Parapety metalowe na wymiar – jak powstają i jakie są ich rodzaje?

Wiele osób uważa, że parapety pełnią tylko funkcje dekoracyjne i są po prostu dogodnym miejscem do postawienia kwiatków. Ich rola jednak wykracza zdecydowanie dalej poza aspekty estetyczne – kompleksowo chronią one wnękę okienną przed uszkodzeniami. Ponadto zabezpieczają fragmenty ścian przed zawilgoceniem, a w efekcie przed zagrzybieniem i odpadaniem tynków. Ogromną popularnością cieszą się parapety metalowe na wymiar, które często powstają przez nowoczesne cięcie laserem. Co musisz o nich wiedzieć?

Parapety metalowe na wymiar – jak przebiega ich produkcja?

Produkcja metalowych parapetów na wymiar często przebiega z użyciem nowoczesnych technologii, takich jak cięcie laserowe. Ta metoda pozwala stworzyć produkty o dowolnym rozmiarze, wzorze i kolorystyce. Parapety metalowe na wymiar mogą więc mieć długość 40 cm, a nawet ponad 250 cm. W odcieniach głębokiego brązu, ponadczasowej czerni, nieskazitelnej bieli i w wielu innych barwach, powstają zgodnie z preferowaną specyfikacją.

Warto zlecić wykonanie metalowych parapetów na wymiar firmom, które tną materiały laserem. Taka obróbka eliminuje ryzyko uszkodzenia metalu, gdyż wiązka promieniowania precyzyjnie trafia w niewielkie obszary, nawet co do mikrometra. Cięcie laserem jest więc niezwykle szczegółowe i przekłada się na oszczędność materiału i czasu. Inteligentne urządzenia laserowe są zautomatyzowane, światłem można operować zdalnie i bezkontaktowo. 

Dzięki cięciu laserowemu powstają między innymi parapety ze stali i aluminium. Ta metoda umożliwia masową produkcję, od jednej do tysięcy (i nawet więcej!) sztuk. Z pomocą technologii laserowej można stworzyć proste, jak i najbardziej niestandardowe kształty i detale. 

Parapety metalowe na wymiar – które są godne uwagi?

Metalowe parapety na wymiar z reguły powstają ze stali i aluminium. Wersje stalowe często są produkowane z ocynkowanej blachy o różnych grubościach. Wiele osób wybiera najczęściej je, gdyż są one nie tylko korzystne cenowo, ale też solidne. Uniwersalne, pasują do każdego okna – od drewnianego po PCV. Dekoracyjne, występują w wielu kolorach i odpowiednio konserwowane chronią fasadę nawet 30 lat. Stalowe parapety można dodatkowo zabezpieczać przed korozją i wzmacniać malowaniem proszkowym.

Alternatywą są aluminiowe parapety na wymiar, solidniejsze i trwalsze. Nie wymagają konserwacji, tak jak stalowe, są przy tym odporniejsze na korodowanie. Mniej podatne na uszkodzenia, wichury i ulewy, zapewniają dobry odpływ wody odpadowej. Wykazują jednak większą wrażliwość na promieniowanie słoneczne, które może lekko odkształcać aluminium.

Jeżeli więc chcesz zająć się produkcją parapetów metalowych na wymiar, na które zapotrzebowanie nigdy nie maleje, znajdź odpowiedniego Wykonawcę. U nas do dyspozycji masz setki firm – wybierasz taką, która spełnia wymagane przez Ciebie kryteria, w tym cenowe i terminowe. Możesz nawiązać współpracę, z kim tylko zapragniesz, jesteś panem sytuacji!