Spawanie konstrukcji stalowych

Spawanie konstrukcji stalowych – usługa dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi spawania konstrukcji stalowych? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w spawaniu konstrukcji stalowych czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Gdzie wykorzystywane jest spawanie konstrukcji stalowych?

Spawanie jest jedną z najważniejszych metod obróbki metali. Montaż konstrukcji stalowych poprzez łączenie ze sobą poszczególnych elementów w procesie spawania musi charakteryzować się wysoką trwałością, solidnością i bezpieczeństwem. Głównie z tego względu, że konstrukcje tego typu stanowią podstawę nie tylko wielu urządzeń, ale i całych budynków. Wykorzystywane są w różnorodnych branżach: górnictwie, budownictwie, lotnictwie, motoryzacji i wielu innych gałęziach przemysłu.

W LaserTrade zrzeszamy szereg firm wykonujących na zlecenie spawanie konstrukcji stalowych

Stal, będąca stopem metalicznym występującym w różnych odmianach, jest materiałem łatwym w formowaniu, a zatem stworzenie z niej pożądanych elementów nie jest jakimś ogromnym problemem technologicznym, aczkolwiek potrzeba do tego odpowiedniej wiedzy, umiejętności, doświadczenia oraz zaplecza w postaci właściwego parku maszynowego. Przy spełnieniu tych wymagań można oczekiwać, że efekt będzie zgodny w projektem oraz potrzebami klienta. 

W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade zrzeszamy w sieci partnerskiej szereg firm specjalizujących się w produkcji i usługach na zamówienie, w tym wykonujących spawanie konstrukcji stalowych. Tylko u nas: największy park maszynowy w Polsce, setki maszyn gotowych do pracy, dziesiątki branż, dzięki czemu możemy zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. 

Stworzyliśmy to narzędzie dla Was, abyście mogli w łatwy sposób nawiązywać kontakt, błyskawicznie pozyskiwać oferty handlowe i szybko oraz przyjemnie realizować zadania. 

Potrzebujesz wykonać usługę spawania konstrukcji stalowych? Zarejestruj się w Panelu Klienta, a zobaczysz, w jak szybki i łatwy sposób oferty pojawią się na Twoim koncie.

Jaką funkcję spełniają konstrukcje stalowe?

Konstrukcje stalowe przede wszystkim muszą utrzymać budynek zgodnie z wymogami prawa budowlanego. To ich główne zadanie. Ich wytrzymałość musi być bezwzględnie przestrzegana, a zatem podczas pracy należy uwzględnić odpowiedni dobór materiału, a także parametry spawania stali. O ile dawniej w procesach powstawania obiektów szkieletowych patrzono głównie na wytrzymałość i twardość, tak dzisiaj ważna jest także estetyka i ergonomia – ponieważ pod względem architektonicznym coraz częściej w nowoczesnych centrach handlowych czy garażach podziemnych konstrukcje są po prostu odsłonięte. Zmiany w stylu architektury dosięgły również branżę budowlaną i stawianie hal produkcyjnych czy magazynowych jest przez projektantów znacznie „odchudzane”. Elementy składowe konstrukcji stalowych bardzo często tworzone są w postaci blach profilowych, co wpływa na ułatwienie demontażu takiej konstrukcji. Jest więc – rzec można – ekonomiczniej, choć nadal bezpiecznie. Także w przemyśle ciężkim stelaże, tragarze czy stropy metalowe – pomimo swojej wagi – muszą we właściwy sposób wypełniać swoje zadanie konstrukcyjne.

Na czym polega spawanie konstrukcji stalowych?

Powszechnie stosowaną metodą łączenia ze sobą elementów metalowych jest spawanie konstrukcji stalowych. Podczas tego procesu łączone materiały są rozgrzewane, na skutek czego dochodzi do ich stopienia ze sobą, co powoduje trwałe ich połączenie. Aby połączenie było odpowiedniej jakości, należy użyć właściwej spoiny o doskonałych parametrach użytkowych. Spawanie konstrukcji stalowych wymaga użycia odpowiedniej stali. Chętnie wybierane są gatunki S235N oraz S690Q, albowiem zapewniają dobrą jakość elementów konstrukcji, a także ich kompatybilność z konkretnym typem i warunkami eksploatacji.

Spawanie konstrukcji stalowych to proces, który musi przebiegać szybko i precyzyjnie, dlatego firma podejmująca się tego zadania powinna dysponować dobrym zapleczem, gwarantującym, że można zespawać u nich dowolną konstrukcję. W nowoczesnym parku maszynowym zakładu zajmującego się spawaniem konstrukcji stalowych znajdują się też zazwyczaj gotowe do pracy specjalistyczne urządzenia służące do wypalania i wycinania poszczególnych elementów konstrukcji, takie jak wypalarki laserowe, gazowe czy plazmowe. 

Jakie są metody spawania konstrukcji stalowych?

Spawanie konstrukcji stalowych można przeprowadzić na kilka sposobów. Najpopularniejszą techniką łączenia elementów z metalu przy budowie konstrukcji stalowych jest spawanie metodą MIG (zastosowanie gazu osłonowego obojętnego) i MAG (zastosowanie gazu osłonowego aktywnego). Podczas procesu dochodzi do wytworzenia – pomiędzy spawanym metalem a topliwą elektrodą – łuku elektrycznego, chronionego gazem osłonowym. MIG/MAG jest sposobem odpowiednim do spawania np. stali węglowej czy chromowo-molibdenowej. Jest to technika zarezerwowana dla spawaczy posiadających odpowiednie uprawnienia.

Krótka charakterystyka metody MIG

Nazwa pochodzi od skrótu angielskiego określenia Metal Inert Gas. Jest to spawanie łukowe elektrodą topliwą w osłonie gazów chemicznie obojętnych (argon, hel). Istota procesu polega na topieniu w łuku elektrycznym drutu, odwijanego z bębna ze stałą prędkością. Wypływający z dyszy gaz (argon, hel) osłania końcówkę drutu, łuk elektryczny i jeziorko spawalnicze przed szkodliwym działaniem atmosfery powietrza. Metodę tę stosuje się przy spawaniu stali stopowych i metali nieżelaznych, praktyczne zastosowanie znalazła w przypadku aluminium i jego stopów oraz miedzi.

Charakterystyka metody MAG

Nazwa pochodzi od skrótu angielskiego określenia Metal Active Gas. Jest to spawanie elektrodą, która topi się w osłonie gazów aktywnych, np. dwutlenku węgla. Istota procesu polega na spawaniu za pomocą łuku elektrycznego, który powstaje pomiędzy spawanym materiałem a topliwym drutem (pełniącym tutaj funkcję elektrody). Kontakt z tym łukiem skutkuje topieniem się drutu i wymieszaniem ze stopionym materiałem, tworząc specyficzne płynne jeziorko. Gdy łuk zostanie odsunięty od miejsca spawu, jeziorko krzepnie i tworzy w ten sposób połączenie dwóch elementów. Podczas spawania przez dyszę znajdującą się w układzie spawalniczym doprowadza się gaz osłonowy, którego zadaniem jest chłodzenie uchwytu i odpowiednie zabezpieczanie jeziorka spawalniczego przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Metodę tę stosuje się przy łączeniu zarówno stali niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych, jak i stopów aluminium, niklu, miedzi czy tytanu.

W przypadku spawania metodą MAG, aby było ono efektywne i bezpieczne, ważne jest:

  • zaplanowanie pracy, obejmujące wstępne połączenie elementów konstrukcji i wprowadzenie korekt niezbędnych do uzyskania założeń zawartych w projekcie,
  • zastosowanie wysokiej klasy materiałów (w tym: drutów spawalniczych), dzięki czemu będzie można uzyskać wysokiej klasy spoiwo,
  • właściwe ustawienie elementów, ułatwiające spawaczowi wygodny dostęp.

Metoda MAG jest popularna w konstrukcjach maszyn i urządzeń budowlanych, branży produkcyjnej, drogowej, meblarskiej i w przemyśle stoczniowym. Ceniona jest z uwagi na uniwersalność zastosowania, wysoką efektywność i stosunkowo niskie koszty, a także wysoką jakość uzyskanego spoiwa i możliwość automatyzacji procesu.

Metoda TIG

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie metody TIG. Tutaj także dochodzi do wytworzenia łuku elektrycznego, ale mamy do czynienia z elektrodą nietopliwą, wykonaną najczęściej z wolframu albo ze stopów wolframu, a gazem osłonowym jest gaz obojętny. Metoda ceniona jest za uniwersalność — można ją zastosować przy każdym materiale. Jest to jednak technika stosunkowo trudna, dlatego do jej używania potrzebne jest doświadczenie i duża precyzja. 

Metoda MMA

MMA jest to spawanie za pomocą elektrody otulonej. To proste i uniwersalne rozwiązanie wyróżniające się dużą mobilnością, albowiem możliwe jest przenoszenie całego systemu służącego do spawania. Wymaga dużej zręczności spawającego.

Jakie zalety wynikają ze spawania konstrukcji stalowych?

Łączenie stali poprzez spawanie niesie ze sobą szereg korzyści. Jest to prosty i szybki sposób, pozwalający na wykonanie dużej liczby połączeń, charakteryzujących się wysoką wytrzymałością. Pozwala zredukować ilość niezbędnych nakładek bądź blach węzłowych. Jest przy tym również niższa waga łączników niż w przypadku np. połączeń śrubowych. Miejsca spawów można w łatwy sposób zabezpieczyć przed korozją.

Jak zlecić wykonanie usługi spawania konstrukcji stalowych w Portalu LaserTrade? 

Czy chcesz zamówić usługę, czy zlecić produkcję, zawsze działamy w taki sam sposób. 

Krok 1 – zarejestruj się w Panelu Klienta,

dzięki czemu w szybki i łatwy sposób będziesz mógł komunikować się z całą siecią partnerską, do której należą setki firm i dziesiątki branż. 

Krok 2 – zacznij działać

Jeśli chcesz nawiązać współpracę i poznać informacje na temat oferty, dodaj zapytanie ofertowe – dotyczące spawania konstrukcji stalowych – a jeśli potrzebujesz do swojego projektu dodatkowe usługi, uzupełnij je w treści zapytania.  W łatwy sposób dołącz plik lub rysunek, jeśli są konieczne do wykonania usługi. 

Krok 3 – wszystko w porządku 

Otrzymane przez Ciebie oferty zapiszą się w jednym miejscu. Będziesz mógł je przefiltrować po: 

Reklama
  • lokalizacji firmy,
  • terminie wykonania,
  • cenie,
  • warunkach płatności.

Krok 4 – zamówienie 

Zaakceptuj odpowiadającą Ci ofertę i automatycznie wyślij zamówienie do wybranego przez Ciebie wykonawcy. W zależności od oferty zapłać na podstawie przedpłaty lub odroczonego terminu płatności po dostawie. 

Krok 5 – oczekuj na dostawę swojego projektu

Proste, prawda? Zapraszamy zatem do współpracy.

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem