Umywalki z kamienia naturalnego – stylowe i eleganckie wykończenie nowoczesnych łazienek

Umywalki z kamienia naturalnego to ciekawy i niebanalny element wykończenia łazienki urządzanej w nowoczesnym i nieszablonowym stylu. Coraz częściej spotykamy je nie tylko w eleganckich hotelach, drogich posiadłościach czy gustownych salonach spa, ale także prywatnych domach oraz mieszkaniach. Skąd bierze się ich popularność i dlaczego warto zainteresować się takim rozwiązaniem podczas aranżacji własnej łazienki? Jakie są najpopularniejsze rodzaje kamieni naturalnych stosowanych przy produkcji umywalek i czym się one wyróżniają? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Umywalki z kamienia naturalnego – dlaczego warto?

Umywalki z kamienia naturalnego cechuje przede wszystkim duża oryginalność i przykuwający wzrok, nietuzinkowy charakter. Z uwagi na niejednolitość w obrębie używanych do ich produkcji surowców – takich jak granit, marmur czy kamień rzeczny – każda umywalka z nich wykonana posiada niepowtarzalny wzór. W zależności od własnych preferencji czy upodobań jej zewnętrzne wykończenie może być szorstkie, cięte lub rzeźbione. Co więcej, umywalki z kamienia naturalnego mogą być zamontowane zarówno w wersji blatowej, jak i wolnostojącej. Dostęp do różnych opcji wykończenia oraz montażu, w połączeniu z oryginalnym wzorem, gwarantuje umywalce całkowitą unikalność. Dużym atutem tego typu rozwiązań jest także ich trwałość, wytrzymałość oraz duża odporność na wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne, wynikająca z właściwości użytego kamienia. Odpowiednia konserwacja oraz czyszczenie za pomocą prawidłowo dobranych środków sprawią, że powierzchnia umywalki pozostanie nienaruszona, służąc nam przez długie lata. Zarówno unikatowy wygląd, jak i staranne i solidne wykonanie sprawiają, że umywalki z kamienia naturalnego zapewniają wnętrzu łazienki ponadprzeciętny styl i naturalny charakter.

Umywalki z kamienia naturalnego – najpopularniejsze rodzaje

Jak już wspomnieliśmy, umywalki z kamienia mogą być produkowane z wielu naturalnych surowców. Jakie są ich najpopularniejsze rodzaje i czym się charakteryzują? Podpowiadamy.

Umywalki marmurowe

To niezwykle eleganckie i stylowe rozwiązanie. Marmur jest kamieniem, który świetnie nadaje się do produkcji umywalek z uwagi na swoją trwałość i niepodważalny szyk. Dużą zaletą tego surowca jest charakterystyczny, łatwy w identyfikacji wygląd, który marmur zawdzięcza delikatny żyłkom przecinającymi jego strukturę.

Umywalki granitowe

Granit to popularny i chętnie wybierany rodzaj kamienia do produkcji umywalek. Jest surowcem niezwykle twardym i bardzo wytrzymałym, przez co doskonale nadaje się do tego typu rozwiązań.

Umywalki z kamienia rzecznego, czyli tak zwanego otoczaka

To idealny wybór dla wielbicieli klasyki oraz nowoczesnego stylu. Ciemne umywalki z tego surowca mają uniwersalny charakter, przez co z łatwością możemy wkomponować je w niemal każdy rodzaj wnętrza.

Umywalki z onyksu

Takie rozwiązanie sprawdzi się w łazienkach urządzanych w przytulnym i ciepłym stylu. Z uwagi na zdolność niektórych odmian onyksu do przepuszczania światła wykonane z niego umywalki, poza oczywistym i praktycznym zastosowaniem, mogą pełnić również rolę oryginalnego elementu dekoracyjnego. Wystarczy, że zamontujemy źródło światła za lub pod umywalką.

Umywalki z piaskowca

Z uwagi na jasną i ciepłą barwę najpopularniejszych odmian piaskowca wykonane z niego umywalki są chętnie wybierane przez miłośników przytulnych, lecz minimalistycznych wnętrz. Umywalki z piaskowca mogą być również wykorzystywane jako element kontrastujący z ciemnym wykończeniem łazienki.

Inne

Poza popularnymi umywalkami z granitu, kamienia rzecznego, marmuru, onyksu czy piaskowca, można spotkać się także z innymi rodzajami umywalek, produkowanymi między innymi z trawertynu, kamienia drzewnego lub kamienia wulkanicznego.

Umywalki z kamienia naturalnego w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade

W LaserTrade wykonasz umywalki z kamienia naturalnego na dowolny wymiar i według dowolnego wzoru. Po prostu dodaj zdjęcie produktu lub jego projekt i wyślij do wykonawców współpracujących z platformą LaserTrade. 

W swoim Panelu Klienta przefiltruj otrzymane oferty i złóż zamówienie z dostawą pod wskazany adres.