Usługi CNC, czyli produkcja na zamówienie

Zleć różnego rodzaju usługi CNC.

Obróbka CNC to doskonała metoda przetwarzania rozmaitych materiałów. Jest niezawodna, precyzyjna i opłacalna finansowo. Nie musisz posiadać rozbudowanego ani nawet własnego parku maszynowego, aby rozpocząć produkowanie. Zrzeszamy sieć firm partnerskich, oferujących usługi CNC z zakresu obróbki na maszynach tnących, wykrawających, skrawających, frezujących i innych, sterowanych komputerowo. Pracujemy na takich materiałach jak: metale, tworzywa sztuczne, drewno i materiały drewnopochodne, karton i papier, szkło, tekstylia i tkaniny, kamień.

Czym jest obróbka CNC i na czym polega?

Pod skrótem tym kryje się szeroka kategoria urządzeń numerycznych sterowanych komputerowo. Usługi CNC też zatem mają niezwykle szeroki zakres. Z nami wykonasz między innymi: cięcie, wykrawanie, znakowanie, grawerowanie, gięcie, elektrodrążenie, frezowanie, toczenie, tłoczenie, szlifowanie, nitowanie, gwintowanie, spawanie, wyoblanie, walcowanie, piłowanie, wiercenie, wygładzanie, wytłaczanie, fazowanie, termoformowanie i wiele, wiele innych czynności.

Firmy produkcyjne i zakłady przemysłowe coraz częściej czynią inwestycje w wydajne rozwiązania, opierające się na nowoczesnych, innowacyjnych technologiach i urządzeniach, pozwalających zwiększyć efektywność, wydajność, szybkość wytwarzania i zoptymalizować wszystkie procesy, przy jednoczesnej minimalizacji poniesionych nakładów i kosztów. Dokładność obróbki CNC, znacznie przewyższająca dokładność innych typów obróbek, oraz niedościgniona i nienaganna precyzja, są gwarancją satysfakcji, zadowolenia i spełnienia wszystkich oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. 

CNC – oszczędność czasu przy zachowaniu perfekcji kształtów.

Cały proces można podzielić na trzy etapy: projektowanie komputerowe (CAD), przetwarzanie projektu (CAM) oraz wykonanie danego elementu. We wczesnej fazie programowania urządzeń CNC bierze się pod uwagę rodzaj obrabianego materiału, dostępne narzędzia skrawające oraz techniczne możliwości obrabiarki. Dane wprowadzone w ten sposób do przykładowo tokarki lub frezarki są zapamiętywane, dzięki czemu produkcja kolejnych powtarzalnych elementów przebiega znacznie szybciej i nie wymaga przerw ani żadnych nieplanowanych przestojów. Stosowanie urządzeń CNC daje więc sporą oszczędność czasu, przy jednoczesnej gwarancji wysokiej jakości produkowanych elementów. 

Usługi CNC – zalety.

Te coraz popularniejsze – będące już w powszechnym użytku i ciągle unowocześniane – rozwiązania spowodowały prawdziwy przełom w obrabianiu materiałów, nie tylko metalowych. Automatyzacja procesów sprawia, że wykonanie projektu nie zależy już wyłącznie od czynnika ludzkiego, a opiera się głównie na komputerowej dokładności sterowników CNC.

Dlaczego obróbka CNC to najlepsza metoda przetwarzania rozmaitych materiałów, jak: metale, kamień, szkło, drewno, karton i papier, tekstylia i tkaniny? Przede wszystkim z uwagi na komputerową szczegółowość i drobiazgowość – podczas programowania urządzenie analizuje i przetwarza kilka czynników jednocześnie, uwzględniając rodzaj obrabianego surowca, grubość, chropowatość, jak również inne parametry oraz indywidualne preferencje konkretnego klienta.

Jakie są inne zalety obróbki CNC?

Usługi CNC – produkcja na zamówienie.

Minusem obróbki CNC mogą być koszty w postaci finansów potrzebnych na wyposażenie parku maszynowego. My mamy jednak dla Ciebie sprawdzone rozwiązania. Nie musisz dysponować różnorodnymi urządzeniami, aby rozpocząć produkcję – od tego jest nasza bogata sieć partnerska i oferowane przez nas usługi CNC.

Wystarczy, że:

Nareszcie masz dostęp do wielu ofert w jednym miejscu – ponadto to nie Ty zgłaszasz się do fachowców, nie tracisz czasu na poszukiwania, tylko oni kontaktują się z Tobą.


Własne maszyny CNC, czy usługi CNC zlecane firmom zewnętrznym?

Jeśli chciałbyś jednak rozpocząć produkcję, budując przy tym własny park maszynowy – oferujemy pomoc w uzyskaniu na ten cel dotacji lub pożyczek ze środków UE. Wystarczy, że złożysz zapytanie, a sprawdzimy, co da się w tej kwestii zrobić.

Z doświadczenia wiemy, że wiele zakładów produkcyjnych rezygnuje z posiadania własnych maszyn do obróbki CNC, zlecając wykonanie elementów czy produktów zewnętrznym firmom świadczącym takie usługi CNC. Taka rezygnacja to często przemyślana decyzja – unikają w ten sposób kosztownych zakupów obrabiarek, kosztów związanych z ich eksploatacją, serwisem, naprawami, nie martwią się, gdy następują okresy przestoju i przerwy w eksploatacji, nie mają problemów związanych z przestrzenią i utrzymaniem hal magazynowych. Czasami prosta kalkulacja pokazuje, że wydajniej i oszczędniej jest zlecić produkcję firmom zewnętrznym, które z powodzeniem realizują zlecenia dla wielu klientów.

Na podobnej zasadzie działamy my. Ty o nic się nie martwisz – tylko zlecasz usługi CNC, a nasi Partnerzy odpowiadają ofertami. Produkowanie jeszcze nigdy nie było tak proste.

Zapraszamy. Wypróbuj nasze możliwości!