Na czym polega malowanie proszkowe metali?

Zleć malowanie proszkowe metali.

Świadczymy usługi kompleksowo i wygodnie. Za pomocą jednego zlecenia poinformujesz, że – przykładowo – do usługi cięcia laserowego chciałbyś dołączyć malowanie proszkowe metali. Za pomocą farb proszkowych lakierowane są różnorodne elementy stalowe, aluminiowe czy ocynkowane. Farby proszkowe dostępne są w pełnej palecie kolorów RAL. 

Malowanie proszkowe metali – do kogo skierowana jest oferta?

Oferta malowania proszkowego skierowana jest do wszystkich, zarówno osób indywidualnych, jak i przedsiębiorstw, które potrzebują skorzystać z takich usług. Branże, w których najczęściej wykorzystuje się malowanie proszkowe to między innymi: branża architektoniczna, motoryzacyjna (malowanie felg, zderzaków, kołpaków, listew dekoracyjnych), produkcja oświetlenia, mebli metalowych, sprzętu AGD i RTV, maszyn rolniczych, wyposażenia ogrodów. 

Malowanie proszkowe metali – główne zalety.

Wśród głównych zalet stosowania tejże metody obróbki należy wskazać:

Malowanie proszkowe metali – na czym polega technika?

Malowanie proszkowe – zwane inaczej lakierowaniem proszkowym – to technologia z długą tradycją, obecnie jednak unowocześniona i udoskonalona, jedna z najbardziej efektywnych metod i najbardziej popularna, jeśli chodzi o malowanie konstrukcji i elementów metalowych. Malowanie proszkowe przeprowadzone w odpowiedni sposób gwarantuje nie tylko trwałość, stuprocentową przyczepność powłoki, ale także wysoce estetyczny efekt. W przeciwieństwie do metody tradycyjnej nie używa się w tym procesie wody, dlatego też często nazywane jest malowaniem na sucho. 

Polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię przewodzącą np. metalu, a osadzona warstwa proszku utrzymuje się na powierzchni malowanego detalu dzięki siłom elektrostatycznym. 

Proces dzieli się na kilka etapów: przygotowanie elementu do malowania, nanoszenie farby, a na końcu jej utwardzanie. Staranność i dokładność na każdym z tych etapów gwarantuje satysfakcjonujący efekt.

Stosuje się dwie podstawowe techniki elektryzacji i nakładania farby proszkowej:

Nałożona na metal powłoka podlega następnie utwardzeniu w specjalnym piecu, dzięki czemu jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

Nasze możliwości w zakresie malowania proszkowego są ogromne. Szeroka, rozrastająca się stale sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących sprawia, że jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, łatwego pozyskiwania ofert handlowych oraz bezproblemowej realizacji zadania. 

Panel Klienta, pozwalający na posiadanie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym, uporządkowanym miejscu, umożliwia sprawną i wydajną pracę. 

Stworzyliśmy to narzędzie dla Ciebie.

Zapraszamy do współpracy.