Szklane ścianki działowe - wady i zalety

Jakie zalety oraz wady mają szklane ścianki działowe?

Urządź się z nami!

U nas wykonasz na zamówienie każdy projekt, w tym szklane ścianki działowe. Wycinamy laserowo szkło na wymiar, a zatem wszystko w 100% zostaje dopasowane do Twoich potrzeb. Możemy wykonać tafle w dowolnych wymiarach, kształtach i kolorach, co nada Twojemu otoczeniu niepowtarzalnego charakteru. Zgromadziliśmy wokół siebie sztab specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu możemy Cię przeprowadzić krok po kroku przez kolejne procesy, od projektowania produktu po jego produkcję. Eksperci doradzą Ci w podjęciu decyzji dotyczących najlepszego rozwiązania technicznego, rodzaju szklenia czy ram. Szklane ściany działowe produkowane są z najwyższej jakości materiałów, z wykorzystaniem nowoczesnej technologii laserowej, przez wykwalifikowany personel, co gwarantuje najwyższą jakość produktów.

Czym są, jaką pełnią funkcję i gdzie stosuje się szklane ścianki działowe?

Szklane ścianki działowe, chociaż wydzielają pomieszczenia czy strefy w domu, nie są elementem konstrukcyjnym budynku, nie posiadają więc właściwości nośnych. Taflę szkła osadza się za pomocą profili bądź łączników, montaż przebiega więc szybko, sprawnie i nie wymaga dużych nakładów pracy. W efektywny sposób rozdzielają one przestrzeń, pełniąc przy tym funkcję dekoracyjną, podnosząc poziom komfortu i estetyki. 

Można nawet powiedzieć, że te modne transparentne ściany jednocześnie dzielą i łączą wnętrza, nadają lekkości, optycznie powiększają dostępną przestrzeń. Ścianki działowe szklane doskonale sprawdzają się w wyodrębnianiu przestrzeni na niewielkiej powierzchni, gdzie tradycyjna ściana dałaby wrażenie ciasnoty, przytłoczenia i stworzyła zdecydowanie klaustrofobiczne pomieszczenie. Oczywiście to rozwiązanie ma sens wówczas, gdy rozdzielane pomieszczenia pasują do siebie tematycznie – a więc wydzielamy przenikające się wzajemnie strefy pracy, relaksu czy snu. Zaletą jest łatwość konfiguracji – można swobodnie aranżować przestrzeń i kreować wnętrza, umieszczając je w dowolnym miejscu. Ponadto wydzielenie takich stref użytkowych pozwala optymalnie wykorzystać światło dzienne.

Szklane ścianki działowe znajdziemy najczęściej w pomieszczeniach biurowych, instytucjach publicznych, placówkach medycznych, ale także w loftach, mieszkaniach i domach prywatnych. Idealnie wkomponowują się w styl vintage; nadają surowości, prostoty, minimalizmu, a jednocześnie elegancji i przestronności.

Rodzaje szkła wykorzystywane do produkcji przeszklonych ścian działowych.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szklanych ścian działowych (w tym: ściana ze szkła mlecznego). Możemy podzielić je ze względu na rodzaj wykorzystywanego do produkcji szkła i wówczas charakterystyka będzie wyglądała następująco:

Szklane ścianki działowe – rodzaje, typy zabudowy.

Szklane ścianki działowe mogą występować w dwóch typach zabudowy przegród:

Szklana ścianka działowa może mieć drzwi rozwierane lub przesuwne.

Szklane panele przesuwne montowane mogą być za pomocą różnych systemów montażowych: system punktowy, system liniowy, listwy zaciskowe, dedykowane klamry do szkła, zaciski punktowe, listwy przesuwne.

Szklane ścianki działkowe – jakie mają zalety?

O wielu zaletach szkła powiedzieliśmy już wyżej. Do głównych korzyści możemy zatem zaliczyć:

Czy szklane ścianki działowe mają wady?

Niektórzy uważają, że szkło w pomieszczeniach nadaje surowego, lekko zimnego klimatu, ale wiadomo, że to kwestia gustu. 

Mycie szklanych powierzchni nie jest skomplikowane, jednak wymaga systematyczności, gdyż wszystko jest na nich doskonale widoczne.

Poza tym ich transparentność można uznawać zarówno za zaletę, jak i wadę – na szczęście w takim przypadku możemy skorzystać z rozwiązania, które nazywa się systemem SmartGlass i pozwala zadecydować, czy w danej chwil ścianka ma być przezroczysta (bo potrzebujemy światła i widoczności), czy matowa (gdyż przydałaby się prywatność, intymność i odosobnienie).

Szklane ścianki działkowe mają wady w postaci słabej izolacji akustycznej i sporej przepuszczalności wilgoci.

Zamów szklane ścianki działowe!

Decydując się na rozwiązanie w postaci szklanej ściany, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko walory wizualno-estetyczne, ale także szereg innych cech i parametrów technicznych, jak choćby odporność szkła na czynniki zewnętrzne czy ciężar szklanej ściany. Skontaktuj się z nami, a podpowiemy Ci, kiedy warto zamontować szklane ściany, jaki rodzaj szkła wybrać, czy też jakie są najnowsze trendy we wzorach szklanych ścianek działowych.

Jak zlecić wyprodukowanie szklanych ścianek działowych? 

Czy chcesz zamówić usługę, czy zlecić produkcję, zawsze działamy w taki sam sposób. 

Krok 1 – zarejestruj się w Panelu Klienta,

dzięki temu w szybki i łatwy sposób będziesz mógł komunikować się z całą siecią partnerską, to setki firm i dziesiątki branż. 

Krok 2 – zacznij działać

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i poznać informacje na temat oferty, dodaj zapytanie ofertowe – możesz zapytać o laserowe cięcie szkła (szklane ścianki działowe) – a jeśli potrzebujesz do swojego projektu dodatkowe usługi, uzupełnij je w treści zapytania. W łatwy sposób do zapytania dołączysz plik lub rysunek, jeśli są konieczne do wykonania usługi. 

Krok 3 – wszystko w porządku 

Otrzymane przez Ciebie oferty na szklane ścianki działowe zapisują się w jednym miejscu. Możesz je sortować po: 

• lokalizacji firmy,

• terminie wykonania,

• cenie, 

• warunkach płatności.

Krok 4 – zamówienie 

Zaakceptuj jedną z ofert na szklane ścianki działowe i automatycznie wyślij zamówienie. Twoje zamówienie jest przesyłane bezpośrednio do wybranego Wykonawcy. W zależności od oferty zapłać na podstawie przedpłaty lub odroczonego terminu płatności po dostawie. 

Krok 5 – oczekuj na dostawę swojego projektu (czyli zamówione szklane ścianki działowe).

Nasz zasięg.

Wykonujemy usługi na terenie całej Polski. Oferujemy między innymi ścianki działowe ze szkła w takich miastach i regionach jak: ścianki działowe Poznań, ścianki działowe szklane Szczecin, ścianki szklane Śląsk.