Spawanie aluminium

Perfekcyjne spawanie aluminium. Jak spawać aluminium? Czym spawać aluminium?

Porównaj oferty na spawanie aluminium i wybierz najlepszą. 

Szybka wycena

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

  1. Wczytaj pliki

    Dodaj zapytanie

    Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

  2. Porównaj oferty

    Poczekaj na oferty

    Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

  3. Produkcja

    Nawiąż współpracę

    Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

  4. Wysyłka

    Wróć z kolejnym projektem

    Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Niezawodni i sprawdzeni dostawcy usługi spawanie aluminium na zamówienie – są teraz w 1 miejscu. 

Parki maszynowe naszych Partnerów wyposażone są w najnowocześniejsze urządzenia. Łączymy w 1 miejscu setki firm świadczących usługi CNC i pokrewne, zapewniając niespotykane możliwości komunikacyjne i produkcyjne. 

Spawanie aluminium – oferta.

Jesteśmy jedyną profesjonalną Platformą, w której otrzymasz oferty na spawanie aluminium metodą MIG (spawanie aluminium MIG) oraz spawanie aluminium TIG, przygotowane dla Ciebie przez kilka lub kilkanaście firm jednocześnie. 

Pracujemy z profesjonalistami! 

Wszystkie firmy zrzeszone u nas posiadają od min. roku do kilkunastu lat doświadczenia. 

Usługę wykonasz na materiale własnym lub wycenisz z materiałem po stronie Wykonawcy. 

Chronimy Twoje dane, dlatego wyceny na spawanie aluminium zapisujemy w Twoim Panelu Klienta. 

Spawanie aluminium – usługa. 

Nie trać czasu na samodzielne szukanie firm i porównywanie ofert na spawanie aluminium.

Wykonujemy zlecenia jednostkowe oraz seryjne. Dla firm oraz osób indywidualnych. 

Z nami wykonasz spawanie aluminium szybciej, taniej i bez straty cennego czasu. 

Dostarczamy elementy na terenie całej Polski i Europy! 

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Już teraz dodaj zapytanie i skorzystaj z bezpłatnej wyceny przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.  

Nasz portal powstał po to, by edukować, inspirować i by – oszczędzając Wasz czas i pieniądze – podsuwać gotowe rozwiązania. Producenci i wytwórcy otrzymują dostęp do zapytań ofertowych i zleceń, nie musząc wydawać kroci na kosztowną i nie zawsze efektywną reklamę. Zlecający – logując się w Panelu Klienta – mogą w prosty i szybki sposób zamieścić ogłoszenie, oczekując szybkiej reakcji ze strony naszych firm partnerskich, działających w wielu branżach i dysponujących setkami innowacyjnych maszyn, gotowych do pracy. Stworzyliśmy to narzędzie, bo lubimy kreatywne rozwiązania.

Jak i gdzie wykonywać spawanie aluminium?

Jak wykonywać spawanie materiałów kolorowych i nierdzewnych (w tym: spawanie aluminium)? – Tego dowiecie się Państwo z dalszej części artykułu. Gdzie? – Odpowiedź jest oczywista i może być tylko jedna: u nas! Jesteśmy miejscem najlepszym ze wszystkich możliwych do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania. Zaufaj nam, a przekonasz się, jak przyjemne i proste może być produkowanie. I naturalnie spawanie również.

Zastosowanie spawanych elementów w przemyśle.

Rodzajów stali mamy bardzo wiele, możliwości ich zastosowań jeszcze więcej. Podobnież sprawa się ma z metalami i metalami nieżelaznymi (w tym: aluminium). Ze spawania tych wszechstronnych materiałów korzystają więc najróżniejsze branże: budownictwo, hydraulika, architektura, elektronika, branża AGD, różne gałęzie przemysłu – przemysł ciężki, metalurgiczny, stoczniowy, hutniczy, samochodowy, lakierniczy, chemiczny, naftowy, farmaceutyczny, wojskowy, włókienniczy, celulozowo-papierniczy, spożywczy. 

Zakres zastosowań jest praktycznie nieograniczony: blachy, rury, płaskowniki, kątowniki, szyny, druty, pręty, liny, balustrady, kabiny wind, rury katalizatorowe i wydechowe, koła zębate, kadłuby silników, felgi, łożyska, napędy, głowice, części samochodowe, konstrukcje inżynierskie, motoryzacyjne, okrętowe i lotnicze, żurawie mobilne, maszyny rolnicze i leśnicze, rurociągi, transformatory, agregaty prądotwórcze, sondy hydrostatyczne, wkłady kominowe, pompy betonu, zbiorniki do produktów spożywczych, sprzęt AGD, armatura łazienkowa i kuchenna, gięte meble, profile drzwiowe, okienne i fasadowe, sprzęt dentystyczny i chirurgiczny, produkty ozdobne, użytkowe oraz do zastosowania specjalistycznego i tak dalej, i tak dalej… Listę właściwie można by rozciągać w nieskończoność.

Jeśli więc działacie w którejkolwiek z tych branż, produkujecie sprzęty, wyroby, elementy stalowe, metalowe, z aluminium i innych metali nieżelaznych – służymy Wam pomocą. Oferowane przez nas usługi są dla Was, a wybór naszego portalu okaże się strzałem w dziesiątkę!

Spawanie stali.

World Steel Association podaje, że istnieje ponad 3500 różnych gatunków stali o unikalnych właściwościach fizycznych, chemicznych i środowiskowych. Stal składa się głównie z żelaza i maksymalnie 2,06% węgla. Stopy o wyższej zawartości węgla nazywa się żeliwem. Jeżeli udział tzw. pierwiastków towarzyszących żelazu – siarki i fosforu – jest niższy niż 0,025%, stal nazywa się nierdzewną. Nie każdą stal da się spawać – przydatne do tego procesu są czyste stale, czyli stopy o zawartości węgla poniżej 0,22%. Im mniej czysty stop, tym trudniejszy jest proces spawania.

Głównymi rodzajami stali są: węglowe, stopowe, nierdzewne, narzędziowe, łagodne, austenityczne, martenzytyczne, ferrytyczne.

Stale dostępne są w najróżniejszych formach: płaskowniki, pręty okrągłe, rury kształtowe, rury czworokątne, szyny, druty, kątowniki.

Spawanie stali jest najczęściej stosowaną technologią łączenia metali, wykorzystywaną w budowie maszyn i urządzeń oraz różnorodnych konstrukcji stalowych. Ze względu na wysoką wytrzymałość i niskie koszty stal uznaje się za najpowszechniejszy i najłatwiejszy materiał do spawania. Spawać można zarówno przy użyciu spoiwa, jak i bez niego. Używając spoiny, należy mieć na uwadze, aby były one o właściwościach takich samych lub chociaż zbliżonych do spawanego materiału.

Metody spawania stali dobiera się w zależności od rodzaju spawanego materiału oraz założonego rezultatu spawania i może to być:

  • spawanie MAG,
  • spawanie MIG,
  • spawanie MIG/MAG,
  • spawanie TIG.

Stal do spawania przygotowujemy następująco:

  • oczyszczając ją z większych zanieczyszczeń,
  • usuwając rdzę,
  • usuwając olej lub smar ze stali,
  • w przypadku materiałów o większej grubości, rozgrzewając element, aby spowolnić stygnięcie, co pozwoli zapobiec utworzeniu połączenia o wysokiej twardości i powstawaniu pęknięć.

Zaletami wykorzystywania do spawania stali są: łatwość spawania, duża wytrzymałość, korzystna cena, możliwość recyklingu. Wśród wad warto wskazać: dużą masę i podatność na korozję.

Spawanie stali nierdzewnej.

Stal nierdzewna jest specyficznym rodzajem metalu, różniącym się pod względem składu od stali tradycyjnej, toteż wymaga zastosowania również specyficznych metod spawania. Tych metod jest kilka, a podstawowym kryterium wyboru jest analiza właściwości – zwłaszcza składu chemicznego – materiału bazowego.

Spawanie stali nierdzewnej wykonuje się przy użyciu następujących metod:

  • GTAW/ TIG – metoda wykorzystująca łuk w osłonie gazów obojętnych (helu lub argonu) z użyciem nietopliwej elektrody wykonanej z wolframu; umożliwia spawanie w różnych pozycjach, zapewnia prosty przebieg procesu, brak odprysków, wysoką estetykę, wąską strefę topienia, ładne spoiny,
  • MIG/MAG – spawanie łukowe z użyciem elektrody topliwej (tzw. drutu spawalniczego) w osłonie gazu obojętnego lub aktywnego (np. dwutlenku węgla); gwarantuje wydajność i wysoką jakość uzyskanej spoiny,
  • PAW – spawanie łukowe z wykorzystaniem nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego,
  • GMAW – spawanie łukowe z użyciem ciągłej elektrody z metalu, odbywające się w osłonie gazów obojętnych,
  • FCAW – spawanie łukowe przy użyciu tzw. drutu proszkowego, z osłoną w postaci topnika umieszczonego w drucie,
  • LBW – spawanie laserem przy zastosowaniu specjalnej wiązki światła, która jest zogniskowana na złączu.

Zaletami wykorzystywania do spawania stali nierdzewnej są: wysoka wytrzymałość, długa żywotność, odporność na temperaturę oraz korozję. Wśród wad należy wskazać: stosunkowo wysoką cenę materiału podstawowego i niską wytrzymałość na rozciąganie.

Spawanie metali nieżelaznych (kolorowych), w tym: spawanie aluminium.

Metale kolorowe – czyli metale i stopy niezależne, jak: aluminium, miedź, cyna, ołów, mosiądz, brąz – są metalami dobrze przewodzącymi ciepło i posiadającymi dużą pojemność cieplną (co utrudnia ich topnienie), wchodzą w reakcje z tlenem (a powstające tlenki są trudnotopliwe i mogą zanieczyścić tworzoną spoinę), posiadają niską temperaturę topnienia i wrzenia oraz szereg różnorodnych właściwości, pozwalających na ich szerokie zastosowanie w przemyśle. Kolejną trudnością przy spawaniu tego rodzaju metali jest fakt, że mają one różne temperatury topnienia, dlatego trzeba je rozgrzewać różnymi metodami. Ponadto podczas pracy wydziela się para, mogąca stanowić czynnik zagrożenia zdrowia spawacza. Tylko odpowiednio wykształcony fachowiec z dużym doświadczeniem potrafi sprawnie spawać różne rodzaje metali nieżelaznych. W naszym portalu znajdziecie takich specjalistów. Najważniejsze, to potrafić dobrać właściwe spoiwo do wykonania odpowiedniego połączenia spawanych elementów. Niejednokrotnie spoiwo wykorzystywane w procesie spawania metali kolorowych przekracza koszt samej usługi. Potrzebna jest też ostrożność i dokładność, aby spoiwa były dopasowane, a spoiny niewidoczne.

Metale nieżelazne dzielą się na metale ciężkie i metale lekkie. W grupie metali lekkich znajdują się te trudno topliwe, takie jak tytan, który topi się w temperaturze 1668˚C. Istnieje też kategoria metali łatwo topliwych, do których zalicza się magnez (topniejący w temperaturze 650˚C) oraz aluminium (topniejące w temperaturze 660˚C).

Natomiast metale ciężkie dzielą się na: bardzo trudno topliwe, trudno topliwe i łatwo topliwe. Do pierwszej grupy należy: molibden (2665˚C), tantal (2996˚C) i wolfram (3410˚C). W kategorii metali ciężkich trudno topliwych znajduje się: cyrkon (1852˚C), kobalt (1445˚C), nikiel (1455˚C), miedź (1083˚C), pallad (1554˚C), srebro (960˚C), platyna (1773,5˚C) i złoto (1063 ˚C). Do metali ciężkich łatwo topliwych zalicza się: cynk (419,5˚C), kadm (320˚C), cynę (231,9˚C), ołów (327,4˚C) i bizmut (271,3˚C).

W przypadku spawania aluminium, stali nierdzewnej, mosiądzu czy brązu stosuje się zazwyczaj spawanie łukowe przy osłonie gazu oraz metody MIG (spawanie aluminium migomatem) lub TIG.

Metoda TIG (Tungsten Inert Gas) – uniwersalna metoda, sprawdzająca się przy spawaniu metali kolorowych, umożliwiająca spawanie bez względu na grubość (nawet cienkie detale), umożliwiająca zrobotyzowanie całego procesu oraz spawanie we wszystkich pozycjach. 

Metoda MIG (Metal Inert Gas) – polegająca na mieszaniu materiału topiącego się drutu spawalniczego z częścią, która ma zostać złączona; odbywająca się przy użyciu gazu osłonowego.

Nasze możliwości w zakresie spawania stali, metali i metali nieżelaznych (w tym: spawanie aluminium) są ogromne. Szeroka, rozrastająca się stale sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących sprawia, że jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, łatwego pozyskiwania ofert handlowych na spawanie aluminium oraz bezproblemowej realizacji zadania.

Jakie branże korzystają ze spawania aluminium? 

Spawanie metali (w tym: spawanie aluminium) sprawdzi się w takich sektorach jak:

  • branża rolniczo-spożywcza
  • branża farmaceutyczna
  • branża petrochemiczna
  • branża meblowa 
  • branża maszynowa 
  • oraz inne przemysłowe 

Zleć spawanie metali kolorowych (w tym: spawanie aluminium) i ciesz się niezwykłymi efektami pracy.

Nasz zasięg.

Sprawdź nasze możliwości: spawanie aluminium Warszawa, spawanie aluminium Poznań, spawanie aluminium Katowice, spawanie aluminium Gdańsk, spawanie aluminium Szczecin, spawanie aluminium Bydgoszcz, spawanie aluminium Opole (spawanie aluminium opolskie), spawanie aluminium małopolska oraz spawanie aluminium w wielu innych miastach i regionach Polski.