Tablice pamiątkowe z kamienia naturalnego – dowolny napis, dowolny wzór

Tablice pamiątkowe z kamienia naturalnego na zamówienie.

Tablice pamiątkowe to forma upamiętnienia, z którą spotyka się każdy z nas. Przypominają nam o ważnych wydarzeniach lub życiu znamienitych ludzi. Mogą być wykonane ze szkła, metalu lub kamienia naturalnego. W tym artykule skupimy się na ostatniej z wymienionych możliwości. Jeśli zastanawiasz się, co cechuje tablice pamiątkowe z kamienia naturalnego oraz z czego są one wykonywane, ten tekst jest właśnie dla Ciebie.

Tablice pamiątkowe z kamienia naturalnego na zamówienie – najważniejsze właściwości.

Kamień naturalny to jeden z najlepszych materiałów do produkowania tablic pamiątkowych. Jest trwały oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania, zadrapania, a także działanie czynników atmosferycznych, w tym mrozu, wilgoci czy silnego promieniowania słonecznego. Z uwagi na swoją wytrzymałość jest również zaliczany do surowców długowiecznych. Wykonanie tablic pamiątkowych z odpowiednio trwałego oraz odpornego na czynniki zewnętrzne kamienia sprawi, że pozostaną one w nienaruszonym stanie przez długie lata. Miłośnicy kamieni naturalnych bez wątpienia zgodzą się również ze stwierdzeniem, że nieocenionym atutem tego materiału jest niepowtarzalna estetyka. Kamień naturalny jest polecany do tworzenia tablic pamiątkowych między innymi dlatego, że jest to materiał elegancki o naturalnym, lecz nieco surowym wyglądzie, co doskonale oddaje charakter oraz przeznaczenie wykonywanych z niego tablic. Kamień naturalny jest materiałem stosunkowo trudnym w obróbce. Mimo to nowoczesne metody grawerowania laserowego pozwalają na szybkie umieszczenie na jego powierzchni efektownych, a przede wszystkim trwałych napisów, symboli lub wizerunku upamiętnianej postaci. Grawerowanie metodą laserową zapewnia nie tylko trwałość, ale również odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

 Tablice pamiątkowe z kamienia naturalnego na zamówienie – najpopularniejsze materiały.

Tablice pamiątkowe z kamienia naturalnego na zamówienie mogą być tworzone z różnego rodzaju surowców. Jakie są te najpopularniejsze? Przyjrzyjmy się pokrótce najlepszym możliwościom.

Tablice pamiątkowe z granitu.

Są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań, gdy w grę wchodzi wieloletnie użytkowanie zewnętrzne. Granit jest bowiem materiałem bardzo twardym i niezwykle odpornym na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Poza praktycznymi właściwościami kamień jest również ceniony za swój elegancki i surowy wygląd, który doskonale współgra z rolą, jaką pełnić ma tablica pamiątkowa.

Tablice pamiątkowe z marmuru.

Są równie popularne, lecz dużo lepiej zdecydować się na ich wybór, gdy chcemy umieścić je wewnątrz budynku. Marmur jest kamieniem szykownym i luksusowym, a także stosunkowo trwałym, lecz mniej odpornym na działanie czynników zewnętrznych niż granit. Właśnie dlatego polecany jest jako materiał na tablice pamiątkowe, które umieścimy na ścianie czy innym widocznym miejscu w środku pomieszczenia.

Tablice pamiątkowe z piaskowca.

Są najrzadziej wybierane i – podobnie jak te z marmuru – są częściej polecane do użytku wewnętrznego. Piaskowiec jest kamieniem mniej wytwornym niż marmur czy granit, dlatego może spodobać się osobom, którym zależy na mniej formalnym czy surowym wyglądzie tablicy pamiątkowej.

Tablice pamiątkowe z kamienia naturalnego – zamów!

U nas wykonasz tablice pamiątkowe z kamienia naturalnego na zamówienie na dowolny wymiar i według dowolnego wzoru. Po prostu dodaj zdjęcie produktu lub jego projekt i wyślij do Wykonawców współpracujących z nami. 

W swoim Panelu Klienta przefiltruj otrzymane oferty i złóż zamówienie z dostawą pod wskazany adres. 

Sprawdź nasze usługi z zakresu obróbki CNC.