Wygładzanie drewna

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Wygładzanie drewna CNC jest usługą uzupełniającą procesy obróbki drewna. 

Jako platforma zrzeszająca firmy CNC z całego kraju zapewnimy Ci niespotykane możliwości produkcyjne oraz komunikacyjne. Realizujemy usługi CNC obejmujące toczenie, frezowanie, piłowanie, wiercenie czy klejenie krawędziowe przy zastosowaniu najnowocześniejszych urządzeń do obróbki. 

Dlaczego wybrać  wygładzanie drewna u nas? 

 1. bezpłatna wycena    
 2. profesjonalne wsparcie 
 3. konkurencyjne ceny 

Odpowiedź jest prosta. 

Z nami pracuje się wygodnie!

Wysyłasz jedno zapytanie, a otrzymujesz oferty od kilkunastu firm. 

Wybierasz najlepszą i zamawiasz usługę. 

Gotowy na wygładzanie drewna?

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie o wygładzanie drewna, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny.

Zleć nam wygładzanie drewna! 

U nas czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie.

Współpracując z setkami firm i mając dostęp do tysięcy maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie wygładzania CNC w drewnie. 

Czym jest wygładzanie CNC?

Wygładzanie to rodzaj obróbki ściernej, zaliczanej do obróbki skrawaniem, której zadaniem jest wyrównywanie oraz zwiększenie gładkości powierzchni wybranego materiału, a także nadawanie jego fragmentom pożądanego profilu. Odpowiednie wygładzanie drewna jest możliwie dzięki zastosowaniu wieloostrzowego narzędzia o powierzchni tnącej zaopatrzonej w materiały ścierne. Ich rolą jest stopniowe usuwanie wierzchnich warstw obrabianego materiału. 

 Tak jak wiele innych metod obróbki skrawaniem, wygładzanie może być wykonywane przy użyciu innowacyjnej i nowoczesnej technologii CNC. Sterowane numerycznie maszyny działają w sposób całkowicie zautomatyzowany i bardzo dokładny, dzięki czemu proces wyrównywania powierzchni przedmiotu odbywa się przy zachowaniu maksymalnej precyzji. Wygładzanie CNC jest niejednokrotnie stosowane jako jeden z elementów seryjnej i wieloetapowej obróbki skrawaniem, obejmującej także inne procesy, takie jak: frezowanie CNC, toczenie CNC czy wiercenie CNC.

Wygładzane CNC w drewnie.

Wygładzanie – jako jeden z najpopularniejszych rodzajów obróbki drewna oraz materiałów drewnopochodnych – jest procesem powszechnie wykorzystywanym w branży meblarskiej. Podczas produkcji mebli zwiększanie gładkości powierzchni może być traktowane jako wstępny etap obróbki, który najczęściej wykonuje się zaraz po piłowaniu. Dzięki niemu uzyskujemy wygładzony element, który jest gotowy do dalszych procesów kształtowania oraz skrawania poprzez wiercenie, frezowanie czy toczenie. Do wygładzania powierzchni drewnianych przedmiotów mogą posłużyć między innymi sterowane komputerowo strugarki CNC, jak również kompleksowe i wielofunkcyjne maszyny, nazywane inaczej centrami obróbczymi CNC.

Rodzaje drewna odpowiednie do wygładzania CNC. 

Wygładzaniu CNC mogą zostać poddane zarówno elementy drewniane (z tak zwanego drewna litego), jak i materiały drewnopochodne, takie jak: sklejka, płyty wiórowe czy płyty pilśniowe.

Produkty uzyskiwane dzięki wygładzaniu CNC drewna.

Wygładzanie CNC stanowi jeden z etapów kompleksowej obróbki skrawaniem drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Proces może być wykorzystywany między innymi podczas produkcji:

 • drewnianych elementów do mebli tapicerowanych,
 • drzwi, okien, schodów,
 • frontów meblowych,
 • paneli podłogowych,
 • płyt MDF do mebli.

Zalety wygładzania metodą CNC.

Wygładzanie powierzchni drewnianej metodą CNC jest procesem niezwykle wydajnym oraz wysoce precyzyjnym z uwagi na użycie nowoczesnych i zautomatyzowanych maszyn. Zastąpienie tradycyjnych urządzeń ręcznych obrabiarkami CNC przyczynia się nie tylko do zwiększenia powtarzalności wprowadzonego do systemu projektu, ale także znacznego skrócenia czasu samej obróbki. Co więcej, nowatorskie obrabiarki CNC są urządzeniami pozwalającymi na szybką, bezawaryjną i pozbawioną błędów obróbkę, co przekłada się na znaczne obniżenie kosztów produkcji. Innym czynnikiem wpływającym na redukcję kosztów jest znaczna oszczędność materiału, dzięki wytwarzaniu minimalnej ilości odpadów. Niekwestionowaną zaletą maszyn CNC jest ich wielozadaniowość, która przekłada się na możliwość zastosowania kilkuetapowej obróbki – obejmującej między innymi piłowanie, wygładzanie, wiercenie czy klejenie – w trakcie jednego procesu. Wygładzanie metodą CNC jest także procesem o wiele bezpieczniejszym z punktu widzenia operatorów maszyn, których zakres pracy zostaje mocno zawężony, a większość ich obowiązków przejmują ściśle zaprogramowane i w pełni skomputeryzowane urządzenia.

Jak widać, nasze możliwości w zakresie wygładzania CNC drewna są ogromne. Dodając do tego całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania.