Odlewy kokilowe

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Niezawodni i sprawdzeni dostawcy elementów odlewanych na zamówienie.

Łączymy w 1 miejscu setki firm CNC oraz uzupełniających ich procesy, zapewniając niespotykane możliwości komunikacyjne i produkcyjne. 

Odlewy kokilowe – oferta.

Jesteśmy jedyną profesjonalną Platformą, w której otrzymasz oferty na odlewy kokilowe, przygotowane przez kilka przedsiębiorstw odlewniczych jednocześnie. 

Pracujemy z profesjonalistami! 

Wszystkie firmy zrzeszone u nas posiadają od min. roku do kilkunastu lat doświadczenia. 

Chronimy Twoje dane, dlatego wyceny na wykonanie usługi zapisujemy w Twoim Panelu Klienta. 

Gotowy na odlewy kokilowe? 

Nie trać czasu na samodzielne szukanie firm i porównywanie ofert na odlewy kokilowe.

Wykonujemy zlecenia jednostkowe oraz seryjne. Dla firm oraz osób indywidualnych. 

Z nami wykonasz usługę szybciej, taniej i bez straty cennego czasu. 

Dostarczamy elementy na terenie całej Polski i Europy! 

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie o odlewy kokilowe, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Już teraz dodaj zapytanie i skorzystaj z bezpłatnej wyceny przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.  

Co z nami wyprodukujesz?

Wśród przykładowych elementów z zakresu obróbki metali poprzez odlewy kokilowe, w jakich produkcji jesteśmy w stanie Ci pomóc, znajdziesz: korpusy, pokrywy, pierścienie, listwy, płyty, panewki, prowadnice, dekielki, dysze, ostrosłupy, podstawy, wałki, zamki, krzywki, kurki, podkładki, nakrętki, pryzmy, półpanewki, kadłuby, końcówki, łopatki, adaptery, zaciski, koła pasowe, obsady, kształtki, szczęki, uszczelnienia, kostki, prowadnice powietrza, obudowy, dyfuzory, półpierścienie, nakrętki, czasze, półczasze, korby, wsporniki, nakładki, pokrywy, pokrywy pompy, łopatki wentylatora, łopaty wirnika, wsporniki, wirniki, listwy ślizgowe, listwy prowadzące, panewki dwudzielne, wieńce ślimacznicy, loże, kule zaworu, dławiki, łożyska dzielone, zaciski, uszczelniacze, prowadniki kulowe, głowice, łożyska oporowe, tuleje koła zamachowego, kliny naciskowe. Mało? Nie znalazłeś elementu, który Cię interesuje? Napisz do nas, a zobaczymy, co możemy dla Ciebie zrobić, aby Ci pomóc.

Znajdziesz u nas również specjalistów z branży odlewów piaskowych. Podejmą się oni wykonania tą metodą różnych, nawet bardzo skomplikowanych zleceń. Oferta skierowana jest przede wszystkim do firm działających w przemyśle maszynowym, artykułów metalowych czy producentów sprzętu. Przy czym warto pamiętać, że z odlewów z form piaskowych korzysta się nie tylko w odlewnictwie przemysłowym, ale także w różnych dziedzinach sztuki, w tym w pracowniach rzeźbiarskich.

Czym jest odlewnictwo?

Odlewnictwo jest to technologia, w której uprzednio przygotowaną formę zalewa się ciekłym materiałem, najczęściej jest to stop metali, ale może to być również gips, wosk czy jakieś tworzywa sztuczne. Ważne jest takie sterowanie procesem krzepnięcia lub reakcją chemiczną tężenia odlewu, aby móc otrzymać wyrób o właściwej strukturze i określonych właściwościach. Także techniki przygotowania form odlewniczych, takie jak formierstwo oraz obróbka odlanych obiektów, zalicza się do procesu odlewania. Proces odlewania składa się więc z: wykonania modelu przedmiotu, przygotowania elementów formy odlewniczej oraz rdzeni (odwzorowujących kształty wewnętrzne przedmiotu), montażu formy, zalania formy ciekłym metalem, wycięcia odlewu z formy, czyszczenia i obróbki wykańczającej.

Ze względu na rodzaj procesu technologicznego odlewanie można podzielić na: piaskowe, kokilowe, skorupkowe, ciśnieniowe, odśrodkowe i ciągłe. Dzisiaj na tapet weźmiemy dwa pierwsze procesy: odlewy kokilowe i odlewy piaskowe.

Zamów odlewy kokilowe.

Pośród wielu metod odlewania metali znajdują się również odlewy kokilowe. Metoda ta znajduje swoje zastosowanie głównie przy stopach i metalach nieżelaznych, takich jak: cynk, miedź, ołów, aluminium, cyna i pewter (czyli stop cyny z antymonem i miedzią). 

Na czym polega odlewanie kokilowe?

Odlewy kokilowe to metoda odlewania do form trwałych (tzw. kokili). Jest to prosty proces, niewymagający tworzenia na nowo matrycy (formy), gdyż formy te napełniane są metalem wielokrotnie. Najpierw należy wykonać stałą, metalową formę z odpowiedniego materiału, a następnie pokryć metal odpowiednimi pokryciami, aby odlew był najwyższej jakości. W kolejnym etapie roztopiony, gorący metal wprowadzany jest do formy kokilowej, którą wypełnia pod ciśnieniem hydrostatycznym. W procesie odlewania danego metalu używa się odpowiednio urządzeń z zimną lub gorącą przegrodą. Roztopiony metal przechowywany jest w formie odpowiednio długo, a następnie wyjmowany i odstawiany do przestygnięcia. Taki detal wyśmienicie nadaje się do dalszej obróbki. Co prawda odlewanie kokilowe wymaga niedużej obróbki powierzchniowej, jednak nie zmienia to faktu, że później nadlewy trzeba obciąć, a odlew oszlifować.

Dlaczego warto korzystać z odlewania kokilowego?

Odlewy kokilowe są jedną z najbardziej efektywnych metod produkcji i obróbki metali. Jest to rozwiązanie doskonałe dla wszystkich, którym zależy na: szybkiej obróbce cieplnej, gwarantującej przy okazji zwiększenie wydajności odlewni, zwiększeniu uzysku metalu i dokładności oraz precyzji wymiarów produkowanych przedmiotów i mniejszej chropowatości powierzchni. Dzięki tej oszczędności czasu oraz energii odlewanie kokilowe doskonale sprawdza się przy wykonywaniu małych i średnich odlewów w dużych ilościach. Właściwości mechaniczne tak otrzymanych odlewów są znacznie lepsze niż przy odlewaniu do form piaskowych. Gotowe materiały charakteryzują się doskonałym wykończeniem powierzchni (liczonym według standardów odlewniczych), a także wysoką jednorodnością materiału. Jest to niezwykle precyzyjny proces, jednakże wymaga dużej wiedzy po stronie konstruktorów i operatorów maszyn.

Wśród zalet możemy też wymienić:

 • tworzenie kokili nie wymaga dużej powierzchni,
 • dokładność i stałość wymiarów kolejnych uzyskanych odlewów,
 • dobra jakość powierzchni,
 • zmniejszenie ilości odpadów,
 • możliwość uzyskiwania cienkich ścianek,
 • duża wydajność – eliminacja skrzynek i masy formierskiej,
 • mechanizacja i automatyzacja.

Dlaczego odlewy kokilowe warto zlecić u nas?

Z uwagi na możliwość osiągnięcia tak precyzyjnych rezultatów z odlewania kokilowego chętnie korzystają przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją seryjną: elementów maszyn, niewielkich przedmiotów, precyzyjnych części do napędu, lekkich konstrukcji, armatury o właściwościach geoszczelnych i cieczoszczelnych. Dzięki tej metodzie można uzyskać przedmioty spełniające wymagania klienta pod względem rozmiaru, kształtu, wagi oraz gładkości powierzchni. A wszystko dzięki zwartej budowie metalowej matrycy, odpowiadającej za powstawanie tak precyzyjnych detali. Ważne, aby podczas wytwarzania części używać stopów w odpowiednio dobranych proporcjach. Podczas produkcji lepiej nie wykorzystywać wsadów ze złomu aluminiowego, dzięki czemu detale będą charakteryzowały się większą jakością i wytrzymałością. Wytwarzanie tego typu odlewów wymaga szlifowania jedynie w minimalnym stopniu, a sam produkt jest niemal gotowy do opuszczenia zakładu.

Z nami znalezienie firmy stosującej tę pełną zalet technologię – czyli odlewy kokilowe – jest banalnie proste. Wystarczy zarejestrować się w Panelu Klienta, dodać zapytanie ofertowe, a otrzymane oferty zapiszą się w jednym miejscu. Zostaje wybrać najlepszą z nich (a warto przy tym wspomnieć, że filtrowanie ich też jest maksymalnie ułatwione). Zarówno konstruktorzy, jak i operatorzy maszyn, skupieni w naszej sieci partnerskiej, posiadają wiedzę oraz doświadczenie branżowe, pozwalające realizować zlecenia na naprawdę wysokim poziomie. Czy działasz w branży motoryzacyjnej, meblowej, czy w przemyśle rolniczym lub jakimkolwiek innym – to miejsce idealne dla Ciebie. Skupiamy szereg specjalistów z szerokiej listy różnorakich branż. Zobacz, co możemy dla Ciebie wykonać i czym Cię zaskoczyć.

Odlewy piaskowe.

W przypadku niewielkich partii stosuje się najczęściej odlewanie w formach piaskowych, czyli krótko mówiąc: odlewanie piaskowe. Jest to najbardziej wszechstronna i najpopularniejsza metoda odlewnicza, wykorzystywana w produkcji części maszyn i akcesoriów, pozwalająca na uzyskanie precyzyjnych efektów przy niewygórowanych kosztach. Umożliwia ona wykonywanie odlewów z różnych materiałów i o najróżniejszych kształtach. Do wykonywania form odlewniczych stosuje się głównie piasek krzemionkowy, choć mogą to być także piaski cyrkonowe i chromitowe. 

Co jest potrzebne do wykonania odlewu w formach piaskowych? Są to: model przedmiotu, skrzynki formierskie (w których formuje się części modelu), masa formierska, układ wlewowy i przelewowy, narzędzia do zagęszczania, ubijania i kształtowania formy.

Odlew piaskowy – proces.

Odlewnictwo piaskowe jest to zaawansowany technologicznie proces, w którym w pierwszym etapie tworzy się formy lub modele z masy piaskowej, wyposażone w rdzeń odlewniczy, a następnie zalewa się je metalem w formie ciekłej o ściśle określonych właściwościach. W celu osiągnięcia precyzji finalnego kształtu, elementy po wyjęciu z formy poddaje się dalszej obróbce.

Formy piaskowe, odlewy piaskowe – zalety. 

Wśród konkretnych korzyści wynikających z wyboru tej technologii warto wskazać:

 • uniwersalność – pozwala na tworzenie produktów o zróżnicowanym kształcie, wymiarze i wadze,
 • niskie koszty wytwarzania produkowanych elementów,
 • szybkość produkcji.

Odlewy piaskowe – wykonaj u nas!

Odlewy piaskowe pozwalają na uzyskanie komponentów o znacznych rozmiarach i sporej wadze (do 50 kg). Proces uruchomienia produkcji jest prosty i odbywa się szybko i sprawnie. Dlatego jest to często stosowana w przemyśle technologia, pozwalająca też na możliwość produkcji seryjnej. Co prawda nie mamy tu do czynienia ze stuprocentową precyzją, wysoką dokładnością i idealnie gładką powierzchnią, ale ze względu na szybkość ta metoda zdecydowanie wygrywa.

Jeśli chcecie więc za niewielką cenę uzyskać produkt, który całkowicie spełni Wasze oczekiwania, ze względu na możliwość wyboru jego wszelkich parametrów, złóżcie zamówienie na odlewy piaskowe:

 • jedno miejsce – setki firm, możliwość wybrania usług dodatkowych,
 • zamówienie składasz błyskawicznie, oferty pojawiają się w Twoim Panelu Klienta,
 • nadesłane oferty można filtrować po: cenie, terminie wykonania, lokalizacji firmy, warunkach płatności,
 • za pomocą jednego kliknięcia akceptujesz ofertę i automatycznie wysyłasz zlecenie do Wykonawcy,
 • płacisz za usługę i cieszysz się z dostarczonego na Twój adres produktu,
 • oszczędzony czas przeznaczasz na co tylko chcesz.

Jesteśmy przekonani, że jak raz posmakujesz komfortu tak łatwego, szybkiego i przyjemnego produkowania, będziesz chciał pozostać z nami już na zawsze.

Odlewanie kokilowe – branże. 

Odlew kokilowy to domena firm zajmujących się produkcją: 

 • pomp
 • silników
 • generatorów
 • pojazdów
 • maszyn górniczych
 • urządzeń pracujących w trudnych warunkach 
 • oraz inne specjalistyczne