Meble medyczne ze stali nierdzewnej na wymiar – dlaczego są najbardziej pożądane w branży medycznej?

Regały, szafki, stoły, szuflady, chłodziarki na leki… meble medyczne ze stali nierdzewnej na wymiar mają mnóstwo obliczy. Ich jakość odgrywa niebagatelną rolę – muszą spełniać określone kryteria – dlatego właśnie w większości przypadków są produkowane z takiego a nie innego surowca. To ten sam materiał, który powleka narzędzia dentystyczne i chirurgiczne. Jest on najodporniejszy na korozję, bakterie, pleśń, wilgoć i szkodliwe czynniki zewnętrzne. Nie koliduje z lekarstwami, żywnością oraz wszelkimi akcesoriami szpitalnymi. Meble medyczne ze stali nierdzewnej na wymiar są więc wytrzymałe, a przy tym estetyczne. Co warto o nich wiedzieć?

Meble medyczne ze stali nierdzewnej na wymiar – w czym tkwi ich fenomen?

Meble medyczne ze stali nierdzewnej na wymiar to głównie szafki przejezdne, wiszące, przelotowe, regały, stoły oraz półki i szuflady. Muszą one spełniać określone wymogi i wpasowywać się w sterylne i higieniczne warunki placówek medycznych. Dlatego w większości przypadków powstają one z solidnej stali nierdzewnej, którą wyróżniają charakterystyczne właściwości. Jakie?

Przede wszystkim meble medyczne ze stali nierdzewnej są niewrażliwe na rdzę. Stal nierdzewna składa się ze stopu żelaza, który zawiera więcej niż 10,5% chromu i poniżej 1,2% węgla. Te pierwiastki budują na powierzchni pasywną warstwę, która samoczynnie się odnawia, dlatego korozja nie obejmuje mebli. Ponadto stal nierdzewna wykazuje odporność na bakterie i wilgoć, więc jest bezpieczna dla środowiska medycznego.

Meble medyczne ze stali nierdzewnej na wymiar mają właściwości żaroodporne. Im więcej chromu zawierają, tym bardziej są niewrażliwe na działanie nawet najwyższych temperatur. Stal tego typu spełnia restrykcyjne zalecenia higieniczne i jest łatwa w czyszczeniu. Nie ma szkodliwego wpływu na przedmioty w otoczeniu i jako jeden z nielicznych materiałów jest dopuszczona do kontaktu z pożywieniem. Poza tym meble na wymiar ze stali nierdzewnej są… ekologiczne. W 100% nadają się do recyklingu!

Produkcja mebli ze stali nierdzewnej w dużej mierze przebiega poprzez cięcie laserem. To praktycznie bezodpadowa metoda, która ma jeszcze więcej zalet. Jakich?

Cięcie laserem mebli medycznych ze stali nierdzewnej – na czym polega?

Cięcie laserem stali nierdzewnej umożliwia kształtowanie mebli medycznych według indywidualnych preferencji. Laser pozwala stworzyć produkty o dowolnych wymiarach i parametrach, gdyż promień sterowany komputerowo jest w stanie wykonać nawet najbardziej nietypowe cięcia. Odwzorowuje przy tym skomplikowane i trudne kształty, formułując detale zgodnie z odgórnymi wytycznymi.

Jeżeli chcesz skorzystać z usługi cięcia laserem, jesteś we właściwym miejscu. U nas możesz wystawić ogłoszenie, a Wykonawcy sami się do Ciebie zgłoszą. Z dziesiątek ofert wybierzesz usługi tej firmy, która zaoferuje najkorzystniejszą cenowo i terminowo ofertę wykonania. Produkcja mebli medycznych ze stali nierdzewnej przebiegnie sprawnie i bez żadnych zakłóceń!