Posadzki z kamienia naturalnego – czy to dobry wybór?

Posadzki z kamienia naturalnego to ciekawa i zyskująca na popularności alternatywa dla mniej wytrzymałych i estetycznych płytek ceramicznych. Coraz częściej są wykorzystywane nie tylko w drogich i wytwornych posiadłościach, ale także w salonach czy sypialniach licznych domów czy mieszkań. Co przemawia na ich korzyść? Jakie są ich najczęściej spotykane rodzaje? Odpowiadamy.

Posadzki z kamienia naturalnego – praktyczne właściwości.

Posadzki z kamienia naturalnego są przede wszystkim cenione za ponadprzeciętną trwałość oraz wytrzymałość, a do tego odporność na działanie czynników zewnętrznych czy uszkodzeń mechanicznych, takich jak ścieranie czy zarysowanie. Z uwagi na właściwości kamieni naturalnych wykonaną z nich podłogę możemy także łatwo utrzymać w czystości. Wymienione wyżej cechy – wraz z odpowiednią impregnacją oraz możliwością łatwego, kilkukrotnego odnawiania – bezpośrednio przekładają się na zwiększenie jej żywotności, dzięki czemu może nam posłużyć jako inwestycja na długie lata. Dla miłośników wygody i praktycznych rozwiązań dużym udogodnieniem jest także możliwość wprowadzenia do posadzek kamiennych popularnego w ostatnim czasie ogrzewania podłogowego.

Posadzki z kamienia naturalnego – unikatowe walory estetyczne.

Nieocenioną wartością posadzek z kamienia naturalnego są również ich niekwestionowane walory estetyczne. Podłoga tego typu jest uniwersalna, szykowna oraz ponadczasowa, przez co pozwala wprowadzić elegancję i unikatowy klimat do praktycznie każdego wnętrza.  Dużym atutem kamieni naturalnych jest ich unikalność zarówno w zakresie koloru, faktury, jak i struktury samego surowca. Decydując się na posadzki kamienne, możemy wybierać spośród szerokiej gamy dostępnych kolorów, a także matowego lub połyskującego wykończenia ich powierzchni. Bez problemu wpasujemy je także w nowoczesny lub klasyczny styl panujący w danym wnętrzu oraz urozmaicimy każdą przestrzeń, nadając jej niepowtarzalny i indywidualny charakter. 

Posadzki z kamienia naturalnego – najpopularniejsze rodzaje.

Posadzki z marmuru.

To idealne rozwiązanie we wnętrzach o wytwornym i surowym klimacie bądź tradycyjnym, bardziej klasycznym stylu. Marmur jest surowcem stosunkowo trwałym i odpornym na zabrudzenia, lecz nadaje się głównie jako materiał na posadzkę kamienną wewnątrz pomieszczeń. Należy jednak pamiętać, że jego wytrzymałość jest ograniczona, dlatego nie możemy zapominać o odpowiedniej i cyklicznej impregnacji podłogi, aby zabezpieczyć ją przed wilgocią czy zarysowaniem.

Posadzki z granitu.

Są bez wątpienia najlepszym wyborem pod względem praktycznych właściwości użytego do ich produkcji kamienia. Granit jest bowiem surowcem niezwykle twardym, wytrzymałym i odpornym na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wysokie czy niskie temperatury, wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu z powodzeniem możemy go stosować jako materiał na posadzkę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dużym atutem posadzki z granitu jest również to, że nie wymaga ona dodatkowych, często czasochłonnych zabiegów impregnacji czy czyszczenia, pozostając w nienaruszonym stanie przez długie lata. 

Posadzki z trawertynu.

Są dość interesującym, lecz na ogół mniej popularnym rozwiązaniem.  Trawertyn jest kamieniem dość trwałym, ale także porowatym, dlatego – podobnie jak w przypadku marmuru – należy pamiętać o jego impregnacji czy cyklicznym polerowaniu. Trawertyn jest również surowcem o ciepłej i jasnej barwie, dlatego świetnie sprawdzi się jako materiał na posadzkę we wnętrzu o nieco przytulniejszym klimacie. 

Posadzki z piaskowca.

Sprawdzą się zarówno jako posadzki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Piaskowiec jest bowiem kamieniem dość wytrzymałym i odpornym na działanie czynników atmosferycznych czy różnego typu uszkodzenia, jak zarysowania czy zadrapania. Dlatego – podobnie jak granit – może być stosowany jako materiał na posadzki w miejscach często uczęszczanych, na przykład w budynkach użyteczności publicznej.

Posadzki z kamienia naturalnego – zamów!

U nas wykonasz posadzki z kamienia naturalnego na dowolny wymiar i według dowolnego wzoru. Po prostu dodaj zdjęcie produktu lub jego projekt i wyślij do Wykonawców współpracujących z nami. 

W swoim Panelu Klienta przefiltruj otrzymane oferty i złóż zamówienie z dostawą pod wskazany adres. 

Sprawdź nasze usługi z zakresu obróbki CNC.