Cięcie filcu laserem

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .
Cięcie filcu laserem

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Cięcie filcu laserem – oferta.

Cięcie filcu laserem, wycinanie wzorów w filcu? Znamy sposób na idealne wykroje! Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii laserowych cięcie filcu laserem (wycinanie filcu) przebiega precyzyjnie, starannie, szybko i niedrogo. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonania, powtarzalność kształtów, profesjonalizm i fachową obsługę, wsparcie zespołu inżynierów, realizację zamówienia na czas i atrakcyjne ceny. Gotowi jesteśmy wyciąć każdy wzór, kształt i najbardziej skomplikowany projekt. Wycinanie laserem filcu nie powoduje żadnych przypaleń, strzępień, pozostawia skrupulatnie zakończone krawędzie.

Gdzie zlecić wycinanie laserem filcu?

Jak to gdzie? Naturalnie u nas! 

Działamy na terenie całego kraju i jesteśmy do Twojej dyspozycji 24 godziny 7 dni w tygodniu. Obsługujemy zarówno wytwarzanie pojedynczych sztuk, zaspakajając potrzeby Odbiorców indywidualnych, jak i prowadzimy produkcję seryjną, dla dużych koncernów i Klientów biznesowych.

Jak zamówić cięcie filcu laserem?

Naszą misją jest łączenie Zlecających usługi z Wykonawcami. Do współpracy zaprosiliśmy firmy CNC z całego kraju. Zbudowaliśmy wygodny i skuteczny system do błyskawicznej komunikacji ze wszystkimi Wykonawcami z danej kategorii jednocześnie. To bardzo proste. Dodajesz zapytanie, po chwili otrzymujesz analizę i wyceny od firm zainteresowanych realizacją zlecenia na cięcie filcu laserem. Nadesłane oferty zestawione będą w Twoim Panelu Klienta, dzięki czemu łatwo przefiltrujesz je po cenie, warunkach płatności, terminie wykonania i lokalizacji. Jeżeli nasuną Ci się w międzyczasie jakieś pytania i wątpliwości, w wygodny sposób omówisz je z Wykonawcami w Panelu Dyskusja lub na prywatnym czacie z wybranym Partnerem. Po wybraniu interesującej Cię oferty na cięcie filcu laserem akceptujesz ją, składając zamówienie. W zależności od ustalonych z Wykonawcą warunków zapłata odbywa się przed lub po dostawie.

Laserowe cięcie filcu – przykłady.

Filc – co to jest?

Filc jest rodzajem wyrobu włókienniczego, otrzymywanym poprzez spilśnianie, czyli łączenie włókien w zwartą masę. Filce mogą być uzyskiwane w dwojaki sposób: poprzez bezpośrednie folowanie włókien wełnianych (filce bite) bądź folowanie zewnętrznych powierzchni tkanin (filce tkane). Produkuje się filce o grubościach od kilku milimetrów (stosowane w produkcji wyrobów odzieżowych) do kilku centymetrów (w zastosowaniach technicznych).

Właściwości filcu.

Proces spilśniania w momencie produkcji filcu sprawia, że jest to materiał o specyficznych i bardzo użytecznych cechach.

Filc to materiał ceniony za łatwość obróbki, uniwersalność i prostotę stosowania. Można go wycinać, zszywać, kleić, igłować, prać, prasować (choć rzadko tego wymaga, bo raczej się nie gniecie). Ma gładką powierzchnię, w dotyku jest delikatny i przyjemny, jest też lekki, elastyczny, trwały, wytrzymały na rozrywanie, zginanie, ścieranie, nie zniekształca się, ma dobrą odporność na działanie czynników chemicznych, światła, jest higroskopijny (doskonale pochłania wilgoć i szybko wysycha). Nie brudzi się, nie kurzy, jest łatwy w czyszczeniu i konserwacji, ekologiczny i bezpieczny. W większości wykonany z materiałów mogących zostać poddanych recyklingowi. Wysoka jakość surowca sprawia, że produkty wykonane z niego służą przez długi czas.

Filce mogą mieć różną grubość i gęstość. Im filc grubszy i gęstszy, tym sztywniejszy. Występują także w szerokiej gamie kolorystycznej. Filc świetnie sprawdza się w różnych gałęziach przemysłu – w roli materiału izolującego, uszczelnia i pomaga zatrzymywać ciepło w pomieszczeniu, jego struktura amortyzuje i wycisza (doskonały w roli wykładzin dźwiękochłonnych), nie przenosi drgań, podnosi izolację akustyczną pomieszczeń. Może być łączony z innymi materiałami wygłuszającymi (typu: pianka akustyczna, styropian, korek). Dobrze przylega do powierzchni uszczelnianej, cechuje go pyłochłonność, jak również estetyczny i dekoracyjny charakter.

Rodzaje filcu.

Naturalny filc wykonany jest z czystej wełny bądź sierści zwierząt hodowlanych poprzez jej spojenie. Oprócz wykorzystywania naturalnych włókien stosuje się także domieszki sztucznych włókien poliestrowych, dzięki czemu powstaje produkt syntetyczny, nabierający w ten sposób nowych, często bardzo szerokich właściwości – sztuczny filc.

Dostępne są zatem różne rodzaje filcu: wełniany (z naturalnych włókien wełnianych), igłowy (produkowany z włókien naturalnych, poliesteru i polipropylenu), dekoracyjny (gładki, występujący w wielu kolorach), techniczny (zwany przemysłowym).

Co wytniesz z filcu laserem?

Filc – w przeciwieństwie do tkanin – nie pruje się, dlatego nadaje się do wszechstronnego użytku. Stosuje się go do zastosowań technicznych, w tapicerstwie, w motoryzacji, meblarstwie, jako materiał ochronny, wykładziny izolacyjne i dźwiękochłonne, tarcze polerskie, uszczelki, podkładki, serwetki, bieżniki, jako okleiny młoteczków klawiatur do pianin i fortepianów, wkładki do obuwia, do wyrobu kapeluszy, beretów, obuwia, biżuterii, toreb, saszetek, zabawek, dodatków i aplikacji, ozdób, dekoracji wnętrz, jako element scrapbookingu. Materiał ten staje się też coraz bardziej popularny w marketingu – z powodzeniem można zamieszczać na nim różnego rodzaju treści reklamowe i promocyjne czy tworzyć z niego niebanalne gadżety reklamowe dla klientów i partnerów biznesowych. Cięcie filcu laserem to zatem szereg niezwykłych i niebanalnych możliwości.

Jakie są zalety cięcia filcu laserem?

Czym ciąć filc? Oczywiście laserem! Wycinanie laserowe filcu to jeden z najnowocześniejszych, najskuteczniejszych i przynoszących najlepsze efekty (nie tylko wizualne) sposobów obróbki tego materiału. Dostarcza wielu korzyści, wśród których warto wskazać na: wysoką precyzję wykonywania najdrobniejszych elementów, możliwość wycinania dowolnych wzorów i bardzo małych otworów, zadowalającą prędkość procesu, idealną powtarzalność wycinanych elementów, oszczędność materiału. Wszystko to przekłada się na krótkie terminy realizacji zamówień, wysoką jakość i konkurencyjną cenę wykonywanej usługi (skontaktuj się z nami i sprawdź: cena filcu, filc techniczny cena). 

Nasz zasięg.

Cięcie filcu laserem Warszawa (filc Warszawa), cięcie filcu laserem Wrocław (filc Wrocław, filc polerski Wrocław), cięcie filcu laserem Kraków, cięcie filcu laserem Poznań (filc Poznań), cięcie filcu laserem Katowice (laserowe cięcie filcu Katowice), cięcie filcu laserem Gdańsk (filce polerskie Gdańsk) – wykonamy dla Ciebie dowolny projekt, w dowolnym mieście. Skontaktuj się z nami, dodaj zapytanie ofertowe (w którym określisz, jaki materiał potrzebujesz obrobić, w jakiej ilości, ustalisz termin wykonania, wgrasz niezbędne pliki) i poczekaj na kontakt od Wykonawców gotowych podjąć się realizacji zadania.

Gdzie wykonujemy wycinanie filcu?

 • Cięcie laserem filcu Warszawa
 • Wycinanie laserem – filc Poznań
 • Cięcie CNC filcu Wrocław
 • oraz w naszych partnerskich oddziałach na terenie całego kraju