6 minut

Perfekcyjne cięcie szklanych blatów na wymiar

Coraz częściej w nowoczesnych, eleganckich wnętrzach znaleźć można szklane blaty. Poza ciekawym designem i walorami estetycznymi mają one wiele innych zalet: są wytrzymałe, odporne na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę i silne detergenty myjące. 

W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade oferujemy profesjonalne wykonanie zachwycających lekkością i precyzją szklanych blatów na wymiar.

Szklane blaty w każdym kształcie, z różnego rodzaju szkła, do różnych celów

W ofercie naszych Partnerów znajdziecie Państwo wycinanie szklanych blatów na każdy wymiar, w każdym kształcie, z rozmaitej grubości i rozmaitych typów szkieł do blatów szklanych. 

Mogą być one atrakcyjnym elementem aranżacji różnych miejsc i pomieszczeń. Sprawdzą się w domach mieszkalnych, hotelowych recepcjach, restauracjach, barach, przychodniach, w siedzibach firm, w kuchniach, jadalniach, salonach, łazienkach, pokojach biurowych.

Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych, firmowych. Dostosowujemy się do potrzeb indywidualnego zlecenia – tworzymy produkty o kształcie, jaki zażyczy sobie klient, o niestandardowych wymiarach i asymetrycznych, nieszablonowych, fantazyjnych kształtach. 

Różne rodzaje szklanych blatów

Wśród najczęściej wybieranych szklanych blatów znajdują się:

 • szklane blaty ze szkłem hartowanym – szkło hartowane na przemian bardzo wysokimi i bardzo niskimi temperaturami nabiera cennych właściwości – jest ono bowiem odporne na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury,
 • szklane blaty ze szkłem zbrojonym – wtopiona w blat metalowa siatka wzmacnia strukturę i poprawia wytrzymałość szkła, a przy okazji nie pozwala rozpryskiwać się kawałkom szkła w razie stłuczenia,
 • szklane blaty ze szkłem klejonym – powstają po sklejeniu folią lub żywicą dwóch tafli szkła, pomiędzy którymi umieszczona jest grafika lub ornament – co wygląda ciekawie i efektownie.

Są też inne rodzaje, w tym: szkło artystyczne (o różnych kolorach), szkło z recyklingu (w 85% wykonane z tłuczonych butelek), float. Efektownie wyglądają blaty ze szkła tłuczonego czy matowego (np. piaskowanego). 

Szklane blaty mogą być transparentne, barwione, błyszczące, matowe, z dowolną grafiką, ze szkła lakierowanego od spodu. Krawędź może być szlifowana lub fazowana. Naroża blatu ostre, ścięte lub zaokrąglone.

Z czym komponuje się szkło, czyli zgrane duety materiałowe

Szkło jest uniwersalnym i ponadczasowym materiałem, idealnie sprawdzającym się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Mistrzowsko pasuje do minimalistycznych, nowoczesnych pomieszczeń w stylu rustykalnym lub industrialnym (loftowym).

Doskonale komponuje się z różnymi materiałami, dlatego można je wpasować w różne wysublimowane i wysmakowane aranżacje wystroju.

Wśród najczęściej występujących i najładniej prezentujących się duetów materiałowych znajdziemy:

 • szkło i kamień – połączenie zachwycające szykiem i elegancją, występujące np. w mozaice z płytek,
 • szkło i ceramika – idealna kompozycja to ceramiczne płytki kuchenne i szklane dekory albo listwy,
 • szkło i drewno – to wyraz nowoczesności i naturalności, połączenie może występować w blatach i meblach kuchennych, barkach, drzwiach,
 • szkło i stal – sprawiające wrażenie lekkości i elegancji, wykorzystywane przy produkcji blatów kuchennych, stołów, przepierzeń,
 • beton i szkło – kompozycja iście industrialna, nadająca eleganckiej prostoty oraz pożądanego chłodu czy surowości.

Szklane blaty nie tylko chronią powierzchnię mebli, nadają gustownego i stylowego charakteru, schludnego wyglądu, dekoracyjnego akcentu, ale także stanowią element wysoce funkcjonalny.

Szklane blaty kuchenne, w stolikach pokojowych i na ławę, szklane blaty do łazienki – to tylko nieliczne spośród propozycji, które wykonacie Państwo w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade, łącząc stylowe szkło z charakterem innych materiałów. Dzięki współpracy z setkami firm z całego kraju posiadamy szeroki park maszynowy oraz pracujemy na bogatej gamie najlepszych jakościowo materiałów.

Walory i wady blatów wykonanych ze szkła

Szklane blaty posiadają szereg zalet, wśród których warto wspomnieć:

Reklama
 • łatwość obróbki i formowania najróżniejszych kształtów, możliwość uzyskania nieliniowych, niestandardowych, oryginalnych form,
 • dekoracyjny charakter, feeria barw i wzorów,
 • niskie koszty utrzymania, szklany blat nie wymaga impregnowania ani zabiegów konserwatorskich,
 • łatwość czyszczenia, szklana tafla nie wchłania tłuszczów, płynów, nie absorbuje zapachów, jest odporna nawet na silne detergenty,
 • wytrzymałość, odporność na wilgoć, ciepło, wysokie temperatury, uszkodzenia mechaniczne, 
 • blaty hartowane w razie stłuczenia rozpadają się na drobne kawałki o tępych krawędziach, minimalizując ryzyko skaleczenia,
 • rozjaśnianie i optyczne powiększanie pomieszczenia (dlatego idealne są do małych kuchni),
 • możliwość komponowania z innymi materiałami,
 • dużą zaletą jest możliwość podświetlenia blatu od dołu lub chociaż jego krawędzi zewnętrznych, co wygląda naprawdę efektownie.

Niestety, pomimo wielu zalet, blaty wykonane ze szkła nie są wolne od wad. Zaliczamy do nich:

 • wysoką cenę,
 • kosztowną naprawę w razie uszkodzenia,
 • możliwość zarysowania powierzchni przez ostre przedmioty,
 • na szklanej powierzchni widać każde zabrudzenie, smugi, odciski, ślady palców, dlatego blat często trzeba czyścić i wycierać do sucha,
 • niektórzy do wad zaliczają także surowy i chłodny charakter, jednak ten wizerunek można ocieplić kolorami albo odpowiadającymi nam grafikami.

Wycinanie szklanych blatów na wymiar w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade

Portal LaserTrade to miejsce milionów możliwości. U nas szybko i sprawnie znajdziesz wykonawcę produktu lub usługi. W łatwy i komfortowy sposób dodasz zapytanie wraz z plikami – przykładowo dotyczące wycinania szklanych blatów na wymiar – które trafi automatyczne do naszej sieci partnerskiej. Panel klienta, który dla Ciebie stworzyliśmy, otwiera przed Tobą ogromne możliwości bezpośredniego kontaktu i interakcji ze wszystkimi jednocześnie. Wszystko z jednego miejsca, on-line, całość nie zajmuje więcej niż kilka minut. Jednym ruchem sortujesz oferty otrzymane od wykonawców z całego kraju, wybierasz najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb i składasz zamówienie bezpośrednio u wybranego wykonawcy. Potem już tylko opłacasz zamówienie i czekasz na dostawę pod wskazany adres. Prędko, prosto, wygodnie. Sprawdź nasze możliwości!

Zapraszamy do współpracy!

Sponsorzy generalni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *