4 minuty

“Sza, cicho sza, czas na ciszę…” Wykładziny izolacyjne oraz dźwiękochłonne z filcu cięte laserem

Szukasz skutecznego, a przy tym niedrogiego sposobu na izolację foniczną? Chciałbyś połączyć walory akustyczne z bezpieczeństwem, ekologią a przy okazji estetyką wnętrza? To naprawdę jest wykonalne!

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu ofertę wykonania wycinanych laserowo wykładzin izolacyjnych oraz dźwiękochłonnych z filcu. Wycinanie w filcu akustycznym pozwala na stworzenie niebanalnych i kreatywnych, a przy tym i niezwykle praktycznych elementów, zarówno do domu, jak i do biura. Cięcie filcu laserem gwarantuje najwyższą jakość, precyzję i staranność wykonania. Zastosowanie nowoczesnych technologii roztacza przed wykonawcą mnóstwo możliwości i pozwala na wycięcie niemal każdego – nawet najbardziej finezyjnego i skomplikowanego – wzoru. Grzechem byłoby nie skorzystać z tego potencjału.

Gdzie znajdują zastosowanie wykładziny izolacyjne oraz dźwiękochłonne z filcu?

Filcowe wykładziny izolacyjne i maty wygłuszające doskonale sprawdzą się w następujących sytuacjach:

  • miejsca, gdzie wymagana jest redukcja hałasu oraz miejsca narażone na drgania i wibracje (np. zakłady produkcyjne),
  • redukcja hałasu i wygłuszanie podłóg, kabin wnęk drzwiowych, bagażnika,
  • salki prób muzycznych, kluby muzyczne, 
  • lokale biznesowe open space,
  • pokoje dziecięce, dziecięce salki zabaw.

Zalety wykładzin izolacyjnych oraz dźwiękochłonnych z filcu ciętych laserem

Filc to bardzo wdzięczny do obróbki materiał, przyjemny w dotyku, doskonale sprawdzający się w dekoracji i aranżacji wnętrz, posiada dobre cechy izolacyjne (chroniąc zarówno przed hałasem, jak i wysoką temperaturą). Idealnie nadaje się do produkcji wykładzin izolacyjnych oraz dźwiękochłonnych, gdyż posiada właściwości wygłuszające, pomaga utrzymać ciszę, jego struktura subtelnie amortyzuje i skutecznie wycisza, nie przenosi drgań, podnosi izolację akustyczną pomieszczeń, w których są one stosowane. Oferuje podwójną korzyść w walce z hałasem: ogranicza hałas z uderzeń (kroki, upadek przedmiotów itp.), pochłania hałasy „z powietrza” (rozmowy, dzwonki telefonów, inne dźwięki przenoszone przez powietrze). Przy okazji filc uszczelnia i pozwala zatrzymać ciepło w pomieszczeniu. Może być łączony z innymi materiałami wygłuszającymi, takimi jak na przykład: pianka akustyczna, styropian czy korek. Taka izolacja akustyczna jest łatwa do samodzielnego montażu.

Filc akustyczny to materiał naturalny, wykonywany z wełny, cienki, delikatny i wytrzymały. Nie brudzi się, nie kurzy, jest ekologiczny i bezpieczny. W większości wykonany z materiałów mogących zostać poddanych recyklingowi. Występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i wybierze barwę, która wpisze się w jego gust oraz styl. Filc posiada też szereg innych praktycznych cech, takich jak: gładka powierzchnia, duża wytrzymałość na rozerwanie, zginanie oraz ścieranie, wysoka odporność na działanie światła oraz czynników chemicznych, higroskopijność. Podczas cięcia oraz grawerowania nie przypala się, nie powoduje strzępień, powstają precyzyjnie zakończone krawędzie.

Laserowe wycinanie i cięcie w filcu – sposób na idealne wykroje

Reklama

Jeżeli kiedykolwiek borykałeś się z koniecznością wycięcia dużej ilości powtarzalnych elementów tudzież jakichś skomplikowanych kształtów z filcu i teraz szukasz udogodnień, mamy dla Ciebie znakomite rozwiązanie. Dzięki współpracy z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade te problemy odejdą w zapomnienie. Wsparcie naszych Partnerów od laserowego cięcia i wycinania filcu sprawi, że kilkaset sztuk dowolnego – nawet najbardziej wymyślnego i fantazyjnego – kształtu czy wzoru będzie gotowe w zaledwie kilka minut. Już nie musisz ślęczeć nad tym godzinami. Zaoszczędzony dzięki temu czas będziesz mógł przeznaczyć na co tylko chcesz. Mało tego, koniec także ze zmartwieniami co do powtarzalności wykonywanych wzorów. Wykroje wycinane laserowo cechuje niedościgniona precyzja (nieosiągalna przy użyciu innych metod) i idealna powtarzalność wycinanych detali, co pozwala na seryjną produkcję w najwyższej jakości.

Cięcie filcu w LaserTrade – gwarancją sukcesu i zadowolenia

Chciałbyś wyciąć wykładziny izolacyjne oraz dźwiękochłonne z filcu? LaserTrade.pl to najlepsza opcja! W naszym Portalu Produkcyjno-Usługowym zrzeszamy setki specjalistów od lat rozwijających się w branży związanej z wycinaniem laserowym filcu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz temu, że skupiamy w sieci partnerskiej setki laserów gotowych do pracy, szybko, precyzyjnie, z najwyższą starannością oraz kreatywnością wytniemy z filcu każdy wzór. Zapewniamy profesjonalną obsługę, fachowe doradztwo oraz bezproblemową realizację zamówienia. Zajrzyj do LaserTrade.pl, w prosty sposób załóż konto i przekonaj się, że produkowanie może być proste i przyjemne. Czekamy na Ciebie i zapraszamy do współpracy.

Zaufaj najlepszej marce na rynku.

Sponsorzy generalni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *