Rzeźby kamienne na zamówienie – wiedziałeś, że powstają dzięki CNC?

Rzeźby kamienne na zamówienie.

Rzeźby z kamienia to jedne z najdawniejszych, lecz wciąż bardzo popularnych i często wykorzystywanych wytworów o charakterze artystycznym. Spotykamy je zarówno w prywatnych posiadłościach, domach czy mieszkaniach, jak również w ogrodach, budynkach użyteczności publicznej czy obiektach sakralnych. Ręczne rzeźbienie z kamienia lub w kamieniu jest zajęciem skomplikowanym i żmudnym, a do tego wymagającym sporych umiejętności oraz dużego nakładu pracy. Właśnie dlatego coraz częściej do tworzenia artystycznych wyrobów z kamienia stosuje się nowoczesne technologie oparte na sterowanych komputerowo maszynach CNC. Z jakich rodzajów surowców możemy wytwarzać rzeźby kamienne na zamówienie oraz czym charakteryzują się te wykonane innowacyjną technologią CNC? Odpowiadamy.

Rzeźba w kamieniu na zamówienie – najpopularniejsze materiały.

Rzeźby kamienne na zamówienie mogą być wykonane z wielu materiałów. Które sprawdzą się najlepiej? Poniżej prezentujemy ich najpopularniejsze rodzaje.

Rzeźby kamienne z marmuru

Do jednych z najstarszych i najczęściej wykorzystywanych w rzeźbiarstwie surowców należy bez wątpienia szykowny i stosunkowo łatwy w obróbce marmur. Jest docenianym kamieniem głównie z uwagi na swój charakterystyczny, klasyczny oraz surowy wygląd, który idealnie wpasowuje się w klimat wielu domów czy dworskich posiadłości. Rzeźby kamienne z marmuru sprawdzą się zwłaszcza jako element wystroju eleganckich i luksusowych wnętrz. 

Rzeźby kamienne z granitu.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również rzeźby kamienne z granitu. Mimo, że jest to materiał trudny w obróbce, cechuje go: wydłużona żywotność, niezwykła wytrzymałość oraz odporność na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, jak wilgoć, mróz czy intensywne promieniowanie słoneczne. Z tego względu granit jest doskonałym surowcem do tworzenia rzeźb kamiennych, które będą wykorzystywane na zewnątrz, na przykład w ogrodzie czy w przestrzeni publicznej.

Rzeźba z piaskowca i innych materiałów.

Innym, dość popularnym materiałem na rzeźby kamienne na zamówienie, jest niezwykle plastyczny i łatwy w obróbce, a do tego ciekawy wizualnie piaskowiec. Artystyczna obróbka piaskowca może przynieść zachwycające efekty. Ważne jednak, aby do tworzenia rzeźb wykorzystać jego wysokogatunkową odmianę. Jako nieco rzadziej spotykany surowiec do tworzenia rzeźb z kamienia może posłużyć także bazalt. 

Rzeźbienie w kamieniu przy użyciu technologii CNC.

W wielu aspektach rzeźba na zamówienie, tworzona przy użyciu sterowanych komputerowo maszyn CNC, góruje nad klasycznym, znanym od pokoleń rzeźbieniem ręcznym. Co przemawia na korzyść? Poniżej prezentujemy największe zalety rzeźbienia w kamieniu metodą CNC:

Rzeźby kamienne na zamówienie – zleć wykonanie!

U nas wykonasz rzeźby na zamówienie na dowolny wymiar i według dowolnego wzoru. Po prostu dodaj zdjęcie produktu lub jego projekt i wyślij do Wykonawców współpracujących z nami. 

W swoim Panelu Klienta przefiltruj otrzymane oferty i złóż zamówienie, a rzeźba w kamieniu dojedzie do Ciebie z dostawą pod wskazany adres. 

Sprawdź nasze usługi z zakresu obróbki CNC.

Nasz zasięg.

Wykonujemy rzeźby kamienne na zamówienie na terenie całej Polski, w tym: Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań, Białystok (rzeźby z kamienia Białystok, płaskorzeźby kamienne Białystok).