Nowoczesna sztukateria - produkcja

Nowoczesna sztukateria, czyli tradycja i elegancja w jednym

Rzec można, iż nowoczesna sztukateria to taka sztuka szczegółowego wykańczania nowoczesnych wnętrz, gdzie każdy element stanowi integralne spoiwo, utrzymane w konwencji najwyższej estetyki wizualnej, a przy okazji i funkcjonalnej. W luksusowych wnętrzach to właśnie te szczegóły odgrywają bardzo ważną rolę, nadając pomieszczeniom akcentu, stylu i charakteru.

Tak po prawdzie – choć zdawać by się mogło, że czasy świetności sztukaterii dawno już minęły – to jednak nowoczesna sztukateria jest dynamicznie rozwijającą się branżą, idącą z duchem czasu, zorientowaną na najnowsze trendy, współczesne style architektoniczne i nowinki technologiczne.

Sztuka użytkowa w praktyce.

Elementy sztukaterii wewnętrznej i zewnętrznej.

Szeroki asortyment wyrobów i możliwość indywidualnego dopasowania produktów do gustów i preferencji, pozwala zaspokajać potrzeby i oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Kiedyś była to domena głównie przestrzeni reprezentacyjnych, dzisiaj jednak odnajdziemy ją także we wnętrzach domowych, biurowych, urzędowych, instytucjonalnych i innych. Nowoczesna sztukateria szturmem zdobywa serca stylistów i designerów.

Nowoczesna sztukateria, każdy jej element, to elegancka ozdoba sama w sobie. Można więc wybierać spośród: listew – przypodłogowych, gzymsowych, naściennych, karniszowych, oświetleniowych, obramowań drzwi i okien, profili, pasków transparentnych LED, elementów dekoracyjnych naściennych, wsporników, kolumn, półkolumn, boazerii, paneli ściennych i opasek drzwiowych, narożników, szyn, podkładów, a także rozet, gzymsów, pilastrów, frontonów i wielu innych.

Pierwsze skojarzenie z hasłem „sztukateria” przywodzi na myśl głównie kolor biały, czasy współczesne – nowoczesna sztukateria – przyniosły jednak szereg nowych rozwiązań, w postaci odważnych kolorów i łączenia różnobarwnych elementów. Można więc tworzyć rozmaite projekty i realizować najśmielsze wizje. Najważniejsze jest jednak chyba to, że nie musimy się ograniczać do dekorowania jedynie salonów, a możemy z pasją przyozdabiać i podnosić walory estetyczne także sypialni, gabinetów, kuchni, przedpokojów, łazienek czy pomieszczeń użyteczności publicznej. Mało tego, odchodzi się już nawet od sztywnego trzymania się jednej, konkretnej stylistyki – jeśli robimy coś ze smakiem i wysublimowanym gustem, te dekoracyjne drobiazgi architektoniczne wykorzystywać możemy zarówno w aranżacjach klasycznych, glamour, vintage, shabby chic, eklektycznych, loftowych, industrialnych, kolonialnych, rustykalnych, skandynawskich, nowojorskich, paryskich, jak i we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych.

U nas wykonasz na zamówienie dziesiątki usług i tysiące przedmiotów, w tym niuanse i detale nowoczesnej sztukaterii, pełne – przemyślanych w każdym calu – szlifów, frezów czy tłoczeń, finezyjnych kształtów, subtelnych wzorów i precyzyjnych wykończeń.

Nowoczesna sztukateria – wykorzystywane materiały.

Dawniej sztukaterię tworzono ze stiuku, czyli mieszanki gipsu lub pyłu marmurowego z wapnem oraz piasku, co miało za cel imitowanie marmuru. Dziś, nowoczesna sztukateria, produkowana jest z lekkich, wytrzymałych, a przy okazji efektownych i atrakcyjnych wizualnie materiałów, co przekłada się na trwałość oraz łatwość montażu detali sztukateryjnych. Mamy więc szeroki wybór, począwszy od drewna, MDF, poprzez styropian, polistyren, piankę poliuretanową, po aluminium i inne surowce, obrabiane z powodzeniem najnowszymi technologiami CNC.

Rola sztukaterii ściennej, sufitowej, listew przypodłogowych.

Sztukateria służy przede wszystkim estetycznemu wykańczaniu pomieszczeń, połączeń pomiędzy sufitem a ścianą oraz ścianą a podłogą, a także skutecznemu maskowaniu wszelkich niedoskonałości ścian czy sufitów. Dzięki zastosowaniu tych detali materiały oraz kolory wykończeń zyskują płynne przejście i zredukowana zostaje widoczność łączeń na styku listew. Można to uznać zatem za ważną rolę nie tylko dekoracyjną, ale i modelującą, odświeżającą wnętrze. Odpowiedni dobór właściwych środków to sposób na wykreowanie przestrzeni i optyczne zmiany – pozwala to przykładowo wizualnie obniżyć nie za bardzo przytulne, zbyt wysokie pomieszczenia czy też poszerzyć długie, wąskie przejścia. Dzięki specjalnym rowkom można także w nieinwazyjny sposób ukryć przewody elektryczne i inne kable. 

Szczególnie popularna jest nowoczesna sztukateria z podświetleniem LED, mogąca pełnić funkcję dekoracyjnego, dodatkowego czy nawet głównego oświetlenia.

Walory nowoczesnych detali sztukateryjnych.

Współczesna sztukateria to jednocześnie wiele zalet:

Odmień z nami swoje wnętrze.

Poszukujesz inspiracji, zindywidualizowanych rozwiązań na zmianę wnętrza, nadanie nowego stylu przestrzeniom czy ukrycie widoczności łączeń na styku listew? Mamy rozwiązania na miarę Twoich potrzeb. Dzięki bogatej sieci partnerskiej i dostępowi do innowacyjnych urządzeń, w finezyjny i profesjonalny sposób łączymy tradycje dekoratorskie z nowoczesnymi technologiami. Sprawdź nasze możliwości z zakresu obróbki CNC.

Skorzystaj z naszego Panelu Klienta: dodaj swoje zapytanie dotyczące poszczególnych elementów sztukaterii, porównaj otrzymane oferty i zdecyduj się na współpracę z odpowiadającym Ci Wykonawcą.

Zapraszamy!