Najpiękniejsze sakralne rzeźby kamienne. Produkcja na zamówienie

Sakralne rzeźby kamienne na zamówienie.

Sakralne rzeźby kamienne to elementy uzupełniające wygląd kościołów, świątyń, kaplic oraz wielu innych miejsc kultu religijnego. Rzeźby aniołów, osób świętych, kamienne krzyże oraz inne symbole religijne, a także różnego typu rzeźbione w kamieniu zdobienia bez problemu odnajdziemy praktycznie w każdym z wymienionych miejsc. Zastanawiasz się, jakie są najpopularniejsze rodzaje surowców do produkcji sakralnych rzeźb kamiennych na zamówienie i jakie są ich najważniejsze właściwości? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Sakralne rzeźby kamienne na zamówienie – najważniejsze właściwości.

Charakterystycznymi cechami sakralnych rzeźb z kamienia są przede wszystkim duża trwałość oraz wytrzymałość, co wiąże się z twardością użytych do ich produkcji surowców. Kamienie naturalne to również materiały unikatowe. Każdy z nich cechuje się inną barwą, fakturą czy strukturą, dzięki czemu tworzone z nich rzeźby są zawsze oryginalne i niepowtarzalne. Kamień jest również doskonałym surowcem do produkcji rzeźb sakralnych na zamówienie z uwagi na swój tajemniczy, surowy i majestatyczny wygląd, który współgra z klimatem panującym wewnątrz wielu świątyń i kościołów. Ważną cechą sakralnych rzeźb kamiennych jest również stosunkowo duża łatwość ich pielęgnacji. 

Sakralne rzeźby kamienne na zamówienie tworzone przy użyciu technologii CNC.

Chociaż kamień jako materiał na rzeźby sakralne ma wiele zalet, warto jednak zdawać sobie sprawę, że jest on także surowcem stosunkowo trudnym w obróbce. Z tego względu do jego przetwarzania coraz częściej stosuje się sterowane komputerowo maszyny CNC. Tworzone przy ich udziale rzeźby sakralne na zamówienie są niezwykle solidne i precyzyjnie wykonane, a do tego wiernie odzwierciedlają zamawiany przez klienta projekt. Dużą zaletą użycia technologii CNC jest również znaczne skrócenie czasu produkcji. To, co zazwyczaj osiąga się poprzez długie i żmudne godziny rzeźbienia ręcznego, można uzyskać o wiele szybciej i z praktycznie stuprocentową powtarzalnością. Tworzenie sakralnych rzeźb kamiennych przy wykorzystaniu maszyn sterowanych komputerowo wymaga zatem o wiele mniejszych nakładów sił, czasu czy zaangażowania z naszej strony.

Sakralne rzeźby kamienne na zamówienie – najpopularniejsze materiały.

Sakralne rzeźby kamienne na zamówienie są zazwyczaj tworzone z trzech najpopularniejszych rodzajów surowców. Jakie to materiały? Przyjrzymy się im nieco bliżej.

Granit.

Jest materiałem najtwardszym, ale przez to również najtrudniejszym w obróbce. Do jego głównych właściwości należą między innymi: duża wytrzymałość, trwałość, odporność na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne, a także łatwość w czyszczeniu.

Marmur.

Jest surowcem łatwiejszym w obróbce, ale również mniej wytrzymałym niż granit. Mimo to jest materiałem chętnie wybieranym na sakralne rzeźby z kamienia z uwagi na swój surowy i wzniosły wygląd, który pasuje do wystroju kościołów i innych miejsc kultu religijnego.

Piaskowiec.

Jest to stosunkowo łatwy w obróbce kamień, który cieszy się popularnością w związku z ciekawymi walorami estetycznymi, jakie zapewniają wykonane z niego rzeźby czy inne ozdoby.

Sakralne rzeźby kamienne na zamówienie – zleć wykonanie!

U nas wykonasz sakralne rzeźby kamienne na zamówienie na dowolny wymiar i według dowolnego wzoru. Po prostu dodaj zdjęcie produktu lub jego projekt i wyślij do Wykonawców współpracujących z nami. 

W swoim Panelu Klienta przefiltruj otrzymane oferty i złóż zamówienie z dostawą pod wskazany adres. 

Sprawdź nasze usługi z zakresu obróbki CNC.