4 minuty

Produkcja - Kontenery intermodalne

Kontenery intermodalne – logistyka z potencjałem

Czym jest intermodalny transport towarowy?

Mówiąc najprościej, transport intermodalny jest takim przewozem ładunków, który na całej trasie wykorzystuje więcej niż jeden rodzaj transportu, ale tylko jedną jednostkę ładunkową (np. kontener czy nadwozie wymienne), bez przeładunku towaru przy zmianie rodzaju transportu.

Z całą pewnością ten rodzaj transportu przyczynił się do rozwoju międzynarodowej wymiany handlowej. W czasach globalizacji, w jakich żyjemy obecnie, rozwój transportu i technologii w logistyce oraz uproszczenie handlu (poprzez prawne, organizacyjne i celne aspekty, system bankowy, technologie IT) pozwalają z efektywnością i ekspresją rozwijać się tej dziedzinie.

Transport intermodalny odbywać się może – w różnych kombinacjach – drogą: kolejową, morską, lotniczą, jako transport samochodowy.

Dla kogo transport kontenerowy może być optymalnym rozwiązaniem?

Transport kontenerowy wykorzystywany jest z powodzeniem przez różne branże: przemysł i elektronikę, chemiczną, spożywczą, wiele innych. Otwiera szereg możliwości zarówno przed dużymi firmami produkcyjnymi, jak i prywatnymi inwestorami importującymi towary zza oceanu. Meble i materiały budowlane, maszyny i pojazdy, całe linie produkcyjne, sprzęty na targi, od sprzętów wielkogabarytowych po najdrobniejsze rzeczy – odpowiednio zabezpieczony towar pozwala na jego bezpieczny transport, a także późniejsze magazynowanie w miejscu budowy, instalacji, targów. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość przetransportowania znaczących ilości ładunku za jednym razem, w wygodnych i bezpiecznych kontenerach, chroniących towar przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Dlaczego przewozy intermodalne to inwestycja w przyszłość? Jakie są ich zalety?

Mówi się, że transport intermodalny jest przyszłością branży. Z całą pewnością korzystanie z tej formy transportu niesie ze sobą wiele korzyści, a wśród nich:

 • szybka i sprawna organizacja przewozu, ułatwiona logistyka, 
 • niska energochłonność, uniwersalność, ekologiczność,
 • możliwość jednorazowego przewiezienia większej partii ładunku,
 • możliwość przewożenia różnego rodzaju rzeczy o niemal dowolnym gabarycie,
 • bezpieczeństwo: zmniejszenie ryzyka uszkodzenia towaru,
 • brak odpadów związanych z transportem,
 • optymalizacja kosztów, obniżka globalnego kosztu procesu transportowego: jednorazowa opłata za cały transport, uproszczenie kwestii ubezpieczeń i odpraw celnych,
 • oszczędność czasu, dość szybka i dość terminowa dostawa,
 • większa liczba możliwych wariantów przewozowych oraz zwiększona częstotliwość okazji załadowczych,
 • łatwość załadunku i rozładunku towarów,
 • możliwość zarówno jednorazowego przewozu, jak i regularnego transportu ładunków,
 • minimalizacja wpływu czynnika ludzkiego, warunków pogodowych, problemów komunikacyjnych,
 • wszystko to przekłada się na podniesienie jakości usług.

Warto tu również nadmienić kilka słów o tym, że kontenery to nie tylko transport. To także mnogość możliwości, modyfikacji, instalacji – pomysłowość ludzka nie zna granic. Kontenery są zatem wykorzystywane także w budownictwie, recyklingu, odbiorze odpadów i wielu innych dziedzinach.

Reklama

Produkcja kontenerów intermodalnych w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade

Dzięki szerokiej sieci partnerskiej LaserTrade skupiamy wokół siebie zespoły doświadczonych konstruktorów, inżynierów oraz producentów przestrzennych konstrukcji spawanych, w tym kontenerów intermodalnych do masowego transportu materiałów sypkich (np. cukru) i ich chwilowego magazynowania stacjonarnego. Konstrukcja umożliwia łatwy załadunek i rozładunek towarów oraz brak możliwości jego zatrzymywania w zakamarkach. Zaletami są także: wykonanie ze stali nierdzewnej oraz materiałów atestowanych do kontaktu z produktami spożywczymi (a więc trwałość eksploatacyjna i bezpieczeństwo pod względem sanitarnym), specjalne śluzy zasypowe, pneumatyczne sterowanie zaworu wysypowego, drzwi inspekcyjne umożliwiające sprawdzenie wnętrza kontenera i jego okresowe czyszczenie, idealna szczelność, wysoka mobilność. Kontener może zostać pomalowany na dowolny kolor i oznaczony grafikami zgodnie z życzeniem Klienta. Gwarantujemy unikalne podejście, spełniające różne wymagania oraz zastosowanie optymalnych rozwiązań, dopasowanych do potrzeb Klienta.

Jeśli poszukujesz producenta kontenerów intermodalnych, zapraszamy do kontaktu. Szeroka oferta metod obróbczych stosowanych przez naszych Partnerów oraz ich duże doświadczenie w tej dziedzinie sprawiają, że wybierając nasze profesjonalne usługi, możecie Państwo liczyć na satysfakcję, zadowolenie i spełnienie Waszych oczekiwań.

To proste – skorzystaj z naszego Panelu Klienta: dodaj swoje zapytanie (dotyczące produkcji kontenerów intermodalnych), porównaj otrzymane oferty i zdecyduj się na współpracę z odpowiadającym Ci Wykonawcą.

Sponsorzy generalni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *