4 minuty

Rolki transportowe

Rolki transportowe do kontenerów – pomożemy usprawnić pracę w Twojej firmie

Praca w dużych halach produkcyjnych czy magazynach powinna przebiegać sprawnie i bez żadnych przeszkód, dlatego niezbędna jest możliwość sprawnego i swobodnego przemieszczania kontenerów z ładunkami z miejsca na miejsce. Kontenery takie zwykle są bardzo ciężkie, więc nie da się ich przemieścić bez odpowiedniego sprzętu, który w tym pomoże. Przede wszystkim niezbędne są specjalne rolki transportowe. Platforma LaserTrade oferuje wykonanie tysiąca różnorodnych produktów, maszyn i urządzeń dla przemysłu, w tym również właśnie rolek transportowych do kontenerów. Rolki transportowe wykonywane są na zamówienie firm przemysłowych i właścicieli dużych magazynów, przez współpracujące z platformą firmy wykonawcze. 

Co nieco o rolkach transportowych

Rolki transportowe to elementy ułatwiające wewnątrzzakładowe przemieszczanie ciężkich ładunków w kontenerach, skrzynkach czy paletach. Ze względu na materiał wykonania oraz zastosowanie możemy wyróżnić wiele rodzajów rolek transportowych. Przede wszystkim mogą być one wykonywane z różnego rodzaju materiałów, na przykład z tworzyw sztucznych, aluminium, stali węglowej, także ocynkowanej oraz stali kwasoodpornej. Rodzaj materiału, z jakiego wykonywane są rolki, zależy od rodzaju kontenera, do którego transportu mają służyć, jak również od rodzaju ładunku, jaki ma być transportowany. Pod względem zastosowania zaś wyróżniamy: rolki grawitacyjne, napędowe, stożkowe/skośne, elektrorolki oraz rolki hamujące. 

Reklama

Rolki grawitacyjne charakteryzują się bardzo małymi oporami toczenia, które przekładają się na ich energooszczędność. Łożyska w tych rolkach są osadzone precyzyjnie, a także, co najważniejsze, równolegle względem siebie oraz prostopadle do osi rolki. Wykonywane są z najwyższej jakości stali, co zapewnia ich naprawdę długą żywotność. Rzadko więc trzeba je wymieniać. Rolki napędowe zaś łączą zalety rolek grawitacyjnych z dodatkiem umożliwiającym przeniesienie napędu z silnika lub też innych rolek transportowych. Mają one zastosowanie w przenoszeniu napędu na pasy transportowe lub jako element nośny transporterów rolkowych napędzanych silnikami lub elektrorolkami. Rolki stożkowe, zwane też skośnymi, służą zaś do stosowania na zakrętach transporterów rolkowych. Mogą być wykonane zarówno w wersji grawitacyjnej, jak i napędowej. Umożliwiają one precyzyjną kontrolę nad ładunkami przemieszczanymi na łukach o dowolnym kącie ustawienia transporterów. Elektrorolki są znakomitym zamiennikiem dla silnika elektrycznego i motoreduktora. Charakteryzują się cichą pracą i małymi gabarytami. Ostatni rodzaj to rolki hamujące, które służą do wyhamowania ładunku transportowanego na transporterze rolkowym. Rolki te są wkomponowywane między rolki grawitacyjne lub podpinane pod rolki transportowe. 

Rolki transportowe na zamówienie

Na platformie LaserTrade można zamówić różne rodzaje rolek transportowych do kontenerów. Rolki wykonywane przez najlepszych producentów odznaczają się najwyższą jakością wykonania. Projektowane są indywidualnie, według zamówienia Klienta. Pod uwagę brane jest miejsca zastosowania, rodzaj kontenerów, które mają być transportowane, rodzaj ładunku oraz po prostu zapotrzebowanie Klienta. Na tej podstawie określane są rozmiary, materiały, które zostaną użyte do produkcji i inne ważne parametry. Najczęściej rolki transportowe są wykonywane z metalu – aluminium lub stali nierdzewnej bądź węglowej. Materiały te zapewniają długą żywotność produktów i pewność korzystania z nich przez długie lata, a także bezpieczeństwo transportowanych ładunków. 

Wybierając nasze usługi można mieć pewność, że otrzyma się produkty najwyższej jakości, idealnie dopasowane do firmy, magazynu i transportowanego towaru. Każdy na pewno znajdzie tutaj odpowiednie produkty dla siebie i swojej firmy. Zapraszamy wszystkich właścicieli hal przemysłowych i magazynów, którzy chcą usprawnić przemieszczanie ładunków i zadbać o ich bezpieczeństwo, a także porządek w magazynie. Usługi wykonywane są szybko i sprawnie od projektu aż po dostarczenie gotowych produktów. 

Sponsorzy generalni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *