Cięcie laserem MDF

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Cięcie laserem mdf – przykłady.

Cięcie laserem MDF – korzyści.

Cięcie laserem MDF, prostoliniowa i krzywoliniowa obróbka płyt MDF, precyzyjne cięcie płyt MDF na wymiar, docinanie elementów, wycinanie otworów – u nas zrealizujesz każdy projekt i dopasujesz potrzebne elementy tam, gdzie potrzebujesz. 

Świadczymy usługi cięcia laserem MDF. Wykwalifikowany personel i specjalistyczny park maszynowy zapewnią Państwu szeroki zakres możliwości oraz usługi najwyższej jakości. Wygoda, korzystne terminy realizacji zleceń i atrakcyjne ceny to tylko nieliczne z naszych atutów. 

Ten wysoce powtarzalny proces pozwala na wydajne, szybkie oraz bardzo dokładne i precyzyjne cięcie oraz docinanie płyt MDF – nawet w przypadku skomplikowanych wzorów – bez potrzeby specjalistycznego przygotowywania surowca do obróbki. Cięcie laserem MDF to gwarancja bezpieczeństwa materiałów, gdyż cięcie odbywa się bezkontaktowo, nie ma zatem możliwości powstawania uszczerbków w tworzywie. Kompatybilność maszyn z programami do optymalizacji rozkroju materiału zapewnia maksymalne wykorzystanie powierzchni materiału oraz minimalizację odpadów.

Docinaj płyty meblowe z profesjonalistami!

Jedno miejsce – wiele możliwości:

 • u nas wszystko zrealizujesz z jednego miejsca, on-line,
 • wysyłasz zapytanie i bardzo szybko zaczynają spływać propozycje realizacji,
 • sam decydujesz, z kim podejmiesz współpracę,
 • otrzymujesz profesjonalne wsparcie,
 • błyskawicznie realizujemy zamówienia – zarówno zlecenia indywidualne, jak i produkcje całych serii.

Przekonaj się już dziś, jakie to proste i korzystne, zlecając nam cięcie laserem MDF.

Czym ciąć płytę MDF?

Jeżeli zastanawiasz się, jak wyciąć wzór w płycie MDF, to spieszymy z podpowiedzią, że najkorzystniejszą metodą jest cięcie MDF laserem.

Gęstość płyt MDF powoduje szybkie zużywanie się narzędzi podczas obróbki mechanicznej, jednakże w przypadku bezkontaktowego cięcia laserem problem ten w ogóle nie występuje. Odpada wówczas także problem pyłu, wiórów i odpadów powstałych w wyniku przetwarzania, a więc krawędzie i materiał po obróbce – jak również stanowisko pracy – pozostają czyste. Nie ma potrzeby mocowania materiału. Wycięte elementy gotowe są do użycia praktycznie po ściągnięciu ze stołu roboczego, nie ma też więc konieczności obróbki wykańczającej. Wszystko to przekłada się na mniej uszkodzeń i minimalny odpad materiałowy.

Wodoodporny klej stosowany w płytach MDF bądź dodatek żywicy epoksydowej (EP) w płycie mogą wpływać na jakość cięcia wykonanego za pomocą systemów laserowych – powodować ciemnienie i odbarwienie krawędzi – dlatego warto zwrócić uwagę na wybór odpowiednich odmian MDF, przeznaczonych do obróbki laserowej.

Gdzie znajdzie wykorzystanie MDF?

Płyty MDF powszechnie wykorzystywane są podczas prac wykończeniowych, w stolarce budowlanej i w produkcji mebli. Tworzone są z nich listwy ozdobne, panele ścienne i podłogowe, kasetony, drzwi wewnętrzne, ale przede wszystkim meble o dowolnym kształcie i stylu (zabudowa kuchenna, szafy, komody, wiszące półki, stoły, ławy, biurka, ramy łóżek, fronty, blaty itd.). Wykorzystywane są także w produkcji stoisk targowych, pamiątek sportowych, podkładów pod dyplomy, artykułów biurowych i promocyjnych.

Czym jest płyta MDF?

Skrót MDF (ang. medium-density fibreboard) oznacza płytę pilśniową średniej gęstości (od 500 kg/m³ do 1000 kg/m³), wykonaną z cienkich włókien drzewnych. Do produkcji tego drewnopochodnego materiału wykorzystuje się zmielone kawałki drewna i związki organiczne, następnie poddane obróbce i prasowaniu w wysokiej temperaturze. Finalnie daje to płytę o średniej gęstości, jednocześnie twardą i jednolitą, idealnie nadającą się na przykład do produkcji mebli.

Płyty MDF dostępne są w wielu wariantach (matowe, półmatowe, błyszczące), różnych grubościach (cienkie, średniej grubości, grube), formatach, kolorach i mogą mieć różne wykończenie (lakierowane, laminowane, foliowane, fornirowane). Niektóre z tych parametrów (np. grubość) mają wpływ na ich przeznaczenie.

Jakie właściwości ma MDF?

Proces produkcji płyt pilśniowych MDF przekłada się na ich właściwości oraz korzystny stosunek jakości do ceny. Przede wszystkim materiał ten jest solidny, trwały i wytrzymały, odporny na uszkodzenia i wieloletnią eksploatację, elastyczny (może być wykorzystywany do tworzenia zakrzywionych powierzchni). Łatwo go wyczyścić, nie chłonie tłuszczów, trudno za to uszkodzić środkami chemicznymi. Dzięki różnym dodatkom właściwości można rozszerzać (np. barwienie w całym przekroju, niepalność, wilgotnoodporność).

Z łatwością poddaje się obróbce, między innymi poprzez cięcie laserem MDF. MDF można dowolnie modyfikować: ciąć, frezować, zginać, wiercić. 

Oprócz tych korzystnych właściwości są także inne ważne kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę, zanim zastosuje się MDF. Jeżeli powierzchnia płyty nie zostanie odpowiednio zabezpieczona, to w wilgotnych pomieszczeniach zacznie pęcznieć, odkształcać się, deformować. Niskiej jakości płyty mogą puchnąć i się łamać. Poddane długotrwałemu i intensywnemu wpływowi pary wodnej płyty mogą z czasem ulec odbarwieniu lub zmatowieniu. Są także podatne na zarysowania, a uszkodzenia są trudne do zatuszowania.

Zleć nam cięcie laserem MDF i ciesz się niezwykłymi projektami.

Nasz zasięg.

Wykonamy dla Ciebie profesjonalne cięcie laserem MDF. Zlecenia realizujemy na terenie całego kraju oraz w Europie. Wycinamy MDF przy użyciu lasera w wielu miastach Polski. Cięcie laserem Warszawa, cięcie laserem Wrocław, cięcie laserem Kraków, cięcie laserem Poznań – to zaledwie kilka z naszych propozycji. Pełna oferta jest dużo bogatsza. Nie zwlekaj, sprawdź.

Gdzie wykonujemy wycinanie MDF?

 • Cięcie laserem MDF Warszawa
 • Wycinanie laserem MDF Poznań
 • Cięcie CNC MDF Wrocław
 • oraz w naszych partnerskich oddziałach na terenie całego kraju