Zachwycające, świetliste, ozdobne – witraże onyksowe na zamówienie

Ekskluzywne witraże onyksowe na zamówienie.

Onyks należy do grupy coraz popularniejszych, lecz wciąż wyszukanych, a zarazem ekskluzywnych kamieni ozdobnych. Surowiec może być z powodzeniem wykorzystywany do produkcji różnego typu dekoracyjnych blatów i lad, na przykład lad sklepowych, recepcyjnych czy barowych, a także umywalek, ozdób ściennych czy nawet parapetów wewnętrznych. Nie każdy jednak wie, że z tego wielofunkcyjnego kamienia równie dobrze wykonać można oryginalne witraże onyksowe na zamówienie. Jakie właściwości onyksu sprawiają, że kamień jest tak chętnie wykorzystywany do produkcji elementów ozdobnych? Dlaczego warto przyjrzeć się bliżej wytwarzanym z niego witrażom? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w tekście poniżej.

Onyks – najważniejsze właściwości kamienia naturalnego.

Onyks to bez wątpienia jeden z najatrakcyjniejszych kamieni naturalnych. Surowiec zawdzięcza swoją popularność spektakularnym walorom estetycznym, które wynikają z połączenia pięknej barwy oraz ciekawej struktury poprzecinanej nieregularnymi żyłkami. Onyks może występować w różnych kolorach – od barwy kremowej, jasnych odcieni bieli i beżu, poprzez ciepłe odcienie żółci, brązu czy zieleni, aż po klasyczną czerń. Pomimo poddania kamienia obróbce, na gotowych elementach z onyksu wyraźnie widać nieregularne plamy, smugi czy spękania, nadające im niepowtarzalny charakter. Wyróżniającą właściwością onyksu jest także charakterystyczna zdolność do przepuszczania światła, dlatego w pobliżu wytwarzanych z niego elementów dekoracyjnych często umieszcza się jego źródło. Dzięki opisywanym wyżej cechom kamień spełnia głównie funkcję ozdobną. Onyks należy do surowców delikatnych, kruchych i nieodpornych na niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak wilgoć, mróz czy promienie słoneczne, a także uszkodzenia mechaniczne, zadrapania bądź zarysowania. Z tego względu stosuje się go tylko wewnątrz budynków, a sam kamień nie jest polecany jako materiał typowo wykończeniowy. Aby zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, powierzchnie elementów ozdobnych z onyksu pokrywa się najczęściej warstwą żywicy.

Witraże onyksowe na zamówienie – dlaczego warto?

Jak już wspomnieliśmy, onyks to jednej z najciekawszych i najpiękniejszych kamieni naturalnych. Jego nieocenione walory estetyczne oraz zdolność do przepuszczania światła sprawiły, że coraz chętniej jest on wykorzystywany do tworzenia oryginalnych witraży na zamówienie. Tego typu elementy ozdobne spotykamy najczęściej w kościołach, kapliczkach oraz innych budynkach sakralnych czy miejscach kultu religijnego. Dzięki niepowtarzalności wykorzystanego do ich produkcji kamienia witraże onyksowe na zamówienie są niewspółmiernie piękne, a przy tym całkowicie unikatowe. Ich zaletą jest również przykuwająca uwagę, niejednorodna i zapierająca dech w piersiach kolorystyka, którą możemy dodatkowo podkreślić, nakierowując na nią źródło światła. Współczesna produkcja witraży onyksowych na zamówienie odbywa się przy użyciu sterowanych komputerowo maszyn CNC, dzięki którym możemy cieszyć się niezwykłą precyzją ich wykonania oraz wiernym odzwierciedleniem każdego detalu. Z całą pewnością uderzające piękno witraży onyksowych doceni każdy entuzjasta naturalnych kamieni oraz wytwarzanych z nich ozdób.

Witraże onyksowe na zamówienie – zleć wykonanie!

U nas wykonasz witraże onyksowe na zamówienie na dowolny wymiar i według dowolnego wzoru. Po prostu dodaj zdjęcie produktu lub jego projekt i wyślij do Wykonawców współpracujących z nami. 

W swoim Panelu Klienta przefiltruj otrzymane oferty na witraże onyksowe na zamówienie i zamów z prośbą o dostawę pod wskazany adres. 

Sprawdź nasze usługi z zakresu obróbki CNC.