Jak działa LaserTrade?
Skorzystaj z formularza "Zapytanie ofertowe" lub "Wyślij zapytanie". Firmy natychmiast otrzymają powiadomienie o konieczności przygotowania wyceny. Oferty otrzymasz na adres e-mail. Jeżeli oferta jest dla Ciebie atrakcyjna, wystarczy, że skontaktujesz się z wybraną firmą i nawiążesz współpracę. Z LaserTrade korzystasz bezpłatnie.
Świadczymy usługi spawania tworzyw sztucznych, obejmujące PE, PP, PCV, PC, ABS, PA oraz inne tworzywa. Specjalizujemy się w spawaniu obudów, osłon, zbiorników, elementów AGD, mebli ogrodowych itp. Dzięki rozbudowanej sieci firm, świadczącej usługi spawania na terenie całego kraju, z łatwością zrealizujemy wyznaczone zadanie.
Dlaczego wybrać spawanie tworzyw sztucznych u nas?
Firmy specjalizujące się w spawaniu tworzyw sztucznych są teraz w 1 miejscu.
Wysłane przez Ciebie zapytanie trafia jednocześnie do wszystkich firm.
Wybierz Wykonawcę, który złożył najlepszą ofertę i przystąp do realizacji usługi.
Gotowy na spawanie tworzyw sztucznych?
Nie trać czasu na samodzielne szukanie.
Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my!
Skorzystaj z bezpłatnej wyceny przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.
Spawanie tworzyw sztucznych.
Nowatorski park maszynowy wraz z odpowiednio dobraną technologią stanowią gwarancję wysokiej jakości produktów i usług produkcji jednostkowej i seryjnej.
Oferujemy produkcję zarówno prostych, jak i bardziej złożonych elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Zajmujemy się także wytwarzaniem części prototypowych. Precyzyjna obróbka możliwa jest dzięki współpracy z naszymi Partnerami z całej Polski, którzy dysponują szerokim parkiem maszynowym z setkami maszyn sterowanych numerycznie, gotowych do pracy i działających w najróżniejszych technologiach. Proponujemy – między innymi – precyzyjne spawanie tworzyw sztucznych.
Oferta spawania tworzyw sztucznych.
Oferujemy spawanie tworzyw sztucznych według wysokich standardów jakościowych.
Spawanie znajduje zastosowanie przy tworzywach termoplastycznych i termoelastycznych.
Można w ten sposób:
- naprawiać rysy i zagięcia,
- likwidować wszelkiego rodzaju pęknięcia,
- usuwać wgniecenia,
- uzupełniać ubytki,
- dokonywać rekonstrukcji brakujących elementów,
- modernizować, tuningować itp.
Spawanie tworzyw sztucznych znajduje swoje stałe miejsce w wielu branżach, m.in. w: budownictwie, motoryzacji (naprawa zderzaków, spojlerów, osłon), spawanie komponentów z tworzyw sztucznych, spawanie zbiorników z tworzyw sztucznych, spawanie płyt, rur, ram okiennych, prętów, przyłączy, cylindrów, wieczek do pojemników, folii.
U nas wykonasz więc naprawę:
- zderzaków,
- spojlerów,
- obudów lusterek,
- osłon silników,
- pomp paliwa,
- chłodnic,
- zbiorników paliwa,
- owiewek motocyklowych,
- obudów elektronarzędzi,
- elementów AGD,
- różnych zbiorników, kontenerów, palet, pojemników,
- opryskiwaczy rolniczych,
- wanien galwanicznych,
- odkładnic pługów śnieżnych,
- przydomowych oczyszczalni ścieków,
- mebli ogrodowych
- i wielu, wielu innych (według potrzeby).
Na jakich materiałach pracujemy?
Jeśli zastanawiasz się, jakie tworzywa sztuczne można stosować do obróbki metodą spawania, to spieszymy poinformować, że odpowiednie będą:
- PE (polietylen) – temperatura spawania: 270°C lub 300°C; brak kopcącego płomienia, charakterystyczny zapach parafiny,
- PP (polipropylen) – 300°C; brak kopcącego płomienia, charakterystyczny ostry zapach,
- PVC (polichlorek winylu) – 300°C lub 400°C; kopcący płomień, charakterystyczny, bardzo ostry zapach,
- PC (poliwęglan) – 350°C; świecący, kopcący płomień, próbka zwęgla się, tworzą się pęcherze,
- ABS (akrylobutylostyren) – 350°C; kopcący płomień, charakterystyczny słodkawy zapach,
- PA (poliamid) – 400°C; świecący, niebieskawy płomień z żółtym brzegiem, powstają banieczki i ciągnące się nitki,
- inne.
Możliwe kombinacje tworzyw bardzo dobrze spawalnych to: PMMA-PS, PMMA-ABS, PS-ABS.
Na czym polega spawanie tworzyw sztucznych?
Spawanie tworzyw sztucznych – obok zgrzewania – jest najpopularniejszą metodą łączenia tworzyw termoplastycznych. Polega na uplastycznieniu łączonych powierzchni i materiału łączącego (spoiwa, prętu spawalniczego) za pomocą ciepła i ciśnienia. Powierzchnie podgrzewa się powyżej ich temperatury topnienia i spaja pod ciśnieniem, tworząc możliwie jednorodną spoinę. W trakcie tego procesu mamy do czynienia z dyfuzją cząsteczek materiału uplastycznionego i spoiwa, a po schłodzeniu tworzy się trwałe złącze kohezyjne. Warto przy tym zwracać uwagę, żeby materiał łączony oraz spoiwo miały podobną budowę chemiczną oraz zbliżoną temperaturę topnienia (najlepiej, żeby były z tego samego polimeru), ale nie jest to niepodważalna zasada, można sobie poradzić także z wyjątkami.
Metody spawania tworzyw termoplastycznych.
Spawanie tworzyw sztucznych można wykonywać na wiele sposobów. Mamy wśród nich:
- spawanie elementem stałym (grzejnym): bezpośrednie (jak: stykowe, wpustowe, krawędziowe, skrętką grzejną, gorącym klinem, liniowe rozdzielcze) oraz pośrednie (czyli: cieplnymi impulsami, kontaktowe, gazowe),
- spawanie gazowe (gorącym gazem): wachlujące, ciągnione, na zakładkę, wytłaczarkowe,
- promieniowe (promiennikowe za pomocą wytłaczarki): ultradźwiękami, frykcyjne,
- spawanie prądem elektrycznym (prądami wielkiej częstotliwości).
Spawanie laserowe tworzyw sztucznych.
Tworzywa sztuczne można również łączyć przy użyciu technologii laserowej.
Technika laserowa daje możliwość spawania tworzyw sztucznych nałożonych na siebie poprzez wykorzystanie zjawiska transparentności materiału. Aby móc trwale, skutecznie, szybko i precyzyjnie połączyć materiały, ognisko ustawia się w miejscu styku obu elementów, a doprowadzona energia sprawia, że nadtopieniu ulega tylko substancja nieprzepuszczająca promieniowania laserowego.
Wyróżniamy cztery metody zgrzewania laserowego: konturowe, quasi-symultaniczne, symultaniczne i z wykorzystaniem maskowania.
Zalety wykorzystania lasera przy łączeniu tworzyw sztucznych.
Tak powstała spoina ma wysoką wytrzymałość oraz szczelność połączenia. Zaletami są również: wysoka jakość, powtarzalność, całkowity brak wykorzystania rozpuszczalników, możliwość dowolnego dopasowania spoiny do geometrii elementu, brak pozostałości, brak zużycia i hałasu. Silne lokalne ograniczenie wpływu ciepła powoduje, że szczególnie wrażliwe komponenty elektroniczne są efektywnie chronione. Zgrzewanie laserowe tworzyw sztucznych chroni w zasadzie nie tylko materiał, ale także otoczenie.
Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i zlecić spawanie tworzyw sztucznych to jesteśmy miejscem idealnym do tego. Zrzeszamy setki firm partnerskich z całego kraju, dysponujących szerokim parkiem maszynowym i najnowocześniejszymi technologiami. Zapewniamy szybki, łatwy i bezpośredni kontakt z całą siecią partnerską, a oferty wykonania zapisują się w uporządkowany sposób w jednym miejscu – Twoim osobistym Panelu Klienta. Można je wygodnie posortować według ważnych dla siebie kryteriów. Po wybraniu Wykonawcy zrealizujesz zamówienie z dostawą prosto pod drzwi.
Nasz zasięg.
Oferujemy usługi na terenie całego kraju, między innymi: spawanie tworzyw sztucznych Kraków (spawanie plastiku Kraków, spawanie zbiorników z tworzyw sztucznych Kraków), spawanie plastiku Warszawa, spawanie plastików śląskie.
Czy plastik da się spawać?
Oczywiście. Choć spawanie kojarzy się głównie z obróbką metalu, to jednak elementy plastikowe także dają się zespawać. Tworzywa termoplastyczne można dowolnie przekształcać, modernizować, reperować. Wysoka temperatura sprawia, że plastik staje się plastyczny i podatny na obróbkę. Temperaturę dopasowujemy do rodzaju tworzywa, jakie będziemy spawać.
Gdzie wykonać spawanie tworzyw sztucznych?
U nas firmy z całej Polski – specjalizujące się w spawaniu elementów plastikowych – czekają na Ciebie w jednym miejscu. Wykonujemy spawanie różnymi metodami, w tym spawanie laserowe. Sprawdź nasze możliwości.