, któremu poddawanych jest wiele materiałów oraz półwyrobów. Tak jak w przypadku każdej obróbki tą metodą, piłowanie CNC odbywa się w sposób w pełni zautomatyzowany. Wykorzystywane podczas procesu maszyny – zwane centrami obróbczymi CNC – są sterowane komputerowo. W związku z dużą dokładnością procesu, a co za tym idzie – znacznym zmniejszeniem kosztów produkcyjnych, piłowanie CNC jest coraz częściej stosowane do obróbki drewna oraz materiałów drewnopochodnych.

Piłowanie CNC w drewnie.

Podobnie jak inne rodzaje zautomatyzowanej obróbki skrawaniem, piłowanie CNC jest z dużym powodzeniem wykorzystywane w przemyśle drzewnym. Metodę stosuje się między innymi do ucinania poddawanego obróbce drewna lub wykrawania w nim różnego rodzaju otworów, szczelin oraz rowków. Z uwagi na wielofunkcyjność nowoczesnych obrabiarek CNC, piłowanie jest często jednym z kilku zaprogramowanych, a następnie wdrożonych etapów procesu obróbki. Jego celem jest precyzyjne odtworzenie nawet najbardziej skomplikowanego projektu. Zastosowanie piłowania CNC sprawdza się zwłaszcza, gdy podczas jednego procesu mamy do czynienia z obróbką różnych gatunków drewna lub gdy użyte drewno stanowi zaledwie jeden z kilku rodzajów wprowadzonych do obróbki materiałów.

Rodzaje drewna odpowiednie do piłowania CNC. 

Piłowaniu może zostać poddane zarówno drewno lite, jak i materiały drewnopochodne, takie jak płyty wiórowe, sklejka lub płyty pilśniowe. Dobrym rodzajem drewna do obróbki skrawaniem mogą okazać się zwłaszcza gatunki twarde, w tym orzech, brzoza, buk, dąb czy jesion.

Produkty, które możemy uzyskać dzięki piłowaniu CNC drewna

Piłowanie CNC – jako jeden z etapów kompleksowej obróbki skrawaniem, może być wykorzystywane do produkcji drewnianych mebli oraz ich elementów, takich jak:

 • panele podłogowe,
 • drzwi,
 • okna,
 • fronty meblowe,
 • płyty do mebli.

Piłowanie drewna CNC – zalety.

Piłowanie CNC jest uznawane za niezwykle precyzyjny rodzaj obróbki skrawaniem. Dzięki zastosowaniu wysoce innowacyjnych, zintegrowanych obrabiarek CNC metoda wykazuje wiele zalet w zestawieniu z konwencjonalnymi technikami obróbki. Do najważniejszych atutów piłowania CNC możemy zaliczyć zwiększenie precyzji oraz wydajności procesu, skrócenie czasu obróbki (co przekłada się na obniżenie kosztów produkcji) oraz zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędu z uwagi na skuteczne i całkowicie zautomatyzowane sterowanie komputerowe. Dużym atutem piłowania CNC jest także możliwość realizacji nawet bardzo złożonych projektów z zachowaniem praktycznie stuprocentowej powtarzalności. Łatwość wprowadzenia do systemu nowych programów lub uaktualniania już istniejących sprawia, że stosowane do obróbki centra CNC wykazują dużą elastyczność, co pozwala na sprawne wdrożenie programu na potrzeby niemal każdego projektu.

Jak widać, nasze możliwości w zakresie piłowania CNC drewna są ogromne. Dodając do tego całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania. 

Panel Klienta, pozwalający na posiadanie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym uporządkowanym miejscu, umożliwia sprawną i wydajną pracę. 

Zapraszamy do współpracy.