Rzeźby kamienne na zamówienie – wiedziałeś, że powstają dzięki CNC?

Rzeźby kamienne na zamówienie

Rzeźby kamienne to jedne z najdawniejszych, lecz wciąż bardzo popularnych i często wykorzystywanych wytworów o charakterze artystycznym. Spotykamy je zarówno w prywatnych posiadłościach, domach czy mieszkaniach, jak również w ogrodach, budynkach użyteczności publicznej czy obiektach sakralnych. Ręczne rzeźbienie z kamienia lub w kamieniu jest zajęciem skomplikowanym i żmudnym, a do tego wymagającym sporych umiejętności oraz dużego nakładu pracy. Właśnie dlatego coraz częściej do tworzenia artystycznych wyrobów z kamienia stosuje się nowoczesne technologie oparte na sterowanych komputerowo maszynach CNC. Z jakich rodzajów surowców możemy wytwarzać rzeźby kamienne na zamówienie oraz czym charakteryzują się te wykonane innowacyjną technologią CNC? Odpowiadamy.

Rzeźby kamienne na zamówienie – najpopularniejsze materiały

Rzeźby kamienne na zamówienie mogą być wykonane z wielu materiałów. Które sprawdzą się najlepiej? Poniżej prezentujemy ich najpopularniejsze rodzaje.

Rzeźby kamienne z marmuru

Do jednych z najstarszych i najczęściej wykorzystywanych w rzeźbiarstwie surowców należy bez wątpienia szykowny i stosunkowo łatwy w obróbce marmur. Jest docenianym kamieniem głównie z uwagi na swój charakterystyczny, klasyczny oraz surowy wygląd, który idealnie wpasowuje się w klimat wielu domów czy dworskich posiadłości. Rzeźby kamienne z marmuru sprawdzą się zwłaszcza jako element wystroju eleganckich i luksusowych wnętrz. 

Rzeźby kamienne z granitu

Dużym zainteresowaniem cieszą się również rzeźby kamienne z granitu. Mimo, że jest to materiał trudny w obróbce, cechuje go: wydłużona żywotność, niezwykła wytrzymałość oraz odporność na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, jak wilgoć, mróz czy intensywne promieniowanie słoneczne. Z tego względu granit jest doskonałym surowcem do tworzenia rzeźb kamiennych, które będą wykorzystywane na zewnątrz, na przykład w ogrodzie czy w przestrzeni publicznej.

Rzeźby kamienne z piaskowca i innych materiałów

Innym, dość popularnym materiałem na rzeźby kamienne na zamówienie, jest niezwykle plastyczny i łatwy w obróbce, a do tego ciekawy wizualnie piaskowiec. Ważne jednak, aby do tworzenia rzeźb wykorzystać jego wysokogatunkową odmianę. Jako nieco rzadziej spotykany surowiec do tworzenia rzeźb z kamienia może posłużyć także bazalt. 

Rzeźby kamienne na zamówienie przy użyciu technologii CNC

W wielu aspektach tworzenie rzeźb kamiennych na zamówienie przy użyciu sterowanych komputerowo maszyn CNC góruje nad klasycznym, znanym od pokoleń rzeźbieniem ręcznym. Co przemawia na jego korzyść? Poniżej prezentujemy największe zalety rzeźbienia w kamieniu metodą CNC:

Rzeźby kamienne na zamówienie w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade

W LaserTrade wykonasz rzeźby kamienne na zamówienie na dowolny wymiar i według dowolnego wzoru. Po prostu dodaj zdjęcie produktu lub jego projekt i wyślij do wykonawców współpracujących z platformą LaserTrade. 

W swoim Panelu Klienta przefiltruj otrzymane oferty i złóż zamówienie z dostawą pod wskazany adres.