Cięcie filcu laserem

Zamów doskonałe cięcie filcu laserem.

Bezpłatna wycena
Wczytaj plik lub pliki
Porównaj oferty
Rozpocznij wytwarzanie
Dostawa i płatność

Cięcie filcu laserem – oferta.

Cięcie filcu laserem, wycinanie wzorów w filcu? Znamy sposób na idealne wykroje! Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii laserowych cięcie filcu laserem (wycinanie filcu) przebiega precyzyjnie, starannie, szybko i niedrogo. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonania, powtarzalność kształtów, profesjonalizm i fachową obsługę, wsparcie zespołu inżynierów, realizację zamówienia na czas i atrakcyjne ceny. Gotowi jesteśmy wyciąć każdy wzór, kształt i najbardziej skomplikowany projekt. Wycinanie laserem filcu nie powoduje żadnych przypaleń, strzępień, pozostawia skrupulatnie zakończone krawędzie.

Gdzie zlecić wycinanie laserem filcu?

Jak to gdzie? Naturalnie u nas! 

Działamy na terenie całego kraju i jesteśmy do Twojej dyspozycji 24 godziny 7 dni w tygodniu. Obsługujemy zarówno wytwarzanie pojedynczych sztuk, zaspakajając potrzeby Odbiorców indywidualnych, jak i prowadzimy produkcję seryjną, dla dużych koncernów i Klientów biznesowych.

Jak zamówić cięcie filcu laserem?

Naszą misją jest łączenie Zlecających usługi z Wykonawcami. Do współpracy zaprosiliśmy firmy CNC z całego kraju. Zbudowaliśmy wygodny i skuteczny system do błyskawicznej komunikacji ze wszystkimi Wykonawcami z danej kategorii jednocześnie. To bardzo proste. Dodajesz zapytanie, po chwili otrzymujesz analizę i wyceny od firm zainteresowanych realizacją zlecenia na cięcie filcu laserem. Nadesłane oferty zestawione będą w Twoim Panelu Klienta, dzięki czemu łatwo przefiltrujesz je po cenie, warunkach płatności, terminie wykonania i lokalizacji. Jeżeli nasuną Ci się w międzyczasie jakieś pytania i wątpliwości, w wygodny sposób omówisz je z Wykonawcami w Panelu Dyskusja lub na prywatnym czacie z wybranym Partnerem. Po wybraniu interesującej Cię oferty na cięcie filcu laserem akceptujesz ją, składając zamówienie. W zależności od ustalonych z Wykonawcą warunków zapłata odbywa się przed lub po dostawie.

Laserowe cięcie filcu – przykłady.

Filc – co to jest?

Filc jest rodzajem wyrobu włókienniczego, otrzymywanym poprzez spilśnianie, czyli łączenie włókien w zwartą masę. Filce mogą być uzyskiwane w dwojaki sposób: poprzez bezpośrednie folowanie włókien wełnianych (filce bite) bądź folowanie zewnętrznych powierzchni tkanin (filce tkane). Produkuje się filce o grubościach od kilku milimetrów (stosowane w produkcji wyrobów odzieżowych) do kilku centymetrów (w zastosowaniach technicznych).

Właściwości filcu.

Proces spilśniania w momencie produkcji filcu sprawia, że jest to materiał o specyficznych i bardzo użytecznych cechach.

Filc to materiał ceniony za łatwość obróbki, uniwersalność i prostotę stosowania. Można go wycinać, zszywać, kleić, igłować, prać, prasować (choć rzadko tego wymaga, bo raczej się nie gniecie). Ma gładką powierzchnię, w dotyku jest delikatny i przyjemny, jest też lekki, elastyczny, trwały, wytrzymały na rozrywanie, zginanie, ścieranie, nie zniekształca się, ma dobrą odporność na działanie czynników chemicznych, światła, jest higroskopijny (doskonale pochłania wilgoć i szybko wysycha). Nie brudzi się, nie kurzy, jest łatwy w czyszczeniu i konserwacji, ekologiczny i bezpieczny. W większości wykonany z materiałów mogących zostać poddanych recyklingowi. Wysoka jakość surowca sprawia, że produkty wykonane z niego służą przez długi czas.

Filce mogą mieć różną grubość i gęstość. Im filc grubszy i gęstszy, tym sztywniejszy. Występują także w szerokiej gamie kolorystycznej. Filc świetnie sprawdza się w różnych gałęziach przemysłu – w roli materiału izolującego, uszczelnia i pomaga zatrzymywać ciepło w pomieszczeniu, jego struktura amortyzuje i wycisza (doskonały w roli wykładzin dźwiękochłonnych), nie przenosi drgań, podnosi izolację akustyczną pomieszczeń. Może być łączony z innymi materiałami wygłuszającymi (typu: pianka akustyczna, styropian, korek). Dobrze przylega do powierzchni uszczelnianej, cechuje go pyłochłonność, jak również estetyczny i dekoracyjny charakter.

Rodzaje filcu.

Naturalny filc wykonany jest z czystej wełny bądź sierści zwierząt hodowlanych poprzez jej spojenie. Oprócz wykorzystywania naturalnych włókien stosuje się także domieszki sztucznych włókien poliestrowych, dzięki czemu powstaje produkt syntetyczny, nabierający w ten sposób nowych, często bardzo szerokich właściwości.

Dostępne są zatem różne rodzaje filcu: wełniany (z naturalnych włókien wełnianych), igłowy (produkowany z włókien naturalnych, poliesteru i polipropylenu), dekoracyjny (gładki, występujący w wielu kolorach), techniczny (zwany przemysłowym).

Co wytniesz z filcu laserem?

Filc – w przeciwieństwie do tkanin – nie pruje się, dlatego nadaje się do wszechstronnego użytku. Stosuje się go do zastosowań technicznych, w tapicerstwie, w motoryzacji, meblarstwie, jako materiał ochronny, wykładziny izolacyjne i dźwiękochłonne, tarcze polerskie, uszczelki, podkładki, serwetki, bieżniki, jako okleiny młoteczków klawiatur do pianin i fortepianów, wkładki do obuwia, do wyrobu kapeluszy, beretów, obuwia, biżuterii, toreb, saszetek, zabawek, dodatków i aplikacji, ozdób, dekoracji wnętrz, jako element scrapbookingu. Materiał ten staje się też coraz bardziej popularny w marketingu – z powodzeniem można zamieszczać na nim różnego rodzaju treści reklamowe i promocyjne czy tworzyć z niego niebanalne gadżety reklamowe dla klientów i partnerów biznesowych. Cięcie filcu laserem to zatem szereg niezwykłych i niebanalnych możliwości.

Jakie są zalety cięcia filcu laserem?

Wycinanie laserowe filcu to jeden z najnowocześniejszych, najskuteczniejszych i przynoszących najlepsze efekty (nie tylko wizualne) sposobów obróbki tego materiału. Dostarcza wielu korzyści, wśród których warto wskazać na: wysoką precyzję wykonywania najdrobniejszych elementów, możliwość wycinania dowolnych wzorów i bardzo małych otworów, zadowalającą prędkość procesu, idealną powtarzalność wycinanych elementów, oszczędność materiału. Wszystko to przekłada się na krótkie terminy realizacji zamówień, wysoką jakość i konkurencyjną cenę wykonywanej usługi. 

Nasz zasięg.

Cięcie filcu laserem Warszawa, cięcie filcu laserem Wrocław, cięcie filcu laserem Kraków, cięcie filcu laserem Poznań – wykonamy dla Ciebie dowolny projekt, w dowolnym mieście. Skontaktuj się z nami, dodaj zapytanie ofertowe (w którym określisz, jaki materiał potrzebujesz obrobić, w jakiej ilości, ustalisz termin wykonania, wgrasz niezbędne pliki) i poczekaj na kontakt od Wykonawców gotowych podjąć się realizacji zadania.

Gdzie wykonujemy wycinanie filcu?

  • Cięcie laserem filcu Warszawa
  • Wycinanie laserem – filc Poznań
  • Cięcie CNC filcu Wrocław
  • oraz w naszych partnerskich oddziałach na terenie całego kraju