Produkcja - Kontenery intermodalne

Produkcja kontenerów intermodalnych – logistyka z potencjałem

Produkcja kontenerów intermodalnych to niewątpliwie biznes z potencjałem, perspektywami i szerokimi możliwościami. Zleć zatem tę usługę profesjonalistom!

Czym jest intermodalny transport towarowy?

Mówiąc najprościej, transport intermodalny jest takim przewozem ładunków, który na całej trasie wykorzystuje więcej niż jeden rodzaj transportu, ale tylko jedną jednostkę ładunkową (np. kontener czy nadwozie wymienne), bez przeładunku towaru przy zmianie rodzaju transportu.

Z całą pewnością ten rodzaj transportu przyczynił się do rozwoju międzynarodowej wymiany handlowej. W czasach globalizacji, w jakich żyjemy obecnie, rozwój transportu i technologii w logistyce oraz uproszczenie handlu (poprzez prawne, organizacyjne i celne aspekty, system bankowy, technologie IT) pozwalają z efektywnością i ekspresją rozwijać się tej dziedzinie.

Transport intermodalny odbywać się może – w różnych kombinacjach – drogą: kolejową, morską, lotniczą, jako transport samochodowy.

Produkcja kontenerów intermodalnych – dla kogo?

Dla kogo transport kontenerowy może być optymalnym rozwiązaniem? Kogo zapraszamy do współpracy?

Produkcja kontenerów intermodalnych oraz transport kontenerowy wykorzystywane są z powodzeniem przez różne branże: przemysł i elektronikę, chemiczną, spożywczą, wiele innych. Otwiera szereg możliwości zarówno przed dużymi firmami produkcyjnymi, jak i prywatnymi inwestorami importującymi towary zza oceanu. Meble i materiały budowlane, maszyny i pojazdy, całe linie produkcyjne, sprzęty na targi, od sprzętów wielkogabarytowych po najdrobniejsze rzeczy – odpowiednio zabezpieczony towar pozwala na jego bezpieczny transport, a także późniejsze magazynowanie w miejscu budowy, instalacji, targów. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość przetransportowania znaczących ilości ładunku za jednym razem, w wygodnych i bezpiecznych kontenerach, chroniących towar przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Produkcja kontenerów intermodalnych – zalety.

Dlaczego produkcja kontenerów intermodalnych uważana jest za inwestycję w przyszłość?

Mówi się, że transport intermodalny jest przyszłością branży, stąd też produkcja kontenerów intermodalnych to dobra inwestycja w opłacalny biznes. Z całą pewnością korzystanie z tej formy transportu niesie ze sobą wiele korzyści, a wśród nich:

Warto tu również nadmienić kilka słów o tym, że kontenery intermodalne to nie tylko transport. To także mnogość możliwości, modyfikacji, instalacji – pomysłowość ludzka nie zna granic. Kontenery są zatem wykorzystywane także w budownictwie, recyklingu, odbiorze odpadów i wielu innych dziedzinach.

Produkcja kontenerów intermodalnych – oferta.

Dzięki szerokiej sieci partnerskiej skupiamy wokół siebie zespoły doświadczonych konstruktorów, inżynierów oraz producentów przestrzennych konstrukcji spawanych, w tym kontenerów intermodalnych do masowego transportu materiałów sypkich (np. cukru) i ich chwilowego magazynowania stacjonarnego. Konstrukcja umożliwia łatwy załadunek i rozładunek towarów oraz brak możliwości jego zatrzymywania w zakamarkach. Zaletami są także: wykonanie ze stali nierdzewnej oraz materiałów atestowanych do kontaktu z produktami spożywczymi (a więc trwałość eksploatacyjna i bezpieczeństwo pod względem sanitarnym), specjalne śluzy zasypowe, pneumatyczne sterowanie zaworu wysypowego, drzwi inspekcyjne umożliwiające sprawdzenie wnętrza kontenera i jego okresowe czyszczenie, idealna szczelność, wysoka mobilność. Kontener może zostać pomalowany na dowolny kolor i oznaczony grafikami zgodnie z życzeniem Klienta. Gwarantujemy unikalne podejście, spełniające różne wymagania oraz zastosowanie optymalnych rozwiązań, dopasowanych do potrzeb Klienta.

Jeśli poszukujesz producenta kontenerów intermodalnych, zapraszamy do kontaktu. Szeroka oferta metod obróbczych CNC stosowanych przez naszych Partnerów oraz ich duże doświadczenie w tej dziedzinie sprawiają, że wybierając nasze profesjonalne usługi, możecie Państwo liczyć na satysfakcję, zadowolenie i spełnienie Waszych oczekiwań.

To proste – skorzystaj z naszego Panelu Klienta: dodaj swoje zapytanie (produkcja kontenerów intermodalnych), porównaj otrzymane oferty i zdecyduj się na współpracę z odpowiadającym Ci Wykonawcą.