3 minuty

Na czym polega malowanie proszkowe metali?

W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade usługi świadczymy kompleksowo i wygodnie. Za pomocą jednego zlecenia poinformujesz, że – przykładowo – do usługi cięcia laserowego chciałbyś dołączyć usługę malowania proszkowego. Za pomocą farb proszkowych lakierowane są różnorodne elementy stalowe, aluminiowe czy ocynkowane. Farby proszkowe dostępne są w pełnej palecie kolorów RAL. 

Do kogo skierowana jest oferta malowania proszkowego w LaserTrade?

Oferta malowania proszkowego w LaserTrade skierowana jest do wszystkich, zarówno osób indywidualnych, jak i przedsiębiorstw, które potrzebują skorzystać z takich usług. Branże, w których najczęściej wykorzystuje się malowanie proszkowe to między innymi: branża architektoniczna, motoryzacyjna (malowanie felg, zderzaków, kołpaków, listew dekoracyjnych), produkcja oświetlenia, mebli metalowych, sprzętu AGD i RTV, maszyn rolniczych, wyposażenia ogrodów. 

Jakie są główne zalety wykorzystywania malowania proszkowego?

Wśród głównych zalet stosowania tejże metody obróbki należy wskazać:

  • ekologiczność – brak emisji rozpuszczalników i rozcieńczalników do środowiska,
  • niemalże stuprocentowe wykorzystanie materiału malarskiego,
  • oszczędności energetyczne, wynikające z możliwości stosowania zamkniętych układów wentylacji,
  • maskowanie niedoskonałości obróbki mechanicznej, doskonały efekt estetyczny i wizualny,
  • utworzenie warstwy antykorozyjnej na użytych materiałach; powłoka jest odporna również na niekorzystne działania czynników zewnętrznych (wilgoć, promieniowanie UV, zmiany temperatury) oraz uszkodzenia mechaniczne.

Na czym polega technika malowania proszkowego?

Malowanie proszkowe – zwane inaczej lakierowaniem proszkowym – to technologia z długą tradycją, obecnie jednak unowocześniona i udoskonalona, jedna z najbardziej efektywnych metod i najbardziej popularna, jeśli chodzi o malowanie konstrukcji i elementów metalowych. Malowanie proszkowe przeprowadzone w odpowiedni sposób gwarantuje nie tylko trwałość, stuprocentową przyczepność powłoki, ale także wysoce estetyczny efekt. W przeciwieństwie do metody tradycyjnej nie używa się w tym procesie wody, dlatego też często nazywane jest malowaniem na sucho. 

Polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię przewodzącą np. metalu, a osadzona warstwa proszku utrzymuje się na powierzchni malowanego detalu dzięki siłom elektrostatycznym. 

Proces dzieli się na kilka etapów: przygotowanie elementu do malowania, nanoszenie farby, a na końcu jej utwardzanie. Staranność i dokładność na każdym z tych etapów gwarantuje satysfakcjonujący efekt.

Stosuje się dwie podstawowe techniki elektryzacji i nakładania farby proszkowej:

  • metodę wysokonapięciową, potocznie zwaną „koroną” – natrysk elektrostatyczny,
  • metodę triboelektryzacji, zwaną „tribo” – natrysk elektrokinetyczny.

Nałożona na metal powłoka podlega następnie utwardzeniu w specjalnym piecu, dzięki czemu jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

Reklama

Możliwości Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade w zakresie malowania proszkowego są ogromne. Szeroka, rozrastająca się stale sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących sprawia, że jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, łatwego pozyskiwania ofert handlowych oraz bezproblemowej realizacji zadania. 

Panel Klienta, pozwalający na posiadanie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym, uporządkowanym miejscu, umożliwia sprawną i wydajną pracę. 

Stworzyliśmy to narzędzie dla Ciebie.

Zapraszamy do współpracy z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade.

Sponsorzy generalni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *