5 minut

Usługi CNC, czyli produkcja na zamówienie w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade

Obróbka CNC to doskonała metoda przetwarzania rozmaitych materiałów. Jest niezawodna, precyzyjna i opłacalna finansowo. Nie musisz posiadać rozbudowanego ani nawet własnego parku maszynowego, aby rozpocząć produkowanie. Portal Produkcyjno-Usługowy LaserTrade zrzesza sieć firm partnerskich, oferujących usługi z zakresu obróbki na maszynach tnących, wykrawających, skrawających, frezujących i innych, sterowanych komputerowo. Pracujemy na takich materiałach jak: metale, tworzywa sztuczne, drewno i materiały drewnopochodne, karton i papier, szkło, tekstylia i tkaniny, kamień.

Czym jest obróbka CNC i na czym polega?

Pod skrótem tym kryje się szeroka kategoria urządzeń numerycznych sterowanych komputerowo. Zakres usług też jest niezwykle szeroki. W Portalu Produkcyjno-Usługowym wykonasz między innymi: cięcie, wykrawanie, znakowanie, grawerowanie, gięcie, elektrodrążenie, frezowanie, toczenie, tłoczenie, szlifowanie, nitowanie, gwintowanie, spawanie, wyoblanie, walcowanie, piłowanie, wiercenie, wygładzanie, wytłaczanie, fazowanie, termoformowanie i wiele, wiele innych czynności.

Firmy produkcyjne i zakłady przemysłowe coraz częściej czynią inwestycje w wydajne rozwiązania, opierające się na nowoczesnych, innowacyjnych technologiach i urządzeniach, pozwalających zwiększyć efektywność, wydajność, szybkość wytwarzania i zoptymalizować wszystkie procesy, przy jednoczesnej minimalizacji poniesionych nakładów i kosztów. Dokładność obróbki CNC, znacznie przewyższająca dokładność innych typów obróbek, oraz niedościgniona i nienaganna precyzja, są gwarancją satysfakcji, zadowolenia i spełnienia wszystkich oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. 

CNC – oszczędność czasu przy zachowaniu perfekcji kształtów

Cały proces można podzielić na trzy etapy: projektowanie komputerowe (CAD), przetwarzanie projektu (CAM) oraz wykonanie danego elementu. We wczesnej fazie programowania urządzeń CNC bierze się pod uwagę rodzaj obrabianego materiału, dostępne narzędzia skrawające oraz techniczne możliwości obrabiarki. Dane wprowadzone w ten sposób do przykładowo tokarki lub frezarki są zapamiętywane, dzięki czemu produkcja kolejnych powtarzalnych elementów przebiega znacznie szybciej i nie wymaga przerw ani żadnych nieplanowanych przestojów. Stosowanie urządzeń CNC daje więc sporą oszczędność czasu, przy jednoczesnej gwarancji wysokiej jakości produkowanych elementów. 

Zalety obróbki CNC

Te coraz popularniejsze – będące już w powszechnym użytku i ciągle unowocześniane – rozwiązania spowodowały prawdziwy przełom w obrabianiu materiałów, nie tylko metalowych. Automatyzacja procesów sprawia, że wykonanie projektu nie zależy już wyłącznie od czynnika ludzkiego, a opiera się głównie na komputerowej dokładności sterowników CNC.

Dlaczego obróbka CNC to najlepsza metoda przetwarzania rozmaitych materiałów, jak: metale, kamień, szkło, drewno, karton i papier, tekstylia i tkaniny? Przede wszystkim z uwagi na komputerową szczegółowość i drobiazgowość – podczas programowania urządzenie analizuje i przetwarza kilka czynników jednocześnie, uwzględniając rodzaj obrabianego surowca, grubość, chropowatość, jak również inne parametry oraz indywidualne preferencje konkretnego klienta.

Jakie są inne zalety obróbki CNC?

  • Możliwości zapamiętywania danych – co usprawnia seryjne wykonywanie elementów, pozwalając tym samym na sporą oszczędność czasu, w porównaniu do pracy na urządzeniach sterowanych ręcznie.
  • Niskie koszty i duża efektywność wykorzystania materiału – przy obsłudze maszyn manualnych należy liczyć się z kosztami błędów, które może popełnić operator (wiele materiałów może zostać nieprawidłowo wyciętych, a więc zmarnowanych, nienadających się już do dalszej obróbki), z kolei dokładność i precyzja obróbki CNC niweluje ryzyko powstania błędów i sprawia, że materiał w prawie każdym przypadku jest obrobiony prawidłowo, z jednoczesnym zachowaniem identyczności i powtarzalności komponentów. 
  • Brak konieczności obróbki wykańczającej – krawędzie są idealnie gładkie, nawet najbardziej skomplikowane kształty precyzyjnie obrobione, wysokiej jakości, spod maszyny wychodzi więc w zasadzie gotowy element czy produkt, niewymagający prac dodatkowych, jak to jest często w przypadku produkcji z użyciem tradycyjnych metod.
  • Szybkość, lepsza wydajność, efektywność – wszystko to sprawia, że metoda ta przynosi wiele korzyści, jest opłacalna, przekłada się na większe zyski i zwrot z poniesionych inwestycji.

Produkcja na zamówienie w LaserTrade.pl

Minusem obróbki CNC mogą być koszty w postaci finansów potrzebnych na wyposażenie parku maszynowego. W LaserTrade mamy jednak dla Ciebie sprawdzone rozwiązania. Nie musisz dysponować różnorodnymi urządzeniami, aby rozpocząć produkcję – od tego jest nasza bogata sieć partnerska. 

Wystarczy, że:

  • dodasz zapytanie w LaserTrade,
  • przefiltrujesz otrzymane oferty według interesujących Cię kryteriów,
  • wybierzesz najlepszą ofertę dla siebie,
  • złożysz zamówienie u wybranego wykonawcy,
  • poczekasz na dostawę elementów lub produktów.

Nareszcie masz dostęp do wielu ofert w jednym miejscu – ponadto to nie Ty zgłaszasz się do fachowców, nie tracisz czasu na poszukiwania, tylko oni kontaktują się z Tobą.


Własne maszyny CNC, czy zlecanie usług firmom zewnętrznym?

Reklama

Jeśli chciałbyś jednak rozpocząć produkcję, budując przy tym własny park maszynowy – w LaserTrade oferujemy pomoc w uzyskaniu na ten cel dotacji lub pożyczek ze środków UE. Wystarczy, że złożysz zapytanie, a sprawdzimy, co da się w tej kwestii zrobić.

Z doświadczenia wiemy, że wiele zakładów produkcyjnych rezygnuje z posiadania własnych maszyn do obróbki CNC, zlecając wykonanie elementów czy produktów zewnętrznym firmom świadczącym takie usługi. Taka rezygnacja to często przemyślana decyzja – unikają w ten sposób kosztownych zakupów obrabiarek, kosztów związanych z ich eksploatacją, serwisem, naprawami, nie martwią się, gdy następują okresy przestoju i przerwy w eksploatacji, nie mają problemów związanych z przestrzenią i utrzymaniem hal magazynowych. Czasami prosta kalkulacja pokazuje, że wydajniej i oszczędniej jest zlecić produkcję firmom zewnętrznym, które z powodzeniem realizują zlecenia dla wielu klientów.

Na podobnej zasadzie działa LaserTrade. Ty o nic się nie martwisz – tylko zlecasz, a nasi Partnerzy odpowiadają ofertami. Produkowanie jeszcze nigdy nie było tak proste.

Zapraszamy. Wypróbuj nasze możliwości!

Sponsorzy generalni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *