Obróbka MDF

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Obróbka MDF – zleć usługę.

Oferujemy szereg usług z zakresu obróbki CNC (w tym: profesjonalna obróbka MDF). Skutecznie łączymy w tym zakresie Zlecających z Wykonawcami. Nie pośredniczymy w transakcjach, zamówienia realizowane są bezpośrednio u Producenta. Firmy, z którymi podejmujemy partnerską współpracę, posiadają od minimum roku do kilkunastu lat doświadczenia.

Zapytania z kategorii „obróbka MDF” trafiają do całej sieci partnerskiej, a oferty zwrotne Wykonawców zapisywane są w Panelu Klienta Zlecającego. Oferty w łatwy sposób można filtrować, dzięki czemu skutecznie wybrać można najkorzystniejszą propozycję.

Jednym z naszych fundamentalnych zasad jest gwarancja bezpieczeństwa danych osobowych i kontaktowych oraz skuteczna ochrona plików.

Obróbka MDF – realizujemy zamówienia wielkoseryjne, małoseryjne, a także produkcję wyrobów jednostkowych i prototypów. 

Korzyści ze współpracy z nami.

 • Łatwy, szybki, bezproblemowy i skuteczny kontakt z najlepszymi Wykonawcami usług CNC z całego kraju,
 • możliwość porównania ofert wielu partnerów produkcyjnych na rynku,
 • rozległa paleta usług, profesjonalne wsparcie specjalistów, bogate doświadczenie, wysoka jakość, konkurencyjne ceny.

Obróbka MDF wraz z nami to szereg korzyści i rozległa paleta możliwości.

Co możemy dla Ciebie wykonać z MDF?

Jeżeli poszukujesz Wykonawców elementów i produktów z płyt MDF, zapraszamy do kontaktu. Oferujemy usługi z kategorii „obróbka MDF”. Płyty MDF sprawdzają się w stolarce budowlanej, produkcji elementów ścian, drzwi, listew przypodłogowych, paneli ściennych i podłogowych, kasetonów, okładzin i osłon, matryc i form, cokołów, ornamentów, mebli, stoisk targowych, pamiątek sportowych, artykułów biurowych, promocyjnych itd.

Czym jest MDF? 

MDF (z ang. medium-density fibreboard) to płyta pilśniowa średniej gęstości (500-1000 kg/m3). Powstaje z cienkich włókien drzewnych (resztek drewna i związków organicznych), zmielonych, połączonych przy użyciu substancji utwardzających i spajających, poddanych obróbce w warunkach wysokiego ciśnienia i sprasowanych w wysokiej temperaturze.

Dużą zaletą płyt pilśniowych MDF jest ich przystępna cena, są znacznie tańsze od litego drewna.

Dostępne są one w różnych formatach, barwach, wykończeniach (fornirowane, foliowane, laminowane, lakierowane, malowane), wariantach (matowe, półmatowe, błyszczące), grubościach (cienkie, średniej grubości, grube) i mogą różnić się właściwościami (do użytku zewnętrznego bądź wewnętrznego). Niektóre z tych parametrów mogą mieć zatem wpływ na ich przeznaczenie.

Możliwe jest sklejanie ich w większe i grubsze elementy, trójwymiarowe bryły. Ich jednolita struktura (stały skład i gęstość w całej objętości) i twardość sprawiają, że płyty pilśniowe są doskonałym i pożądanym przez producentów materiałem do obróbki CNC.

Właściwości MDF.

MDF to surowiec o sporej żywotności, trwałości, wytrzymałości, odporny na uszkodzenia, solidny, elastyczny. Łatwy do pielęgnacji – odporny na środki chemiczne, czyszczące, detergenty, nie chłonie tłuszczów. Jest jednak podatny na zarysowania, dlatego podczas pielęgnacji należy zadbać o używanie miękkich ściereczek. Dodatek do materiału różnych środków pozwala na rozszerzanie jego właściwości (np. wilgotnoodporność, niepalność, barwienie w całym przekroju).

Płyty pilśniowe MDF są neutralne stylistycznie, dlatego dobrze wkomponowują się w różne style, przy okazji zapewniając izolację akustyczną. Trzeba jednak pamiętać o ich właściwym zabezpieczeniu, ponieważ w stanie surowym mogą chłonąć wilgoć, puchnąć, pęcznieć, deformować się, odbarwiać i matowieć.

Jakie technologie wykorzystujemy do obróbki MDF?

Obróbka MDF umożliwia przetwarzanie materiału w postaci płyt MDF poprzez następujące procesy: cięcie, grawerowanie, obróbka skrawaniem, wiercenie.

Cięcie MDF.

Najkorzystniejszą metodą cięcia płyt MDF jest wycinanie w nich z wykorzystaniem technologii laserowej. Gęstość płyt MDF w przypadku innych rozwiązań mechanicznych skutkuje szybkim zużywaniem się narzędzi, a ponieważ obróbka laserowa jest procesem bezkontaktowym, w jej wypadku kłopot ten nie występuje. Nie ma także konieczności mocowania materiału, nie ma problemu z pyłem, wiórami czy odpadami powstałymi w wyniku przetwarzania, stanowisko pracy pozostaje czyste, a krawędzie i materiał są gotowe do użycia bez żadnej obróbki wykańczającej. To również gwarancja bezpieczeństwa i mniejszej ilości uszkodzeń oraz odpadów materiałowych. 

Wodoodporny klej stosowany w płytach MDF bądź dodatek żywicy epoksydowej (EP) w płycie mogą wpływać na jakość cięcia wykonanego za pomocą systemów laserowych – powodować ciemnienie i odbarwienie krawędzi – dlatego warto zwrócić uwagę na wybór odpowiednich odmian MDF, przeznaczonych do obróbki laserowej.

Zapraszamy do składania zamówień na usługę cięcia płyt MDF. Proces jest naprawdę szybki, wydajny, dokładny, precyzyjny i powtarzalny.


Grawerowanie MDF.

Grawerowanie laserowe pozwala nadawać wyrobom indywidualności. Podczas tego procesu obrabiany materiał jest silnie nagrzewany przez wiązkę laserową, w wyniku czego dochodzi do zmiany koloru i wytworzenia kontrastu albo wyparowania i spalenia materiału. Uzyskany grawerunek laserowy jest trwały i bardzo odporny na ścieranie.

MDF nadaje się jak najbardziej do grawerowania, trzeba jednak przy tym uważać, bo może dojść do przypaleń bądź zwęgleń.

Frezowanie MDF.

Frezowanie MDF pozwala uzyskiwać proste formy geometryczne, jak i wymyślne, niestandardowe kształty 2D i 3D, nawierty, zagłębienia, rowki, żłobienia, gwinty, otwory technologiczne, zaokrąglenia.

Uzyskane elementy cechuje niezwykła dokładność wykonania i powtarzalność kształtowa, materiał jest gładki i można poddawać go dalszej obróbce.

Podczas frezowania płyta ułożona jest stabilnie, nie ma konieczności stosowania mocowań mechanicznych, a przy tym nie wygina się, nie łamie i nie pęka. Obrabiarki CNC gwarantują bezpieczeństwo pracy, maksymalne wykorzystanie materiału, skrócenie procesu i obniżenie kosztów produkcji, a wszystko to dzięki przygotowaniu optymalnego procesu w programach CAD/CAM.

Wiercenie MDF.

Precyzyjne wiercenie w płytach MDF umożliwia wykonywanie otworów przeznaczonych na wkręty, kołki czy innego typu mocowania montażowe.

Obróbka MDF? Zapraszamy do współpracy!