Zlewozmywaki kwarcowe – Twoja kuchnia w nowej odsłonie

Zlewozmywak to podstawowy element wyposażenia każdej kuchni. Choć przez długie lata prym w tej kategorii wiodły zlewy wykonane ze stali, coraz częściej ich miejsce zastępują bardziej wyrafinowane i nowoczesne zlewozmywaki kwarcowe. Te ostatnie powstają z połączenia naturalnych piasków kwarcowych oraz żywicy akrylowej. Nie ulega wątpliwości, że zlewy wykonane z tego typu materiałów są nie tylko o wiele trwalsze, ale również wyglądają dużo estetyczniej. Co jeszcze przemawia na ich korzyść? W tym artykule przyjrzymy się bliżej najważniejszych właściwościom zlewozmywaków kwarcowych. 

Zlewozmywaki kwarcowe – najważniejsze właściwości.

Jak już wspomnieliśmy, stylowe zlewozmywaki kwarcowe górują nad mniej eleganckimi zlewami ze stali. Jeśli zastanawiasz się, skąd bierze się ich przewaga i dlaczego są aż tak funkcjonalne, nic straconego. Poniżej prezentujemy 6 najważniejszych zalet tego typu rozwiązania.

6 kluczowych zalet zlewozmywaków kwarcowych.

  1. Twardy oraz wytrzymały materiał. Zlewozmywaki kwarcowe cechuje solidne wykonanie oraz stosunkowo wysoka tolerancja na działanie czynników zewnętrznych, w tym wysokich temperatur i uszkodzeń mechanicznych, takich jak pęknięcia, zarysowania bądź zadrapania. To doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza, gdy zależy nam na wyposażeniu kuchni w elementy, które są nie tylko funkcjonalne, ale także długowieczne.
  2. Łatwość utrzymania w czystości. Zlewy tego typu można utrzymać w czystości, wykorzystując do tego celu jedynie miękką szmatkę nasączoną wodą z odrobiną płynu do mycia naczyń oraz drugą szmatkę do wytarcia powierzchni na sucho.
  3. Wydłużona żywotność. Dzięki trwałości, stosunkowo wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz nieskomplikowanej pielęgnacji zlewozmywaki kwarcowe mogą posłużyć nam na długie lata, po upływie których wciąż możemy cieszyć się ich oryginalnym, praktycznie nienaruszonym stanem.
  4. Uniwersalny i klasyczny design. Zlewozmywaki z kwarcu to doskonały wybór również z uwagi na ich uniwersalny wygląd, który świetnie wkomponuje się w niemal każde wnętrze, zwłaszcza takie, które zostało zaprojektowane w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym. Ponadczasowy i dość stonowany design zlewu sprawdzi się również wtedy, gdy chcemy połączyć go z bardziej oryginalnymi, nieco ekstrawaganckimi dodatkami.
  5. Walory estetyczne. Zlewy tego typu cechuje jednolita, przyjemna w dotyku, gładka oraz delikatnie połyskująca powierzchnia. W połączeniu z regularną, lecz mało wymagającą pielęgnacją możemy cieszyć się ich nienagannym wyglądem praktycznie w każdych warunkach i niskim nakładem sił czy kosztów.
  6. Duży wybór dostępnych kształtów oraz kolorów. Wielu producentów zlewozmywaków kwarcowych umożliwia dobór indywidualnego koloru (na przykład dopasowanego do koloru naszych blatów, frontów szafek kuchennych lub dowolnie wybranego wyposażenia) oraz wybór praktycznie dowolnego kształtu, w tym głównie okrągłego, prostokątnego bądź narożnego. Dzięki temu z łatwością dopasujemy wygląd zlewu do naszych upodobań lub ogólnego wystroju kuchni.

Zlewozmywaki kwarcowe – zamów!

U nas wykonasz zlewozmywaki kwarcowe na dowolny wymiar i według dowolnego wzoru. Po prostu dodaj zdjęcie produktu lub jego projekt i wyślij do Wykonawców współpracujących z nami. 

W swoim Panelu Klienta przefiltruj otrzymane oferty i złóż zamówienie z dostawą pod wskazany adres.

Sprawdź nasze usługi z zakresu obróbki CNC.