Frezowanie MDF

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Frezowanie MDF – przykłady.

Frezowanie MDF – oferta.

Oferujemy wysokiej jakości frezowanie płyt MDF. Proste formy geometryczne i niestandardowe kształty wymagające pracy w środowisku 3D, fantazyjne dekoracje i wymyślne wzory, formatowanie, nawierty, zagłębienia, otwory technologiczne, rowki, żłobienia, gwinty, cięcie krzywoliniowe na dowolną głębokość – jesteśmy do Twojej dyspozycji w każdej potrzebie. Organizujemy całą produkcję, łącznie z oznakowaniem elementów. Program sam określa trajektorię dyszy, dlatego wykluczone są jakiekolwiek błędy.

Profesjonalne parki maszyn!

zaufało nam setki firm

Dzięki zaawansowanym technologicznie parkom maszynowym jesteśmy w stanie zapewnić realizację wszystkich zleconych nam projektów w bardzo wysokiej jakości, z największą precyzją i dbałością o najdrobniejsze detale. Automatyzacja gwarantuje bezpieczne, sprawne i szybkie działanie. Nasi Wykonawcy od lat z powodzeniem stosują te metody, zaopatrując wiele branż przemysłowych, a także reklamowych czy informacji wizualnej.

Pracujemy z MDF w różnych formatach – zarówno małych, jak i wielkogabarytowych – dbając o najwyższą jakość usług i gładkie wykończenia. Doskonale sprawdzamy się wszędzie tam, gdzie wymagana jest profesjonalna obsługa, precyzja, krótki czas realizacji i konkurencyjne ceny. Od prototypowania, przez zamówienia pojedyncze, kończąc na pełnych seriach produkcyjnych. Pracujemy na materiałach własnych i powierzonych. Wykonujemy usługi CNC dla wielkich korporacji, małych i średnich firm oraz osób indywidualnych z całej Polski. Z przyjemnością zrealizujemy pojedyncze zamówienie na frezowanie MDF bądź nawiążemy stałą współpracę.

Frezowanie MDF u nas – korzyści.

 • szeroki wachlarz usług,
 • bezpłatna wycena i spersonalizowane oferty,
 • elastyczność i świetna komunikacja,
 • zespół zaangażowanych specjalistów,
 • nowoczesny i rozbudowany park maszynowy, innowacyjne technologie,
 • wysoka jakość realizacji, optymalne terminy, atrakcyjne ceny.

Zastosowanie MDF.

Frezowanie płyt MDF doskonale sprawdzi się przy wykończeniach mebli, w stolarce budowlanej, wykonywaniu elementów ścian, drzwi, listew przypodłogowych, paneli, kasetonów, osłon i okładzin, form i matryc, ornamentów, cokołów. Mogą w ten sposób powstawać najróżniejsze elementy: zabudowa kuchenna, szafy, komody, wiszące półki, stoły, ławy, biurka, ramy łóżek, fronty, blaty itd. Wykorzystywane są także w produkcji stoisk targowych, pamiątek sportowych, podkładów pod dyplomy, artykułów biurowych i promocyjnych.

Frezowanie MDF na CNC.

Podczas frezowania płyta ułożona jest stabilnie, bez potrzeby stosowania żadnych mocowań mechanicznych. Pozwala to na efektywne wycinanie wielu elementów z jednej płyty, czyniąc frezowanie wydajnym i ekonomicznym. W przypadku frezowania wielkogabarytowego mocowanie dobierane jest do konkretnego zastosowania. 

Możliwa jest precyzyjna obróbka poprzez frezowanie, wycinanie elementów o dowolnych kształtach (cięcie krzywoliniowe), wykonywanie odwiertów (otworów przelotowych lub stopniowanych), wykonywanie zagłębień, rowków lub stopni, nacinanie gwintów, tworzenie skomplikowanych i finezyjnych wzorów, wykańczanie i formowanie krawędzi elementów, zaokrąglanie, rzeźbienie, grawerowanie.

Frezowanie płyt MDF daje bardzo dobre rezultaty techniczne i wizualne. Uzyskane elementy cechują się wysoką powtarzalnością kształtową i dokładnością wykonania. Obrobiony materiał jest gładki, dobrze oddaje geometrię detalu, można go poddawać dalszej obróbce (np. szlifowanie, lakierowanie itd.). Płyty MDF dają szerokie możliwości zastosowania różnych technik dekoracyjnych, dlatego są cenionym w przemyśle surowcem.

Podczas frezowania płyta nie wygina się, nie łamie i nie pęka. Obrabiarki CNC zapewniają bezpieczeństwo pracy, optymalne wykorzystanie materiału, skrócenie procesu i obniżenie kosztów produkcji. Jest to możliwe dzięki przygotowaniu optymalnego procesu w programach CAD/CAM.

Frezowanie MDF – cennik.

Cena frezowania MDF zależy od wielu składowych, wśród których znajdują się: ilość oraz wielkość elementów do frezowania, poziom skomplikowania geometrii, rodzaj obrabianego materiału i jego parametry, czas przygotowania pracy. Mniej skomplikowane dwuwymiarowe elementy na pewno będą tańsze niż rozbudowane trzywymiarowe. Chcesz poznać wycenę swojego projektu? Skontaktuj się z nami, przekaż wszystkie potrzebne informacje i specyfikację, a otrzymasz od naszych Partnerów, gotowych podjęcia się wyzwania, bezpłatną analizę wraz z wyceną.

Co to jest MDF?

MDF (ang. medium-density fibreboard) jest płytą pilśniową średniej gęstości (od 500 kg/m³ do 1000 kg/m³), powstałą ze zmielonych cienkich włókien drzewnych połączonych substancjami utwardzającymi i spajającymi, poddanych obróbce w warunkach wysokiego ciśnienia i sprasowaniu w wysokiej temperaturze. Dzięki temu, że do produkcji wykorzystywane są resztki drzewne, cena płyt jest znacznie korzystniejsza niż cena litego drewna.

Płyty MDF są twarde, jednolite, posiadają stały skład i gęstość w całej swojej objętości. Ta wewnętrzna jednorodna struktura sprawia, że materiał doskonale nadaje się do obróbki skrawaniem. Jednocześnie przed zdecydowaniem się na frezowanie MDF warto rozważyć, jaką płytę do tego celu wybrać, gdyż na rynku jest wiele rodzajów płyt, mogących różnić się właściwościami (np. inne nadają się na zewnątrz, a inne wewnątrz).

Płyty MDF dostępne są w różnych wariantach (błyszczące, półmatowe, matowe), różnych grubościach (grube, średniej grubości, cienkie), formatach, barwach i mogą mieć różne wykończenie (malowane, lakierowane, laminowane, foliowane, fornirowane). Niektóre z tych parametrów (np. grubość) mają wpływ na ich przeznaczenie.

MDF można sklejać w większe elementy, uzyskując w ten sposób większe grubości i większe, trójwymiarowe bryły, z których następnie można wycinać różnego rodzaju detale i przedmioty w dalszym procesie obróbki CNC.

Ogromną zaletą płyt pilśniowych jest ich przystępna cena.

Właściwości MDF.

MDF jest elastycznym, trwałym, wytrzymałym, solidnym, odpornym na uszkodzenia materiałem o sporej żywotności. Płyty są neutralne stylistycznie, dlatego bez problemu można je dopasować właściwie do każdego stylu, zapewniają one przy okazji doskonałą izolację akustyczną. Dają szerokie możliwości wykończenia – od gładkich i połyskujących po matowe, w różnorodnej gamie kolorystycznej. Idealne na surowiec do pokoju, kuchni czy łazienki. Łatwe do utrzymania w czystości, nie chłoną tłuszczów, dość odporne na środki chemiczne, czyszczące, silne detergenty. Dzięki różnym dodatkom można rozszerzać ich właściwości (np. barwienie w całym przekroju, niepalność, wilgotnoodporność). W zależności od rodzaju mogą być także odporne na zginanie – niektóre wyprzedzać pod tym względem mogą nawet prawdziwe drewno.

Płyty MDF z łatwością można modyfikować i obrabiać: ciąć, frezować, zginać, wiercić. 

Trzeba jednak pamiętać o tym, że w stanie surowym grozi im nadmierne wchłanianie wilgoci. Należy więc odpowiednio je zabezpieczyć, zwłaszcza krawędzie, które szczególnie narażone są na odkształcanie i pęcznienie. Można w celu ochrony pokryć je listwą akrylową bądź metalową warstwą. 

Niskiej jakości płyty mogą deformować się, puchnąć i łamać. Poddane długotrwałemu i intensywnemu wpływowi pary wodnej płyty mogą z czasem ulec odbarwieniu lub zmatowieniu. Płyty MDF są również podatne na zarysowania, dlatego do ich pielęgnacji należy używać miękkich ściereczek. 

Nasz zasięg.

Profesjonalnie i z pasją frezujemy dla Ciebie w MDF. Frezowanie MDF w Warszawie, frezowanie MDF we Wrocławiu, frezowanie MDF w Krakowie, frezowanie MDF w Poznaniu, jak również w wielu innych miejscach na terenie całego kraju. Zapraszamy do współpracy.

Gdzie wykonujemy frezowanie MDF?

 • Frezowanie MDF Warszawa
 • Frezowanie MDF Poznań
 • Frezowanie MDF Wrocław
 • oraz w naszych partnerskich oddziałach na terenie całego kraju