Toczenie tworzyw sztucznych

Toczenie tworzyw sztucznych – usługa CNC dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi toczenia tworzyw sztucznych? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w toczeniu tworzyw sztucznych czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Toczenie tworzyw sztucznych

Nowatorski park maszynowy wraz z odpowiednio dobraną technologią stanowią gwarancję wysokiej jakości produktów i usług produkcji jednostkowej i seryjnej. W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade oferujemy produkcję zarówno prostych, jak i bardziej złożonych elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Zajmujemy się także wytwarzaniem części prototypowych. Precyzyjna obróbka możliwa jest dzięki współpracy z naszymi Partnerami z całej Polski, którzy dysponują szerokim parkiem maszynowym z setkami maszyn sterowanych numerycznie, gotowych do pracy i działających w najróżniejszych technologiach.

Oferta toczenia CNC tworzyw sztucznych w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade – co u nas wytworzysz?

W LaserTrade oferujemy produkcję precyzyjnych części toczonych z tworzyw sztucznych według wysokich standardów jakościowych, w wielu wariantach. Niezależnie od tego, czy jest to prototyp jednorazowy, czy produkcja na wyższym poziomie – działamy efektywnie jakościowo i kosztowo, według specyfikacji klienta.

Toczenie jest formą obróbki, stosowaną do wytwarzania części obrotowych, asymetrycznych, takich jak otwory, rowki i gwinty. Przykładami produkowanych u nas części są: tuleje, łożyska, krzywki, podkładki, płuca, wały, szpule, łby młotkowe, śruby nylonowe, urządzenia medyczne, komponenty dla przemysłu lotniczego i kolejowego.

Na jakich materiałach pracujemy?

Jeśli zastanawiasz się, jakie tworzywa sztuczne można stosować do obróbki metodą toczenia, to spieszymy poinformować, że odpowiednie będą:

 • poliamid PA6,
 • poliacetal POM,
 • poliester PET,
 • polipropylen PP,
 • polietylen PE,
 • poliwęglan PC,
 • teflon PTFE,
 • PVDF,
 • polieteroeteroketon PEEK, 
 • a także: Acetal, Tufnol, Peek, Arnit, Delrin, SRBP Tube, SRBF, szkło epoksydowe.

Na czym polega toczenie tworzyw sztucznych?

Toczenie tworzyw sztucznych jest jednym z kluczowych etapów procesu obróbki CNC tworzyw sztucznych. Polega na odcięciu nadmiarowego lub niechcianego materiału, przed wyprodukowaniem końcowej części z tworzywa sztucznego. Czyni się to za pomocą maszyny tokarskiej lub tokarki oraz narzędzia tnącego. Narzędzie tnące zasila maszynę rotacyjną i odcina każdy materiał, który nie jest wymagany do nadania kształtu części końcowej – zwykle usuwany jest on w postaci małych wiórów lub granulatu. Toczenie często jest stosowane również jako metoda uzupełniająca do innych procesów, w celu wykończenia obróbki materiału. 

Jakich zaleceń należy przestrzegać, aby obróbka toczeniem tworzyw sztucznych była efektywna?

Aby uzyskać najlepsze efekty i uniknąć powstawania wiórów wstęgowych, ich zakleszczania i równoczesnego wirowania wióra wraz z toczonym elementem, podczas obróbki toczeniem tworzyw sztucznych należy przestrzegać kilku podstawowych zasad.
Oto one:

 • stosowanie stosunkowo wysokich obrotów,
 • ustawienie głębokości skrawania minimalnie na 0,5 mm,
 • chłodzenie sprężonym powietrzem,
 • stosowanie odpowiedniego podparcia podczas obrabiania detalu.

Jakie narzędzia najlepiej używać do toczenia tworzyw sztucznych?

Wśród narzędzi do obróbki poprzez toczenie tworzyw sztucznych warto posiadać:

 • przyrządy o małych promieniach ostrzy,
 • szerokie ostrza do wykańczania,
 • noże tokarskie o specjalnych kształtach do przycinania,
 • przyrządy docięte podobnie do noży – do stosowania w przypadku elastycznych detali,
 • płytki do skrawania „wielopołożeniowe”,
 • narzędzia do szlifowania obwodów,
 • przyrządy do końcowego polerowania.

Dzięki temu uzyskać można maksymalne zmniejszenie narostu materiału na płytce do skrawania i idealnie gładkie powierzchnie, bez rowków i zarysowań.

Technika diamentowa

Reklama

W przypadku, gdy zależy nam na czasie, warto wziąć pod rozwagę toczenie diamentowe, będące idealnym rozwiązaniem dla projektów badawczych i prototypowania kilku pomysłów. Pozwala ono na wytworzenie w bardzo krótkim czasie małych i umiarkowanych ilości optyki precyzyjnej z tworzywa sztucznego. Rozwiązanie to jest stosowane zazwyczaj tam, gdzie wymagane są lekkie rozwiązania. Jest to proces powtarzalny i wielokrotnego użytku, daje bardzo dokładne wyniki, a w połączeniu z wykończeniem powierzchni, pozwala uzyskać naprawdę unikalne konstrukcje dla części wykorzystujących procesy toczenia tworzyw sztucznych. Wymaga użycia tokarki. Narzędziem tnącym jest kształt diamentowy, przygotowany specjalnie do cięcia wymaganej geometrii soczewki.

Dla powodzenia całego procesu i uzyskania satysfakcjonujących wyników ważny jest dobór właściwego materiału. Nie jest właściwym tu poliwęglan, gdyż jest zbyt miękki. Bezpośrednio za to toczone mogą być: akryl, COC, COP i Zeonor.

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i zlecić toczenie CNC tworzyw sztucznych to Portal Produkcyjno-Usługowy LaserTrade jest miejscem idealnym do tego. Zrzeszamy setki firm partnerskich z całego kraju, dysponujących szerokim parkiem maszynowym i najnowocześniejszymi technologiami. Zapewniamy szybki, łatwy i bezpośredni kontakt z całą siecią partnerską, a oferty wykonania zapisują się w uporządkowany sposób w jednym miejscu – Twoim osobistym Panelu Klienta. Można je wygodnie posortować według ważnych dla siebie kryteriów. Po wybraniu Wykonawcy zrealizujesz zamówienie z dostawą prosto pod drzwi. 

Witaj w świecie LaserTrade! 

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem