Spawanie konstrukcji

Zleć u nas spawanie konstrukcji stalowych

Porównaj oferty za usługę i wybierz najlepszą. 

Szybka wycena

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

  1. Wczytaj pliki

    Dodaj zapytanie

    Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

  2. Porównaj oferty

    Poczekaj na oferty

    Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

  3. Produkcja

    Nawiąż współpracę

    Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

  4. Wysyłka

    Wróć z kolejnym projektem

    Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Niezawodni i sprawdzeni dostawcy konstrukcji stalowych spawanych na zamówienie – są teraz w 1 miejscu. 

Parki maszynowe naszych Partnerów wyposażone są w najnowocześniejsze urządzenia. Łączymy w 1 miejscu setki firm świadczących usługi CNC i pokrewne, zapewniając niespotykane możliwości komunikacyjne i produkcyjne. 

Spawanie konstrukcji stalowych – oferta.

Jesteśmy jedyną profesjonalną Platformą, w której otrzymasz oferty na spawanie konstrukcji stalowych, przygotowane dla Ciebie przez kilka lub kilkanaście firm jednocześnie. 

Pracujemy z profesjonalistami! 

Wszystkie firmy zrzeszone u nas posiadają od min. roku do kilkunastu lat doświadczenia. 

Usługę wykonasz na materiale własnym lub wycenisz z materiałem po stronie Wykonawcy. 

Chronimy Twoje dane, dlatego wyceny na wykonanie usługi zapisujemy w Twoim Panelu Klienta. 

Gotowy na spawanie konstrukcji stalowych? 

Nie trać czasu na samodzielne szukanie firm i porównywanie ofert.

Wykonujemy zlecenia jednostkowe oraz seryjne. Dla firm oraz osób indywidualnych. 

Z nami wykonasz usługę szybciej, taniej i bez straty cennego czasu. 

Dostarczamy elementy na terenie całej Polski i Europy! 

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie o spawanie konstrukcji stalowych, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Już teraz dodaj zapytanie i skorzystaj z bezpłatnej wyceny przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.  

Spawanie konstrukcje stalowe – branże.

Jakie branże korzystają z usługi spawania konstrukcji? 

  • branża budowlana
  • branża kolejowa
  • branża automotive
  • branża grzewcza
  • branża ciepłownicza 
  • branża recyklingowa 
  • oraz użyteczności publicznej 

Gdzie wykorzystywane jest spawanie konstrukcji stalowych?

Spawanie jest jedną z najważniejszych metod obróbki metali. Montaż konstrukcji stalowych poprzez łączenie ze sobą poszczególnych elementów w procesie spawania musi charakteryzować się wysoką trwałością, solidnością i bezpieczeństwem. Głównie z tego względu, że konstrukcje tego typu stanowią podstawę nie tylko wielu urządzeń, ale i całych budynków. Wykorzystywane są w różnorodnych branżach: górnictwie, budownictwie, lotnictwie, motoryzacji i wielu innych gałęziach przemysłu.

Zleć spawanie konstrukcji stalowych.

Stal, będąca stopem metalicznym występującym w różnych odmianach, jest materiałem łatwym w formowaniu, a zatem stworzenie z niej pożądanych elementów nie jest jakimś ogromnym problemem technologicznym, aczkolwiek potrzeba do tego odpowiedniej wiedzy, umiejętności, doświadczenia oraz zaplecza w postaci właściwego parku maszynowego. Przy spełnieniu tych wymagań można oczekiwać, że efekt będzie zgodny w projektem oraz potrzebami klienta. 

Zrzeszamy w sieci partnerskiej szereg firm specjalizujących się w produkcji i usługach na zamówienie, w tym wykonujących na zlecenie spawanie konstrukcji stalowych. Tylko u nas: największy park maszynowy w Polsce, setki maszyn gotowych do pracy, dziesiątki branż, dzięki czemu możemy zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. 

Stworzyliśmy to narzędzie dla Was, abyście mogli w łatwy sposób nawiązywać kontakt, błyskawicznie pozyskiwać oferty handlowe i szybko oraz przyjemnie realizować zadania. 

Potrzebujesz wykonać usługę spawania konstrukcji stalowych? Zarejestruj się w Panelu Klienta, a zobaczysz, w jak szybki i łatwy sposób oferty pojawią się na Twoim koncie.

Konstrukcje stalowe spawanie – jaką funkcję spełniają?

Konstrukcje stalowe przede wszystkim muszą utrzymać budynek zgodnie z wymogami prawa budowlanego. To ich główne zadanie. Ich wytrzymałość musi być bezwzględnie przestrzegana, a zatem podczas pracy należy uwzględnić odpowiedni dobór materiału, a także parametry spawania stali. O ile dawniej w procesach powstawania obiektów szkieletowych patrzono głównie na wytrzymałość i twardość, tak dzisiaj ważna jest także estetyka i ergonomia – ponieważ pod względem architektonicznym coraz częściej w nowoczesnych centrach handlowych czy garażach podziemnych konstrukcje są po prostu odsłonięte. Zmiany w stylu architektury dosięgły również branżę budowlaną i stawianie hal produkcyjnych czy magazynowych jest przez projektantów znacznie „odchudzane”. Elementy składowe konstrukcji stalowych bardzo często tworzone są w postaci blach profilowych, co wpływa na ułatwienie demontażu takiej konstrukcji. Jest więc – rzec można – ekonomiczniej, choć nadal bezpiecznie. Także w przemyśle ciężkim stelaże, tragarze czy stropy metalowe – pomimo swojej wagi – muszą we właściwy sposób wypełniać swoje zadanie konstrukcyjne.

Na czym polega spawanie konstrukcji stalowych?

Powszechnie stosowaną metodą łączenia ze sobą elementów metalowych jest spawanie konstrukcji stalowych. Podczas tego procesu łączone materiały są rozgrzewane, na skutek czego dochodzi do ich stopienia ze sobą, co powoduje trwałe ich połączenie. Aby połączenie było odpowiedniej jakości, należy użyć właściwej spoiny o doskonałych parametrach użytkowych. Spawanie konstrukcji stalowych wymaga użycia odpowiedniej stali. Chętnie wybierane są gatunki S235N oraz S690Q, albowiem zapewniają dobrą jakość elementów konstrukcji, a także ich kompatybilność z konkretnym typem i warunkami eksploatacji.

Spawanie konstrukcji stalowych to proces, który musi przebiegać szybko i precyzyjnie, dlatego firma podejmująca się tego zadania powinna dysponować dobrym zapleczem, gwarantującym, że można zespawać u nich dowolną konstrukcję. W nowoczesnym parku maszynowym zakładu zajmującego się spawaniem konstrukcji stalowych znajdują się też zazwyczaj gotowe do pracy specjalistyczne urządzenia służące do wypalania i wycinania poszczególnych elementów konstrukcji, takie jak wypalarki laserowe, gazowe czy plazmowe. 

Metody spawania konstrukcji stalowych.

Spawanie konstrukcji stalowych można przeprowadzić na kilka sposobów. Najpopularniejszą techniką łączenia elementów z metalu przy budowie konstrukcji stalowych jest spawanie metodą MIG (zastosowanie gazu osłonowego obojętnego) i MAG (zastosowanie gazu osłonowego aktywnego). Podczas procesu dochodzi do wytworzenia – pomiędzy spawanym metalem a topliwą elektrodą – łuku elektrycznego, chronionego gazem osłonowym. MIG/MAG jest sposobem odpowiednim do spawania np. stali węglowej czy chromowo-molibdenowej. Jest to technika zarezerwowana dla spawaczy posiadających odpowiednie uprawnienia.

Krótka charakterystyka metody MIG.

Nazwa pochodzi od skrótu angielskiego określenia Metal Inert Gas. Jest to spawanie łukowe elektrodą topliwą w osłonie gazów chemicznie obojętnych (argon, hel). Istota procesu polega na topieniu w łuku elektrycznym drutu, odwijanego z bębna ze stałą prędkością. Wypływający z dyszy gaz (argon, hel) osłania końcówkę drutu, łuk elektryczny i jeziorko spawalnicze przed szkodliwym działaniem atmosfery powietrza. Metodę tę stosuje się przy spawaniu stali stopowych i metali nieżelaznych, praktyczne zastosowanie znalazła w przypadku aluminium i jego stopów oraz miedzi.

Charakterystyka metody MAG.

Nazwa pochodzi od skrótu angielskiego określenia Metal Active Gas. Jest to spawanie elektrodą, która topi się w osłonie gazów aktywnych, np. dwutlenku węgla. Istota procesu polega na spawaniu za pomocą łuku elektrycznego, który powstaje pomiędzy spawanym materiałem a topliwym drutem (pełniącym tutaj funkcję elektrody). Kontakt z tym łukiem skutkuje topieniem się drutu i wymieszaniem ze stopionym materiałem, tworząc specyficzne płynne jeziorko. Gdy łuk zostanie odsunięty od miejsca spawu, jeziorko krzepnie i tworzy w ten sposób połączenie dwóch elementów. Podczas spawania przez dyszę znajdującą się w układzie spawalniczym doprowadza się gaz osłonowy, którego zadaniem jest chłodzenie uchwytu i odpowiednie zabezpieczanie jeziorka spawalniczego przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Metodę tę stosuje się przy łączeniu zarówno stali niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych, jak i stopów aluminium, niklu, miedzi czy tytanu.

W przypadku spawania metodą MAG, aby było ono efektywne i bezpieczne, ważne jest:

  • zaplanowanie pracy, obejmujące wstępne połączenie elementów konstrukcji i wprowadzenie korekt niezbędnych do uzyskania założeń zawartych w projekcie,
  • zastosowanie wysokiej klasy materiałów (w tym: drutów spawalniczych), dzięki czemu będzie można uzyskać wysokiej klasy spoiwo,
  • właściwe ustawienie elementów, ułatwiające spawaczowi wygodny dostęp.

Metoda MAG jest popularna w konstrukcjach maszyn i urządzeń budowlanych, branży produkcyjnej, drogowej, meblarskiej i w przemyśle stoczniowym. Ceniona jest z uwagi na uniwersalność zastosowania, wysoką efektywność i stosunkowo niskie koszty, a także wysoką jakość uzyskanego spoiwa i możliwość automatyzacji procesu.

Metoda TIG.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie metody TIG. Tutaj także dochodzi do wytworzenia łuku elektrycznego, ale mamy do czynienia z elektrodą nietopliwą, wykonaną najczęściej z wolframu albo ze stopów wolframu, a gazem osłonowym jest gaz obojętny. Metoda ceniona jest za uniwersalność — można ją zastosować przy każdym materiale. Jest to jednak technika stosunkowo trudna, dlatego do jej używania potrzebne jest doświadczenie i duża precyzja. 

Metoda MMA.

MMA jest to spawanie za pomocą elektrody otulonej. To proste i uniwersalne rozwiązanie wyróżniające się dużą mobilnością, albowiem możliwe jest przenoszenie całego systemu służącego do spawania. Wymaga dużej zręczności spawającego.

Zalety wynikające ze spawania konstrukcji stalowych.

Łączenie stali poprzez spawanie niesie ze sobą szereg korzyści. Jest to prosty i szybki sposób, pozwalający na wykonanie dużej liczby połączeń, charakteryzujących się wysoką wytrzymałością. Pozwala zredukować ilość niezbędnych nakładek bądź blach węzłowych. Jest przy tym również niższa waga łączników niż w przypadku np. połączeń śrubowych. Miejsca spawów można w łatwy sposób zabezpieczyć przed korozją.

Nasz zasięg.

Sprawdź nasze możliwości w zakresie spawania konstrukcji stalowych: zlecenia spawalnicze Wroclaw, zlecenia spawalnicze Kielce, zlecenia spawalnicze Toruń, spawanie stelaży Zielona Góra, spawanie elementów konstrukcyjnych Rzeszów, spawanie konstrukcji stalowych wielkopolskie.