Jak zlecić odlewy z aluminium?

Odlewy z aluminium – jakie branże z nich korzystają?

U nas skorzystasz z usług odlewniczych. Wykonasz tu odlewy z aluminium do wyrobu elementów mających szerokie zastosowanie na rynkach wielu dziedzin przemysłu: lotniczego, maszynowego, motoryzacyjnego, sportów wyścigowych, elektrotechnicznego i elektroenergetycznego, optycznego i wielu innych. W parku maszynowym naszych Partnerów czekają maszyny gotowe do pracy, aby wyprodukować na potrzeby Zlecających wysokiej jakości delikatne części odlewnicze ze stopów aluminium. U nas wyprodukujesz elementy maszyn i urządzeń, części rowerowe, okucia budowlane, klamki i inne elementy, według ustalonych norm i parametrów technologicznych. Odlewy z aluminium spełniają wymagania nowoczesnej technologii, a także umożliwiają optymalne wykorzystanie materiału, wykonanie skomplikowanych konstrukcji oraz wysoką dokładność miar i niewielką grubość ścian. Zapraszamy do współpracy.

Czym jest odlewanie?

Prostym językiem mówiąc, odlewanie to nic innego, jak kształtowanie elementów metalowych, które dzięki temu stają się łatwiejsze do dalszej obróbki. Jest to niezwykle często stosowana technologia, a materiały, jakie stosuje się do odlewów, to między innymi: stal, żeliwo, magnez, czy właśnie aluminium.

Jeśli chodzi o produkcję wyrobów aluminiowych, to odlewnictwo aluminium jest jedną z powszechniej stosowanych metod. Odlewy z aluminium to pożądany obszar przemysłu zwłaszcza tam, gdzie inne technologie okazują się zbyt kosztowne. Odlewy aluminiowe wykonać można po naprawdę atrakcyjnej cenie, co niejednokrotnie decyduje o wyborze akurat tego, a nie innego materiału. Odlewanie aluminium – jak również i innych materiałów – gwarantuje dużą dokładność, możliwość wykonywania przedmiotów o bardzo skomplikowanych kształtach i uzyskiwanie doskonałych efektów.

Na czym polega odlewanie aluminium?

Aluminium jest stosunkowo młodym metalem, albowiem jego odkrycie przypisuje się Duńczykowi, Christianowi Oersted i datuje na wiek XIX. W 1827 roku Friedrich Wöhler wytworzył po raz pierwszy czyste aluminium – poprzez redukcję chloranu glinu, z wykorzystaniem potasu. A w 1855 roku aluminium, po wielu kolejnych korektach, zostało ogłoszone na Wystawie Światowej w Paryżu jako nowy metal. Jak więc widać, jest ono znane od niespełna 200 lat, a już ma za sobą tak niesamowity i dynamiczny rozwój oraz oszałamiające postępy. Szturmem wkradło się do życia codziennego ludzi na całym świecie. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek dziedzinę życia bez obecności tego metalu lekkiego. Swoją popularność zawdzięcza cechom, za które jest niezwykle cenione: lekka waga, wysoka odporność przeciw korozji, wysokie przewodnictwo, łatwość obróbki. Metal ten daje się wcisnąć do przewodów, zwalcować na blachę czy cieńsze folie, a także sprasować na zespolony bieżnik. Nic więc dziwnego, że tak chętnie używany jest także do odlewnictwa.

Technologia jest dość prosta i opiera się na wypełnianiu wcześniej przygotowanych form ciekłym metalem. Koszty, jakie przy tym generuje, są względnie niskie, a efekty zadowalające. Produkty uzyskane przy zastosowaniu technologii charakteryzują się świetnymi właściwościami, są wytrzymałe i trwałe. Odlew aluminiowy opiera się warunkom atmosferycznym, a zatem ma dłuższą trwałość, nie koroduje ani nie rdzewieje, jak przykładowo ława żeliwna.

Odlewy z aluminium – porównanie technik.

Jeśli chodzi o wybór rodzaju metody odlewniczej oraz stosowanego materiału, wpływ na to mają czynniki takie jak: właściwości mechaniczne, tolerancja, powierzchnia zewnętrzna oraz cena produktu końcowego. Samo odlewnictwo można podzielić na dwie podstawowe grupy: odlewanie w formach trwałych oraz nietrwałych. Najczęściej praktykowane techniki odlewania aluminium to: odlewanie piaskowe oraz ciśnieniowe. Każda z nich opiera się na innych procesach technologicznych.

Coraz częściej i więcej zastosowań znajdują części odlewnicze z aluminium, zwłaszcza w takich dziedzinach jak: przemysł samochodowy, budowa maszyn czy elektrotechnika. Odlewy aluminium łączą w sobie zalety materiałów specyficznych z walorami odlewnictwa. Zautomatyzowany przebieg procesów tworzy dzisiejszy obraz nowoczesnego odlewnictwa ciśnieniowego oraz piaskowego.

Odlewy piaskowe wykonywane są w formach jednorazowych, wykonywanych ręcznie. W tym celu najpierw należy przygotować model danego przedmiotu (przykładowo z drewna czy żywicy), po czym wkłada się go do skrzynki formierskiej, zasypuje masą formierską i dokładnie się ją ubija wokół niego. W ten sposób uzyskuje się formę (formy do odlewów aluminiowych, formy odlewnicze do aluminium). Następnie ostrożnie wyjmuje się model ze skrzyni, uzupełnia się formę o rdzeń, który odwzorowuje wewnętrzny kształt odlewu i wlewa się doń ciekłe aluminium. Gdy zastygnie ono, wybija się półwyrób z masy formierskiej i przekazuje do czyszczenia i obrabiania. Jest to sposób idealny do wytwarzania części zamiennych do różnego rodzaju maszyn i urządzeń (także w przemyśle samochodowym), gdyż z pomocą najnowszych narzędzi symulacyjnych osiąga się dzisiaj bardzo dużą pewność, że komponenty będą wystarczająco poprawnie wymierzone. Jest to technika nie tylko korzystna cenowo, ale także ceniona za elastyczność podczas wytwarzania i możliwość zmiany narzędzi.

Z kolei odlewanie ciśnieniowe wykonuje się w maszynach odlewniczych, zwanych maszynami ciśnieniowymi. W pierwszym etapie prac na maszynie montowane są połówki formy, wykonane z odpowiedniej stali i zwierane z siłą kilkuset ton. W kolejnym kroku do komory wlewowej wlewany jest ciekły metal, który pod wpływem ciśnienia wytworzonego przez tłok zostaje wtłoczony do wnęki formy przez szczelinę wlewową i tam nabiera pożądanego kształtu. Następnie przekazuje się wyrób do dalszej obróbki, podczas której jego powierzchnię zabezpiecza się np. malowaniem proszkowym czy galwanizacją. Odlewy ciśnieniowe stosuje się przy produkcji części samochodowych, maszyn i urządzeń oraz w wielu innych wymagających branżach, w produkcji seryjnej i wielkoseryjnej, zarówno do wyrobu części drobnych, jak i sporo większych. Odlewy te charakteryzują się dobrymi właściwościami mechanicznymi, precyzją, gładką i estetycznie wykonaną powierzchnią, dużą dokładnością zarysów, wąską tolerancją wymiarową, formy oraz położenia – dzięki czemu łatwo dopasować do siebie poszczególne elementy. 

Porównując te dwa rodzaje odlewów, należy zwrócić uwagę, że różni je nie tylko sposób powstawania, jakość powierzchni i dokładność wymiarowa, ale też właściwości mechaniczne. Wymiary odlewów piaskowych są mało dokładne, kształt i detale niezbyt precyzyjne, a powierzchnia chropowata, za to można szybciej i taniej wdrożyć je do produkcji.

Z nami wykonasz odlewy z aluminium, zarówno piaskowe, jak i ciśnieniowe. 

Jak zlecić odlewy z aluminium? 

U nas bez problemu zlecisz wykonywanie odlewów aluminiowych (w tym: odlewy aluminiowe dla przemysłu elektrycznego).

Działanie platformy jest niezwykłe proste i intuicyjne, a informacje pomiędzy Tobą a naszymi Partnerami przekazywane są w sposób błyskawiczny. 

Czy chcesz zamówić usługę, czy zlecić produkcję (np. odlewy z aluminium), zawsze działamy w taki sam sposób. 

Krok 1 – zarejestruj się w Panelu Klienta,

dzięki czemu w szybki i łatwy sposób będziesz mógł komunikować się z całą siecią partnerską, a są to setki firm i dziesiątki branż. 

Krok 2 – zacznij działać

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i poznać informacje na temat oferty, dodaj zapytanie ofertowe – możesz zapytać o odlewy z aluminium – a jeśli potrzebujesz do swojego projektu dodatkowe usługi, uzupełnij je w treści zapytania.  W łatwy sposób do zapytania dołączysz plik lub rysunek, jeśli są konieczne do wykonania usługi. 

Krok 3 – wszystko w porządku 

Otrzymane przez Ciebie oferty na odlewy z aluminium zapisują się w jednym miejscu. Możesz je sortować po: 

Krok 4 – zamówienie 

Zaakceptuj jedną z ofert na odlewy z aluminium i automatycznie wyślij zamówienie. Twoje zamówienie jest przesyłane bezpośrednio do wybranego Wykonawcy. W zależności od oferty zapłać na podstawie przedpłaty lub odroczonego terminu płatności po dostawie. 

Krok 5 – oczekuj na dostawę swojego projektuodlew aluminium

Twórz odlewy z aluminium razem z nami.
Czekamy na Ciebie już dziś.