Ochrona i izolacja – uszczelki z filcu cięte laserem

Uszczelki z filcu.

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu ofertę wykonania wycinanych laserowo uszczelek z filcu. Cięcie filcu laserem gwarantuje najwyższą jakość, precyzję i staranność wykonania. Zastosowanie nowoczesnych technologii roztacza przed wykonawcą mnóstwo możliwości i pozwala na wycięcie niemal każdego wzoru. Wykonujemy zatem uszczelki z filcu w różnej postaci: w dowolnym kształcie, formie (paski, kwadraty, krążki, wykroje), wielkości i grubości, według indywidualnych projektów i wytycznych klienta lub zgodnie z przedstawionym rysunkiem technicznym. Wielkość uszczelki z filcu uwarunkowana jest wymiarami dostępnego surowca; jeżeli wymiar uszczelki przekracza wymiary płyt filcowych, istnieje możliwość wykonania uszczelki w formie składanej (puzzle lub inny kształt połączenia) oraz klejenia płyt filcowych do pożądanej grubości, co znacznie poszerza możliwości zastosowania. Ważne jest więc wskazanie przeznaczenia i zadań, jakie ma spełniać filcowa uszczelka bądź formatka. Pozwoli to na dobór odpowiednich materiałów i parametrów detalu, dzięki czemu uniknie się rozwarstwiania oraz zastosuje odpowiednią gęstość i twardość filcu do wykonania elementu.

Gdzie znajdują zastosowanie uszczelki z filcu wycinane laserem?

Uszczelki z filcu doskonale sprawdzą się w przypadku:

Zalety uszczelek z filcu ciętych laserem.

Filc powstaje przez spilśnienie, polegające na zbijaniu włókien pod wpływem ciśnienia, wilgoci i ciepła. To bardzo wdzięczny do obróbki materiał, o dobrych cechach izolacyjnych. Idealnie nadaje się do produkcji uszczelek. Uszczelki filcowe mogą być wykonane z różnych rodzajów filcu – wełnianych, syntetycznych, o różnych gęstościach. Najczęściej do produkcji tego rodzaju uszczelek stosuje się filc techniczny biały lub szary. Dzięki włóknom wełnianym i dużej elastyczności materiału uszczelki filcowe znajdują skuteczne zastosowanie w rozmaitego rodzaju uszczelnieniach. Warto tu wspomnieć, że filc nie tylko uszczelnia, ale przy okazji poprawia też akustykę i pozwala zatrzymać ciepło w pomieszczeniu.

Materiał ten nie brudzi się, nie kurzy, jest ekologiczny, bezpieczny i wytrzymały. Posiada też szereg innych praktycznych cech, takich jak: gładka powierzchnia, elastyczność, dobre przyleganie do powierzchni uszczelnianej, pyłochłonność, duża wytrzymałość na rozerwanie, zginanie oraz ścieranie, wysoka odporność na działanie światła oraz czynników chemicznych, higroskopijność, estetyczny i dekoracyjny charakter. Podczas cięcia oraz grawerowania nie przypala się, nie powoduje strzępień, powstają precyzyjnie zakończone krawędzie. Uszczelki filcowe mogą być podklejone warstwą samoprzylepną ułatwiającą montaż.

Laserowe wycinanie i cięcie w filcu – sposób na idealne wykroje.

Jeżeli kiedykolwiek borykałeś się z koniecznością wycięcia dużej ilości powtarzalnych elementów tudzież jakichś skomplikowanych kształtów z filcu i teraz szukasz udogodnień, mamy dla Ciebie znakomite rozwiązanie. Wsparcie naszych Partnerów od laserowego cięcia i wycinania filcu sprawi, że kilkaset sztuk dowolnego – nawet najbardziej wymyślnego i fantazyjnego – kształtu czy wzoru będzie gotowe w zaledwie kilka minut. Już nie musisz ślęczeć nad tym godzinami. Zaoszczędzony dzięki temu czas będziesz mógł przeznaczyć, na co tylko chcesz. Mało tego, koniec także ze zmartwieniami co do powtarzalności wykonywanych wzorów. Wykroje wycinane laserowo cechuje niedościgniona precyzja (nieosiągalna przy użyciu innych metod) i idealna powtarzalność wycinanych detali, co pozwala na seryjną produkcję w najwyższej jakości.

Laserowe wycinanie uszczelek z filcu – gwarancją sukcesu i zadowolenia.

Chciałbyś wyciąć laserowo uszczelki z filcu? Zrzeszamy setki specjalistów od lat rozwijających się w branży związanej z wycinaniem laserowym filcu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz temu, że skupiamy w sieci partnerskiej setki laserów gotowych do pracy, szybko, precyzyjnie, z najwyższą starannością oraz kreatywnością wytniemy z filcu każdy wzór. Zapewniamy profesjonalną obsługę, fachowe doradztwo oraz bezproblemową realizację zamówienia. W prosty sposób załóż konto i przekonaj się, że produkowanie może być proste i przyjemne. Czekamy na Ciebie i zapraszamy do współpracy.

Zaufaj najlepszej marce na rynku.

Tagi: filc uszczelkowy, filc techniczny uszczelkowy, filce uszczelkowe, filc do branży stali, uszczelnienie filcowe, uszczelki filcowe, formatka filcowa, pierścienie filcowe, wykroje z filcu technicznego.