Laserowe cięcie szkła

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Realizujemy laserowe cięcie szkła. Projekty wykonujemy w szkle: okiennym, ceramicznym, kolorowym, artystycznym, laminowanym, lakierowanym, lanym, prasowanym oraz każdym innym, podlegającym obróbce wiązką lasera. 

Wykonasz u nas laserowe cięcie szkła według przedstawionego przez Ciebie projektu. Uwaga! Szkło hartowane nie podlega obróbce laserem. Zapraszamy Cię do zakładki Szkło – Wycinanie wodą szkła.

Dlaczego wybrać laserowe cięcie szkła u nas?

Doświadczone firmy w 1 miejscu – wykonają dla Ciebie cięcie szkła laserem

Aby zrealizować swój projekt nie musisz tracić cennych godzin na poszukiwanie Wykonawcy.

Dodaj zapytanie o cięcie laserem, przefiltruj oferty na laserowe cięcie szkła, wybierz najlepszą i przystąp do realizacji zadania. 

Gotowy na laserowe cięcie szkła?

Rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny na laserowe cięcie szkła, przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.  

Co wyprodukujesz ze szkła za pomocą technologii laserowej?

Odpowiedź również tutaj jest banalnie prosta, a do tego krótka i zwięzła. Laserowe cięcie szkła pozwala wytworzyć właściwie wszystko. Absolutnie. Nie wierzysz? Powtórzymy jeszcze raz. Korzystając z naszych usług i wykorzystując wycinanie w szkle, jesteś w stanie wyprodukować właściwie wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy. Począwszy od standardowych okien, które znajdują się w każdym gospodarstwie domowym, a skończywszy na niesamowitej, niespotykanej, zachwycającej sztuce szklanej. W połączeniu z laserowym sprzętem do grawerowania i wytrawiania szkła, systemy dostępne w naszej sieci partnerskiej mogą tworzyć absolutnie piękne, niestandardowe i nieszablonowe kreacje, na których punkcie Twoi klienci wręcz oszaleją. Mogą to być między innymi: rzeźbione, spersonalizowane nagrody firmowe, profesjonalne i koneserskie elementy wzornictwa, szklane napisy i oznakowania, ozdoby, dekoracje, a nawet elementy przemysłowe wykorzystywane w urządzeniach czy fabrykach. Ty jesteś twórcą. Ty decydujesz, projektujesz, dostosowujesz, stwarzasz. Chciałbyś zobaczyć coś w ofercie sprzedażowej swojej firmy albo znaleźć jakieś nowe, wewnętrzne rozwiązania dla swojej instytucji? Skontaktuj się z nami, a na pewno wspólnie wypracujemy rozwiązanie, które Cię zachwyci, zainspiruje i porwie. Po to przecież jesteśmy. Dołącz do nas już dziś.

Zalety laserowego cięcia szkła.

Po pierwsze są to zalety wypływające ze stosowania laserowej obróbki szkła ogólnie. Dzięki dokładnemu, precyzyjnemu, bezpiecznemu cięciu laserowemu o dużej mocy, szkło można rozdzielić bez typowych mikropęknięć, które pojawić się mogą w mechanicznych czy klasycznych procesach cięcia szkła. Także pył i wióry stanowią tu dużo mniejszy problem. Ponadto, te drobne pęknięcia – na które trzeba było godzić się wcześniej, przed erą laserów – stanowiły ogromne niedoskonałości i niedogodności w niektórych branżach, takich jak przykładowo nanotechnologia. 

Najdoskonalsze, najczystsze, najgładsze krawędzie w historii cięcia szkła, niezwykła elastyczność (nie do uzyskania przy stosowaniu innych metod), możliwość wycinania dowolnych, nawet najbardziej skomplikowanych kształtów oraz obróbka naprawdę ogromnych tafli – z wyłączeniem czynnika ludzkiego (a więc i możliwości stłuczenia na skutek błędu pracownika) – to zalety cięcia laserowego, których nie jest w stanie przebić żadna inna dostępna obecnie technologia.

Po drugie – z nami oszczędzasz czas i pieniądze. Za pomocą jednego kliknięcia zlecasz swój projekt i czekasz na oferty, które same do Ciebie napłyną. Ty tylko wybierzesz najkorzystniejszą dla siebie. Czy to nie jest banalnie proste?

Laserowe cięcie szkła.

Czasy się zmieniają, technologie rozwijają, pewne zakresy wiedzy idą naprzód… coś, co niegdyś wydawało się niemożliwe, dzisiaj może być realizowane – i to z powodzeniem.

Jedną z takich kwestii jest cięcie szkła przy wykorzystaniu lasera. Laser do cięcia szkła ma w obróbce szkła znaczną przewagę nad klasycznymi, mechanicznymi metodami, ponieważ przy odpowiednim doborze parametrów lasera (np. energia impulsu, współczynnik nakładania i powtarzalność impulsu), pozwala zapobiec powstawaniu mikropęknięć, eliminując konieczność pracochłonnego wykańczania, a także – dzięki działaniu bezdotykowemu – osiąga znacznie krótsze czasy całej obróbki. Wszystko to jest gwarantem większej precyzji oraz umożliwia wykonywanie procesów niedostępnych dla standardowych metod. Laserowe cięcie szkła pozwala zatem szybko i z wysoką wydajnością zrealizować nawet bardzo skomplikowane zlecenia.

W przeciwieństwie do mechanicznej obróbki szkła technologia laserowa nie wymaga stosowania cieczy chłodzącej. Zmniejsza to koszty konserwacji i późniejszego czyszczenia szyby. Cały proces laserowy odbywa się jakby „na sucho”, niemal bezgłośnie i bez ryzyka pęknięcia szkła. Laserowa wycinarka do szkła łączy już w sobie technologię laserową z chłodzeniem powierzchni, celem uzyskania czystego, doskonałego złamania. Systemy te można z powodzeniem wykorzystywać do stworzenia nieskazitelnych projektów szklanych i znacznego skrócenia czasu produkcji, z naprawdę zachwycającym, doskonałym i perfekcyjnym rezultatem.

Jakie szkło poddajemy obróbce laserowej?

Podstawowymi surowcami do produkcji szkła są minerały i inne nieorganiczne substancje chemiczne: piasek szklarski, soda, dolomit i wapień. Razem tworzą one gęsty materiał, który jest kruchy i delikatny, a jednocześnie gładki i twardy. Naukowcy nazywają to amorficzną substancją stałą. W wyjątkowy sposób odbija ona i absorbuje światło. Z praktycznego punktu widzenia szkło ma także wiele innych przydatnych i cennych właściwości, jak: rola akustyczna i izolująca, nietoksyczność (nie zanieczyszcza środowiska chemicznymi substancjami), odporność na działanie większości substancji chemicznych, łatwość utrzymania w czystości, możliwość recyklingowania.

Szkło szkłu jest nierówne. Może ono przybierać naprawdę różnorodne formy. W zależności od tego, jakie cechy szkła są dla nas ważne, przydatne i użyteczne, do jego wyrobu wykorzystuje się różnych pierwiastków. Najpopularniejszym budulcem jest kwarc. 

W laserowych systemach do cięcia szkła stosuje się lasery CO2 o dużej mocy (ponieważ – jak wspomnieliśmy wcześniej – ono absorbuje i odbija światło w różny sposób). Wiele typów laserów może wytrawiać szkło lub znakować je w celu stworzenia interesujących projektów, aby jednak całkowicie przeciąć większe i grubsze tafle szkła – lub też wyciąć z nich jakieś elementy – potrzebny jest mocniejszy laser. Pęknięcie szkła podczas procesu cięcia odbywa się wzdłuż bardzo precyzyjnej linii.

Do obróbki laserowej można zastosować następujące rodzaje szkła:

 • szkło okienne,
 • szkło hartowane,
 • szkło ceramiczne,
 • szkło kolorowe,
 • szkło artystyczne,
 • szkło laminowane,
 • szkło lakierowane,
 • szkło pojemnikowe,
 • szkło lane,
 • szkło prasowane,
 • szkło płaskie,
 • szkło tłoczone,
 • szkło taflowe,
 • szkło kryształowe,
 • szkło zwierciadlane,
 • szkło lustrzane,
 • szkło float,
 • szkło stożkowe i okrągłe,
 • szklanki, kieliszki, karafki, butelki.

Laserowe cięcie szkła – przykłady.

Nasz zasięg.

U nas zlecisz: laserowe cięcie szkła Warszawa, ale także we Wrocławiu (hartowanie laserowe Wrocław), Poznaniu, Krakowie, Świebodzicach (hartowanie laserowe Świebodzice) oraz w wielu innych punktach partnerskich na terenie całej Polski.

Czym ciąć szkło?

Szkło można ciąć przy wykorzystaniu nowoczesnych, precyzyjnych systemów laserowych oraz wykorzystując do tego celu niezawodną technologię abrasive waterjet (AWJ), czyli strumień wody pod ekstremalnie wysokim ciśnieniem.

Jak ciąć szkło?

Szkło, z uwagi na swoje właściwości, jest materiałem wymagającym w obróbce. W praktyce zadanie cięcia szkła warto powierzyć specjalistom, których znajdziesz na naszej platformie. Posiadają oni wiedzę, doświadczenie oraz specjalistyczny sprzęt, którym bez problemu i w pełni bezpiecznie wytną ze szkła, co potrzebujesz.