4 minuty

Tablice rejestracyjne

Tablice rejestracyjne dla Wydziałów Komunikacji

Tablice rejestracyjne to jeden z tysięcy produktów możliwych do wykonania na Platformie Usług CNC i Druku 3D LaserTrade. Jedną z firm wykonawczych jest – działająca w tej branży od 1993 roku – firma Tablitek. Zgodnie z posiadanym certyfikatem ITS wytwarza wszystkie rodzaje stosowanych w Polsce tablic rejestracyjnych, z wyjątkiem tablic dyplomatycznych. TABLICE REJESTRACYJNE WYKONYWANE SĄ WYŁĄCZNIE NA ZAMÓWIENIA WYDZIAŁÓW KOMUNIKACJI. Możliwa jest produkcja tablic imiennych, w rozmiarze oryginalnych tablic rejestracyjnych (mieści się na nich do 8 znaków). Przy okazji wspierana jest krajowa gospodarka, gdyż do produkcji wykorzystywane są tablice krajowej blachy aluminiowej (Huta Konin).

Kilka słów historii tablic rejestracyjnych

Zanim powstały tablice rejestracyjne, pojawiły się biura rejestracji pojazdów. Około 1890 roku wiele krajów zdało sobie sprawę, że wraz ze wzrostem liczby powozów silnikowych konieczna staje się pewna forma regulacji. Samochody, konie i piesi powodowali niszczenie dróg, a fundusze były potrzebne, żeby rozwiązać ten problem. Kolejną ważną kwestią było bezpieczeństwo publiczne. Funkcjonariusze organów ścigania potrzebowali rozwiązania, które pomogłoby im w prowadzeniu rejestru właścicieli pojazdów i ich działań. W ten właśnie sposób w 1903 roku powstały tablice rejestracyjne, czyli metalowe tabliczki przymocowywane do pojazdów mechanicznych – z informacjami wskazującymi na dane o rejestracji pojazdu. Ich wprowadzenie zapoczątkowało cały system kontroli, rejestracji i opodatkowania kierowców.

Surowce niezbędne do produkcji

Głównym materiałem używanym do wyrobu tablic rejestracyjnych są arkusze aluminium, folie odblaskowe samoprzylepne oraz farby. Aluminium jest na początku przycinane, a następnie wysyłane na dalszą część obróbki. Naklejki do corocznych odnowień rejestracji są drukowane przez specjalistyczne drukarki na odblaskowej folii, takiej jak ta używana do pokrywania samych tablic rejestracyjnych.

Półfabrykaty metalowe

Przy tej metodzie tablice są wkładane do pras i stemplowane z zaokrąglonymi krawędziami i serią znaków, zwykle zawierających zarówno cyfry, jak i litery. Cała płyta jest pomalowana na swój domyślny kolor, a wypukłe znaki są malowane w kolorze kontrastowym za pomocą zautomatyzowanego wałka, który jest ustawiony na odpowiednią wysokość, aby zabarwić tylko wypukłe elementy.

Dwukolorowa płyta jest następnie pokrywana powłoką odblaskową. To substancja podobna do farby, wykonana z niezwykle drobnych kulek szklanych, które zakrzywiają światło i odbijają je wielokrotnie mocniej w porównaniu do samej farby. Płyty wykonane tą metodą są zwykle uważane za częściowo odblaskowe, ponieważ nałożenie powłoki odbijającej światło nie jest jednolite.

W LaserTrade stosujemy najnowsze rozwiązania

„Hot-stamping”

Stosowana przez nas nowoczesna produkcja tablic rejestracyjnych nakłada wstępnie zadrukowany arkusz na niewybity metalowy szablon. Ta zadrukowana folia ma domyślny kolor płyty oraz wielobarwne zdobienia. Posiada również materiał odblaskowy w powłoce na arkuszu. Arkusz jest przyklejany do półfabrykatu. Pokryta płyta jest stemplowana w celu utworzenia wypukłych znaków, a te z kolei są barwione tuszem.

Atrament pozwala materiałowi odblaskowemu na całkowite i równomierne prześwitywanie, co zapewnia płytom pełen odblask. Tusz jest jednak mniej trwały niż farba, więc płyty pokryte są dodatkowo przezroczystą powłoką ochronną. Folia odblaskowa sprawia, że tablice rejestracyjne są łatwiejsze do odczytania przez funkcjonariuszy organów ścigania w świetle reflektorów lub latarek, a także jest skuteczniejszym środkiem bezpieczeństwa na autostradzie. To powoduje, że tablice rejestracyjne wykonane w ten sposób są nieco droższe w produkcji.

Technologia „hot-stamping” to także inne korzyści: wysoka jakość przy dużej wydajności i dbałość o środowisko.

Reklama

Skorzystaj z fachowej pomocy LaserTrade

Portal Produkcyjno-Usługowy LaserTrade zaprasza Wydziały Komunikacji z całej Polski do składania zamówień na tablice rejestracyjne do pojazdów prywatnych i firmowych. Działamy z najlepszymi firmami dostępnymi na rynku. Gwarantuje to najwyższą jakość wyrobów oraz dużą dostępność i szybkość realizacji zamówienia.

Decydując się na nasze usługi, można być pewnym, że znajdzie się ofertę dopasowaną do swoich preferencji, niezależnie czy kryterium wyboru będzie atrakcyjna cena, czy najwyższa jakość dostarczonego towaru.

Bez względu na cel – w LaserTrade znajdziesz coś dla siebie.

Sponsorzy generalni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *