Wzornictwo przemysłowe

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Wzornictwo przemysłowe – projektujemy zarówno w sferze funkcji, jak i formy. Projekty przemysłowe to połączenie estetyki i funkcjonalności. Projektujemy z uwzględnieniem dostępnej u Klienta technologii, oznacza to, że nie projektujemy rzeczy, których nie da się wyprodukować. Projekty przygotowywane są pod konkretne wymogi i założenia Klienta, tak aby były przez niego możliwe do zrealizowania. Zrealizujesz z nami rozwiązania dedykowane dla każdej branży: AGD i elektroniki użytkowej, automotive, maszyn i urządzeń, branży medycznej, tworzyw sztucznych itd. 

Projektowanie przemysłowe – zapraszamy.

Dlaczego wybrać wzornictwo przemysłowe u nas?

Jesteśmy platformą zrzeszająca projektantów Product design z całego kraju. 

Umożliwiamy Ci przesłanie zapytania ofertowego do wszystkich biur jednocześnie. 

Porównaj złożone oferty (na wzornictwo przemysłowe), wybierz najlepszą i rozpocznij współpracę.

Szybko, sprawnie i wygodnie! 

Gotowy na wzornictwo przemysłowe?  

Nie trać czasu.

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny na gotowy produkt przemysłowy, przygotowanej przez wiele biur jednocześnie.

Wzornictwo przemysłowe – Produkt design.

Dla Twojej wygody skupiliśmy wokół siebie projektantów wzornictwa przemysłowego (designerów) z całego kraju. Dzięki temu oferujemy najwyższej jakości usługi dla przemysłu, biznesu, nauki i codziennego życia.

W czym pomoże Ci projektant wzornictwa przemysłowego (designer)?

Projektant wzornictwa przemysłowego (designer) jest osobą, która pomoże Ci wcielić w życie ciekawe idee. Tutaj właściwie nic nas nie ogranicza, poza wyobraźnią. Można przy tym zastosować różnorodne materiały – metale, drewno, tworzywa sztuczne, szkło, tekstylia. Można je umiejętnie łączyć w rozmaite kompozycje. Decydując się na współpracę z projektantami wzornictwa przemysłowego, zrzeszonymi na naszej platformie, mogą Państwo liczyć na wyjątkowe efekty. Od projektowania mebli, urządzeń przemysłowych, przedmiotów użytkowych, po opakowania produktów – z nami wszystko stanie się proste.

Czym jest wzornictwo przemysłowe (produkt design)?

(Wzornictwo co to? Wzornictwo przemysłowe co to jest?)

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd się biorą różnego rodzaju przedmioty? – Ktoś je wyprodukował – odpowiecie. 

No tak, ale aby móc coś wyprodukować, najpierw trzeba wiedzieć co. Musi powstać pomysł, wizja tego, ktoś musi to zaprojektować, później – najczęściej poprzez prototyp – sprawdzić funkcjonalność, produkcja jest etapem końcowym, poprzedzającym dystrybucję.

I nas tutaj, w tej chwili, interesuje ów etap projektowania. Każdy przedmiot, z którym mamy do czynienia gdziekolwiek: w domu, pracy, szkole, w przestrzeni publicznej, jest efektem procesu projektowania. A wzornictwo przemysłowe (produkt design) to właśnie specjalistyczna dziedzina projektowania produktów, urządzeń, przedmiotów, a także usług, z których na co dzień korzystamy (właściwie nie zastanawiając się nad tym). Aktualnie – wraz z pojawieniem się drukarek 3D – proces ten przeszedł ogromny skok ewolucyjny. Dzisiejsi projektanci przemysłowi są zazwyczaj częścią multidyscyplinarnych zespołów składających się ze strategów, inżynierów, projektantów interfejsów użytkownika (UI), projektantów doświadczenia użytkownika (UX), kierowników projektów, ekspertów ds. brandingu, grafików, klientów i producentów, pracujących razem na rzecz wspólnego celu. Projektanci są więc swego rodzaju łącznikiem pomiędzy specjalistami z wielu różnorakich dziedzin, pracujących nad danym produktem. Ścisła współpraca tak wielu różnych obszarów umożliwia zespołowi projektowemu uzyskanie spostrzeżeń – poprzez badania i obserwacje – pozwalających na pełne zdefiniowanie i zrozumienie problemu, aby w kolejnym kroku móc stworzyć korzystne i znaczące rozwiązania, efektywnie odpowiadające na konkretne potrzeby użytkownika. Dzięki temu powstały produkt lub usługa mogą zapewnić użytkownikom końcowym trwałą wartość. Istotą wzornictwa przemysłowego jest połączenie w jednym przedmiocie nowoczesnej techniki, innowacyjnej technologii, optymalnego procesu produkcyjnego, strategii rynkowej, stylu życia, oszczędności energii, funkcjonalności, ergonomii, wyglądu, kontekstu psychologicznego, cyklu życia produktu, wpływu na środowisko itd. Jak widać, jest to bardzo szeroka i kreatywna dziedzina, opierająca się w swoich działaniach na wiedzy zdobytej na polu nauki, techniki, sztuki i biznesu. Innymi słowy mówiąc, produkt design kompiluje w sobie ścisłą i interdyscyplinarną wiedzę, opartą na znajomości szerokiej gamy materiałów (ich właściwościach i możliwościach zastosowania), rysunku technicznego, konstrukcji maszyn, podstaw mechaniki itd.

Wzornictwo przemysłowe – etapy.

Faza ideowa projektu – inaczej mówiąc: koncepcja – to etap, podczas którego projektanci z zapałem szkicują, renderują, modelują 3D, tworzą prototypy i testują pomysły, aby znaleźć jak najlepsze możliwe rozwiązania dla potrzeb użytkownika. Pierwszym krokiem jest oczywiście rozpoznanie potrzeby (służą temu audyt wzorniczy i brief), później wymyślenie rzeczy, która tę potrzebę zaspokoi, a następnie jej zaprojektowanie i sprawdzenie działania (prototyp). Później przechodzimy do kolejnego etapu.

Etap końcowy procesu projektowania to czas i miejsce na współpracę projektantów przemysłowych z inżynierami mechanikami, materialistami, producentami i strategami marki, celem wcielenia ich pomysłów w życie poprzez produkcję i marketing. Czasami mijają miesiące, a niekiedy i lata rozwoju, zanim wyprodukujemy produkt na skalę przemysłową, aż znajdzie się na półkach sklepowych.

„Projektowanie to plan ułożenia elementów w taki sposób, aby jak najlepiej osiągnąć określony cel”. (Charles Eames)

Po etapie projektowania, w wygodny sposób przejdziesz do etapu wykonania. 

Do jednego miejsca zaprosiliśmy firmy specjalizujące się w produkcji na zamówienie. Perfekcyjne kształty, czyste cięcia – wszystko to osiągniesz dzięki maszynom sterowanym komputerowo. 

Wzornictwo przemysłowe – zlecaj najlepszym w branży.

Dodaj zapytanie (np. wzornictwo przemysłowe przykłady, wzornictwo użytkowe Warszawa), dołącz plik i wyślij. To wystarczy. Nasi Partnerzy przedstawią Ci oferty na wykonanie.

Z nami wytworzysz produkty o najwyższych wymaganiach jakościowych, zaawansowanej konstrukcji i odpowiednio dobranej technologii. Wieloletnie doświadczenie i praktyka zawodowa naszych Partnerów pozwalają nam w pełni zaspokajać wysokie wymagania Klientów, ceniących terminowość, jakość oraz funkcjonalność.

Nasza oferta w kategorii „Wzornictwo przemyslowe” jest odpowiedzią na stale rosnący popyt na te usługi. Z przyjemnością obserwujemy dynamiczny rozwój rynku związanego z projektowaniem nowych produktów, optymalizacją istniejących mechanizmów i wykorzystywaniem innowacyjnych rozwiązań. Próbujemy doścignąć najnowsze trendy na rynku i dotrzymywać kroku szybkim postępom technologicznym i przemianom społeczno-ekonomicznym. Dokładamy wszelkich starań, abyście byli Państwo usatysfakcjonowani z podjętej z nami współpracy. 

Produkt design – co to?

Produkt design jest szerokim pojęciem związanym z całym procesem tworzenia produktu, a produkt designer jest twórcą produktów i rozwiązań. Proces wzornictwa przemysłowego różni się w zależności od specyfiki firmy oraz samego produktu, ale zwykle da się wyodrębnić w nim następujące etapy: poszukiwanie, odkrywanie, zrozumienie (research, badania potrzeb użytkowników, zrozumienie potrzeb biznesowych); wyłonienie konceptu, założeń, celów, strategii i nakreślenie planu działań; proces produkcji (a w nim: szkice, dyskusje, szukanie rozwiązań, prototypowanie, iteracja); wypuszczenie produktu na rynek (dostarczenie rozwiązań, zbieranie feedbacku, analiza, badania, poprawki, rozwój); testowanie, tworzenie, wdrażanie kolejnych rozszerzeń.

Wzornictwo przemysłowe – gdzie zamówić?

Poszukujesz produkt designerów, czyli specjalistów od wzornictwa przemysłowego? Ułatwimy Ci zadanie – u nas znajdziesz gotowe oferty na wyciągnięcie ręki. Zamieszczasz zapytanie, a zweryfikowane przez nas podmioty same się z Tobą kontaktują. W ten sposób szybko i łatwo pozyskasz dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy. Bezpłatnie je porównasz i wybierzesz najlepszą dla swoich potrzeb. Przekonaj się już dziś.