Szklane balustrady - zalety

Szklane balustrady – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Balustrady są nieodłącznym elementem każdego wielokondygnacyjnego budynku. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom poruszającym się po schodach. Pełnią więc funkcję użytkową – bezpieczeństwa, a ponadto powinny estetycznie wkomponowywać się w przestrzeń. Szklane balustrady optycznie nadają wnętrzu przestrzenności, przejrzystości, elegancji, lekkiej nutki futuryzmu, a znajdującym się w otoczeniu bryłom – lekkości i smukłości. 

Wcześniej balustrady ze szkła spotkać można było głównie w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach, dzisiaj jednak są one równie częstym rozwiązaniem także w budownictwie mieszkaniowym – jednorodzinnym i wielorodzinnym. Solidnie wykonana i poprawnie zamontowana balustrada sprawdzi się tam, gdzie są dzieci, osoby starsze czy niepełnosprawne.

Kwestie bezpieczeństwa.

Choć szkło może się kojarzyć z kruchością i podatnością na uszkodzenia, to w kontekście szklanych balustrad jest to całkowicie nieprawdziwe skojarzenie. Są one bezpieczne, trwałe, wytrzymałe, odporne na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne (typu: pęknięcia, obicia, zarysowania). Wynika to z tego, że wykonane są z wysokiej jakości szkła hartowanego. Dodatkowo w procesie produkcyjnym umieszcza się pomiędzy taflami szkła specjalny laminat, sprawiający, że w przypadku ewentualnego stłuczenia szkło nie rozpadnie się na tysiące ostrych i niebezpiecznych odłamków. Raczej niemożliwe jest więc, aby podczas normalnej eksploatacji szklane balustrady mogły się potłuc lub ulec uszkodzeniu.

Szklane balustrady – wewnętrzne czy zewnętrzne?

Swoją popularność szkło zawdzięcza głównie uniwersalności zastosowania. Pasuje zarówno do przestrzeni urządzonych w stylu klasycznym, jak i minimalistycznych, nowoczesnych, modernistycznych, glamour, industrialnych, skandynawskich czy loftowych. Ponadto doskonale komponuje się z innymi materiałami, typu stal nierdzewna, drewno, ceramika czy kamień – z których wykonać można stylowe łączenia i poręcze. Samo szkło może być transparentne, mleczne lub kolorowe, w wielu deseniach, fakturach i kształtach.

Jeśli zastanawiacie się, czy szklane balustrady nadają się do montowania wewnątrz czy na zewnątrz budynku, to spieszymy z podpowiedzią. Ich cechy użytkowe sprawiają, że sprawdzą się zarówno jako balustrada przy schodach wewnętrznych, jak i na zewnątrz obiektów, np. na tarasach czy balkonach. Doskonale znoszą trudne warunki atmosferyczne i nie są podatne na zmiany temperatur. Ponadto są niehigroskopijne, czyli nie chłoną wody, a zatem nie ma ryzyka delaminacji na krawędziach.

Różne typy barierek szklanych.

Wybierając typ balustrady, możesz zdecydować się na:

Ile kosztuje wykonanie szklanych balustrad?

Wycena jest zróżnicowana i zależy od kilku czynników, w tym ilości oraz rodzaju użytego materiału. Wykonawcy zrzeszeni u nas używają do obróbki szkła najnowocześniejszych technologii, w tym urządzeń laserowych oraz do obróbki hydro-abrazyjnej. Zarejestruj się i jednym kliknięciem złóż zapytanie ofertowe do Wykonawców z całego kraju. Wszystkie oferty pojawią się w Twoim Panelu Klienta, gdzie będziesz mógł sprawnie i wygodnie przefiltrować je według ważnych dla siebie kryteriów.

Zalety wypływające z zamontowania wewnętrznej lub zewnętrznej szklanej balustrady.

Szklane balustrady posiadają wiele walorów, przemawiających za ich wyborem:

Czy szklane balustrady mają jakieś wady?

Jak większość rozwiązań, balustrady ze szkła mają zarówno zalety, jak i wady, które warto poznać przed wyborem tego typu produktu:

Zamów szklane balustrady.

Decydując się na rozwiązanie w postaci szklanej balustrady, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko walory wizualno-estetyczne, ale także szereg parametrów technicznych. Nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania, które będzie odpowiednie dla każdego wnętrza – należy przeanalizować wiele kryteriów, które będą pomocne przy podjęciu decyzji. Skontaktuj się z nami, a wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie, na miarę Twoich potrzeb.

Jak zlecić wyprodukowanie szklanych balustrad? 

Działanie naszej platformy jest niezwykle proste i intuicyjne, a informacje pomiędzy Tobą a naszymi Partnerami przekazywane są w sposób błyskawiczny. 

Czy chcesz zamówić usługę, czy zlecić produkcję, zawsze działamy w taki sam sposób. 

Krok 1 – zarejestruj się w Panelu Klienta,

dzięki temu w szybki i łatwy sposób będziesz mógł komunikować się z całą siecią partnerską, to setki firm i dziesiątki branż. 

Krok 2 – zacznij działać

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i poznać informacje na temat oferty, dodaj zapytanie ofertowe – na przykład w kategorii „laserowe cięcie szkła” (szklane balustrady) – a jeśli potrzebujesz do swojego projektu dodatkowe usługi, uzupełnij je w treści zapytania. W łatwy sposób do zapytania dołączysz plik lub rysunek, jeśli są konieczne do wykonania usługi. 

Krok 3 – wszystko w porządku 

Otrzymane przez Ciebie oferty na szklane balustrady zapiszą się w jednym miejscu. Możesz je sortować po: 

• lokalizacji firmy,
• terminie wykonania,
• cenie, 
• warunkach płatności.

Krok 4 – zamówienie 

Zaakceptuj jedną z ofert na szklane balustrady i automatycznie wyślij zamówienie. Twoje zamówienie jest przesyłane bezpośrednio do wybranego Wykonawcy. W zależności od oferty zapłać na podstawie przedpłaty lub odroczonego terminu płatności po dostawie. 

Krok 5 – oczekuj na dostawę swojego projektu

Zapraszamy do współpracy!