Spawanie zrobotyzowane

Bezbłędne i powtarzalne spawanie zrobotyzowane.

Porównaj oferty za usługę i wybierz najlepszą. 

Szybka wycena

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Niezawodni i sprawdzeni dostawcy elementów spawanych na zamówienie przy użyciu robotów – są teraz w 1 miejscu. „Roboty do spawania„, „roboty spawalnicze osłony„, „robotyzacja spawania„, „spawanie robotem spawalniczym” – u nas załatwisz te kwestie profesjonalnie, rzetelnie i kompleksowo.

Parki maszynowe naszych Partnerów wyposażone są w najnowocześniejsze urządzenia CNC. Łączymy w 1 miejscu setki firm CNC zapewniając niespotykane możliwości komunikacyjne i produkcyjne. Wybierz zrobotyzowane u nas.

Spawanie zrobotyzowane blach – oferta.

Jesteśmy jedyną profesjonalną Platformą, w której otrzymasz oferty na spawanie zrobotyzowane, przygotowane dla Ciebie przez kilka lub kilkanaście firm CNC jednocześnie. 

Wykonując usługi spawania robotem, pracujemy z profesjonalistami! 

Wszystkie firmy zrzeszone u nas, wykonujące spawanie precyzyjne robotem, posiadają od min. roku do kilkunastu lat doświadczenia. 

Spawanie robotem wykonasz na materiale własnym lub wycenisz z materiałem po stronie Wykonawcy. 

Chronimy Twoje dane, dlatego wyceny na wykonanie usługi „spawanie CNC” zapisujemy w Twoim Panelu Klienta. 

Gotowy na spawanie zrobotyzowane? 

Nie trać czasu na samodzielne szukanie firm i porównywanie ofert.

W tym zakresie wykonujemy tylko zlecenia seryjne dla firm.

Z nami wykonasz usługę szybciej, taniej i bez straty cennego czasu. 

Dostarczamy elementy na terenie całej Polski i Europy! 

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Już teraz dodaj zapytanie i skorzystaj z bezpłatnej wyceny przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.  

Tutaj czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie.

Współpracując z setkami firm i mając dostęp do setek maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie spawania zrobotyzowanego.

Dzięki współpracy z firmami partnerskimi zajmującymi się spawaniem zrobotyzowanym, do dyspozycji mamy w pełni zrobotyzowane stanowiska spawalnicze oraz roboty renomowanych producentów, umożliwiające zarówno spawanie jednostkowych konstrukcji, jak i realizowanie produkcji średnio- i wielkoseryjnej. 

W ofercie u naszych Partnerów spawanie zrobotyzowane CNC.

 • stali zwykłej,
 • stali nierdzewnej i kwasoodpornej,
 • stali galwanizowanej,
 • stali konstrukcyjnej,
 • stali węglowej,
 • aluminium,
 • inne.

Dzięki automatycznemu sterowaniu CNC zagwarantować można wysoką precyzję i powtarzalność spawanych detali. Zrzeszona w naszej sieci partnerskiej wykwalifikowana kadra pracowników oferuje usługi z zakresu spawania metodami MIG/MAG/TIG, laserowo i inne.

Zrobotyzowane stanowiska spawalnicze.

Rosnące wymagania dotyczące jakości i niskich kosztów jednostkowych produkcji, niosą za sobą konieczność inwestowania w nowoczesne technologie. Spawanie jest jednym z najczęściej automatyzowanych procesów. 

Robotyzacja spawania opiera się na odpowiednio dobranym robocie spawalniczym i wysokiej klasy osprzęcie spawalniczym. Osprzęt spawalniczy do robotyzacji składa się z kilku podstawowych elementów:

 • źródła prądu z interfejsem komunikacyjnym – co umożliwia ciągłą współpracę z kontrolerem robota, pozwalając w ten sposób wykorzystać ogrom jego możliwości,
 • palnika spawalniczego – pozwalającego uzyskiwać pozycje spawalnicze w nawet trudno dostępnych miejscach (dzięki odpowiednio dobranej geometrii),
 • podajnika drutu – zapewniającego stabilne podawanie materiału do jeziorka spawalniczego,
 • stacji czyszczenia i obcinania drutu – zapewniającej stabilność osłony gazowej i powtarzalną pozycję końcówki drutu spawalniczego, co pozwala utrzymywać palnik w dobrej kondycji.

Robot spawalniczy – pracując z przyrządami spawalniczymi – wykonuje spoiny po zaprogramowanych trajektoriach ruchu. Dzięki wykorzystaniu osi pomocniczych (jak: obrotniki spawalnicze czy przejazdy liniowe) można spawać detal w jednym mocowaniu, czego nie udałoby się wykonać przy spawaniu ręcznym.  

Coraz wyższe wymagania aplikacji sprawiają, że także roboty dynamicznie zmieniają się i rozwijają. Pakiet spawalniczy prowadzony wewnątrz korpusu chroniony jest przez konstrukcje ramion z drążoną kiścią. Wykonanie korpusu pozwala na mocowanie rozbudowanych pakietów spawalniczych. Funkcjonalne rozwiązania napędów i przekładni na osiach zwiększają powtarzalność pozycjonowania i zapewniają większą dynamikę ruchu. Na maksymalizację wykorzystania wpływa także możliwość kontroli i synchronizacji większej liczby osi dodatkowych.

Z robotyzacją spawania ściśle wiąże się także przygotowanie takich elementów jak: system filtrowentylacji, instalacja dostarczania gazów osłonowych, system obsługi codziennej i okresowej, logowanie danych spawalniczych. Dedykowane zabudowy bezpieczeństwa, wizjery spawalnicze czy osłony przeciwbłyskowe są gwarancją bezpiecznej pracy dla obsługujących stanowisko operatorów i technologów.

Możliwości robota spawalniczego pozwalają na wdrożenie różnych technologii i procesów. Mamy zatem aplikacje z procesami: MIG/MAG, TIG, CMT, lutospawaniem, spawaniem plazmowym, spawaniem laserowym, technologią TWIM (dwa palniki pracujące jednocześnie w spoinie).

Spawanie zrobotyzowane – korzyści wynikające z zastosowania robotów spawalniczych.

Spawanie zrobotyzowane – będące całkowicie zautomatyzowanym procesem – przynosi szereg korzyści i pozwala przedsiębiorstwu stosującemu tę formę pracy na wyróżnienie się znacznie spośród konkurencji – możliwościami produkcyjnymi oraz jakością pracy. Jest to efektywne zastąpienie siły ludzkiej przy powtarzalnych i wielkoseryjnych produkcjach. Największym atutem jest wzrost wydajności i jakości produkowanych wyrobów. Korzyści jest jednak znacznie więcej. Oto one:

 • wysoka elastyczność, sprawność i wydajność procesu,
 • niezawodność, duża dokładność, precyzja i powtarzalność pozycjonowania, pozwalające na produkcję seryjną, 
 • stabilny łuk,
 • skrócenie czasu spawania,
 • ograniczenie czynnika ludzkiego, co automatycznie wyklucza najczęściej pojawiające się błędy,
 • zwiększenie jakości spoin oraz gotowych wyrobów,
 • zmniejszenie ilości odprysków,
 • spory promień zasięgu ramienia od podstawy do punktu pracy,
 • duża kontrola oraz monitorowanie parametrów procesu i stabilnych ścieżek nakładania spawu, możliwość bieżącego korygowania ewentualnych nieprawidłowości,
 • optymalne dopasowanie do potrzeb i możliwość spawania nawet skomplikowanych kształtów; wykonywane spawy są precyzyjne, dlatego stanowią atut w przypadku części do montażu w ciasnych, wąskich przestrzeniach,
 • zoptymalizowanie ilości wykorzystanych materiałów, co zmniejsza koszty produkcji,
 • szybki zwrot nakładów inwestycyjnych,
 • zastosowanie odpowiednich podzespołów gwarantuje precyzję oraz bezawaryjność działania nawet przez wiele lat eksploatacji,
 • możliwość zaprojektowania stanowiska zrobotyzowanego tak, aby jak najlepiej dostosować je do panujących warunków,
 • zwiększenie bezpieczeństwa pracy,
 • stosunkowo niskie koszty szkolenia pracowników.

Dlaczego jak spawanie zrobotyzowane, to tylko z nami?

Nasze możliwości w zakresie spawania zrobotyzowanego są ogromne. Biorąc pod uwagę całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, pozyskiwania ofert handlowych oraz błyskawicznej realizacji zadania. Panel Klienta pozwala na zebranie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym, uporządkowanym miejscu. To gwarancja udanej pracy!