Toczenie w drewnie

Toczenie w drewnie i materiałach drewnopochodnych – usługa CNC dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi toczenia CNC w drewnie? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w toczeniu CNC w drewnie czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Dlaczego warto pracować z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade? 

W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie.

Współpracując z setkami firm i mając dostęp do tysięcy maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie toczenia CNC w drewnie. 

Pośród usług dostępnych w Portalu LaserTrade oferujemy toczenie CNC w drewnie.

Czym jest toczenie CNC?

Toczenie to jedna z najpopularniejszych oraz najpowszechniej stosowanych metod obróbki skrawaniem. Jej działanie opiera się na wykorzystaniu odpowiedniego narzędzia obróbczego (najczęściej noża tokarskiego), którego zadaniem jest stopniowe ścinanie powierzchni obrabianego materiału. Technologia znalazła swoje zastosowanie w wytwarzaniu przedmiotów o formie brył obrotowych, takich jak walce, kule czy stożki. Sam proces odbywa się poprzez połączenie dwóch rodzajów ruchu – obrotowego, w który wprawiany jest obrabiany przedmiot, oraz ruchu prostoliniowego, który wykonuje narzędzie skrawające. Włączenie do obróbki obu form ruchu umożliwia sprawne wydzielenie z obrabianego materiału kolejnych warstw aż do osiągnięcia ustalonej formy. Maszynę stosowaną do takiego rodzaju obróbki skrawaniem nazywamy tokarką.

Toczenie CNC jest wyspecjalizowaną formą procesu, do którego stosuje się maszyny sterowane numerycznie. Odpowiednio zaprogramowane tokarki przetwarzają wprowadzone do systemu informacje cyfrowe, a następnie generują odpowiadający im ruch. Toczenie CNC jest metodą, która pozwala na całkowicie zautomatyzowaną, a przy tym niezwykle precyzyjną obróbkę skrawaniem. Dzięki sterowaniu komputerowemu możemy nadać obrabianemu przedmiotowi formę w pełni odpowiadającą wymaganiom zleconego projektu.

Jak zlecić wykonanie usługi toczenia CNC drewna w Portalu LaserTrade? 

Działanie Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade jest niezwykle proste i intuicyjne, a informacje pomiędzy Tobą a naszymi Partnerami przekazywane są w sposób błyskawiczny. 

Jak korzystać z Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade? 

Czy chcesz zamówić usługę, czy zlecić produkcję, zawsze działamy w taki sam sposób. 

Krok 1 – zarejestruj się w Panelu Klienta,

dzięki temu w szybki i łatwy sposób będziesz mógł komunikować się z całą siecią partnerską, to setki firm i dziesiątki branż. 

Krok 2 – zacznij działać

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i poznać informacje na temat oferty, dodaj zapytanie ofertowe, możesz zapytać o toczenie CNC drewna, a jeśli potrzebujesz do swojego projektu dodatkowe usługi, uzupełnij je w treści zapytania.  W łatwy sposób do zapytania dołączysz plik lub rysunek, jeśli są konieczne do wykonania usługi. 

Krok 3 – wszystko w porządku 

Otrzymane przez Ciebie oferty zapisują się w jednym miejscu. Możesz je sortować po: 

  • lokalizacji firmy, 
  • terminie wykonania,
  • cenie,
  • warunkach płatności.

Krok 4 – zamówienie 

Zaakceptuj jedną z ofert i automatycznie wyślij zamówienie. Twoje zamówienie jest przesyłane bezpośrednio do wybranego wykonawcy. W zależności od oferty zapłać na podstawie przedpłaty lub odroczonego terminu płatności po dostawie. 

Krok 5 – oczekuj na dostawę swojego projektu 

Toczenie CNC w drewnie

Toczeniu CNC możemy poddać wiele materiałów, w tym również drewno oraz materiały drewnopochodne. Dzięki powszechnemu wykorzystywaniu tokarek w produkcji przedmiotów o kształcie brył obrotowych, omawiana metoda obróbki jest chętnie wykorzystywana do tworzenia drewnianych elementów ozdobnych czy różnych półproduktów, które mogą być następnie zastosowane w licznych sektorach usługowo-przemysłowych. Toczenie CNC w drewnie jest szczególnie użyteczne w przypadku realizacji skomplikowanych projektów, których celem jest uzyskanie produktu o dość złożonej geometrii lub wymagających uzyskania precyzyjnie stworzonych i wysoce powtarzalnych detali.

Jakie rodzaje drewna można obrabiać metodą toczenia CNC?

Metodą toczenia możemy obrabiać praktycznie każdy gatunek drewna, przy czym najlepiej sprawdzą się jednolite materiały wysokiej jakości, czyli tak zwane drewno lite. Jego zastosowanie zapewni toczonym elementom niezwykłą trwałość oraz estetykę. Wybierając materiał do obróbki, powinniśmy zwrócić uwagę na gatunki twarde lub odporne na wilgoć. Do najpopularniejszych lub najłatwiejszych w toczeniu rodzajów drewna należą między innymi: buk, lipa, orzech, dąb, jesion czy brzoza. Warto zwrócić również uwagę na to, aby wybrane drewno było pozbawione pęknięć oraz sęków, które mogłyby wpłynąć na zakłócenie końcowego efektu wizualnego. Oprócz drewna metodzie toczenia CNC możemy poddać także materiały drewnopodobne.

Produkty, które możemy uzyskać dzięki toczeniu CNC drewna

Toczenie jest na tyle popularną i chętnie stosowaną metodą obróbki skrawaniem, że może zostać wykorzystane do produkcji niemal nieograniczonej ilości elementów drewnianych o kształcie walcowatym, stożkowym lub kulistym. Ich finalny wygląd oraz wykorzystanie zależy w dużej mierze od naszej fantazji oraz aktualnych potrzeb. Dzięki toczeniu metodą CNC możemy uzyskać takie produkty jak:

  • tralki schodowe, poręcze,
  • nogi do mebli (krzeseł, taboretów, stołów, szaf),
  • nogi fortepianowe,
  • kule drewniane toczone, gałki do mebli,
  • kwietniki, donice, świeczniki.

Zalety toczenia CNC

Reklama

Toczenie CNC – z uwagi na zastosowanie nowoczesnego i całkowicie zautomatyzowanego sterowania komputerowego – jest metodą wykazującą wiele korzyści w porównaniu do konwencjonalnych metod toczenia. Do jej najważniejszych zalet zaliczamy między innymi: zwiększenie wydajności, efektywności, szybkości oraz bezpieczeństwa procesu. Toczenie CNC pozwala także na zachowanie dużej powtarzalności ustalonego schematu, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej precyzji obróbki, która jest możliwa do osiągnięcia niezależnie od stopnia skomplikowania projektu. Innym atutem takiej metody obróbki skrawaniem jest obniżenie kosztów produkcyjnych, dzięki znaczącemu skróceniu czasu całego procesu. Kolejnym udogodnieniem, wynikającym z zastosowania toczenia CNC, jest zoptymalizowanie oraz zminimalizowanie pracy operatora urządzenia, którego rola polega jedynie na wprowadzeniu obrabianego materiału do maszyny, ustawieniu określonego programu, a następnie uruchomieniu samej tokarki.

Jak widać, możliwości Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade w zakresie toczenia CNC drewna są ogromne. Dodając do tego całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania. 

Panel Klienta, pozwalający na posiadanie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym uporządkowanym miejscu, umożliwia sprawną i wydajną pracę. 

Zapraszamy do współpracy z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade.

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem