Tablice urzędowe produkcja

Tablice urzędowe na zamówienie – wysoka jakość, wytrzymałość, zgodność z odgórnie narzuconymi wytycznymi

Emaliowane tablice urzędowe na zamówienie to popularny rodzaj oznaczeń, które znajdziemy na frontowej ścianie wielu budynków użyteczności publicznej. Ich rolą jest nie tylko potwierdzenie wiarygodność danej instytucji, ale również informowanie zainteresowanych o tym, co znajdą wewnątrz placówki.

Jakie instytucje podlegają obowiązkowi oznakowania zewnętrzną tablicą urzędową? Czym powinna charakteryzować się taka tablica? Gdzie wykonasz tablice urzędowe na zamówienie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Gdzie znajdziemy emaliowane tablice urzędowe?

Emaliowane tablice urzędowe spotykamy praktycznie na każdym kroku. Zlokalizowane są na zewnętrznej ścianie takich budynków jak: szkoły i przedszkola publiczne, urzędy czy chociażby placówki wojskowe czy biblioteki publiczne. 

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów każda tego typu placówka publiczna powinna posiadać oznaczenie w postaci tablicy urzędowej oraz godła państwowego.

Kto powinien złożyć zamówienie na emaliowane tablice urzędowe?

Umieszczenie na zewnątrz budynku tablicy urzędowej to wymóg dotyczący zasadniczo każdej instytucji publicznej. O ich zakup oraz montaż powinni zatroszczyć się dyrektorzy nowo powstających urzędów oraz instytucji użytku publicznego, na przykład szkół i przedszkoli państwowych, bibliotek publicznych czy budynków państwowych.

Czym powinny charakteryzować się tablice urzędowe na zamówienie?

Z uwagi na pełnioną funkcję umieszczane na zewnątrz budynków tablice urzędowe powinny spełniać konkretne wymogi. Oto one:

Zazwyczaj tablice urzędowe widnieją na frontowej ścianie budynków przez wiele lat.  Z tego względu tego typu oznaczenia powinna cechować przede wszystkim wysoka jakość oraz wytrzymałość. 

Tablice urzędowe na zamówienie najczęściej tworzy się przy użyciu klasycznej techniki emalierskiej. Stosowanie się do kolejnych kroków produkcji, takich jak wycinanie odpowiedniego kształtu z kawałka metalu (u nas zlecisz laserowe cięcie metalu), nakładanie kilku warstw farby emalierskiej czy wypalanie w specjalnie przeznaczonym do tego piecu sprawia, że finalny produkt jest trwały i odporny na działanie czynników zewnętrznych.

Tablice urzędowe na zamówienie powinny charakteryzować się też odpornością na odkształcenia i zmiany w wyglądzie, jak chociażby utratę intensywności kolorów czy gładkości powierzchni. Zastosowanie odpowiedniej metody produkcji gwarantuje ich niezmienioną formę przez lata.

Jak sama nazwa wskazuje, tablice urzędowe to rodzaj oznaczenia stosowanego w obrębie urzędów i instytucji państwowych. Właśnie dlatego ich forma musi być ściśle dostosowana do państwowych wymogów oraz obowiązujących w kraju przepisów. Jednym z nich jest wygląd oraz kolorystyka obejmująca białe napisy na czerwonym tle. Inne wytyczne dotyczą między innymi odpowiedniego stosunku szerokości do długości tablicy (1:3) czy wysokości umieszczanych na niej liter.

Tablice urzędowe na zamówienie.

Jesteś przedstawicielem nowo powstającej placówki użyteczności publicznej? A może nadszedł czas na wymianę aktualnie widniejącej na Twoim budynku tablicy urzędowej? Niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś, złóż zamówienie za pośrednictwem naszej platformy.

Zaloguj się do Panelu Klienta, znajdź odpowiedniego wykonawcę i zamów emaliowaną tablicę urzędową odpowiadającą aktualnym, odgórnie narzuconym wymogom z rozporządzenia Rady Ministrów.