Toczenie tworzyw sztucznych

Toczenie tworzyw sztucznych na zamówienie.

Porównaj oferty od firm i wybierz najlepszą. 

Szybka wycena

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

  1. Wczytaj pliki

    Dodaj zapytanie

    Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

  2. Porównaj oferty

    Poczekaj na oferty

    Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

  3. Produkcja

    Nawiąż współpracę

    Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

  4. Wysyłka

    Wróć z kolejnym projektem

    Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Realizujemy usługi toczenia tworzyw sztucznych: PA6, POM, PET, PP, PE, PC, PTFE, PVDF, PEEK oraz wszystkich innych, podlegających obróbce skrawaniem CNC. Wykonasz u nas: tuleje, krzywki, łożyska, podkładki, płuca, wały, szpule, komponenty i nieskończenie więcej, według Twoich potrzeb. 

Dlaczego wybrać toczenie tworzyw sztucznych u nas?

Wygodna praca z 1 miejsca! 

Umożliwiamy wysłanie zapytania do wielu firm jednocześnie. 

Oferty od Wykonawców zestawiamy w Twoim Panelu. 

Wybierz najlepszą i złóż zamówienie.

Gotowy na toczenie tworzyw sztucznych?

Nie trać czasu na samodzielne poszukiwanie Wykonawcy. 

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.

Toczenie tworzyw sztucznych.

Nowatorski park maszynowy wraz z odpowiednio dobraną technologią stanowią gwarancję wysokiej jakości produktów i usług produkcji jednostkowej i seryjnej. Oferujemy produkcję zarówno prostych, jak i bardziej złożonych elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Zajmujemy się także wytwarzaniem części prototypowych. Precyzyjna obróbka możliwa jest dzięki współpracy z naszymi Partnerami z całej Polski, którzy dysponują szerokim parkiem maszynowym z setkami maszyn sterowanych numerycznie, gotowych do pracy i działających w najróżniejszych technologiach.

Oferta toczenia CNC tworzyw sztucznych – co u nas wytworzysz?

Oferujemy produkcję precyzyjnych części toczonych z tworzyw sztucznych według wysokich standardów jakościowych, w wielu wariantach. Niezależnie od tego, czy jest to prototyp jednorazowy, czy produkcja na wyższym poziomie – działamy efektywnie jakościowo i kosztowo, według specyfikacji klienta.

Toczenie jest formą obróbki, stosowaną do wytwarzania części obrotowych, asymetrycznych, takich jak otwory, rowki i gwinty. Przykładami produkowanych u nas części są: tuleje, łożyska, krzywki, podkładki, płuca, wały, szpule, łby młotkowe, śruby nylonowe, urządzenia medyczne, komponenty dla przemysłu lotniczego i kolejowego.

Na jakich materiałach pracujemy?

Jeśli zastanawiasz się, jakie tworzywa sztuczne można stosować do obróbki metodą toczenia, to spieszymy poinformować, że odpowiednie będą:

  • poliamid PA6,
  • poliacetal POM,
  • poliester PET,
  • polipropylen PP,
  • polietylen PE,
  • poliwęglan PC,
  • teflon PTFE,
  • PVDF,
  • polieteroeteroketon PEEK, 
  • a także: Acetal, Tufnol, Peek, Arnit, Delrin, SRBP Tube, SRBF, szkło epoksydowe.

Na czym polega toczenie tworzyw sztucznych?

Toczenie tworzyw sztucznych jest jednym z kluczowych etapów procesu obróbki CNC tworzyw sztucznych. Polega na odcięciu nadmiarowego lub niechcianego materiału, przed wyprodukowaniem końcowej części z tworzywa sztucznego. Czyni się to za pomocą maszyny tokarskiej lub tokarki oraz narzędzia tnącego. Narzędzie tnące zasila maszynę rotacyjną i odcina każdy materiał, który nie jest wymagany do nadania kształtu części końcowej – zwykle usuwany jest on w postaci małych wiórów lub granulatu. Toczenie często jest stosowane również jako metoda uzupełniająca do innych procesów, w celu wykończenia obróbki materiału. 

Jak zapewnić efektywne toczenie tworzyw sztucznych?

Aby uzyskać najlepsze efekty i uniknąć powstawania wiórów wstęgowych, ich zakleszczania i równoczesnego wirowania wióra wraz z toczonym elementem, podczas obróbki toczeniem tworzyw sztucznych należy przestrzegać kilku podstawowych zasad.
Oto one:

  • stosowanie stosunkowo wysokich obrotów,
  • ustawienie głębokości skrawania minimalnie na 0,5 mm,
  • chłodzenie sprężonym powietrzem,
  • stosowanie odpowiedniego podparcia podczas obrabiania detalu.

Toczenie tworzyw sztucznych – przykłady.

Narzędzia używane do toczenia tworzyw sztucznych.

Wśród narzędzi do obróbki poprzez toczenie tworzyw sztucznych warto posiadać:

  • przyrządy o małych promieniach ostrzy,
  • szerokie ostrza do wykańczania,
  • noże tokarskie o specjalnych kształtach do przycinania,
  • przyrządy docięte podobnie do noży – do stosowania w przypadku elastycznych detali,
  • płytki do skrawania „wielopołożeniowe”,
  • narzędzia do szlifowania obwodów,
  • przyrządy do końcowego polerowania.

Dzięki temu uzyskać można maksymalne zmniejszenie narostu materiału na płytce do skrawania i idealnie gładkie powierzchnie, bez rowków i zarysowań.

Technika diamentowa.

W przypadku, gdy zależy nam na czasie, warto wziąć pod rozwagę toczenie diamentowe, będące idealnym rozwiązaniem dla projektów badawczych i prototypowania kilku pomysłów. Pozwala ono na wytworzenie w bardzo krótkim czasie małych i umiarkowanych ilości optyki precyzyjnej z tworzywa sztucznego. Rozwiązanie to jest stosowane zazwyczaj tam, gdzie wymagane są lekkie rozwiązania. Jest to proces powtarzalny i wielokrotnego użytku, daje bardzo dokładne wyniki, a w połączeniu z wykończeniem powierzchni, pozwala uzyskać naprawdę unikalne konstrukcje dla części wykorzystujących procesy toczenia tworzyw sztucznych. Wymaga użycia tokarki. Narzędziem tnącym jest kształt diamentowy, przygotowany specjalnie do cięcia wymaganej geometrii soczewki.

Dla powodzenia całego procesu i uzyskania satysfakcjonujących wyników ważny jest dobór właściwego materiału. Nie jest właściwym tu poliwęglan, gdyż jest zbyt miękki. Bezpośrednio za to toczone mogą być: akryl, COC, COP i Zeonor.

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i zlecić toczenie CNC tworzyw sztucznych to jesteśmy miejscem idealnym do tego. Zrzeszamy setki firm partnerskich z całego kraju, dysponujących szerokim parkiem maszynowym i najnowocześniejszymi technologiami. Zapewniamy szybki, łatwy i bezpośredni kontakt z całą siecią partnerską, a oferty wykonania zapisują się w uporządkowany sposób w jednym miejscu – Twoim osobistym Panelu Klienta. Można je wygodnie posortować według ważnych dla siebie kryteriów. Po wybraniu Wykonawcy zrealizujesz zamówienie z dostawą prosto pod drzwi. 

Nasz zasięg.

Wykonujemy precyzyjne toczenie tworzyw sztucznych we wszystkich największych miastach Polski, a także na terenie mniejszych miast i miasteczek. Znajdziecie nas zatem: toczenie tworzyw sztucznych Warszawa, toczenie CNC tworzyw sztucznych Wrocław, toczenie Poznań, wytaczanie Kraków.

Jak wykonuje się toczenie tworzyw sztucznych?

Toczenie tworzyw sztucznych wykonuje się na za pomocą maszyny tokarskiej lub tokarki i narzędzia tnącego, i polega na odcinaniu niechcianego materiału aż do uzyskania wymaganego kształtu i rozmiaru części końcowej. Proces ten umożliwia uzyskiwanie brył o powierzchni zaokrąglonej (m.in. stożków i walców).

Jaki plastik wybrać do toczenia?

Obróbce poprzez toczenie dobrze poddają się między innymi materiały takie jak: poliamid PA6, poliacetal (POM), poliester (PET), polipropylen (PP), polietylen (PE), poliwęglan (PC), polieteroeteroketon (PEEK), teflon (PTFE).