8 minut

Szklane ścianki działowe - wady i zalety

Jakie zalety oraz wady mają szklane ścianki działowe?

Jakie zalety oraz wady mają szklane ścianki działowe?

Urządź się z LaserTrade!

W LaserTrade wykonasz na zamówienie każdy projekt. Wycinamy laserowo szkło na wymiar, a zatem wszystko w 100% zostaje dopasowane do Twoich potrzeb. Możemy wykonać tafle w dowolnych wymiarach, kształtach i kolorach, co nada Twojemu otoczeniu niepowtarzalnego charakteru. Zgromadziliśmy wokół siebie sztab specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu możemy Cię przeprowadzić krok po kroku przez kolejne procesy, od projektowania produktu po jego produkcję. Eksperci doradzą Ci w podjęciu decyzji dotyczących najlepszego rozwiązania technicznego, rodzaju szklenia czy ram. Szklane ścianki działowe produkowane są z najwyższej jakości materiałów, z wykorzystaniem nowoczesnej technologii laserowej, przez wykwalifikowany personel, co gwarantuje najwyższą jakość produktów.

Czym są, jaką pełnią funkcję i gdzie stosuje się szklane ścianki działowe?

Szklane ścianki działowe, chociaż wydzielają pomieszczenia czy strefy w domu, nie są elementem konstrukcyjnym budynku, nie posiadają więc właściwości nośnych. Taflę szkła osadza się za pomocą profili bądź łączników, montaż przebiega więc szybko, sprawnie i nie wymaga dużych nakładów pracy. W efektywny sposób rozdzielają one przestrzeń, pełniąc przy tym funkcję dekoracyjną, podnosząc poziom komfortu i estetyki. 

Można nawet powiedzieć, że te modne transparentne ściany jednocześnie dzielą i łączą wnętrza, nadają lekkości, optycznie powiększają dostępną przestrzeń. Doskonale sprawdzają się w wyodrębnianiu przestrzeni na niewielkiej powierzchni, gdzie tradycyjna ściana dałaby wrażenie ciasnoty, przytłoczenia i stworzyła zdecydowanie klaustrofobiczne pomieszczenie. Oczywiście to rozwiązanie ma sens wówczas, gdy rozdzielane pomieszczenia pasują do siebie tematycznie – a więc wydzielamy przenikające się wzajemnie strefy pracy, relaksu czy snu. Zaletą jest łatwość konfiguracji – można swobodnie aranżować przestrzeń i kreować wnętrza, umieszczając je w dowolnym miejscu. Ponadto wydzielenie takich stref użytkowych pozwala optymalnie wykorzystać światło dzienne.

Szklane ścianki działowe znajdziemy najczęściej w pomieszczeniach biurowych, instytucjach publicznych, placówkach medycznych, ale także w loftach, mieszkaniach i domach prywatnych. Idealnie wkomponowują się w styl vintage; nadają surowości, prostoty, minimalizmu, a jednocześnie elegancji i przestronności.

Jakie rodzaje szkła wykorzystywane są do produkcji przeszklonych ścian działowych?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szklanych ścian działowych. Możemy podzielić je ze względu na rodzaj wykorzystywanego do produkcji szkła i wówczas charakterystyka będzie wyglądała następująco:

 • hartowane szkło przezroczyste: float – przezroczyste o lekkim zabarwieniu zielonkawym lub optiwhite – przezroczyste o zabarwieniu białym lub niebieskim,
 • szkło piaskowane albo trawione: półprzezroczyste, matowe, przepuszczające promienie słoneczne, a przy tym pozwalające na zachowanie prywatności w pomieszczeniu,
 • szkło laminowane: kolorowe – jednobarwne albo z wybraną grafiką – szkło, powstające poprzez wklejenie między taflami grafiki lub kolorowej folii; jest to ściana na wysoki połysk, dlatego widoczny jest na niej każdy odcisk czy plamka,
 • szkło lakierowane (lacobel): podobne do laminowanego, ale kolor uzyskiwany jest przy użyciu dedykowanego lakieru,
 • szkło ornamentowe: szkło z fakturą, łączące w dowolnych proporcjach transparentność z matowymi elementami,
 • szkło ozdobne: powstające poprzez wklejenie pomiędzy taflami elementu ozdobnego typu siatka metalowa, trawa ozdobna czy inny płaski przedmiot,
 • szkło elektryczne: transparentna albo mleczna ściana ze specjalną folią LCD, sterowana na pilota,
 • lustro: które co prawda nie przepuszcza promieni świetlnych, ale optycznie powiększa przestrzeń,
 • lustro fenickie: z jednej strony będące przezroczystą ścianką działową, a z drugiej lustrem; 
 • szklana ściana z portfenetrów: zamontowane na stałe lub otwierane okna na całej wysokości ściany (jako ściana działowa lub zewnętrzna).

Rodzaje szklanych ścianek działowych – typy zabudowy

Przegrody ze szkła mogą występować w dwóch typach zabudowy:

 • w systemie ramowym – kiedy szkło umiejscawiane jest w dedykowanej ramie, stworzonej z profili,
 • w systemie bezramowym – gdzie wykorzystywane jest szkło hartowane, mocowane za pomocą specjalnych okuć.

Drzwi na szklanej ścianie działowej mogą być drzwiami rozwieranymi albo przesuwnymi.

Szklane panele przesuwne montowane mogą być za pomocą różnych systemów montażowych: system punktowy, system liniowy, listwy zaciskowe, dedykowane klamry do szkła, zaciski punktowe, listwy przesuwne.

Jakie zalety wiążą się ze szklanymi ściankami działowymi?

O wielu zaletach szkła powiedzieliśmy już wyżej. Do głównych korzyści możemy zatem zaliczyć:

 • możliwość wydzielenia dodatkowych stref czy pomieszczeń, przy optycznym zachowaniu dużej przestrzeni oraz lekkości, a także możliwość postawienia ścianki w nawet już gotowym i wykończonym wnętrzu,
 • nadają się one do wielokrotnego szybkiego montażu i demontażu (co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy),
 • gotowość do natychmiastowego użytku – nie wymagają żadnych dodatkowych prac typu pokrycie gładzią, tapetowanie, malowanie,
 • wysoka przepuszczalność światła słonecznego, rozświetlenie pomieszczeń,
 • lekkość, nowoczesność, modny i ciekawy efekt wizualny,
 • można dowolnie dopasować wysokość i szerokość do naszych potrzeb, można też spersonalizować je, wykonując na nich dowolny wzór czy napis,
 • do produkcji używane są bezpieczne rodzaje szkła, typu hartowane czy laminowane, co zapobiega łatwemu uszkodzeniu na skutek uderzenia, a jak już dojdzie do stłuczenia, to albo po tafli rozejdzie się siatka promienistych pęknięć, albo będą to drobne odłamki, bez ostrych krawędzi,
 • są dość łatwe w czyszczeniu, aczkolwiek uciążliwością jest z pewnością to, że najmniejszy brud jest na nich mocno widoczny,
 • ogromną zaletą szkła jest również ponadczasowość, uniwersalność i niepowtarzalny klimat.

Czy szklane ścianki działowe mają jakieś wady?

Niektórzy uważają, że szkło w pomieszczeniach nadaje surowego, lekko zimnego klimatu, ale wiadomo, że to kwestia gustu. 

Mycie szklanych powierzchni nie jest skomplikowane, jednak wymaga systematyczności, gdyż wszystko jest na nich doskonale widoczne.

Poza tym ich transparentność można uznawać zarówno za zaletę, jak i wadę – na szczęście w takim przypadku możemy skorzystać z rozwiązania, które nazywa się systemem SmartGlass i pozwala zadecydować, czy w danej chwil ścianka ma być przezroczysta (bo potrzebujemy światła i widoczności), czy matowa (gdyż przydałaby się prywatność, intymność i odosobnienie).

Do wad należy także słaba izolacja akustyczna i spora przepuszczalność wilgoci.

Zamów szklane ścianki działowe w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade

Decydując się na rozwiązanie w postaci szklanej ściany, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko walory wizualno-estetyczne, ale także szereg innych cech i parametrów technicznych, jak choćby odporność szkła na czynniki zewnętrzne czy ciężar szklanej ściany. Skontaktuj się z nami, a podpowiemy Ci, kiedy warto zamontować szklane ściany, jaki rodzaj szkła wybrać, czy też jakie są najnowsze trendy we wzorach szklanych ścianek działowych.

Jak zlecić wyprodukowanie szklanych ścianek działowych w Portalu LaserTrade? 

Działanie Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade jest niezwykle proste i intuicyjne, a informacje pomiędzy Tobą a naszymi Partnerami przekazywane są w sposób błyskawiczny. 

Jak korzystać z Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade? 

Czy chcesz zamówić usługę, czy zlecić produkcję, zawsze działamy w taki sam sposób. 

Krok 1 – zarejestruj się w Panelu Klienta,

dzięki temu w szybki i łatwy sposób będziesz mógł komunikować się z całą siecią partnerską, to setki firm i dziesiątki branż. 

Krok 2 – zacznij działać

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i poznać informacje na temat oferty, dodaj zapytanie ofertowe – możesz zapytać o wykonanie szklanych ścianek działowych – a jeśli potrzebujesz do swojego projektu dodatkowe usługi, uzupełnij je w treści zapytania. W łatwy sposób do zapytania dołączysz plik lub rysunek, jeśli są konieczne do wykonania usługi. 

Krok 3 – wszystko w porządku 

Otrzymane przez Ciebie oferty zapisują się w jednym miejscu. Możesz je sortować po: 

• lokalizacji firmy,

• terminie wykonania,

• cenie, 

Reklama

• warunkach płatności.

Krok 4 – zamówienie 

Zaakceptuj jedną z ofert i automatycznie wyślij zamówienie. Twoje zamówienie jest przesyłane bezpośrednio do wybranego wykonawcy. W zależności od oferty zapłać na podstawie przedpłaty lub odroczonego terminu płatności po dostawie. 

Krok 5 – oczekuj na dostawę swojego projektu

Sponsorzy generalni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *